Kometa Brno – Sparta 3:2 (po pr.)
HC Kometa Brno
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
HC Sparta Praha
Středa 09.01.2019, 18:00 • DRFG arena • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

V prodloužení si oba celky vytvořily několik slibných šancí. V poslední minutě dostala Kometa možnost hrát přesilovou hru, kterou využil Michal Kunc. Kometa si tak doma ponechává dva body. To je pro toto utkání vše, někdy příště u textového přenosu na počtenou. (20:27:04)

Dnešní utkání sledovalo 115 diváků.

64:29
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa vítězí a bere z dnešního utkání dva body. Radek Kučeřík nabil na pravý kruh MICHALU KUNCOVI, který tvrdou střelou dostal puk do branky, střela se ještě otřela o brankovou konstrukci. Asistence: Radek Kučeřík.

64:16
    Kučeříkova střela mířila mezi betony, hostujícímu brankáři ještě clonil Malý, ale Mičán dokázal zasáhnout.

64:13
    Kometa si bere oddechový čas na poradu.

64:13
    Pšenička si jde sednout za držení. V signalizované výhodě si vypracoval šanci Kunc, ale neprostřelil z úhlu brankáře.

63:46
    Havlín v další dobré pozici nepřekonal Micku.

63:07
    Schwamberger se dostal do samostatného úniku, zvolil střelu do horních pater branky a trefil horní tyč, od které se puk odrazil do ochranné sítě!

62:53
    Micka musel zakročit proti akci hostů a hned z protiútoku musel zasahovat Mičán.

62:08
    Kučeřík rozjel akci od vlastní modré, puk předal Malému, který vracel domácímu obránci před branku, ten však nezasáhl.

62:04
    Mickovi po další střele vypadl puk, ale rychle ho stihl přikrýt.

61:22
    Na druhé straně se Sparta dostala do situace dva na jednoho, Micka nemusel zasahovat.

61:00
    Krejčí se dostal sám před brankáře, jenž ho vychytal betonem!

60:07
    Vhazování vyhrála Sparta, ale špatným nahozením o puk přichází a do útoku přechází Brno.

60:01

Třetí třetina přinesla pouze vyrovnání z hole Gluzmana, takže je jisté, že se dnes rozdělí pouze tři body. O tom, kdo získá ten druhý rozhodně prodloužení případně nájezdy.

60:00

60:00
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Meluzín – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

Matouš Vojáček

Branky a nahrávky: 3. Krejčí (Kučeřík, Svozil), 24. Kowalczyk (Kadlic, Svozil), 65. Kunc (Kučeřík) – 30. Klimo (Bláha, Prchal), 54. Gluzman (Pšenička, Prchal)

HC Kometa Brno: Micka (Rachůnek) – Holemý, Kučeřík (C), Mlčák, Sedláček, Svozil, Studený, Kowalczyk – Žák, Popelka, Karpíšek, Snášel, Minárik, Meluzín, Krejčí, Malý, Kadlic, Kunc (A), Bartes.
    HC Sparta Praha: Mičán (Cichoň) – Bláha, Pika (A), Havlín, Prchal, Tomek Gajdoš – Klimo, Schwamberger (C), Kropáček, Slavíček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Kuracina, Dani, Gluzman, Čech (A), Vitouch.

Rozhodčí: Čech – Kleprlík, David Urubčík