Lipt. Mikuláš – Banská Bystrica 5:3 (kon.) | Nitra – Miskolc 1:2 (po pr.) | Košice – Zvolen 4:3 (3:0 po s.n.)
Trenčín – Poprad 2:1 (2:1 po s.n.) | Žilina – Detva 4:3 (kon.) | MAC Budapešť – Nové Zámky 0:5 (kon.)
po s.n. (3:0)
HC Košice
4:3 (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
HKM Zvolen
Neděle 20.01.2019, 16:00 • Steel Aréna (Košice) • Tipos Extraliga (SR) • 45. kolo

Ode mne to je pro toto utkání již vše, přejí Vám příjemný zbytek nedělního večera a u dalších textových přenosů se budu těšit na počtenou. (18:36:28)

Domácí nakonec zvládají "šlágr" 45. kola a vítězí 4:3 po samostatných nájezdech. Košice si tak připisují do tabulky dva body.

Střely: 29 – 43.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Košice.
    Autorem vítězné branky je LADISLAV NAGY.

64:06
    Ignatuškin chtěl poslat puk do útočné třetiny, ale nepovedlo se mu to.

63:06
    Košice se nikam nehrnou.

62:17
    Zvolen nyní uklidňuje hru.

61:43
    Další výpad hostí, střela ze zápěstí skončila u Habala.

61:26
    Fraser nerozehrál přesně, u puku jsou Košice.

60:07
    Uvidíme jestli nám rozhodně pětiminutové prodloužení a nebo budeme muset jít na samostatné nájezdy.

60:01

60:00

59:00
    Vypadá to, že základní hrací část utkání nerozhodne a budeme muset jít do prodloužení.

58:17

57:38
    Domácí ve čtyřech.

56:50
    "Oceláři" vyhazují puk do bezpečí.

56:20
    Zvolen má výbornou šanci na rozhodnutí zápasu.

56:17
    Oddechový čas pro hosty.

56:17
    Vyloučení v týmu HC Košice (Suja – 2+10 min., osobní trest, vražení na hrazení).

55:38
    Vyloučení v týmu HC Košice (Petráš Š. – 2 min., pozdní dohrání).

54:59
    Košice vstřelily branku!
    Opět se domácím podařilo vyrovnat a utkání je opět na začátku. Kafka odvedl výbornou práci,když posunul puk za branku. Střelou z otočky se prosazuje TOMÁŠ HRIČINA. Asistence: Evan Brophey, Petr Kafka.

54:15
    Košicím nyní utíká čas na vyrovnání. Nemohou si nyní přesně přihrát.

53:20
    Fraser poslal puk na levou stranu, po které se dostaly hosté do pásma. Moc toho však v útoku nevymyslely.

52:38
    Zvolen právě vstřelil branku!
    Hosté jdou potřetí v zápase do vedení a využívají přesilovou hru. DAVIS VANDANE od modré propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Rastislav Špirko.

51:45
    Vyloučení v týmu HC Košice (Dudáš – 2 min., vysoká hůl).

50:06
    Začíná posledních deset minut třetí třetiny, případný inkasovaný gól na kterékoliv straně by mohl být rozdílový.

49:30
    Košický pokus zastavil výborně postavený Obdržálek. Ten do střely vložil hokejku a puk se tak dostal do středního pásma.

48:49
    Fraser nerozehrál přesně a Košice se mohou vydat do útoku.

47:11

46:50
    Zvolenu první přesilová hra vůbec nevychází.

45:50
    "Oceláři" vyhazují puk na Tomka.

45:11
    Vyloučení v týmu HC Košice (Dudáš – 2 min., sekání).

44:30
    Mitchell přihrál Růžičkovy, ten puk posunul ještě více do strany. Zvolen mohl v poklidu prostřídat.

43:30
    Máme opět vyrovnáno. Domácí opět využily přesilovou hru. EVAN BROPHEY pronikl s pukem do pásma a střelou z levé strany překonal Tomka. Asistence: Igor Ignatuškin.

42:40
    Zvolen zatím zvládá oslabení na výbornou, drží puk za brankou Habala.

42:21
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Šišovský – 2 min., nedovolené bránění).

41:17
    Tomek avizoval icing, ale puk byl tečovaný. Do šance se dostal Lušňák, když zakončoval z levého kruhu. Tomek jeho střelu vykopl.

40:27
    Hra je na začátku třetí třetiny opatrná.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:43.

Po druhé třetině vede Zvolen na ledě Steel Arény 2:1. Skóre otevřel Petráš. Za domácí vyrovnal využitou přesilovou hrou Nagy. Vyrovnaný stav netrval dlouho a vedení zpět na stranu hostů dal Obdržálek.

Střely 23 – 22

Uvidíme co přinese třetí třetina, jestli se domácím podaří otočit skóre se nebo si Zvolen připíše vítězství na svojí stranu.

40:00

39:40
    Druhá třetina se již pouze dohrává.

38:29
    Chovan se dostal do rychlého protiútoku, posunul si puk ještě do lepší pozice, následně však trefil pouze hruď Habala.

38:01
    Dudáš nahazoval od modré, tento jeho pokus rozhodně nemohl skončit brankou.

37:06
    Koch tečoval nahození od modré pouze do zadního mantinelu.

36:30
    Pulli hledal Suju, trefil pouze bránícího hráče před sebou. "Oceláři" se nyní opět trápí a nemohou se dostat do pásma.

35:20
    Košice se musí znovu zmobilizovat a pokusit se o vyrovnání.

34:21
    Srovnání netrvalo příliš dlouho a Zvolen si bere vedení zpět. Chovan našel milimetrově přesnou přihrávkou PETRA OBDRŽÁLKA, který to již musel přesně zakončit. Asistence: Michal Chovan, Milan Kytnár.

32:59
    Máme vyrovnáno. "Oceláři" využívají přesilovou hru. Spilar posunul puk a LADISLAV NAGY, nekompromisně prostřelil Tomka. Asistence: Gabriel Spilar, Eduard Šedivý.

32:30
    Zvolen zatím zvládá oslabení na výbornou.

31:42
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Mitchell – 2 min., pozdní dohrání).

31:32
    Pöyhönen si vzal na svá "bedra" velkou zátěš jednoho protihráče se zbavil na další dva poté nevyzrál.

31:06
    Šedivý přihrál na Dudáše, ten se dostal do pásma, byl ale zastaven hvizdem. Ofsajd.

29:07
    Chovan se dostal od mantinelu před Habala, proti kterému to vyzkoušel bekhendem. Puk zamířil vedle branky.

28:32
    Dudáš nepřesně rozehrál a puk je u branky Tomka.

28:19
    Komerční přestávka.

27:58
    Lušňák měl před sebou protihráče, proto obrátil puk a přihrál za vlastní branku.

26:56
    Oba týmy si nyní vyzkoušely jaké je po být v útočném pásmu, ani jeden z týmů nic vážněho v pásmu nepředvedl.

25:28
    Šimon Petráš zavetl puk do pásma, ale tam mu chyběla podpora spoluhráčů.

24:01
    Mezi kruhy aktivně pracoval Mitchell, vyzkoušel to bekhendem Habalovy do protipohybu, domácí brankář vypokl puk nakonem levým betonem.

23:44
    Úvod druhé třetiny se "Ocelářům" vůbec nedaří. Nepřesně rozehrávají a nemohou se dostat do útočného pásma.

22:57
    Ofsajd hostů.

22:20
    Hosté jsou nadále aktivnější.

21:28
    Hosté otevírají brankový účet dnešního utkání. Košíce prohrály souboj za branou, před brankou zůstál zcela voný SAMUEL PETRÁŠ. Ten nadvakrát překonal Habala. Asistence: Peter Šišovský.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:50.

Střely 10 – 10

První třetina nám branku nepřinesla, do šaten se tedy ochází za stavu 0:0. Hrál se zajímavý hokej s nepřesnými nahrávkami na obou stranách. Týmy se zatím zaměřují na obranu.

20:00

19:11
    Zakázané uvolnění "Ocelářů".

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:30
    Klíma nahazovaným pukem trefil pouze hráče před sebou.

17:30
    Dudáš to vyzkoušel, ale ani tento puk se nedostal do sítě, Zvolen tedy otáčí hru na druhou stranu.

16:21
    Tomek musel zasahonat po nepřesné rozehrávce Vandaneho.

15:51
    Kytnárovo zakončení sraženo do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

15:01
    Nagy to vyzkoušel do horního rohu branky. Puk vyslal švihem, ten nakonec pouze "zaduněl" o mantinel.

14:15
    Habal si musel nyní dávat pozor na nahození od modré, celou situaci zvládl a poslal puk spoluhráčům za branku.

13:47

12:58
    Zvolen vyhazuje.

12:21
    Košice komnibují v útočném pásmu, Spilár našel na modré spoluhráče, který vyslal bombu, ale ta zamířila pouze do zadního mantinelu.

11:47
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Chlepčok – 2 min., podrážení).

11:16
    Oba týmy se zatím zaměřují více na obranu, proto vidíme množství nepřesných kombinací.

10:19
    Icing Zvolena.

09:30
    Obdržálek zvládl souboj ve středním pásmu, dostal puk k vlastnímu brankáři, poté ovšem nenašel přihrávkou žádného spoluhráče.

08:20
    Hosté se nechaly přitlačit k mantinelu a o puk přichází.

07:06
    Spilár našel na modré Nagyho, který si ještě posunul puk, jeho střela nakonec zamířila vedle branky.

06:49
    Pöyhönen to myslel dobře, ale nedokázal přesně přihrát.

05:30
    Hraje se nám rychlý hokej moc se nepřerušuje, což je pro hokej dobře.

04:58
    Roman prohrál osobní souboj s Kafkou, Košice pokračují v hostující branky.

03:44
    Spilár si poklepal hokejkou o led, následná střela byla zablokovaná do ochranné sítě.

02:33
    Tomek musel vykopávat puk betony, oba týmy nyní střídají.

02:16
    Vandane přesunul hru na levou stranu. Tam ho domácí připravily o puk a bylo po akci.

01:07
    Hosté nepustily domácí ke střele a sami se nyní řítí na Habala.

00:21
    Střela Suja od modré skončila v lapačce Tomka.

00:16
    Jako první jsou u puku domácí, kteří se chtějí ihned dostat před branku Tomka.

00:01

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Šedivý, Koch, Pulli, Michalčin, Dudáš (A), Cibák – Spilar (A), Suja, Nagy (C) – Lušňák, Ignatuškin, Š. Petráš – Kafka, Galamboš, Hričina – Klíma, Brophey, Jokeľ – Žitný

HKM Zvolen: Tomek (Babik) – Pöyhönen, Fraser, Drgoň, Zeleňák, Vandane, Roman, Ulrych, Růžička – Vandas, Špirko (A), Handlovský – Obdržálek, Kytnár (A), Chovan (C) – Mitchell, S. Petráš, Šišovský – Chlepčok, Halama, Andrisík

Rozhodčí: Novák (SVK), Soós (HUN) – Gegáň (SVK), Árkovics (HUN).

Poslední vzájemné zápasy

2018 Zvolen – Košice 2:1
    2018 Košice – Zvolen 2:7
    2018 Zvolen – Košice 4:1

HKM Zvolen

Družstvo se nachází po 46 odehraných zápasech na 2. místě z 12. V sezoně 25 zápasů vyhrálo, 11 remizovalo a 10 prohrálo se skóre 156:102. Nejlepším střelcem týmu je Milan Kytnár s 24 zásahy. Bodování týmu vede Michal Chovan, který si zatím připsal (13+41). Na venkovním kluzišti si HKM Zvolen zatím z 21 zápasů připsal bilanci 9-3-3-6 a skóre 70:52.

HC Košice

Mužstvo se nachází po 46 odehraných zápasech na 3. místě z 12. V sezoně 27 zápasů vyhrálo, 7 remizovalo a 12 prohrálo se skóre 153:107. Nejlepším střelcem týmu je Ladislav Nagy s 31 zásahy. Bodování týmu vede Ladislav Nagy, který si zatím připsal (31+27). Na domácím ledě si HC Košice zatím z 25 zápasů připsali bilanci 16-0-3-6 a skóre 89:60.

Příjemné nedělní odpoledne všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu ze „šlágru“ 45. kola Slovenské extraligy, které přinese utkání mezi HC Košice a HKM Zvolen. Úvodní buly je stanoveno na 16:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jan Přikryl

Branky a nahrávky: 33. Nagy L. (Spilar, Šedivý), 44. Brophey (Ignatuškin), 55. Hričina (Brophey, Kafka), rozh. náj. Nagy – 22. Petráš (Šišovský), 35. Obdržálek (Chovan, Kytnár), 53. Vandane (Špirko)