Sokolov – Bílina 9:2 (kon.) | Kobra – Mostečtí Lvi 11:2 (kon.) | Děčín – Klatovy 5:2 (kon.)
Nymburk – Vrchlabí 3:2 (kon.) | Letňany – Dvůr Králové n. L. 5:6 (po pr.) | Kolín – Trutnov 4:6 (kon.)
HC Letci Letňany
5:6 (2:2, 1:1, 2:2 - 0:1)
HC Dvůr Králové n. Labem
Středa 30.01.2019, 18:00 • ICE ARENA, Praha-Letňany • 2. liga - Sever a Střed (ČR) • 35. kolo

Děkuji za sledování, u hokejových přenosů na počtenou! Během večera budou doplněny chybějící statistiky. (20:20:17)

Dnešní utkání sledovalo 65 diváků.

Tento záchranářský souboj ze 2. ligy je minulostí! Podle předpokladů zvítězil Dvůr Králové, který přestřílel domácí Letce 6:5. Letňany sice dokázali v posledních minutách vyrovnat, ale zvítězit už nedokázali. Po dnešním utkání budou ztrácet na Rodos 16 bodů.

61:50
    Dvůr Králové právě vstřelil branku!
    MILAN VALAŠEK dává vítěznou branku dnešního mače, Rodos získává zasloužené dva body! Asistence: Patrik Fořt, Martin Tondr.

61:33
    Fořt mířil mezi betony Hamalčíka, ale neuspěl.

60:51
    Hokejisté Rodosu byli příliš horliví, píská se ofsajdové postavení.

60:30
    Hamalčík raději přikryl kotouč před dotírajícími hosty.

60:01

Jsou za námi všechny tři třetiny, po krátké pauze bude následovat pětiminutové prodloužení 3 na 3.

60:00

59:24
    Tvrdou Soukupovu ránu kryje Vlk, vhazování v pásmu Dvora Králové nad Labem.

59:01
    Běží poslední minuta základní hrací doby, Letci chytili druhý dech, pokračují v náporu.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:51
    Letňany právě vstřelily branku!
    MICHAL KLIMO vyrovnává na 5:5! Neuvěřitelné věci se dnes dějí v Letňanech. Letci i bez brankáře dokázali vyrovnat! Asistence: Tomáš Dyrynk, Dominik Valík.

57:30
    Letci už v šesti!

57:12
    Tak přece jen snížení! To byla taková rána, až se síť Vlkovy branky zavlnila! Autorem branky je DOMINIK VALÍK. Asistence: Michal Klimo, Tomáš Soukup.

56:33
    Teď ale záblesk domácí naděje, kterou chytil do rukavice Vlk.

56:03
    Třetí třetina probíhá podle očekávání, Rodos k aktivitě přidal i efektivitu, zaslouženě kráčí za vítězstvím.

55:10
    Letci si nerozuměli, a tak se píská icing.

54:50
    Tyčka a obrovská mela před Hamalčíkem, kterou ukončuje až hvizd rozhodčího! Dvůr Králové je neskutečně důrazný v předbrankovém prostoru.

54:33

54:18
    Luštinec se i v oslabení vrhl do útočného pásma, čímž získal další cenné sekundy.

53:40
    Fabiánkův pokus zblokoval jeden z obránců do ochranné sítě.

53:16
    Puk na horní síťce Vlkovy branky, Letci tuto přesilovku zvládají velmi dobře.

52:33
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Fořt (2 min., hákování).

51:39
    Hosté vedou už o dvě branky! Střelou pod "víko" překonává Hamalčíka MARTIN FRANC. Asistence: Jakub Luštinec, Michal Machač.

50:30
    Série nepřesností v rozehrávce Letců nadělila starosti jejich brankáři, který musel vytáhnout svůj levý beton.

49:48
    Nahození na branku Dvora Králové, žádný problém pro Vlka, který schoval kotouč k sobě.

48:41
    Letci vzlétli příliš brzo do útočného pásma, letová kontrola v podobě rozhodčích jim nařizuje návrat na runway, tedy se píská ofsajd.

48:18
    Beranův pokus kryje Vlk, jenž byl pozorný.

47:05
    Tondrovo nahození obloučkem na branku se nesetkalo s úspěchem, za to následná dorážka už zapotila Hamalčíka.

46:34
    Rodos nepolevuje v útočení, Letci mají co dělat, aby se ubránili.

45:50
    Hosté strhávají vedení na svou stranu! Trefuje se zápěstím JAKUB LUŠTINEC. Asistence: Martin Franc.

45:28
    Útočné snažení Pražanů zhatil ofsajd.

44:35
    Letci drží puk na svých hokejkách, v útočném pásmu ale dlouho nevydrželi. Za to šli hned do protiútoku hosté, kteří poslali puk Hamalčíkovi do klína.

43:48

43:22
    Domácí se osvobozují, velice unavená čtyřka může vystřídat.

42:53
    Ukázková přesilovka v podání Dvora Králové, Letcům nedarují puk, snaží se je utavit.

42:16
    Matějíčkova rána od modré vyzkoušela připravenost Hamalčíkových betonů.

41:48
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany: Uhlíř (2 min., krosček).

41:37
    Hamalčík opět připraven, rozhodně největší hvězda dnešního mače.

41:17
    A opět uvidíme buly před Hamalčíkem, v dnešním zápase velice častý jev.

41:02
    Vlk na druhé straně nelenil, rychle vysoukal puk z rukavice, aby jeho spoluhráči mohli pokračovat ve hře.

40:38
    Úvodní tlak Rodosu v pásmu Letců přinesl další nebezpečnou střelu pro Hamalčíka.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:35.

Letci vstřelili branku, avšak zřejmě až po zaznění sirény, branka uznána nebude.

40:00

39:24
    Deset minut Pokorného trestu uplynulo, ještě uvidíme tlak Dvora Králové v obranné části hřiště Letců.

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:16
    Zakázané uvolnění domácích, další buly v jejich pásmu.

37:49
    Domácí podporuje hlavně skupinka dětských diváků, ti ze Dvora Králové se posilňují oblíbeným pivem a stále podporují své hráče.

37:33
    Hra se více otevřela ke konci druhé části. Po průniku domácích chytil puk do připravené rukavice Vlk.

36:41
    Toto vyrovnání je logickým vyústěním tlaku hostů, Hamalčík zkrátka nemůže pochytat všechno. Navíc Dvůr Králové pálí velmi nebezpečně, často i tvrdě.

35:32
    Hosté s obrovským štěstím dostávají puk za domácího brankáře! Žlutozelení šli 2 na nikoho, JIŘÍ PŮHONÝ procedil puk přes Hamalčíkovy betony. Asistence: Michal Petira.

34:55
    Tondr se odhodlal vypálit "golfákem", který našel jen Hamalčíkovu lapačku.

34:09
    Královedvorská mlýnice jede v plném provozu, Letci stále nedokáží vyhodit puk z pásma.

33:19
    Chyba v rozehrávce Letců! Ti měli veliké štěstí, že si hosté nerozuměli a netrefili puk za Hamalčíka!

33:02
    Icing ze strany domácích, hra se vrací do jejich pásma.

32:56

32:35
    Až teď zasáhl Hamalčík, svým betonem raději přikryl kotouč.

32:00
    Zámek v obranném pásmu Letců, jedna přihrávka střídá druhou, bez střely.

31:13
    Jak Rodos naloží s touto možností? Zatím zvládli Letci dvakrát vyhodit.

30:56
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany: Fabiánek (2 min., podrážení).

30:37
    Hamalčík je králem dnešního večera, tvrdou ránu hostí chytil za pomocí lapačky s vyrážečkou.

30:00
    Rodos je dnes výrazně lepší, co se aktivity týče. Letci jsou zase produktivnější.

29:21
    Hosté v plném počtu. Panna se vrací na led.

28:31
    Domácí přesilovky ohrožení branky nepřinesla, za to hosté mohli skórovat! Jen díky Hamalčíkovi není vyrovnáno.

28:15
    Zakázané uvolnění ze strany Letců, vhazování v jejich obranném pásmu.

27:21
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Pokorný (2+10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Ondřej Panna.

27:01
    Horákovi se zamotal puk mezi nohami, čehož mohli hosté využít, leč neúspěšně.

26:33
    Letci byli příliš horliví při přechodu do útočného pásma, píská se ofsajd.

25:14
    Jakmile skončila přesilovka Letců, tak se Rodos vrhl do útočení. Tento jev vídáme v dnešním mači často.

24:56

24:05
    Vhazování v obranném pásmu žlutozelených, letňanská přesilovka není zatím příliš pohledná.

23:59
    První vážnější šance v přesilovce Letců, Vlk musel odolat i několika dorážkám!

22:56
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Luštinec (2 min., sekání).

22:24
    Teď se dostala do akce opět Hamalčíkova lapačka, tlak Dvora Králové je dnes opravdu velký.

21:08
    To je překvapení! Využívání šancí je dnes u domácích obdivuhodné.

20:27
    TOMÁŠ FABIÁNEK vysokou ránou překonává Vlka, jehož lapačka na takto umístěnou střelu do rohu nestačila. Asistence: Tomáš Dyrynk.

20:01

Hráči jsou připravení před druhou třetinou, překvapivě jsme viděli už čtyři branky v té předchozí části.

Další třetina začne přibližně v 18:49.

20:00

19:52
    Ještě jedno vhazování před Hamalčíkem po zblokované ráně od modré.

19:12
    Puk se dostal na domácí střídačku, hra je přerušená.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:25
    Ofsajd zastavil pronikající hokejisty Rodosu.

18:00
    Hraje se nahoru dolů, hokej, který se musí divákům líbit.

17:20
    Za brankou hledal Ježek najíždějícího spoluhráče, jen tak tak mu nepřihrál přesně, chyběly centimetry!

16:30
    Letci mohli jít 2 na 1, to by ale Horák musel lépe přihrát svému spoluhráči.

15:43
    Hamalčík se dnes opravdu nenudí, Dvůr Králové jej zásobí velkým počtem pokusů.

15:32
    Letci mohou v klidu vystřídat, opět přišla střela Rodosu, která provětrala Hamalčíkovu lapačku.

14:30
    Dnešní utkání má náboj, už jsme viděli čtyři branky! Do konce třetiny padnou ještě možná další.

13:05
    A je vyrovnáno! Domácím vydrželo vedení necelou minutu! Mezi kruhy se ocitl volný LUKÁŠ KARLÍK, který zavezl puk za Hamalčíka. Asistence: Tadeáš Kocián, Jan Ježek.

12:13
    Letňany tímto gólem povstaly z mrtvých, jsou méně aktivnější než jejich soupeř, ale dokáží proměňovat šance.

11:26
    To byla nádhera! MICHAL KLIMO se ocitl sám před Vlkem a ukázkovým blafákem jej překonal. Asistence: Tomáš Fabiánek, Tomáš Soukup.

10:44
    Rodos drží puk na svých hokejkách, ostatně jako po celý zápas.

09:41
    Další zámek v obranném pásmu Letců.

09:22
    Zakázané uvolnění ze strany Letců.

08:30
    Autorem branky je TOMÁŠ SOUKUP, který dostal do klece střelu Horáka, která vypadla Vlkovi. Asistence: Jiří Horák a Michal Klimo.

07:46
    Vlk si pečlivě rozmyslel rozehrávku, a dobře udělal, proti němu se řítilo několik protihráčů.

07:08
    Sražená rána Vobořila končí na ochranné síti, buly v pásmu Rodosu.

06:50
    Hamalčík je mužem úvodních minut, bez něj by Letci neprohrávali jen o jednu branku.

06:32
    Skvělý Hamalčík zamezil jisté brance, puk už poskakoval před čarou, ale domácí brankář stačil dát beton k tyčce. Ani dorážky protihráčů puk do branky nedostaly.

06:12
    Hned po skončení přesilovky se Dvůr vrhl do útočení, Letci jsou drženi ve svém pásmu.

05:39

05:10
    Hamalčík nepříliš šikovně rozehrál, naštěstí pro domácí nestál poblíž hráč hostů.

04:49
    Dvůr Králové se hnal i v oslabení do útoku, jeho snažení zamezil ofsajd.

04:21
    Letňanská přesilovka zatím bez vážnější šance, až teď musel Vlk zasáhnout.

03:39
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Dušek (2 min., držení).

03:33
    Jeden žlutozelený útok střídá druhý, Letci se zatím nechytají.

03:19
    Letci se osvobodili ze sevření hostí.

02:56
    Hamalčíkova lapačka byla nachystána proti střele od modré, vhazování v obranném pásmu Letců.

02:45
    A opět Hamalčík! Tentokrát si musel poradit se střelou z bezprostřední blízkosti.

02:17
    Po buly hned pádili na druhou stranu hosté, kteří trefili přesně Hamalčíkovy betony.

02:09
    Vhazování v obranném pásmu Dvora Králové.

01:17
    Rychle využitá přesilovka! Trefuje se DOMINIK DUŠEK, který došťoural puk za Hamalčíka. Asistence: Martin Tondr, Jiří Půhoný.

00:38
    Vyloučení v týmu HC Letci Letńany (2 min., příliš mnoho hráčů).

00:30
    První náznak šance Rodosu, domácí to zvládli vyřešit.

00:14
    Úvodní vhazování pro Letce, těm je pískáno ofsajdové postavení.

00:01

Domácí mají bílé dresy, hosté si vybrali žlutozelenou kombinaci.

Letci už nastupují na led letňanské ICE ARENY, hosté se na něj chystají za pár okamžiků.

Týmy dokončují rozbruslení, za nedlouho se odeberou do kabin, kde dostanou poslední taktické pokyny před tímto středečním mačem.

Do ICE ARENY dorazila už početná skupinka fanoušků Rodosu, i přes vzdálenost nějakých 130 kilometrů.

Koučem Letců je Jiří Seidl (licence A), trenérem Dvora Králové nad Labem je Jiří Malinský (studující licenci A).

Pikantní bude tento souboj pro hostujícího Ondřeje Pannu, který nastupoval v této sezoně i za Letňany, které si jej půjčili ze Slavie.

Zdravím vás přímo z mrazivé ICE ARENY, poslední, sedmí Letci ztrácí na svého soupeře z Dvora Králové, který je o příčku před nimi, propastných 15 bodů. Tyto týmy prožívají nevydařené sezony. Rodos naposledy smetl Řisuty 6:2, Letci přetlačili Bílinu 3:2. Bookmakeři se spíše přiklánějí k vítězství hostů, domácí ještě nezvládli vyhrát dvakrát za sebou.

HC Letci Letňany: Hamalčík (Mičán) – Valík, Uhlíř, Beran (C), Kučera – Štěpánek, Fabiánek, Nedorost, Hanuš, Soukup, Dyrynk, Vobořil, Chlouba, Procházka, Zedek, Horák, Klimo

HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Janský (Vlk) – Matějíček (C), Tondr, Franc, Petira, Faltys, Pokorný, Karlík – Hoskovec, Panna, Půhoný, Dušek, Sedláček, Machač, Kocián, Luštinec (A), Havlas, Fořt (A), Ježek, Valašek.

Poslední vzajémné utkání
    HC RODOS Dvůr Králové nad Labem 4:2 HC Letci Letňany (21.11.2018)

Branky a nahrávky: 9. Hoskovec (Franc, Půhoný), 10. Půhonný (Karlík, Matějíček), 27. Valášek (Luštinec), 55. Valášek (Karlík, Luštinec) – 20. Panna (Heldák), 42. Heldák (Panna)

HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Konvisser, Čáp – Vitebský, Starosta, Matějíček, Hamerský, Franc, Petira, Faltys, Karlík, Hoskovec, Půhoný, Řepík, Dušek, Sedláček, Zmítko, Kocián, Luštinec, Fořt, Valášek

HC Letci Letňany: Brugioni, Hamalčík – Gebell, Uhlíř, Beran, Eliáš, Keller, Chlouba, Fabiánek, Hanuš, Nedorost, Procházka, Soukup, Panna, Barbora, Jelínek, Horák, Marovec, Heldák,

Rozhodčí: Held František – Bubela Marek, Bedník Michal, Delegát Mgr. Stolín Jiří

Diváci: 410

Zápas v mrazivé ICE ARENĚ začíná v příjemných 18 hodin.

Hezký středeční večer u 2. Ligy! Čeká nás záchranářský souboj mezi Letci a Dvorem Králové nad Labem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tadeáš Podolka

Branky a nahrávky: 9. Soukup (Horák, Klimo), 12. Klimo (Fabiánek, Soukup), 21. Fabiánek (Dyrynk), 58. Valík (Klimo, Soukup), 58. Klimo (Dyrynk, Valík) – 2. Dušek (Tondr, Půhoný), 14. Karlík (Kocián, Ježek), 36. Půhoný (Petira), 46. Luštinec (Franc), 52. Franc (Luštinec, Machač), 62. Valašek (Fořt, Tondr)

HC Dvůr Králové n. Labem: Vlk (Janský) – Matějíček (C), Tondr, Franc, Petira, Faltys, Pokorný, Karlík – Hoskovec, Panna, Půhoný, Dušek, Sedláček, Machač, Kocián, Luštinec (A), Havlas, Fořt (A), Ježek, Valašek

Rozhodčí: Škrobák – Šimánek, Svoboda