Boston – Minnesota 4:0 (kon.) | NY Islanders – Carolina 3:4 (kon.) | Pittsburgh – Florida 5:1 (kon.)
Buffalo – New Jersey 5:1 (kon.) | Detroit – Montreal 2:3 (kon.) | Tampa – Columbus 4:0 (kon.)
Washington – Philadelphia 5:3 (kon.) | Winnipeg – Colorado 7:4 (kon.) | St. Louis – Dallas 1:3 (kon.)
Vegas – NY Rangers 4:2 (kon.) | San Jose – Edmonton 7:2 (kon.)
San Jose Sharks
7:2 (3:1, 2:1, 2:0)
Edmonton Oilers
Středa 09.01.2019, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Erik Karlsson: Odehráli jsme velmi dobrý zápas, soustředili jsme se na naší hru celých šedesát minut a ne jen nějakou pasáž utkání. Hrát před mým otcem je vždy zajímavé a emotivní. Celou kariéru mě podporuje a jsem rád, že jsme jemu i všech našim fanouškům udělali radost a vyhráli jsme tento mač. (07:11:30)

Lukáš Radil (SJS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 12:17

Evander Kane a Marcus Sörensen poslali domácí celek do dvoubrankového vedení. V přesilovce pak snížil hostující Alex Chiasson. Dvoubrankový náskok vrátil aktivněji hrajícím Sharks Joonas Donskoi, jehož rána propadla brankáři mezi betony. 3:1 po první třetině.

Evander Kane přidal druhou branku v tomto zápase, a tak domácí vedli 4:1. Pak se po chybě defenzivy Sharks přesně prosadil zapomenutý Milan Lucic. Následně, v přesilové hře, stanovil aktuální výsledek ránou pod horní tyčku Brent Burns. 5:2 vedlo San Jose po dvou třetinách.

Ve třetí třetině přidal ještě dvě branky domácí celek. Joe Thornton a Joonas Donskoi uzavřeli gólový výčet večera.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině. Icing vrací hru před domácí branku.

58:25
    Tomáš Hertl dostal kotouč do útočného pásma, kde kombinuje se spoluhráči.

58:00
    Mnoho šancí momentálně k vidění už není, domácí celek i fanoušci začínají slavit velké vítězství.

57:35
    Edmonton Oilers hraje nyní velmi dobře, ale domácí se na svého brankáře mohou spolehnout. Komerční přestávka.

57:14
    Aaron Dell má na svém kontě další zákrok, následně vychytal Spoonera.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v tomto utkání.

56:32
    Sledujeme rychlý hokej, utkání se v poklidném tempu dohrává.

56:07
    Connor McDavid dostal puk do útočného pásma, Alex Chiasson se dostal před branku, ale pokus o blafák výborně přečetl domácí brankář.

55:32
    Radim Šimek měl před sebou odkrytou branku, dostal dobrý pas od spoluhráče, ale trefil štangli ránou z první.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek díky důrazu před brankou a jednoduché hře vede 7:2 a míří za bodovým ziskem.

54:34
    Mikko Koskinen musel být pozorný, z pravé strany zakončoval aktivně hrající domácí Joonas Donskoi, Nyní na gólmana nevyzrál.

53:47
    Edmonton se chvíli usadit v útočném pásmu, ale výraznější šanci si Oilers nevypracovali.

52:21
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. E. Kane (Hertl, E. Karlsson), 13. Sörensen (TS), 16. Donskoi (Heed, Goodrow), 27. E. Kane (Burns, Meier), 36. Burns (E. Karlsson, Meier), 42. J. Thornton (Dillon, Radil), 51. Donskoi (E. Kane, E. Karlsson) – 15. Chiasson (McDavid, Nurse), 31. Lucic (Nugent-Hopkins, Puljujärvi)

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns, R. Šimek, Dillon, E. Karlsson, J. Ryan, Heed – Sörensen, J. Thornton, Pavelski – Radil, Couture, Meier – E. Kane, Hertl, Donskoi – Labanc, Goodrow, M. Karlsson.
    Edmonton Oilers: Talbot (28. Koskinen) – Jones, A. Larsson, Nurse, K. Russell, Gravel, Petrovic – Khaira, McDavid, Kassian – Lucic, Nugent-Hopkins, Puljujärvi – Rieder, Draisaitl, Chiasson – Spooner, Brodziak, Rattie.

Rozhodčí: Charron, Morton – Berg, Pancich

Diváci: 17 320