K. Vary – Chomutov 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Vsetín 9:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:2 (1:1, 2:0, 1:1 - N 0:0, 0:1)
Piráti Chomutov
Středa 30.01.2019, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý večer z Karlových Varů. dnes se proti sobě utkají Karlovy Vary a Chomutov, pojďme si týmy představit.

HC Energie Karlovy Vary Energetici sále táhnou tabulku o umístění, se čtyřiasedmdesáti body mají dvoubodový náskok na Hradec. Karlovarští mají z posledních tří utkání dvě výhry, naposledy však padli s Boleslaví 0:2.

Piráti Chomutov Piráti na Energii také ztrácí pouze dva body, dnešní utkání by tak mohlo změnit pozice v tabulce, Chomutov je nyní na 3. příčce. Naposledy se chomutovským hráčům nepodařilo zvítězit proti Kladnu a po prohře 1:3 odjeli domů s prázdnou.

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Kašpar) – Bernáth, Přibyl, Kořán, Pohanka, Tureček, Novák, Zavřel – Záruba, Novotný, Berčík, Prošek, Rozhon, Hotěk, Křehlík, Holub, Černý, Křemen, Remeš

Piráti Chomutov: Šatný (Běhula) – Váchal, Šuráň, Seemann, Zeman, Mikulec, Beneš, Vaněk – Vrhel, Chlán, M. Svoboda, Prokop, T. Svoboda, Mežnar, Koláček, Štefančík, Lobodowski, Pech, Ouřada

Rozhodčí: Šindel – Adamec, Juránek.

00:01

00:08
    Piráti se zhostili kotouče a vyrážejí s ním před Bednáře.

01:13
    Mežnar se dostal ke střele zpoza pravého kruhu, puk však zablokovali obránci Karlových Varů.

02:05
    Piráti právě vstřelili branku!
    Je tu první branka dnešního utkání! Matyáš Svoboda si sjel s pukem do pravého kruhu odkud nabil STANISLAVU VRHELOVI k levé tyčce, druhý jmenovaný poté neměl sebemenší problém zakončit pod Bednářovu ruku. Asistence: Matyáš Svoboda, Marcel Štefančík.

03:56
    Hosté nahodili kotouč do útočného pásma a střídají.

04:28
    Bernáth jel s kotoučem podél levého mantinelu, po překročení modré čáry mu však bylo zamezno v nahrávce před braku.

05:29
    Vrhel to zkusil sám v přečíslení tři na dva, jeho střelu z mezikruží ale Bednář vyrazil do ochranné sítě.

05:36
    Máme tu i první vyloučení, za držení si na dvě minuty odjel sednout Filip Novák (KVA).

06:33
    Domácí se osvobodili z chomutovského nátlaku vyhozením, obě mužstva střídají.

07:23
    Sudí vykazují hru za modrou po přihrávce rukou hostí.

08:57
    Novák naskočil do hry, karlovarským hráčům se ale ani tak nedaří vymanit ze sevření Pirátů.

09:22
    Na trestnou odjel Tadeáš Svoboda (CHM), který si odpyká dvouminutový trest za držení.

10:54
    Tureček vyrazil z vlastní třetina na Šatného, za modrou ale nahodil kotouč do pásma, kde ho přebrali hosté.

11:57
    Zavřel pálil od modré, Šatný si však jeho střelu pohlídal a puk vyrazil betonem.

12:57
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno! Novák poslal puk na Šatného, ten ale dokázal vyrazit, na dorážku MICHALA HOŤKA ale nestačil. Asistence: Filip Novák, David Holub.

13:45
    Chomutov hrál v šesti, dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů odpyká Daniel Mikulec (CHM).

14:53
    I přes početní výhodu se nedaří energetikům udržet v útočném pásmu a kombinovat.

15:58
    Chomutov hraje o čas, drží kotouč ve vlastní třetině.

16:29
    Je tu další možnost pro hosty, na dvě minuty si jede sednout Richard Záruba (KVA) za vysokou hůl.

17:56
    Ve vlastním oslabení se dostala Energie před Šatného, vystřelit se jí však nepodařilo.

19:34
    Mežnar se po souboji u mantinelu dostal s kotoučem do mezikruží, odkud následně vystřelil, Bednář ale jho pokus poslal vyrážečkou do ochranné sítě.

20:00

Po prvních dvaceti minutách je skóre vyrovnané, oběma celkům se podařilo během prvního dějství skórovat. Chomutovští se tlačili před Bednáře od úvodního buly a jejich snažení jim vyneslo branku hned ve třetí minutě, Vrhel obdržel přihrávku k levé tyči, odkud propálil Bednáře pod ruku. Domácí se snažili o vyrovnání, Piráti však měli herně navrch. Energie se dočkala ve 13. minutě, kdy se Hoťkovi podařilo puk dorazit za Šatného a vyrovnat. Ve zbytku první dvacetiminutovky se hrálo hlavně ve středním pásmu a před Bednářem. Energetici měli hned dvě přesilové hry, ani v početní výhodě se jim ale nepodařilo kombinovat před Šatným a vstřelit druhou branku. Druhá třetina začne v 18:44.

20:01

20:33
    Tureček tvrdě pálil z pravého kruhu, Šatný zastavil jeho střelu betonem.

21:13
    Z rychlého protiútoku Energie zvyšuje! Bednář vyslal RICHARDA ZÁRUBU do útočného pásma, karlovarský útočník svou střelou zleva neminul. Asistence: Jan Bednář.

23:12
    Bednář zastavil chomutovské zakončení z úhlu a drží svůj tým ve vedení.

24:39
    Lobodowski to zkusil zprava od modré, trefil však jen svého spoluhráče.

25:23
    Tentokrát měl možnost Chlán, střelu z mezikruží ale zablokoval jeden z domácích obránců.

26:27
    Energie se při přechodu přes modrou čáru dostává do ofsajdu.

26:51
    Za podrážení si jde odsedět dvě minuty Petr Kořán (KVA).

27:53
    Koláček pálil zpoza levého kruhu, Holub ale nastavil do rány svou hokejku a puk na Bednáře neprošel.

28:49
    Černý ujížděl s pukem podél pravého mantinelu, ke střele se však nedostal.

29:48
    Souboj o puk za Šatého klecí nakonec vyhráli karlovarští hráči, Chomutov je ale vytlačil z vlastního pásma.

31:08
    Holub nabil DANIELU ZAVŘELOVI do levého kruhu, odkud se karlovarský obránce trefil k levé tyčce. Asistence: David Holub, Michal Hotěk.

33:17
    Novák tvrdě napálil puk na modré, Šatný na poslední chvíli zablokoval jeho střelu betonem.

34:48
    Berčík nahodil kotouč na chomutovskou bránu od modré, bohužel pro Karlovy Vary ji netrefil.

35:40
    Matyáš Svoboda se dostal do úniku a z předbrankového prostoru zakončoval, Bednářovu bránu ale minul.

36:55
    Energie kombinuje v útočném pásmu, zatím se však nedostala ke střele.

37:16
    Sudí udělili Petru Chlánovi (CHM) dvouminutový trest za podrážení, energetici tak mají další příležitost k navýšení svého vedení.

38:37
    Mežnar ujížděl sám na Bednáře, zakončení mezi betony ale domácí gólman nevpustil.

39:23
    Chlán naskočil do hry a ihned obdržel přihrávku do pravého kruhu a vystřelil, skákající puk ale do brány nedošel.

40:00

Ve druhé části se stav měnil hned dvakrát, dvakrát na straně domácích. Energetici vstoupili do druhé třetiny mnohem aktivněji a dařilo se jim Chomutov přehrávat. Ve dvaadvacáté minutě poslal Energii do vedení Záruba svou střelou zleva, na jeho branku nahrával zlenobílý gólman Jan Bednář. Karlovarští se i nadále tlačili do útočné třetiny, hostům se však podařilo hned několikrát ohrozit Bednáře z brejku. Domácí zvýšili na 3:1 ve 32. minutě poté, co Zavřel obdržel přihrávku do levého kruhu a odkud se trefil k levé tyčce. Poslední třetina začne v 19:29.

40:01

40:46
    Hotěk zůstal po inkasovaném nárazu u mantinelu ležet na ledové ploše, za doprovodu spoluhráčů odjel po chvíli na střídačku.

41:30
    Při neopatrné manipulaci s pukem se dostávají hosté do ofsajdu.

42:58
    Hra se přesouvá z jednoho konce ledové plochy na druhý a ani jeden z celků ji nedokáže ustálit.

43:39
    Prošek nabil MICHALU HOŤKOVI do pravé levé části útočného pásma, Hotěk zakončil bekhendem do odkryté chomutovské klece. Asistence: Radek Prošek, Filip Bernáth.

44:40
    Alexandr Remeš (KVA) je sudím poslán na trestnou lavici na dvě minuty za podrážení.

45:13
    Chomutov využívá přesilovky! VÍT SEEMANN využívá početní výhody svou střelou z mezikruží mezi Bednářovy betony. Asistence: Kryštof Ouřada, Petr Chlán.

46:47
    Šefančík obdržel přihrávku přímo před bránu, zakončit se mu ale nepodařilo.

48:50
    Vrhel pálil zleva od modré, puk se ale k Bednářovi díky domácí obraně nedostal.

50:37
    Bednář chytil rychlý puk do lapačky, vhazovat se bude v obranném pásmu Energie.

51:51
    Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění.

52:48
    Chlán zkoušel bekhendově zakončit zprava, do střely se ale nastavil jeden z karlovarských obránců.

55:09
    Hraje se hlavně ve středním pásmu, obě mužstva si brání své třetiny.

56:45
    Energetici zavezli kotouč do vlastního pásma a vyrážejí odtud na Šatného.

57:51
    Křemen to zkusil zprava z úhlu, jeho střelu ale Šatný zastavil betonem.

58:28
    Vít Seemann (CHM) si odjel na trestnou lavici odpykat dvě minuty za podrážení.

58:28
    Oddechový čas pro domácí.

59:38
    Domácím se nedaří dostat z vlastního pásma.

Tři body si nakonec Energie ubránila. V poslední části byla hra velice vyrovnaná a oba týmy se dostávali do šancí, jen jednu na každé straně se ale podařilo proměnit. 44. minuta dostala domácí do tříbrankového vedení díky Hoťkově bekhendovém zakončení. Na tento gól dokázali chomutovští hráči po dvou minutách reagovat, Seemann trefil puk mezi Bednářovy betony z mezikruží v přesilovce. Dále se pak již skóre neměnilo. Čeká nás nadstavba.

60:01

60:01
    Střídání v týmu Piráti Chomutov: ze hřiště odchází Šatný, přichází Běhula.

61:16
    Chomutov bude hrát ve čtyřech, Michal Hotěk (KVA) si odjel odsedět dvouminutový trest za sekání.

61:16
    Oddechový čas pro hosty.

62:34
    Hosté se drží v útočné třetině a kombinují, zatím však nevystřelili.

64:35
    Chlán si zajel s pukem za levý kruh, o kotouč byl však následně obrán domácími hráči.

Prodloužení skončilo.

V nadstavbovém prodloužení byl na puku spíše Chomutov, který také více kombinoval, nevyužil ale ani jednu z příležitostí i v podobě přesilovky. Po úpravě ledu začnou nájezdy.