Chabarovsk – Novosibirsk 2:4 (kon.) | Vladivostok – Omsk 4:1 (kon.) | Kunlun – Ufa 2:3 (1:2 po s.n.)
Jekatěrinburg – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 1:3 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
Petrohrad – Minsk 5:1 (kon.) | Riga – HC Slovan 3:2 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Úterý 22.01.2019, 15:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od patnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Avtomobilistem Jekatěrinburg a Traktorem Čeljabinsk!

Domácí tým měl start do sezóny z říše snů, když posbíral osmnáct výher z úvodních osmnácti zápasů. O skvělou bilanci už zaměstnavatel českého reprezentačního brankáře Jakuba Kováře dávno přišel, ale na jeho suverénním postavení na čele Východní konference se nic nezměnilo. A do konce sezóny dost možná už nezmění, neboť Jekatěrinburg má na druhou Kazaň solidní osmibodový náskok a ještě dva zápasy k dobru. Avtomobilist před utkáním hvězd absolvoval čtyřzápasový trip, ze kterého si přivezl dvě výhry nad Slovanem Bratislava a Rigou. Na stadionech Nižného Novgorodu a CSKA Moskva naopak padl.

Nejproduktivnější hráči:
    • N. Dawes – 57 bodů (23+34)
    • D. Sexton – 44 bodů (21+23)
    • S. Da Costa – 39 bodů (20+19).

Hosté dorazili do Jekatěrinburgu v roli výrazného outsidera, nicméně jejich aktuální forma je výborná. Čeljabinsk prohrál jediné z předchozích pěti zápasů (0:6 s CSKA Moskva) a výrazně si ulehčil boj o play-off. I přes nejslabší ofenzivu ve Východní konferenci patří Traktoru osmé místo s dobrým náskokem osmi bodů na devátý Kunlun a devíti bodů na desátý Novosibirsk s jedenáctým Nižněkamskem. Aktuálně Čeljabinsk drží sérii tří výher, o jediný gól udolal Rigu s Nižným Novgorodem a v poměru 2:0 uspěl také na ledě trápícího se Slovanu Bratislava.

• R. Stoa – 25 bodů (11+14)
    • N. Bailen – 22 bodů (5+17)
    • I. Polygalov – 17 bodů (8+9).

Vzájemné zápasy

06.01.2019 Čeljabinsk – Jekatěrinburg 0:2
    23.12.2018 Jekatěrinburg – Čeljabinsk 3:2
    13.09.2018 Čeljabinsk – Jekatěrinburg 1:4.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochackij) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin, I. Višněvskij, Gurkin (A), D. Bodrov (A), Mamkin, Valitov – Denis Kazionov, Kučerjavenko, Krikunov (C) – Golyšev, S. Da Costa, Dawes – Sexton, Paré, Bělousov – Litovčenko, Gračjov, Obidin – Rassejkin.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Rjasenskij, Bailen (C), A. Petrov (A), Isajev, Karpuchin, Borodkin, N. Chlystov – Enlund, Szczechura, Thomas – Kokujov, Rybakov (A), Šarov – Bergström, Stoa, Šolochov – Glinkin, Dugin, Kravcov – Jerofejev.

Rozhodčí: Gašilov, Ovčinnikov – Lazarjov, Sysujev.

00:01

00:15
    Už po patnácti vteřinách jde Traktor do přesilové hry. Za podražení je vyloučen Alexandr Kučerjavenko.

00:55
    Po rychlém vyhození se hosté usadili v útočném pásmu. Thomasovu střelu od modré Kovář jenom vyrazil, ovšem Stoa už nebyl v úhlu pro dorážku.

01:22
    Bailen svou střelou zřejmě napálil Enlunda, který se po zákroku Kováře hodně těžce zvedal zpět na nohy.

01:56
    Avtomobilist dostal puk do bezpečí a z jeho oslabení už zbývá jen poslední čtvrtina. Předcházela tomu další střela od modré, která se nenápadně zatavila až o levou tyč.

02:15

02:31
    Zakázané uvolnění Traktoru posouvá hru před brankoviště Děmčenka.

03:19
    Borodkin se opřel do střely golfákem. Kovář na ni moc dobře viděl a schoval puk do lapačky.

03:37
    Szczechurovo nahození od modré nemělo šanci na úspěch. Domácí vyrazili do protiútoku, ale poslední přihrávka Sextona na Parého neprošla skrz lehajícího Bailena.

04:30
    Litovčenko nezpracoval přihrávku na útočnou modrou. Puk proletěl až na zakázané uvolnění.

05:09
    Kravcov dostal hodně prostoru na kličkování v útočném pásmu. Svou hezkou akci i zakončil, ale Jakub Kovář střelu vyrazil.

05:36
    Višněvskij po vyhraném buly přihrával kolegovi na modré. Jeho střela zpoza levého kruhu k Děmčenkovi neprošla.

06:15
    Nenápadné nahození Kazionova způsobilo menší závar u Děmčenka. Ten si přesto nemusel připsat žádný zákrok.

06:56
    Jekatěrinburg nezvládl velký boj o puk v blízkosti útočné modré čáry. Rozehrávat mohou hostující hráči.

07:19
    Sexton čekal na přihrávku z obrany, kterou skutečně dostal, ale střelou zápěstím rozhodně nenaplnil potenciál své dobré šance.

08:25
    Hosté vyhráli boj v rohu útočného pásma. Ke střele se však neprokombinovali a vyrazili střídat.

08:53
    Obidinův pokus z levého kruhu jeden z protihráčů zablokoval až do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

09:48
    Po několika ztrátách obou týmů jdou zase dopředu hráči v červeném, což jsou barvy patřící Avtomobilistu.

10:18
    Zatím to není žádný super pohledný hokej. Puk teď létá z jedné strany na druhou, aniž by s ním některý z týmů cokoliv vymyslel.

10:50
    A znovu byli domácí vytlačení do středního pásma hned poté, co Děmčenko zkontroloval nahození z velké dálky.

11:15
    Zakázané uvolnění Jekatěrinburgu, který pokazil rozehrávku.

11:52
    Szczechura aktivně napadal a dokonce získal puk v útočném pásmu. Přihrát před branku však nezvládl kvůli ztrátě stability.

12:24
    Oba týmy pozvolna střídají a hostující obránce Nikita Chlystov může v klidu čekat za Děmčenkem.

13:11
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Kazionov – 2 min., hákování).

13:26
    Thomasovi vůbec nesedla střela z vrcholku levého kruhu. Hosté kvůli němu museli hasit doutnající požár.

13:53
    Jednoduché vyhození přes všechny čáry. Jekatěrinburg má dostatek času na střídání, během kterého za brankou drží puk Bailen.

14:25
    Hodně kostrbatá rozehrávka Traktoru trvala snad půlminutu, ale nakonec se po ní hosté přeci jen usadili u Kováře.

14:57
    Kombinace Traktoru byla hodně mizerná. Puk nešel z hokejky na hokejku a domácí ho dokázali opět vyhodit.

15:11

15:52
    Předávka v rychlosti mezi Šarovem a Šolochovem nevyšla. Je pískán nevynucený icing Čeljabinsku.

16:14
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí se v sedmnácté minutě dostávají do vedení! Děmčenko vyrazil Mamkinovo nahození od modré čáry na Da Costu, který vrátil puk zpoza branky do ohně a NIGEL DAWES ho zkušeně uklidil mimo dosah gólmana. Asistence: Stéphane Da Costa, Michail Mamkin.
    16:14 Nigel DAWES - 1:0

17:54
    Šolochov potáhl puk přes útočnou modrou a hned poté ho švihem posílal na branku. Kovářovi tím vážnější starosti nenadělal.

18:45
    Jekatěrinburg to zkusil po levé straně, jenže Kučerjavenko centrovaný kotouč u brankoviště nezkrotil.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:41
    Denis Bodrov se na útočném výletě rozhodl rychle vyjet zpoza branky, jenže za Děmčenka puk neprotlačil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina, ve které Čeljabinsk nevyužil žádnou ze dvou nabídnutých přesilových her a postupem času musel hlavně bránit. Remízový stav přestal platit v sedmnácté minutě, kdy Da Costovku přihrávku zužitkoval Dawes a právě jeho zásluhou favorizovaný Jekatěrinburg odchází do šaten s jednogólovým náskokem.

Střely na branku po 1. třetině: 6 – 4.

20:01

20:15
    O první zakončení se po změně stran postaral Jonas Enlund. Tvrdá střela z levého kruhu ale byla hodně nepřesná.

20:58
    Sražená přihrávka Šarova skončila v hledišti, kde kotouč zasáhl do hlavy jednoho z fanoušků. O žádné větší zranění by se však jednat nemělo.

21:41
    Golyšev nezpracoval přihrávku na osu hřiště a hosté okamžitě vyrazili do protiútoku. Kovářovo čisté konto každopádně v ohrožení nebylo.

22:18
    Avtomobilist odskakuje do dvougólového náskoku! Dan Sexton si vyjel s pukem před levý kruh. Zablokované nahození přistálo na hokejce FRANCISE PARÉHO a ten bekhendem zvedl puk mimo dosah Děmčenka. Asistence: Dan Sexton, Nigel Dawes.
    22:18 Francis PARÉ - 2:0

23:34
    Kazionov neměl šanci dojet své vlastní nahození. Bez podpory spoluhráčů puk na zadním mantinelu nevybojoval.

24:17
    Enlund dostal nabito na střelu z první. Ta neměla přesnost a domácí se vysvobodili vyhozením na zakázané uvolnění.

24:39
    Petrov taktéž vystřelil z první nedaleko od modré čáry. Kovář tentokrát zasahovat musel, ale o nic nebezpečného se pro něj nejednalo.

25:00
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexander Bergström – 2 min., podrážení).

25:25
    Vasilevského nahození od modré bylo v klubku těl tečované a kotouč proletěl jen těsně vedle Děmčenkovy klece.

25:57
    Vyhození po prknech jednomu z hostů nevyšlo. Následný zámek vyvrcholil jen neškodnou střelou od modré čáry od Višněvského.

26:28
    Čeljabinsk se vysvobodil a vystřídal. Z přesilovky domácího týmu zbývá posledních třicet vteřin.

26:56
    Da Costova křižná přihrávka z levého kruhu prosvištěla předbrankovým prostorem, aniž by ji některý z jeho spoluhráčů zachytil.

27:00

27:06
    Puk opustil ledovou plochu a rozhodčí museli přerušit hru, jež bude pokračovat po krátké reklamní pauze.

28:19
    Ilja Krikunov se snažil protečovat Kučerjavenkovu přihrávku z pravého mantinelu. To se mu povedlo jen částečně, puk se od jeho hole odrazil k Děmčenkovi, který už čekal na bližší tyči.

29:04
    Stoa byl čistě zastaven na zadním mantinelu. Dawes táhl rychlý brejk Jekatěrinburghu, jenž zakončoval Da Costa. Puk zůstal stát za zády Děmčenka, ovšem domácí ho za brankovou čáru nedotlačili.

29:59
    Kovář vytáhl krásný zákrok lapačkou proti nadějné střele Bailena. Ten byl úplně sám na vrcholku pravého kruhu.

30:30
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jevgenij Rjasenskij – 2 min., faul kolenem).

30:43
    Dawesova střela ihned po vhazování byla nepřesná. Kotouč se záhy dostal ven z obranného pásma Traktoru.

31:01
    Znovu nejproduktivnější hráč Jekatěrinburgu, který dostal přihrávku z levého mantinelu, ale Děmčenko střelu u pravé tyče vyrazil.

31:18
    Višněvskij dal puk do pravého kruhu, kde stál Dawes, ale střela na bližší tyč opět byla pro Děmčenka řešitelná.

31:53
    Domácím nevyšlo několik pokusů o pas přes osu hřiště. Da Costa to nakonec zkusil zpoza levého kruhu, ale minul.

32:18
    Domácí tým využil dobrou přesilovou hru a s přehledem kráčí za vítězstvím! Dawes pomohl přihrávce Da Costy na modrou čáru, ze které skvěle vypálil ALEXEJ VASILEVSKIJ a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Nigel Dawes, Stéphane Da Costa.
    32:18 Alexej VASILEVSKIJ - 3:0

33:15
    Teď už to s šancemi Traktoru na bodový zisk vypadá hodně bledě. Smazat na ledě konferenčního lídra třígólový náskok je skoro neřešitelný problém.

34:17
    Paré měl zablokovanou hokejku a nemohl střílet z osy hřiště. Proto se vrátil k modré čáře a přihrál na Bodrova, jehož bekhendový pokus neměl gólové parametry.

34:41
    Nigel Dawes dostal od Parého únikovou přihrávku za obranu. Měl před sebou už jenom vyjetého Děmčenka, který střelu z levé strany vyrazil.

35:19
    Teď je to od domácího týmu velký kolotoč před Děmčenkovou branku. Čtvrtý gól se zdá být na spadnutí.

35:45
    Hosté vyhodili puk k vzdálenější modré čáře. Avtomobilist se chtěl rychle vrátit vpřed, ale byl z toho icing.

36:16
    Hra má i ve druhé třetině velmi rychlý spád. Za necelou hodinu a čtvrt jsme se dostali už do závěru druhé třetiny.

36:59
    Traktor zahustil střední pásmo, přes které se sám nedostal. Kravcov odevzdal puk nahozením do Kovářovy náruče.

37:46
    Po dlouhé době se Čeljabinsk usadil v útočném pásmu. Nepřesnou střelou z dálky se z něj ale sám vyhodil.

38:06
    Jekatěrinburgu nevyšel pokus o rychlý přechod. Zakázané uvolnění znamená návrat před Jakuba Kováře.

38:26
    Traktor využil domácího střídání a rychle přešel na útočnou modrou. Kokujov měl v tandemu Rybakova, který ze skvělé šance vůbec netrefil branku!

38:59
    A zase rychle na druhou stranu. Před reklamní přestávkou prověřil Děmčenkovu pozornost francouzský útočník Da Costa.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:39
    Hosté byli v jednu chvíli tři na jednoho, ale skončili jen za brankou, odkud nedokázal přesně přihrát Paul Szczechura.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině se hrálo téměř výhradně na jednu branku. Jekatěrinburg byl nastěhovaný v útočném pásmu a díky trefám Parého a Alexeje Vasilevského vede po čtyřiceti minutách už 3:0. Čeljabinsk se rozkoukal až chvíli před přestávkou, snížit ale nedokázal a s největší pravděpodobností už na body nedosáhne.

Střely na branku po 2. třetině: 17 – 13 (6:4, 11:9).

40:01

41:28
    Dan Sexton projel po ose hřiště a před obráncem uhnul do pravého kruhu. Děmčenko jeho střelu zastavil rychlým máchnutím lapačkou.

42:24
    Čeljabinsk byl po nepřesném nahození zahnán zpět do své třetiny, kde nijak nespěchá s dalším přechodem do útoku.

43:38
    Krikunovova přihrávka propadla k Děmčenkovi, který přerušil hru. Předtím na druhé straně Kovář pohlídal nástřel ze středního pásma.

44:12
    Šarov napřáhl z levé strany a trefil Mamkina do obličeje. Naštěstí to nebyl přímý zásah, puk se zpomalil po odrazu od hokejky. Obránce Avtomobilistu se musí rychle zapojit zpět do hry.

45:10
    Dan Sexton chtěl rohu hřiště přihrát na Parého, ale některý z obránců tento úmysl překazil.

45:59
    Hosté propadli ve středním pásmu a další rozehrávka je teď na Jekatěrinburgu, který se nikam nežene.

46:37
    Petrov hledal nějakou skulinku ke střele. Sjel si až do levého kruhu a z něj nakonec nepřesně přihrával.

47:15
    Da Costova formace se usadila v útočném pásmu. Hrálo se jen u mantinelů, kde hosté vybojovali puk pro rozehrávajícího Bailena.

48:08
    Dosti nezáživná pasáž skončila až Parého akcí, kterou úspěšným, leč malinko nejistým, zákrokem vyřešil Děmčenko.

48:49
    Zase hosté drží puk jen za vlastní brankou a seskupují řady naskakující z hráčské lavice.

49:35
    Prudká střela zápěstím od Kazionova netrefila Děmčenkovu klec. Domácím to však vadit nemusí.

50:15
    Da Costova střela z osy hřiště byla nejbližším clonícím obráncem zvednutá do ochranné sítě. Vhazuje se po pravici Děmčenka.

50:48
    Dan Sexton si dojel s pukem do pravého kruhu, ale střelu švihem do prostoru mezi třemi tyčemi nevměstnal.

51:54
    Žádné drama se s největší pravděpodobností konat nebude. Avtomobilist si hlídá vedení a zároveň drží puk v útočném pásmu.

52:55
    Vitalij Kravcov přejel útočnou modrou a okamžitě byl naražen na mantinel. Třetí třetina je hodně skoupá na nějaké zajímavější momenty.

53:27
    Až teď byla obrana Traktoru hodně rozhozená, ale žádná ze dvou domácích šancí pukem za Děmčenkovými zády neskončila.

53:51
    Hostující gólman si bezpečně poradil se střelou z pravého kruhu a přerušil hru za cenu vhazování ve své blízkosti. K tomu dojde až po reklamní pauze.

54:20
    Enlund jenom propagačně nahodil puk z levého mantinelu na hruď Kováře, který už je poměrně blízko vychytané nule.

54:24
    Pár vteřin po buly už to měl český brankář o něco těžší. Po dobré střele Karpuchina se musel hodně natahovat svou lapačkou.

55:08
    Isajev se zastavil u modré čáry a jenom nahodil puk k obráncům Čeljabinsku, kteří si vedli podobně.

55:37
    Kazionov přihrál zprava mezikruží, odkud to dobře zkusil Kučerjavenko, ale puk poslal jen k přesouvajícímu se Děmčenkovi.

56:21
    Dawes se snažil svým pasem po ose hřiště vysunout Da Costu, ale kotouč propadl až k hostujícímu strážce branky.

56:56
    Jegor Dugin se tlačil s pukem do mezikruží, ale Kovářovu branku neohrozil, i když to k ní neměl vůbec daleko.

57:28
    Sražený pas některého z hostujících hokejistů rozvlnil jen ochrannou síť. Snížení Traktoru je nadále v nedohlednu.

57:51
    Obidin sprintoval za nahozeným pukem, který se k němu odrazil ze zadního mantinelu. Zblízka si na Děmčenka ale nepřišel.

58:22
    Litovčeno byl úplně sám na pravé straně, kterou se posunul do dobré palebné pozice, ale náskok na rozdíl čtyř branek rovněž nenavýšil. Děmčenko střelu švihem pravým betonem vyrazil.

58:42
    Nepřesná rozehrávka Ivana Višněvského znamená zakázané uvolnění a vhazování po levici Jakuba Kováře.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:08
    Kazionov se z ostrého úhlu netrefil. Stejně tak jeden z jeho spoluhráčů zakončující z levého konce modré čáry.

59:32
    Ještě jedno zakázané uvolnění Traktoru. Jakub Kovář o své čisté konto už s největší pravděpodobností nepřijde.

Je za námi utkání, ve kterém Jekatěrinburg potvrdil roli papírového favorita a Nigel Dawes svou pozici druhého nejproduktivnějšího hráče celé KHL. Jekatěrinburg měl největší starosti v první třetině, kdy šel dvakrát do oslabení. Přesto ji vyhrál s jednogólovým náskokem a ten se ve druhé třetině zaslouženě zvětšil na konečných 3:0. Třetí třetina se už jenom dohrávala, Traktor nejevil žádnou větší snahu alespoň zdramatizovat tento zápas. Jakub Kovář slaví kromě výhry i čisté konto, Avtomobilist pak navýšení náskoku v čele Východní konference na deset bodů.

Střely na branku: 26 – 22 (6:4, 11:9, 9:9).

Československá stopa v utkání:
    Jakub Kovář (JEK)
    60 minut, 22 zákroků, 0 gólů, 100%.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (17:11:46)

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 17. Dawes (S. Da Costa, Mamkin), 23. Paré (Sexton, Dawes), 33. Alexej Vasilevskij (Dawes, S. Da Costa)

Rozhodčí: Gašilov, Ovčinnikov – Lazarjov, Sysujev

Diváci: 5 500