Bohemians – Znojmo 10:4 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:11 (kon.) | Sparta – Bulldogs 6:1 (kon.)
Sokoli Pardubice
2:11 (0:1, 1:3, 1:7)
1. SC TEMPISH Vítkovice
Neděle 06.01.2019, 17:00 • SH Dašická Pardubice • Livesport Superliga • 18. kolo

Konec! Pardubice zažily černou třetí třetinu. Zpočátku se jim podařilo dát rychlou snižující branku na rozdíl dvou branek a vypadalo to, že se budou ještě snažit o nějaké body. Jejich hra však rázem ztroskotala úderem 51. minuty, kdy Jan Bílý srazil Marka Bräuera. Za tento zákrok si vyfasoval červenou kartu a Vítkovice v následné pěti minutové přesilovce započaly svou exhibiční vložku v tomto utkání. V posledních deseti minutách nasázely Pardubicím celkem pět dalších branek a mohou se radovat z celkového vítězství 11:2! Avšak do již zmíněného vyloučení Pardubice nehrály vůbec špatně a dané skóre hodně ovlivnil kiks Bílého. (18:55:21)

59:24
    Blíží se závěr zápasu, na který již pardubičtí netrpělivě čekají. Vítkovice ostřelují branku svého soka a dohrávají tak utkání před brankou Pardubic.
    58:22 Adam DELONG - 2:11

58:22
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A rozjeté Vítkovice pochopitelně přidávají další branku a nyní v podání ADAMA DELONGA, který si zapisuje hattrick. Asistence: Lukáš Hájek.

57:40
    A nyní může být pro domácí ještě hůř, neboť je jejich na straně další vyloučení. Petr vyloučen za bránění ve hře.
    57:25 Marek BRÄUER - 2:10

57:25
    Autorem branky je MAREK BRÄUER, který zaokrouhluje skóre na desítku a o vítězi již nemůže být pochyb. Asistence: Jiří Besta.

56:58
    Ivo Teichman se dostával do šance, ale Souček opět zabránil míčku, aby doputoval do branky. Souček dnes opravdu chytá na výbornou.
    55:14 Jakub HUBÁLEK - 2:9

55:14
    Vyloučení Bílého zcela zhatilo plány Pardubic na jakýkoliv bodový zisk. JAKUB HUBÁLEK již dává další branku a nyní už to zavání exhibicí. Asistence: Lukáš Hájek.
    54:04 Marek BRÄUER - 2:8

54:04
    V probíhající pětiminutové přesilovce dávají Vítkovice druhou branku a nyní v podání MARKA BRÄUERA. Asistence: Lukáš Řezanina.
    53:14 Josef RÝPAR - 2:7

53:14
    Po bláznivém intermezzu Pardubic už je tu branka Vítkovic, kdy se JOSEF RÝPAR šikovně trefuje mezi ruku a levou tyčku brankáře Haleše. Asistence: Adam Delong.

52:52
    To jsou věci, Zozulák opět v dobré příležitosti. No, domácí snad hrají lépe ve čtyřech, než v pěti.

52:28
    V další zajímavé šanci byl Zozulák, ale i tentokrát Souček pokryl přízemní pokus.

51:54
    Ale Pakosta dokázal vybojovat míček. Souček opět připraven a zachytává jeho pokus.

51:26
    Vítkovice v poklidu zahájily kombinaci a nyní ví, že již mohou v poklidu dohrát tento zápas.
    50:59 Červená karta

50:59
    Bílý nyní nekompromisně sestřelil na středu palubovky Marka Bräuera a je to červená karta pro Bílého, který končí v dnešním zápase a zároveň dostává pět minut, které odsedí Petr Černý.
    49:57 Lukáš ŘEZANINA - 2:6

49:57
    Favorit hraje přesně to, co potřebují a přidávají další branku a potvrzují tak pravděpodobné vítězství. Autorem branky je LUKÁŠ ŘEZANINA, který čekal před brankou na přihrávku, kterou nakonec dostal. Asistence: Lukáš Hájek.

49:49
    Prix trefuje boční síťku.

49:08
    Černý pouze nahodil míček, avšak tentokrát se dokázal soupeř ubránit a snaží se nyní dostat ze své vlastní poloviny.

48:05
    Souček nadvakrát chytal míček ve vzduchu a to vše po šikovné střele Dleska.

47:18
    Sokol s dobrou kombinací nepochodil a Pardubice opět doplácí na nepřesné finální řešení situace.
    46:13 Josef RÝPAR - 2:5

46:13
    A po této smrtící kombinaci je tu pátá branka Vítkovic, kterou dává JOSEF RÝPAR. Asistence: Adam Delong.

45:50
    Vítkovice svou kombinací vytváří tlak!

45:38
    Václav Oubrecht seká Oboráka, který se pokoušel zakončit u levé tyčky.

44:53
    Rýpar nezpracoval dlouhou přihrávku a ztrácí míček na útočné polovině soupeře. Pardubice zatím hrají hodně sympaticky a klidně se můžeme dočkat ještě většího dramatizování tohoto zápasu.

44:22
    Lukáš Prix provedl nedovolený zákrok a následuje rozehrávka Vítkovic.

43:41
    Delong se dostával do slibné šance, ale netrefil míček a nyní stálo štěstí u domácího celku.
    41:58 Ivo TEICHMAN - 2:4

41:58
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Jejich aktivita se nakonec vyplácí a Pardubicím se daří snížit na rozdíl dvou branek. Nahození Žáčka před brankou tečuje IVO TEICHMAN. Asistence: David Žáček.

41:38
    Pardubice začaly aktivně a určitě se snaží o vstřelení rychlé branky.

40:01

Prostřední část nám přinesla dohromady čtyři branky. Pardubice opět hrály dobře, ale zkrátka nedokáží využívat své šance. Zatímco jejich soupeř těžil z chyb Pardubic a před závěrečnou periodou vedou o tři branky. Uvidíme, jestli se Sokol ještě dokáže odrazit k většímu výkonu a potrápit favorita tohoto zápasu.

40:00

39:05
    Žáček za brankou Vítkovic vybojoval míček, snažil se obkroužit branku, ale nakonec nic z toho a Vítkovice i nadále vedou o tři branky.

37:33
    Marek Bräuer vystřelil z první a před brankou ještě chvíli poskakoval balónek, který nakonec odklízí hráč Pardubic do bezpečí.

37:00
    Tři minuty zbývají do konce prostřední části a uvidíme, jestli se Sokol ještě dokáže vzchopit.
    35:20 Jiří BESTA - 1:4

35:20
    Hezká střela JIŘÍHO BESTY, který si našel na středu palubovky prostor ke své střele a dává svou první branku v této probíhající sezóně. Celkově má tak šestý kanadský bod. Asistence: Jan Jastřembský.

34:22
    Žáček získal dobrou rychlost, ale jeho zakončení už nebylo nebezpečné. Vítkovice u míčku a opět s ním nikam nespěchají.

33:07
    Vzápětí zase Kourek, který nyní vystřelil. Netrefuje branku a nyní asi mohl přihrávat na lépe postaveného Dlaska.

32:33
    Kourek neprostrčil přihrávku na svého spoluhráče. Velká škoda pro domácí tým, který nedokázal využít přečíslení dvou na jednoho.

31:44
    Na druhé straně aktivní Pakosta, který netrefuje branku.

31:15
    Rýpar a následně Oborák, ale tentokrát z toho není branka Vítkovic a odskok na rozdíl tří branek.
    29:07 Adam DELONG - 1:3

29:07
    A tato chyba ve středu stojí Pardubice inkasovanou branku, kdy Jastřembský dostal míček, který jej poslal na nabíhajícího ADAMA DELONGA, který trefuje pravý horní roh branky. Asistence: Jan Jastřembský.

28:58
    Zozulák špatně rozehrál a Vítkovice míří do rychlého útoku...
    28:18 Jan KOUREK - 1:2

28:18
    Pardubice se konečně dočkaly a překonávají Součka v brance. Zozulák svou přihrávkou našel na středu JANA KOURKA, který se trefuje do levého horního rohu branky. Asistence: Martin Zozulák.

28:14
    Vítkovičtí v plném počtu a tuhle přesilovku si Pardubice určitě za obrázek nedají.

27:48
    Tomáš Dlesk až nyní poprvé v přesilové hře vystřelil, ale hodně vedle branky Součka.

27:07
    I po další půl minutě jsou domácí bezzubí a Vítkovice se brání velmi dobře.

26:43
    Po půl minutě oslabení Vítkovic, se Pardubicím nedaří dostat k míčku a dostat se do tlaku.

26:14
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Josef Rýpar – 2 min., Hrubost).

26:07
    Žáček, ale neměl komu přihrávat. Žáček se následně opět dostal k míčku, který se snažil dorážet a byl faulován Rýparem.

25:56
    Šance Vítkovic a Haleš nakonec má míček pod svou kontrolou. Nicméně do poslední chvilky vůbec netušil, kde se míček nachází.

24:10
    Pakosta na Škeříka, ale jeho pokus nebyl příliš nebezpečný. Zato Janeček minul branku v její bezprostřední blízkosti. Tohle bylo hezké střídání třetí formace Pardubic.

22:43
    Zozulák pálí nad branku a není z toho snižující branka Pardubic, které se snaží, ale zatím jim není střelecký přáno v dnešním zápase.

21:58
    Marek Bräuer a jeho střelecký pokus, Haleš tentokrát kryje jeho pokus.

20:19
    Ihned v úvodu druhé třetiny je tu druhá branka Vítkovic, kterou dává jeden z nejproduktivnějších hráčů Vítkovic a to ADAM DELONG. Asistence: Jan Jastřembský.

20:01

Pardubice nesehrály špatnou první třetinu, měly tři dobré šance, ale Souček pokaždé provedl vynikající zákrok. Vítkovice držely míček častěji na svých čepelích a nakonec se jim podařilo vsítit jednu branku. Na druhou stranu mají problémy ve středu palubovky a Pardubice toho využívají ke svým nebezpečným útočným akcím.

20:00

18:35
    Hosté mají problémy se středem palubovky, kde Pardubice zachytávají míčky a tím se dostávají do nebezpečných zakončení. Ale ani jedno jim zatím nevyšlo a soupeř zatím brání svůj jednobrankový náskok.

17:34
    Po rozehrávce střílel Janeček a Soušek chytá jeho mířený pokus do rohu branky!

17:21
    Pakosta střílí, opět mimo. Pardubice mají v posledních minutách problémy s přesným zakončením.

16:30
    Vítkovice před brankou, nakonec odpískán faul ze strany Pardubic. Rozehrávka Vítkovic a Pardubice dokázaly dostat míček pod svou kontrolu.

15:24
    Vítkovice se snažily rozehrávkou založit útok, ale ztrácejí nepřesnou přihrávkou míček a najednou se soupeř dostal do zakončení. Nakonec šel míček mimo.

14:08
    Vzápětí opět Škeřík, který byl sám před brankou, přihrávka na něj byla nakonec sražená.

13:47
    Škeříkova střela byla nebezpečná, Souček nic neviděl a štěstí pro něj, že střela šla mimo branku.

13:09
    Hosté se nyní snaží hlavně zklidňovat hru a následně pomalou kombinací zakládat útoky.

11:52
    Černý se pokoušel o další branku svého celku, ale ani tohle bekhendové zakončení nebylo přesné.
    11:24 Lukáš HÁJEK - 0:1

11:24
    Po uplynutí deseti minut hry, tu máme první branku zápasu. Favorit se dostává do vedení a to díky skvělé přihrávce Hubálka, kterou v před brankovém prostoru využil LUKÁŠ HÁJEK. Asistence: Jakub Hubálek.

09:26
    Řezanina to zkoušel bekhendem, jeho zakončení nebylo přesné. Na první branku zápasu stále čekáme, nejblíže k ní měli domácí!

09:02
    Řezanina si nabíhal na levé straně, přihrávku však nedostal a opět se musí hostující celek bránit.

08:03
    Haleš vyrazil míček do rohu po střele ze střední vzdálenosti. Vítkovice mají sice více ze hry, ale jejich soupeř je daleko nebezpečnější před Součkem.

07:22
    Rychlý útok Pardubic zahájil Pakosta, který přihrával zpětnou přihrávkou na Šmída, který nakonec nezpracoval přihrávku.

06:29
    Další díra v obraně Vítkovic a Šmíd vystřelil na Součka v jeho bezprostřední blízkosti, avšak Souček opět předvedl dobrý zákrok! Ten nyní drží svůj tým!

06:12
    Kourek se snažil o zakončení z pravé strany, ale balónek mu nesedl a následuje rozehrávka hostí.

05:12
    Vítkovice se snaží uklidnit svou hru v zadních řadách a nyní kombinují s cílem zaútočit.

04:16
    Lukáš Prix postupoval po levé straně a nakonec vystřelil, míček projel kolem pravé tyčky Součka.

03:34
    Souček nyní předvedl skvělý zákrok proti zakončení Pardubic a díky němu se skóre nemění.

02:59
    Vítkovice opět před brankou Haleše, kdy se dvakrát dostal do dobré střelecké možnosti Delong, ale Haleš si pokaždé věděl rady.

02:38
    Na druhé straně po rozehrávce pálil Zozulák, ale minul branku.

02:30
    Roman Oborák neuspěl v rohu palubovky a Škeřík jej obral o míček.

01:22
    Černý se objevil v první šanci, ale neuspěl. Na druhé straně se rozběhl Šmíd, který přestřelil z pravé strany.

00:45
    Vítkovice začaly aktivně s míčkem na svých holích. Zatím se jim nepodařilo ohrozit Haleše v brance.

00:01

Sokol Pardubice
    Před 18. kolem drží Pardubice předposlední příčku s 16 získanými body. Avšak spodní část tabulky je nesmírně vyrovnaná a pouhé tři body dělí Pardubice od osmého místa, které již zaručuje účast v play off.
    V posledním zápase svedly Pardubice vyrovnanou bitvu s Libercem, kterému podlehly až po prodloužení 8:9!
    Nejproduktivnějším hráčem Pardubic je Martin Zozulák – 19+10. Nad dvaceti body se ještě drží Jan Kourek – 18+5.

Vítkovice drží třetí pozici se 40. body. Stejný počet bodů má i čtvrtá Sparta Praha. Na první Mladou Boleslav jim schází dohromady šest bodů.
    Tempish si v minulém zápase poradil s Českou Lípou, kterou porazil 16:7!V první třetině Vítkovice vedly již 6:0 a vše nasvědčovalo velkému debaklu. Lípa však po zbytek dvou třetin zabrala a také začala střílet branky. Chvílemi utkání dramatizovala, ale nakonec Vítkovice ukázaly, že kvalita je na jejich straně.
    Mezi nejlepší hráče mužstva patří bezesporu Adam Delong – 18+19 či Lukáš Hájek – 20+12.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně
    V desátém kole Vítkovice porazily svého soka jednoznačně 10:3. Hattrickem se tehdy ukázal Jastřembský.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 29. Kourek (Zozulák), 42. Teichman (Žáček) – 12. Hájek (Hubálek), 21. Delong (Jastřembský), 30. Delong (Jastřembský), 36. Besta (Jastřembský), 47. Rýpar (Delong), 50. Řezanina (Hájek), 54. Rýpar (Delong), 55. Bräuer (Řezanina), 56. Hubálek (Hájek), 58. Bräuer (Besta), 59. Delong (Hájek)

Karty: 1 51. Bílý (PCE)

Sokoli Pardubice: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Škeřík, Prix, Bílý, Kaluža, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák – Kourek, Teichman, Dlesk – P. Pakosta, Šmíd, Savický – Žáček, Černý.
    1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Gurkovský) – Řezanina, Nehera, Hubálek, Jastřembský – Firda, Oborák, Sladký – Jan Šebesta, Černý, Hájek – Bräuer, Delong, Besta – Rýpar.

Rozhodčí: Libor Gavlas a Lukáš Mikula