Petrohrad – Lublaň 3:0 (kon.) | ZAKSA – Modena 3:1 (kon.) | Civitanova – Karlovarsko 3:0 (kon.)
Cucine Lube Civitanova
3
25 25 25
VK ČEZ Karlovarsko
0
16 18 14
Čtvrtek 31.01.2019, 20:30 • Eurosuole Forum, Civitanova Marche • Liga mistrů • Skupina B

0:0
    Trojnásobní medailisté Ligy mistrů z posledních tří let s přehledem porazili českého mistra 3:0 a zůstávají v čele skupiny B beze ztráty setu, naopak Karlovarsko na svůj první vyhraný set v soutěži stále čeká, šanci bude mít ještě ve dvou domácích zápasech proti Kedzierzynu a Modeně.

Hráčem zápasu je vyhlášen Yoandy Leal, utkání sledovalo 3 279 diváků. (21:47:48)

25:14
    Třetí set skončil.

25:14
    Lukáš Vašina na závěr zápasu smečuje daleko do zámezí, Civitanova potvrdila roli ohromného favorita a s přehledem poráží Karlovarsko 25:16, 25:18 a 25:14.

24:14
    Filip Rejlek je zablokován, domácí už mají mečboly.

23:14
    Jacopo Massari na závěr zápasu nahradil Leala a skóroval útokem z pipu.

22:14
    Daan van Haarlem zdařile zahrál na druhou přes.

22:13
    Fenomenální vystoupení domácího libera Fabia Balasa, ten se dvakrát zaskvěl v poli a Simon zakončuje středem sítě.

21:13
    Lukasz Wiese podává jen do sítě.

20:13
    Další nahrávka Balasa za hlavu, Leal ale ztroskotal na blokujícím Patočkovi.

20:12
    Vynikající útok Cantagalliho po lajně, domácím chybí posledních pět bodů.

19:12
    Yoandy Leal se prosadil na hlavní kůlu proti karlovarskému dvojbloku.

18:12
    Lukasz Wiese vytlouká domácí dvojblok.

18:11
    Šikovná ulívka Rejlka, domácí si s ní neporadili.

18:10
    Diego Cantagalli vytloukl hostující dvojblok.

17:10
    Lukasz Wiese se prosadil na hlavním kůlu.

17:9
    Po nahrávce libera Balasa za hlavu se z hlavního kůlu prosadil Yoandy Leal.

16:9
    Dvojstřídání i na domácí straně, Bruno se Sokolovem si jdou odpočinout.

16:9
    Tentokrát už mladý mistr Evropy do 19 let podává jen do sítě.

15:9
    Lukáš Vašina pokračuje ve skvostné sérii na podání! Další přímý bod zaznamenává na liberu Balasovi.

15:8
    Cvetan Sokolov svoji sérii na podání zakončil servisem do sítě, do hry se chystají van Haarlem s Rejlkem místo Džavoronoka a Penroseho.

15:7
    Domácí ubránili útok O'Deaho středem sítě a Kovář následně zakončuje z hlavního kůlu do diagonály.

14:7
    Cvetan Sokolov trefuje přímý bod z podání a už je to znovu o sedm bodů.

13:7
    Penrose na hlavním kůlu smečuje daleko do zámezí.

12:7
    Ze zadní zóny zabodoval Yoandy Leal.

11:7
    Další podání Džavoronoka už doletělo jen do sítě.

10:7
    Oddechový čas pro Civitanovu.

10:7
    Tentokrát dává domácím zabrat na příjmu další z karlovarských mladíků, Matyáš Džavoronok, Kovář tentokrát v tísni nasměroval míč jen do karlovarského bloku.

10:6
    Džavoronok bude moci pokračovat na servisu po dalším Kovářově útoku do zámezí.

10:5
    Jiří Kovář útočí do autu.

10:4
    Po oddechovém času Simon servíruje do sítě.

10:3
    Trenér Novák si bere oddechový čas.

10:3
    Třetí set se mění v domácí exhibici, desátý bod přidává na hlavním kůlu Jiří Kovář.

9:3
    A znovu Leal! Wiese útočil ze zadní zóny, domácí při bloku vykopli míč zpod sítě do vzduchu a Leal neomylně zakončil.

8:3
    Další bodový úspěch Leala, tentokrát při útoku z pipu.

7:3
    Následně už Leal přehnal agresi svého servisu, nasměroval jej do sítě a dává Karlovarsku oddychnout.

7:2
    Také po oddechovém času Leal zaznamenává přímý bod z podání, trefil jej o hlavu Lukáše Vašiny.

6:2
    Yoandy Leal přidává přímý bod z podání a trenér Novák se snaží drtivý nástup Civitanovy přibrzdit oddechovým časem.

5:2
    Tentokrát americký univerzál Karlovarska útočí daleko do zámezí.

4:2
    Jalen Penrose ztroskotal na blokujícím Simonovi.

3:2
    Hosté si neporadili s ulívkou Sokolova.

2:2
    Tentokrát Yoandy Leal smečuje mimo hřiště.

2:1
    Nebývalá chyba Sokolova, Brunův servis Wiese rovnou z příjmu přehrál přes síť a Sokolov jej nad sítí nasměroval do zámezí.

2:0
    Penrosemu se nepodařilo zahrát míč zadarmo přes, nasměroval jej jen do sítě.

1:0
    Do třetího setu domácí vstupují úspěšným útokem Simona středem.

25:18
    Začal třetí set.

25:18
    Také druhý set lépe odstartovali domácí, poté ale skvělou sérií na servisu Lukáš Vašina otočil stav ze 4:7 na 9:7, brzy ale Civitanova zase získala převahu a přesvědčivě vítězí ve druhém setu.

25:18
    Druhý set skončil.

25:18
    Dlouhá rozehra na závěr druhého setu, zakončil ji hostující dotyk sítě a Civitanova ve druhém setu vítězí 25:18.

24:18
    Yoandy Leal se prosadil za hlavou nahrávače Bruna, řada setbolů pro Civitanovu.

23:18
    Podruhé za sebou Brunův servis hosté rovnou přehráli na polovinu domácích, díky dvěma skvělým zákrokům v poli se ale Karlovarsko udrželo ve hře a Penrose pak úspěšně zakončil na hlavním kůlu.

23:17
    Hosté chybovali na příjmu a Bruno k dalšímu útoku středem vyzval Simona.

22:17
    Robertlandy Simon středem sítě útočil do útočné zóny soupeře.

21:17
    Marek Zmrhal otečoval svůj útok o domácí dvojblok.

21:16
    Poprvé v zápase si Bruno zahrál na druhou přes a hned byl úspěšný.

20:16
    Další velkou parádu vystřihl Jalen Penrose, ze zadní zóny útočil perfektně ke koncové čáře.

20:15
    Lukáš Vašina navázal na své skvělé servisy z úvodu setu, domácím teď pomohl Džavoronokův dotyk sítě.

19:15
    Sokolov následně podává do zámezí a střídají také domácí, Jacopo Massari si zahraje místo Leala, na karlovarské straně se do hry vrací Zmrhal.

19:14
    Cvetan Sokolov se prosadil diagonálním útokem.

18:14
    Další podání už Simon nedokázal uvést do hry.

18:13
    Vynikající technické podání Simona, Pfeffer na něj nedosáhl.

17:13
    Jiří Kovář zabodoval na hlavním kůlu.

16:13
    Vašina neuspěl proti domácímu bloku, hosté ale udrželi míč ve hře a Penrose se prosazuje parádním útokem po lajně.

16:12
    Marek Zmrhal podává do sítě, následně jej na palubovce nahrazuje Ondřej Hudeček.

15:12
    Filip Rejlek se prosadil ze zadní zóny a s van Haarlemem pouští do hry Penrose s Džavoronokem.

15:11
    Cvetan Sokolov si technickým útokem poradil s karlovarskou defenzivou, trenér Novák si bere další oddechový čas.

14:11
    Robertlandy Simon se prosadil středem sítě, Patočka vyskočil nad síť až v momentě, kdy už míč byl na palubovce.

13:11
    Razantní servis Rejlka nepřeletěl síť.

12:11
    Třetí bodový útok středem pro Vojtěcha Patočku ve druhém setu.

12:10
    Ani skvělý zákrok Pfeffera v poli teď Karlovarsku nepomohl, rozehru zakončil Cvetan Sokolov úspěšným útokem ze zadní zóny.

11:10
    Po třech bodech Civitanovy v řadě si hostující trenér Novák bere oddechový čas.

11:10
    Rejlek po nouzové nahrávce Zmrhala smečuje do zámezí.

10:10
    Výměna se bude opakovat, Vašina z pipu smečoval do bloku, rozhodčí viděli úder jen do pásky, video hrálo ve prospěch Karlových Varů.

10:10
    Marek Zmrhal ztroskotal na domácím bloku, Civitanova maže své manko.

9:10
    Cvetan Sokolov se nadvakrát prosadil, při druhém útoku už proti sobě měl jen blokujícího Zmrhala.

8:10
    Hosté podávají jen do zámezí.

8:9
    Další senzační servis Vašiny, nahrávač Bruno i na hlavním kůlu hrál s blokařem Diamantinim a ten už přerušil dlouhou sérii Vašiny na podání.

7:9
    Další vynikající servis Vašiny, Pfeffer ubránil Sokolova a při Zmrhalově útoku se domácí blok dotkl sítě, což potvrdilo i video.

7:8
    Karlovarsko postavilo kompaktní trojblok proti Sokolovovi, jenž smečoval do bloku a skvělé servisy Lukáše Vašiny donutily domácí tým k prvnímu oddechovému času.

7:7
    Další fantastický servis Vašiny, domácí míč rovnou z příjmu odrazili na karlovarskou polovinu a nahrávač van Haarlem pak nechal vyniknout znovu mladého smečaře při útoku z pipu!

7:6
    Vašina trefuje čisté eso!

7:5
    Lukáš Vašina se prosadil na hlavním kůlu.

7:4
    Jiří Kovář znovu zabodoval na hlavním kůlu.

6:4
    Lealovi byla odpískána nečistá nahrávka ze zadní části pole.

6:3
    Jiří Kovář přidává šestý bod Civitanovy smečí z hlavního kůlu.

5:3
    Druhý úspěšný útok Vojtěcha Patočky středem sítě po změně stran.

5:2
    Zmrhal následně podává do zámezí.

4:2
    Marek Zmrhal otečoval svůj útok o blok italského týmu.

4:1
    Yoandy Leal uspěl proti hostujícímu dvojbloku.

3:1
    Rejlek se zaskvěl vynikajícím zákrokem v poli, Zmrhalův diagonální úder pak dopadl do zámezí.

2:1
    Daanu van Haarlemovi je pískána hra nad polovinou soupeře.

1:1
    Hosté na hlavním kůlu proti Lealovi postavili trojblok, přesto se Kubánec prosadil.

0:1
    Na úvod druhého setu středem sítě boduje Vojtěch Patočka.

0:0
    Začal druhý set.

0:0
    Civitanova podobně jako v úvodním utkání nastoupila v nesmírně silné sestavě a byť do stavu 16:13 hrálo Karlovarsko více než důstojnou partii, tak závěr už domácí zcela opanovali.

25:16
    První set skončil.

25:16
    Jalen Penrose se po svém útoku dotkl sítě, v prvním setu vysoce favorizovaná Civitanova vítězí vysoko 25:16.

24:16
    Další skvělé podání Leala, hosté přehráli míč zadarmo přes a Leal následně boduje útokem z pipu. Do hry se dostává karlovarský kapitán Hudeček místo Wieseho.

23:16
    Yoandy Leal trefuje čisté eso, Civitanova vede o sedm bodů.

22:16
    Lukáš Vašina smečuje do zámezí.

21:16
    Yoandy Leal vrací domácím pětibodový náskok.

20:16
    První bodový úspěch Američana Penrose, ten zabodoval na hlavním kůlu.

20:15
    Do hry skutečně přichází také Matyáš Džavoronok místo Rejlka.

20:15
    Znovu se s přehledem prosadil Cvetan Sokolov při útoku ze zadní zóny.

19:15
    Yoandy Leal útočí z hlavního kůlu jen do zámezí.

19:14
    Hosté střídají, Penrose nahrazuje van Haarlema a po ztrátě podání přijde do hry také Matyáš Džavoronok místo Rejlka.

19:14
    Simon následně servíruje jen do sítě.

19:13
    A další Brunův blok! Brazilský nahrávač znovu uspěl proti Wiesemu, tentokrát ve spolupráci s Diamantinim.

18:13
    Další domácí bod blokem, Leal zablokoval Rejlka a Jiří Novák si bere další time-out.

17:13
    Cvetan Sokolov neměl větší potíže prosadit se proti hostujícímu dvojbloku.

16:13
    Trent O'Dea se prosadil středem sítě.

16:12
    Úspěšný blok Bruna proti Lukaszi Wiesemu!

15:12
    Po výborném příjmu Fabia Balasa úspěšně zakončil Robertlandy Simon.

14:12
    Sokolov následně přešlápl koncovou čáru při podání.

14:11
    Cvetan Sokolov vrací italskému týmu tříbodový náskok.

13:11
    Neúspěšný domácí útok středem, Simon jej zakončoval jen do sítě.

13:10
    Středem sítě skóroval Trent O'Dea.

13:9
    Filip Rejlek měl dobrou pozici k útoku, neuspěl ale proti domácímu dvojbloku.

12:9
    Patočka následně podává do sítě.

11:9
    Tak přeci jen se hostům podařilo bodovat i po vlastním podání, na hlavním kůlu byl zablokován Jiří Kovář.

11:8
    Vojtěch Patočka úspěšně zaútočil středem sítě.

11:7
    Hosté měli poprvé v zápase šanci bodovat po vlastním servisu, Rejlek byl ale ubráněn a pak se proti karlovarskému bloku prosadil Sokolov.

10:7
    Výborný útok Rejlka ze zadní zóny domácí nedokázali ubránit.

10:6
    Bruno zaroloval svůj servis k útočné čáře a nachytal hostující přihrávače na švestkách, po přímém bodu legendárního brazilského nahrávače si karlovarský trenér Jiří Novák bere první oddechový čas.

9:6
    Enrico Diamantini se prosadil středem sítě, poprvé v zápase italský tým vede o tři body.

8:6
    Yoandy Leal se tentokrát proti hostujícímu bloku dokázal prosadit a vrací superfavoritovi zápasu dvoubodový náskok.

7:6
    Perfektní karlovarské bloky, nejdříve hosté udrželi míč ve hře po smeči Sokolova a následně už bodovým blokem ubránili Leala.

7:5
    Následně se Leal na hlavním kůlu bez potíží prosadil.

6:5
    V dlouhé rozehře se domácí dostali do problémů, Leal v těžké pozici hrál jen do O'Deaho bloku.

6:4
    První útok Simona středem sítě hosté ještě ubránili, mohutný kubánský blokař dostal ještě jednu šanci a tentokrát už nezaváhal.

5:4
    Sokolov servíruje daleko do zámezí.

5:3
    Perfektně sehraný pipe domácích, zakončoval Yoandy Leal.

4:3
    Australský blokař v dresu Karlovarska Trent O'Dea uspěl středem sítě.

4:2
    Enrico Diamantini trefuje první přímý bod z podání.

3:2
    Úspěšnou ulívkou otevírá svůj bodový účet Jiří Kovář.

2:2
    Karlovarsko boduje úspěšným pipem, prosadil se Lukasz Wiese, nová posila z Polska.

2:1
    Středem sítě se prosadil Enrico Diamantini.

1:1
    Filip Rejlek zapisuje do statistik první karlovarský úspěšný útok.

1:0
    Utkání servisem rozehrál Filip Rejlek, první úspěšný útok si připisuje Sokolov.

0:0

0:0
    Vyjma zraněného Juantoreny nakonec Civitanova přeci jen nastupuje s velmi silnou základní sestavou, nechybí v ní nahrávač Bruno, univerzál Sokolov, ani Kubánci Leal se Simonem, Juantorenu nahrazuje Jiří Kovář, rodák ze Zlína dlouhodobě reprezentující Itálii.

0:0

Po zisku prvního mistrovského titulu v nedlouhé klubové historii Karlovarsko nemůže mít nižší cíle než obhajobu a sezónu nerozehrálo špatně, když v úvodních osmi extraligových kolech nepoznalo hořkost porážky.

Od vstupu do extrémně těžké skupiny Ligy mistrů se ale Karlovarsku vůbec nedaří a to zejména v extralize. Z následujících devíti extraligových zápasech totiž hned šestkrát prohrálo a to mnohdy i velmi nečekaně jako například 0:3 v domácím zápase s Ostravou či 1:3 v Odoleně Vodě.

Po sedmnácti kolech české extraligy Karlovarsko kleslo už na čtvrtou pozici, na což vedení klubu zareagovalo podpisem nové posily, polského smečaře Lukasze Wieseho. Toho může Karlovarsko nasadit také v Lize mistrů.

0:0

Ačkoliv Civitanova, či dříve Macerata, patří k naprostému evropskému vrcholu už dlouhou dobu, tak je s podivem, že celou Ligu mistrů tento klub ovládl jen jednou a to už před sedmnácti lety. V posledních třech sezónách Civitanova ale vždy obsadila medailovou pozici, po dvou třetích místech loni prohrála až ve finále s Kazaní.

Italské lize domácí tým kraloval čtyřikrát v posledních třinácti letech, naposledy se ze zisku titulu radoval v roce 2017, loni pak Civitanova v rozhodujícím finále podlehla Perugii.

V nesmírně vyrovnaném aktuálním ročníku italské Serie A1 Civitanova disponuje stejnou zápasovou bilancí jako vedoucí dva týmy Perugia a Trentino, bodově na ně však lehce ztrácí. Naposledy porazila hladce 3:0 Monzu s bývalým smečařem Karlovarska, Donovanem Džavoronokem.

Nesmírně silné skupině Lize mistrů, kde kromě dnešních soupeřů ještě hraje další elitní italský tým z Modeny a polský fenomén posledních let Kedzierzyn-Kozle, Civitanova v úvodních třech zápasech ještě neztratila jediný set, což jen dokazuje ohromnou sílu tohoto týmu.

Zatímco při úvodním vzájemném zápase v Karlových Varech Civitanova nastoupila v plné síle s největšími hvězdami, tak v dnešním utkání se dá očekávat v sestavě několik náhradníků, s jistotou nenastoupí zraněný smečař Osmany Juantorena.

0:0
    Hezký večer při sledování přenosu z volejbalového svátku, český mistr VK ČEZ Karlovarsko zajíždí na palubovku jednoho z nejlepších týmů světa, italského Cucine Lube Civitanova, disponujícím plejádou světových hvězd.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Tomáš Kohlmann

Cucine Lube Civitanova: Sokolov, Kovář, D'Hulst, Massari, Stankovič, Diamantini, Leal, Sander, Cantagalli, Cester, Simon, Bruno – Marchisio, Balaso
    VK ČEZ Karlovarsko: Beer, Džavoronok, Vašina, O'Dea, Hudeček, Penrose, van Haarlem, Wiese, Patočka, Rejlek, Zmrhal – Pfeffer

Rozhodčí: Jurkevičová (Chor.), Marques Ferreira (Por.)