Hamburg – Norimberk 1:0 (kon.) | Heidenheim – Leverkusen 2:1 (kon.) | Duisburg – Paderborn 1:3 (kon.)
Dortmund – W. Brémy 3:3 (2:4 po pen.)
MSV Duisburg
1:3 (0:0)
SC Paderborn 07
Úterý 05.02.2019, 20:45 • Schauinsland-Reisen-Arena • Německý pohár • Osmifinále

Konec! Druhý poločas nám také přinesl ofenzivní podívanou a hlavně branky na obou stranách. Nejdříve se do vedení dostali domácí. Hosté však velmi rychle vyrovnali a také velmi rychle otočili nepříznivý vývoj utkání. Následně byla hra i nadále vyrovnaná, ale domácí více chybovali a také byli potrestáni další brankou. Paderborn si ve zbytku utkání dokázal pohlídat své vedení a zaslouženě postupuje! (22:39:39)

90+3

90+1
    Hlavní sudí nastavuje ještě tři minuty navíc.

90
    Poslední minuta základní hrací doby a vypadá to, že hosté budou slavit postup dále.

89
    Útok hostů po levé straně...následoval centr, který hráč nedokázal zpracovat a Paderborn se stahuje s míčem na polovinu hrací plochy.

87
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Vasiliadis, přichází Gjasula.

86
    Domácí hráč se dostával po levé straně do útoku, ale záhy byl od míče odstaven a nedokázal se dostat do zakončení.

84
    Nicméně hosté nyní hrají to, co potřebují a kontrolují své dvou brankové vedení.

82
    Domácí se snaží aktivně napadat a pokusit se i o kontaktní branku, která by je svým způsobem ještě mohla vrátit zpět do zápasu.

81
    Střídání v týmu MSV Duisburg: ze hřiště odchází Kallevik Nielsen, přichází Iljutcenko.
    Střídání v týmu MSV Duisburg: ze hřiště odchází Schnellhardt, přichází Sukuta-Pasu.

80
    Hosté nyní drží svou hru uprostřed hrací plochy a jsou blízko k postupu do další fáze Německého poháru!

77
    Střídání v týmu MSV Duisburg: ze hřiště odchází Engin, přichází Stoppelkamp.
    76. Cristopher ANTWI-ADJEJ - 1:3

76
    Paderborn právě vstřelil branku!
    Den otevřených dveří v podání Duisburgu! Útok do otevřené obrany, Michel přihrával na střed pokutového území, odkud zakončoval CHRISTOPHER ANTWI-ADJEJ a navyšuje vedení svého týmu.

73
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Gueye, přichází Zolinski.

72
    Po autovém vhazování se do zakončení dostal střelec první branky domácího celku a míč končí mimo pravou tyčku. Tohle nebyla špatná šance na vyrovnání!

71
    Dobrý centr z pravé strany, jen škoda pro domácí celek, že jej nedokázal tečovat někdo z domácích.

70
    Avšak rozehrávka nebyla zrovna nejlepším řešením. Paderborn se dostal rychle k míči a ke střele z první se dostal Klement a míč se snesl na břevno, od kterého se odrazil mimo branku!

69
    Hra uprostřed hrací plochy, kde hosté dvakrát vhazovali aut. Nakonec přišel dlouhý míč, na který si vyběhl Wiedwald a odehrává na svého obránce.

67
    Nakonec domácí celek dostává míč pod svou kontrolu.

66
    Dlouhý centr domácího celku je sražen na hranici šestnáctky a jejich soupeř se vydal do rychlého brejku, který byl sice zastaven, ale Paderborn je stále na míči v blízkosti domácí branky.

65
    Hosté bleskurychle dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání. Dokáží domácí odpovědět?

64
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Tekpetey, přichází Antwi – Adjej.
    61. Kai PROGER - 1:2

61
    Dusiburg však ztrácí míč a hosté se dostali do útoku. KAI PROGER následně vyslal z pravé strany přízemní skákající střelu, kterou uklidil přesně ke vzdálenější levé tyči. Popravdě? Lépe už to trefit ani nešlo.

60
    Daný hráč bude moci pokračovat ve hře a pokračuje se ve hře. U míče je domácí mužstvo.

58
    Žlutou kartu dostává Wolze (MSV Duisburg).

58
    Po dalším souboji zůstal na trávníku ležet jeden z hostujících hráčů a momentálně probíhá jeho ošetřování.

57
    V posledních minutách se nám množí drobné souboje a uvidíme, jestli rozhodčí nezačne vytahovat žluté karty, aby obě mužstva uklidnil.

55
    Hra se nám trochu zklidnila a čekáme na nějakou další útočnou akci.

53
    Druhý poločas nám tedy začal hodně stylově a určitě bude zajímavé sledovat, co se bude na hřišti odvíjet v následujících minutách.
    52. Bernhard TEKPETEY - 1:1

52
    Avšak záhy je tu vyrovnání. Nyní domácí obrana trestuhodně nechala BERNHARDA TEKPETEYEHO, aby si z levé strany naběhl na střed a připravil si pozici pro střelu. Jeho dobře umístěná rána zapadla k pravé tyči.

51
    Duisburg je nyní po vedoucí brance aktivnějším týmem a nepouští svého soupeře příliš k míči.

50
    Nyní je řada na hostujícím celku, který musí alespoň vyrovnat, aby mohl případně zápas poslat do prodloužení. Avšak na to je času ještě dost.
    48. Cauly OLIVEIRA-SOUZA - 1:0

48
    Duisburg právě vstřelil branku! A ihned v samotném úvodu druhého poločasu se domácí prosazují. Vysoký centr do pokutového území sklepl
    hlavičkou Verhoek a CAULY OLIVEIRA-SOUZA se dokázal s míčem otočit kolem svého obránce a vystřelit. Ratajczak si sice na míč sáhl, ale nakonec skončil za brankovou čarou!

47
    Ani jeden z týmů nevystřídal ve druhém poločase a pokračuje se v nezměněných sestavách.

46

První poločas nám přinesl ofenzivní podívanou. Obě mužstva si dokázala vytvořit zajímavé šance na branku. Avšak ani jedna neskončila brankou. Uvidíme, jestli se někdo z celků dokáže prosadit ve druhém poločase nebo přijde na řadu prodloužení?

45+2

45
    Žlutou kartu dostává Collins (SC Paderborn 07).

45
    Žlutou kartu dostává Wiegel (MSV Duisburg).
    44. Ke konci poločasu byly k vidění i emoce po jednom souboji.

44
    Nyní po jednom souboji vzplály na hřišti emoce a rozhodčí udělil žluté karty na obou stranách.

43
    Duisburg se snažil na levé straně vymyslet nějaké překvapení pro svého soupeře. Nakonec ztrácí míč a bude to jen aut pro Paderborn.

42
    Zakončení Paderbornu, které míří mimo branku.

41
    S blížícím se koncem prvního poločasu nám tempo hry mírně opadlo, ale i nadále jde vidět na obou týmech, že chtějí vstřelit první branku zápasu.

39
    Opět ukázka – hosté delší dobu drželi míč, následně se odhodlali k útoku. Ztrácí míč a ihned přichází rychlý kontr soupeře, který v tomto případě byl ubráněn.

37
    Snaha domácích končí na polovině hřiště, když jim byl odpískán nedovolený zákrok. Diváci v hledišti to sice nelibě nesou, ale míč budou mít nyní hosté.

35
    Hosté se snaží více držet míč, zatímco jejich soupeř s ním ihned míří do útoku.

34
    Tekpetey se rozběhl po pravé straně, nakonec se míč dostal na hranici vápna, odkud přišlo zakončení, které míří hodně nad branku.

33
    Duisburg se dostal k zahrávání rohového kopu z levé strany, který přinesl centr, ale následně byl míč odpraven mimo pokutové území.

31
    Hosté vybojovali míč na půlící čáře, ale nyní daleko nedošli a ihned ztrácí míč.

30
    Půl hodina hry je za námi. Skóre máme sice bezbrankové, ale i nadále sledujeme aktivní hru od obou celků.

26
    Rohový kop v podání Paderbornu nepřinesl žádnou šanci a domácí podnikají rychlý útok.

26
    Žlutou kartu dostává Tekpetey (SC Paderborn 07).

24
    Dlouhý pas hostů , který nakonec byl příliš dlouhý a jeden z hostujících hráčů se dopustil útočného faulu.

23
    Domácí se dostali k dalšímu zajímavému ohrožení branky svého soka. Dobrou střelu tečoval svým tělem domácí hráč a míč se od břevna odrazil zpět před branku, kde už jej chytil brankář.

21
    I po dvaceti minutách máme možnost sledovat rychlou hru se snahou útočit. Oba celky se střídají na míči a ani jeden z nich nemá výraznější převahu.

20
    Nakonec však přichází o míč a snaha soupeře o protiútok, který byl zastaven na hranici šestnáctky.

19
    Kombinace domácího celku na půlící čáře a nyní se dá očekávat útok z jejich strany.

18
    Faul domácích a jejich soupeř se zhostil rozehrávky. Byla z toho nepřesná střela směrem na jejich branku.

16
    U míče jsou hosté, kteří se snaží o další ohrožená branky svého soupeře.

15
    Táhlá střela, kterou Ratajczak srazil a následně chytil do svých rukavic.

14
    Centr před branku a nepřesné zakončení. Bude následovat odkop od branky Duisburgu.

14
    Následně se hosté dostávali do rychlého protiútoku, který končí jejich dalším rohovým kopem.
    13. Za Ratajczakem zazvonilo břevno po pěkné střele soupeře!

13
    Nakonec se do útoku dostal Duisburg a po centru na střed vápna přišla střela, která orazítkovala břevno hostující branky!

12
    Nyní sledujeme hru převážně na půlící čáře, kde obě mužstva horlivě bojují o míč.

10
    Úvodních deset minut hry přineslo rychlý fotbal, kdy obě mužstva rychle útočí. Na každé straně jsme mohli vidět dobrá zakončení.

8
    Ani druhá šance nepřinesla šanci, nicméně je tu třetí rohový kop v krátké době pro hostující celek, tentokrát z druhé strany.

7
    Rohový kop byl rozehrán na krátko do strany. Nepřesný centr, ale Paderborn si zopakuje zahrávání rohového kopu.

7
    Po akci hostů na levé straně bude následovat rohový kop.
    5. První velká šance zápasu, kterou měli domácí.

5
    Duisburg byl nyní blízko k brance, ale lehká přízemní střela, která prošla za brankáře Ratajczaka směřuje jen kousíček mimo pravou tyč!

4
    Začátek zápasu je poměrně rychlý a obě mužstva se snaží rychle útočit.

3
    Standardní situace hostů byla rozehrána na krátko, následně přišla z hranice vápna pěkná střela, která míří jen kousek nad branku.

2
    Hosté směřovali do rychlého útoku, ale jejich akci zastavuje faul soupeře.

1

MSV Duisburg: Wiedwald – Seo, Nauber, Bomheuer, Wiegel – Schnellhardt – Wolze, Kallevik Nielsen, Oliveira-Souza, Engin – Verhoek.
    Náhradníci: Mesenholer – Albutat, Frode, Gyau, Iljutcenko, Stoppelkamp, Sukuta-Pasu

SC Paderborn 07: Ratajczak – Drager, Schonlau, Hunemeier, Collins – Proger, Vasiliadis, Klement, Tekpetey – Michel, Gueye.
    Náhradníci: Zingerle – Zolinski, Strohdiek, Ritter, Gjasula, Boeder, Antwi.Adjej

Rozhodčí: S. Jablonski.

Druholigový Duisburg zatím pohárem prochází hladce, když ve dvou předchozích kolech neinkasoval. Nejdříve porazil 1:0 Dassendorf a následně 3:0 Bielefeld.

Paderborn porazil v prvním kole 2:1 Ingolstadt a 3:0 BSG Chemie Lipsko. Hned tři branky vstřelil U. Hunemeier a o dvě se postaral Senegalec B. Gueye.

V tomto duelu se favorit hledá opravdu těžko, neboť se střetnou dva druholigové celky. Mírným favoritem jsou domácí, neboť v posledních pěti vzájemných zápasech ani jednou neprohráli. Čtyřikrát se radovali z vítězství a jednou přišlo na bezbrankovou remízu. A co víc...Paderborn v posledních pěti vzájemných duelech nedokázal Duisburgu vstřelit ani jednu branku!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.