Mladá Boleslav – K. Vary 3:2 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 1:3 (kon.)
Zlín – Litvínov 1:2 (0:3 po s.n.) | Olomouc – Třinec 5:2 (kon.) | Pardubice – Liberec 0:1 (kon.)
Sparta – Vítkovice 3:0 (kon.)
HC Olomouc
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 01.02.2019, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 41. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Loučím se s Vámi a děkuji Vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u onlinů z olomoucké plecharény, na viděnou! (20:15:11)

Dnešní utkání sledovalo 3691 diváků.

Střely na branku ve třetí třetině:
    Olomouc – 12 (celkem 32)
    Třinec – 9 (celkem 34)

V poslední třetině už si Kohouti svůj náskok pohlídali, navíc v 55. minutě vybojoval Bruno Mráz trestné střílení, které střelou k tyči proměnil Zbyněk Irgl. O dalších dvacet devět vteřin později pak definitivně udusil šance Třineckých na vítězství Aleš Jergl, který se dostal do samostatného úniku a i on zvolil zakončení přesnou střelou. V závěru pak ještě Třinec jel trestné střílení poté co Švrček hodil svou holí, ale napodruhé už na Konráda nevyzrál a Kohouti tak vítězí nad Třincem 5:2.

Nejlepší hráči utkání:
    Aleš Jergl (OLO
    Martin Růžička (TRI)

59:55
    Ještě jednou se bude vhazovat před Konrádem.

59:40
    Musil zavezl puk podél levého mantinelu, ale Olomouc vybojovala v rohu kotouč zpět.

59:10
    Werek opět přihrál jen soupeři.

58:50
    Jergl vybojoval puk ve středním pásmu, ale jen ho odevzdal.

58:39
    Werek neprošel přes Galvase.

58:07
    Laš ze středního pásma trefil jen zadní mantinel.

57:50
    Třineckou akci ovšem zastavuje postavení mimo hru.

57:41
    Burian přihrál jen na hůl soupeře.

57:01
    Knotek s Jerglem šli do přečíslení, ale druhý jmenovaný dostal přihrávku příliš daleko a nemohl zakončit.

56:51
    Konrád vystrčil hokejku a vypíchl Růžičkovi puk!

56:51
    Švrček podle názoru sudích hodil svou hůl a Třinec tak pojede další trestné střílení.

56:31
    Stadionem koluje mexická vlna.

56:13
    Olomouc dostala puk jen za červenou čáru a Irgl ho odevzdal za branku Kantora. Domácí potřebovali vystřídat.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 3. V. Tomeček (Handl), 29. Skladaný (J. Galvas, Mráz), 40. J. Galvas, 55. Irgl (TS), 56. Jergl (J. Knotek) – 9. Martin Růžička (TS), 27. Svačina (Gernát, Chmielewski)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Ondrušek (A), J. Galvas, Švrček, Rutar – Ostřížek, J. Knotek (A), Jergl – Burian, Strapáč, Irgl – Laš, Skladaný, Mráz – Holec, Handl, V. Tomeček.
    HC Oceláři Třinec: Kantor (Hrubec) – M. Doudera, Roth, Gernát, Matyáš, Galvinš, D. Musil, M. Adámek – Werek (C), Marcinko, Hrňa (A) – Dravecký, P. Vrána (A), Martin Růžička – M. Kovařčík, Polanský, O. Kovařčík – Chmielewski, Hladonik, Svačina.

Rozhodčí: Lacina, Obadal – Bryška, Hlavatý