Boston – St. Louis 5:2 (kon.) | NY Rangers – Chicago 4:3 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 4:1 (kon.)
Tampa – Toronto 2:4 (kon.) | Minnesota – Anaheim 0:3 (kon.) | Nashville – Winnipeg 1:5 (kon.)
Dallas – Los Angeles 1:2 (kon.)
New York Islanders
4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
New Jersey Devils
Pátek 18.01.2019, 01:05 • NYCB Live/Nassau Coliseum, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy New York Islanders a New Jersey Devils.

Domácí tým je v tuto chvíli na čtvrtém místě tabulky Metropolitní divize se ziskem 56 bodů a pouhou tříbodovou ztrátou na vedoucí Columbus. Mužstvo dnes ukončí čtyřzápasovovou domácí sérii, ve které zatím dvakrát vyhrálo a jednou prohrálo. Poslední duel dopadl těsnou výhrou 2:1 po prodloužení nad St. Louis, když v základní hrací době skóroval Eberle a v nastaveném čase rozhodl Filppula.

Josh Bailey 34 (10+24)

Hosté jsou v Metropolitní divizi na sedmém místě s 43 body, na svého dnešního soupeře tak ztrácí už plných 13 bodů. Do dnešního duelu jde tým s porážkou v zádech, když mu v Columbusu nevyšla první třetina, inkasoval v ní tři góly a ztrátu už nedohnal. Jedinou trefu zaznamenal Coleman a zápas skončil výsledkem 4:1 pro domácí. Dnes si tam bude chtít napravit chuť, jednoduché to ale rozhodně nebude.

Pavel Zacha (NJD) 11 (7+4)

Zápas v NYCB Live/Nassau Coliseum začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledě, zápas může začít!

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Beauvillier – Komarov, Filppula, Dal Colle – Clutterbuck, Cizikas (A), M. Martin.

New Jersey Devils: Blackwood (Kinkaid) – Severson, A. Greene (C), Vatanen, Butcher, Santini, Müller – Bratt, Hischier, Ma. Johansson – Palmieri (A), Zajac (A), Coleman – Stafford, Zacha, Seney – Pietila, Rooney, Boyle.

Rozhodčí: Walsh, Pochmara – Murray, Galloway.

00:01

00:41
    Po Pelechově ráně od modré čáry se k dorážce dostával Clutterbuck a Blackwood měl co dělat, aby na brankové čáře pokryl první nebezpečí.

01:41
    Na druhé straně si do pásma najížděl Johansson, po svém průniku levou stranou se ale ke střele neodhodlal a s pukem pouze obkroužil branku.

02:02
    New Yorku se nevyvedla rozehrávka, pískalo se zakázané uvolnění.

02:56
    Po souboji u mantinelu se k puku dostali domácí hokejisté a mohli se v poklidu uvolnit a založit vlastní akci.

03:26
    Od modré pálil z první Greene, Lehner měl ale dobrý výhled a branku si uhájil.

04:38
    Přes Butchera se uvolnil Clutterbuck, jeho střela z pravého kruhu ale skončila vedle Blackwoodovy branky.

05:48
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí jdou do vedení. Vybojovali si a udrželi útočné pásmo, puk se dostal na modrou čáru, odkud pálil Leddy a jeho tvrdý pokus byl před Blackwoodem několikrát tečován a to i hostujícího hráči. Gól byl nakonec připsán ANDERSI LEEMU, který se ochomýtal před brankovištěm. Asistence: Nick Leddy, Jordan Eberle.
    05:48 Anders LEE - 1:0

06:32
    A New YOrk je při chuti a opět je usazen v útočném pásmu.

07:08
    Barzal posunul na Beauvilliera, který okamžitě hledal bekhendem najíždějícího spoluhráče. Obrana New Jersey tento pokus o rychlý průnik zvládla zastavit.

07:58
    Beauvillier se opět ukázal jako nahrávač, nyní našel Mayfielda, jeho okamžitou střelu vytěsnil povyjetý Blackwood.

08:49
    Domácí vyhodili přes všechny čáry, o zakázané uvolnění ale nejde, Blackwood tak pomohl s rozehrávkou New Jersey.

09:19
    Už je to o dvě branky! Na modré stál Mayfield, který si všiml, že před brankou operuje MICHAEL DAL COLLE a tak vyslal nahození, které zmíněný hráč skvěle sklepl za Blackwoodova záda a zaznamenal tak svůj vůbec první gól v NHL. Asistence: Scott Mayfield, Leo Komarov.
    09:19 Michael Dal Colle - 2:0

10:25
    Hosté toho zatím mnoho nepředvedli, brankář Lehner pokryl i rychlý pokus o vyjetí zpoza branky.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:12
    Butcherova střela z levé strany byla sražena Boychukem. Ten byl v tomto střídání opravdu platným obráncem, zablokoval hned několik střel.

11:36
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hosté. Dvě minuty za vražení na hrazení Samiho Vatanena dostal Anders Lee.

11:59
    Domácí se hned osvobozují a vyhazuji až ke Blackwoodovi.

12:45
    New York se velice dobře brání, soupeř není zatím schopen udržet pásmo na delší dobu.

13:33
    Lehner pokryl střelu Vatanena z mezikruží, poradil si poté i s dorážkami a přerušil hru.

13:36
    Oslabení domácích je u konce, Lee se vrátil do hry.

14:28
    Opět se bude vylučovat, tentokrát ale na opačné straně. Dvě minuty za krosček obdržel hostující Blake Coleman.

15:12
    Přesilovka je využitá a je to 3:0. JORDAN EBERLE mohl střílet už několik vteřin zpět, vždy si ale svou ránu rozmyslel. Po přihrávce na levý kruh už ale zamířil a vymetl horní růžek Blackwoodovy branky. Asistence: Nick Leddy, Brock Nelson.
    15:12 Jordan EBERLE - 3:0

16:39
    New Jersey opět nevychází první třetina a i po třetí obdržené brance se musí bránit náporu soupeře.

17:34
    Hosté mají ponechanou výhodu po zákroku u brankoviště, v šesti se snaží překonat bránící formaci New Yorku.

17:49
    Chytrá hra od Bretta Seneyho. Ten před brankou neustále pošťuchoval Adama Pelecha, až to ten nevydržel a soupeře srazil k ledu. Domácí obránce dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

18:34
    Po mantinelu letí puk přes všechny čáry, New Jersey musí začínat od nuly.

18:59
    Filppula ještě nevyhodil, Leddy už ano. Hosté tak znovu přišli o útočné pásmo.

19:49
    Domácí se ubránili a jsou zase v plném počtu. Pelech pospíchá do obranného pásma.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první třetinu, která hostům vůbec nevyšla. V šesté minutě přišel prakticky z první vážnější akce gól, když se tečí prosadil Anders Lee. Stejným způsobem v desáté minutě skóroval Michael Dal Colle a pro něj to byla vůbec první branka v NHL. No a zmar New Jersey dovršil v přesilovce Jordan Eberle. Hosté toho mnoho nepředvedli, náznakem byla pouze kombinace v přesilové hře, Lehner však celkem bez potíží udržel čisté konto.

20:49
    Tvrdá Pelechova rána od levého mantinelu skončila v Blackwoodově lapačce, ten svým zákrokem přerušil hru.

21:02
    Zakázané uvolnění hostů, hra se tak vrací před Blackwooda, vhazuje se po jeho levici.

22:15
    Dal Colle se probíjel levou stranou, Santini jej ale v kruhu pro vhazování zvládl pokrýt a znemožnil mu zakončit.

23:04
    Druhá třetina nám začala v poklidnějším tempu, i v hledišti panuje hodně vlažná atmosféra.

24:21
    Mayfield tvrdě atakoval hostujícího Palmieriho, přirazil jej k mantinelu a zbavil puku. Vše bylo v rámci pravidel, vylučovat se nebude.

25:32
    Domácí opět začínají trochu přidávat, předvádí aktivní forčekink a ztěžují New Jersey rozehrávku z pásma.

26:05
    Pelechovu tvrdou ránu vyrazil Blackwood do rohu, domácí pokračují v tlaku.

26:53
    Seney byl v dobré pozici na střelu, poblíž brankoviště zakončil z rychlé otočky, Lehner vyrazil.

27:25
    I na druhé straně byla k vidění pěkná akce, před brankoviště si nabruslil Barzal, jeho střelu z první ale ještě před Blackwoodem srazil jeden z obránců.

28:49
    Eberle objel branku a mohl už zakončit. Opět ale trochu zaváhal a raději přihrával na modrou čáru, čímž akci trochu přibrzdil.

29:40
    Hraje se dlouho bez přerušení a stále v pásmu New Jersey. Hostující pětice už musí být dokonale utahaná.

30:02
    Eberle srážel nahození na branku, Blackwood vyrazil a nyní drží svůj tým nad vodou.

30:44
    Na levé straně měl prostor Filppula, bleskově objel branku a snažil se zasunout za tyčku. Blackwood mocným skokem zabránil nejhoršímu a ubránil tak své brankoviště.

31:36
    Gólman New Jersey je v plném zápřahu, nyní po Filppulově zadovce zakončoval Dal Colle. Zblízka a z trochu ostrého úhlu však za Blackwooda puk neprocpal.

32:29
    Zacha nabízel nahození na teč, nikdo ale puk nesklepl a ten tak skončil na zadním mantinelu.

33:17
    Clutterbuck přihrál na Cizikase, ten se natlačil k brance, byl ale sražen na konstrukci, kterou vyvrátil ze svého postavení.

34:02
    Komarov si u mantinelu vyšlápl na Boyla, ten se hned díval po rozhodčích, zda to nebyl faul. Nebyl. Hra je přerušená, vhazuje se v obranném pásmu New Jersey.

34:48
    Po delší době se hra přestěhuje před Lehnera, jeho spoluhráči totiž vyhodili puk na zakázané uvolnění.

35:51
    Toews přebruslil Zachu, uvolnil se a v poklidu rozehrál na spoluhráče. Hraje se u Blackwooda.

36:58
    Parádní přihrávku mezi protivníky dostal Nelson a už si šteloval puk na střelu. Na poslední chvíli u něj ale byl Müller a čistým způsobem jej obral.

37:43
    New York si zatím v naprosté pohodě hlídá svůj náskok, soupeře nepouští prakticky k ničemu.

38:18
    Od modré pálil Boychuk, jeho dělovka prolétla vedle Blackwoodovy branky a rozbila se o zadní mantinel.

38:59
    Dlouhá přihrávka na Colemana sice našla adresáta, přes těsnou obranu se ovšem nedostal. Byl vytlačen do rohu.

39:31
    Domácí měli ponechanou výhodu, už se ale pískalo. Dvě minuty za podrážení dostal Kyle Palmieri.

39:55
    Mezi třemi protivníky se prodíral Zajac a dokonce i vystřelil. Jeho rána šla vysoko nad domácí branku.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut hry je za námi a domácí tým si i nadále drží tříbrankový náskok. Druhá třetina přinesla trochu klidnější hokej, ubylo zajímavých okamžiků před brankami a čas rychle plynul. New York si zkušeně hlídá vypracovaný náskok, soupeře nepouští do vyložených příležitostí a velice tím ulehčuje Lehnerovi jeho práci v brankovišti. Po dvou třetinách stále platí stav 3:0 pro domácí celek.

40:16
    Hned v úvodu se Coleman v oslabení uvolnil a dostal se před Lehnera. Ten vestoje zvládl zasáhnout a vypíchnout mu puk.

41:22
    Přes obránce neúspěšně zakončoval Clutterburk, puk se poté dostal ven z pásma.

41:44
    Hosté se sice ubránili, ale budou opět hrát v oslabení, dvouminutový trest za hákování dostal Brian Boyle.

42:20
    Leddy s Barzalem vyslali tvrdé pokusy, oba šly mimo. Domácí jsou i nadále v útočném pásmu.

42:59
    Od modré to zkusil Leddy, Coleman jeho ránu zastavil svou holí.

43:12
    Po přerušení hry se za hostující brankou strhla menší potyčka, rozhodčí ji ale bleskově rozehnali a nebudou ani vylučovat.

43:20
    Z mezikruží vystřelil Clutterbuck, Blackwood vyrazil svým pravým betonem do rohu.

43:44
    Je po přesilovce, hosté jsou opět v plném počtu.

44:34
    Zacha se nedostal přes Filppulu, ten mu puk odebral a založil akci New Yorku.

45:58
    Stále platí, že domácí tým kontroluje hru a prakticky teď nepouští soupeře do nějakého většího tlaku.

46:43
    Greene pálil od modré čáry a i když před Lehnerem clonil jeden z hostů, puk skončil v rohu.

47:07
    Devils právě vstřelili branku!
    Teď už to ale hostům vyšlo a i oni se dočkali gólu. Po akci v pásmu přišla přihrávka na modrou čáru, odkud nahodil Severson a před brankou operující ANDY GREENE tečoval mezi Lehnerovy betony. Asistence: Damon Severson.
    47:07 Andy GREENE - 3:1

48:49
    Z otočky zakončoval Boyle, tentokrát si Lehner připsal úspěšný zákrok.

49:40
    Rázem se nám hra otočila a v náporu jsou hosté. Hráči New Yorku se brání a pokud je potřeba vyhodí přes všechny čáry.

50:38
    Palmieri sice nedokázal vybojovat puk pro své barvy, jenže domácí se nedokáží dostat ven z obranného pásma.

51:42
    Eberle vytlačil z modré čáry protivníka, za toto zbavení hostů útoku si vysloužil potlesk publika.

52:25
    Trocha nepřesností na obou stranách, výsledkem bylo zakázané uvolnění New Jersey.

52:41
    Bombu po buly vyslal domácí Pulock, Blackwood však byl připravena a nebyl tak překvapen. Tvrdou střelu vytlačil do rohu.

53:48
    Cizikas zpoza branky přihrál mezi kruhy, Clutterbuckovi ovšem puk proklouzl mezi bruslemi a hosté se v klidu osvobodili.

54:59
    Hosté nahodili puk do útočného pásma, poté se po něm všichni vrhli jako hejno vos. Úspěšnější byli v tomto okamžiku hráči New Yorku a na chvíli situaci uklidnili.

55:29
    Od modré pálil Müller, Lehner vyrazil.

55:55
    Rozehru New Jersey vystihl Barzal a rázem byl v brejku. Své sólo chtěl zakončit střelou mezi Blackwoodovy betony, ten je však sklapl a velkou šanci domácích zmařil.
    55:55 Barzal ve velké šanci

56:42
    Filppula obral o puk Zachu, domácí se na tuto chvíli usadili v útočném pásmu, což jim chvíli před koncem vyhovuje na maximum.

57:27
    Blackwood je na střídačce, je tu power-play New Jersey!

57:51
    A je rozhodnuto. Ve svém pásmu se domácí dostali k puku, posunuli hru do pásma středního, kde se kličkou uvolnil ANDERS LEE a poslal lehký oblouček přesně do opuštěné branky. Svým dnes druhým gólem upravil na 4:1. Asistence: Josh Bailey.
    57:51 Anders LEE - 4:1

58:30
    Domácí publikum už oslavuje další body do tabulky, na ledě se utkání v poklidu dohrává.

59:05
    Nahození hostů do pásma se s úspěchem nesetkalo, New York už vyváží hru daleko od Lehnera.

59:52
    Domácí si už jen přihrávají z vlastní branky a čekají na závěrečnou sirénu.

Utkání je u konce a domácí tým může slavit další body do tabulky. Třetí třetina přinesla nápor hostů, kteří se nechtěli smířit s porážkou a když ve 48. minutě Andy Greene snížil, byla tu šance na případné drama. Jenže New York potíže nepřipustil, dobře si hlídal své pásmo a svůj náskok a v závěru se dočkal pojistky. Hosté odvolali gólmana, to však už po několika vteřinách potrestal střelou ze středního pásma Anders Lee, který tak upravil na konečných 4:1. New York Islanders tak oslavili dočasný návrat do své staré haly výhrou a dotáhli se na čelo Metropolitní divize.

Utkání sledovalo 12 088 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:45:11)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 6. Lee (Leddy, Eberle), 10. Dal Colle (Mayfield, Komarov), 16. Eberle (Leddy, B. Nelson), 58. Lee (Jo. Bailey) – 48. A. Greene (Severson)

Rozhodčí: Walsh, Pochmara – Murray, Galloway

Diváci: 12 088