Los 1. kola Fed Cupu (Česko – Rumunsko) | (kon.) |
Individuální závod žen, 12,5 km, Canmore | Vítěz: T. Eckhoffová (NOR) (kon.) | | | Štafeta mužů, 4x7,5 km, Canmore | Vítěz: Norsko (kon.) |
Štafeta žen, 4x6 km, Canmore | Vítěz: Německo (kon.) |
Kombinace žen, 1. kolo, sjezd, Åre | Vítěz: R. Siebenhoferová (AUT) (kon.) | | | Kombinace žen, 2.kolo, slalom, Åre | Vítěz: W. Holdenerová (SUI) (kon.) |
Kvalifikace HS130, Lahti | Vítěz: R. Kobajaši (JPN) (kon.) |
konec
SP - štafeta žen, 4x6 km, Canmore
Vítěz: Německo
Karel Jedlička
Konečné pořadí:
1. Německo 1:10:16,3 (1+12)
2. Norsko +30,2 (2+7)
3. Francie +41,6 (0+12)
4. Itálie +1:40,5 (1+8)
5. Švýcarsko +2:24,6 (2+10)
6. Rakousko +2:49,1 (1+9)
7. Česko +3:44,8 (2+13)
8. USA +3:58,4 (2+12)
9. Estonsko +4:21,9 (2+11)
10. Rusko +4:39,2 (1+16)
11. Bulharsko +4:45,9 (2+6)
12. Čína +5:01,5 (0+11)
13. Švédsko +5:23,6 (0+11)
14. Ukrajina +6:09,3 (3+12)
15. Japonsko
16. Bělorusko
17. Jižní Korea
18. Kanada - předjety o kolo
Startovní listina:
1 FRANCIE (Chevalierová, Braisazová, Bescondová, Simonová)
2 RUSKO (Vasněcovová, Vasiljevová, Biktaševová, Kajševová)
3 NĚMECKO (Hinzová, Hildebrandová, Herrmannová, Dahlmeierová)
4 NORSKO (Kalkenbergová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Röiselandová)
5 ŠVÉDSKO (Anderssonová, Lindqvistová, Högbergová, Skottheimová)
6 ITÁLIE (Vittozziová, Gontierová, Wiererová, Sanfilippová)
7 ČESKO (Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková)
8 BĚLORUSKO (Solová, Kručinkinová, Kacjučenková, Jurkevičová)
9 UKRAJINA (Žuravoková, Džimová, Bělkinová, Pidhrušná)
10 ŠVÝCARSKO (A. Gasparinová, E. Gasparinová, Meinenová, Häckiová)
11 POLSKO (Zbylutová, Hojniszová, Pitońová, Żuková)
12 KANADA (Beaudryová, Lunderová, Bankesová, Crawfordová)
13 USA (Dunkleeová, Eganová, Reidová, Dreissigackerová)
14 ESTONSKO (Ojaová, Tomingasová, Talihärmová, Gaimová)
15 ČÍNA (Tchang, Meng, Čang, Čchu)
16 BULHARSKO (Kadevová, Stojanovová, Jordanovová, Todorovová)
17 RAKOUSKO (Riederová, Schwaigerová, Kupfnerová, Hauserová)
18 JAPONSKO (Tačizakiová, Maedová, Tanaková, Hačisuková)
19 JIŽNÍ KOREA (Kim, Frolinová, Ko, Pak)
1. Německo 1:10:16,3 (1+12)
2. Norsko +30,2 (2+7)
3. Francie +41,6 (0+12)
4. Itálie +1:40,5 (1+8)
5. Švýcarsko +2:24,6 (2+10)
6. Rakousko +2:49,1 (1+9)
7. Česko +3:44,8 (2+13)
8. USA +3:58,4 (2+12)
9. Estonsko +4:21,9 (2+11)
10. Rusko +4:39,2 (1+16)
11. Bulharsko +4:45,9 (2+6)
12. Čína +5:01,5 (0+11)
13. Švédsko +5:23,6 (0+11)
14. Ukrajina +6:09,3 (3+12)
15. Japonsko
16. Bělorusko
17. Jižní Korea
18. Kanada - předjety o kolo
Startovní listina:
1 FRANCIE (Chevalierová, Braisazová, Bescondová, Simonová)
2 RUSKO (Vasněcovová, Vasiljevová, Biktaševová, Kajševová)
3 NĚMECKO (Hinzová, Hildebrandová, Herrmannová, Dahlmeierová)
4 NORSKO (Kalkenbergová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Röiselandová)
5 ŠVÉDSKO (Anderssonová, Lindqvistová, Högbergová, Skottheimová)
6 ITÁLIE (Vittozziová, Gontierová, Wiererová, Sanfilippová)
7 ČESKO (Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková)
8 BĚLORUSKO (Solová, Kručinkinová, Kacjučenková, Jurkevičová)
9 UKRAJINA (Žuravoková, Džimová, Bělkinová, Pidhrušná)
10 ŠVÝCARSKO (A. Gasparinová, E. Gasparinová, Meinenová, Häckiová)
11 POLSKO (Zbylutová, Hojniszová, Pitońová, Żuková)
12 KANADA (Beaudryová, Lunderová, Bankesová, Crawfordová)
13 USA (Dunkleeová, Eganová, Reidová, Dreissigackerová)
14 ESTONSKO (Ojaová, Tomingasová, Talihärmová, Gaimová)
15 ČÍNA (Tchang, Meng, Čang, Čchu)
16 BULHARSKO (Kadevová, Stojanovová, Jordanovová, Todorovová)
17 RAKOUSKO (Riederová, Schwaigerová, Kupfnerová, Hauserová)
18 JAPONSKO (Tačizakiová, Maedová, Tanaková, Hačisuková)
19 JIŽNÍ KOREA (Kim, Frolinová, Ko, Pak)
Herrmannová zaznamenala na svém úseku vůbec nejrychlejší čas celého závodu 16:45,9.
Z patnáctého místa se postupně až na druhé vyšvihlo Norsko, bronz zbyl na Francii.
Naděje Češek málem pohřbila Lucie Charvátová, která po dvou trestných kolech předávala předposlední s více než tříminutovu ztrátou (19:56,4).
Její reprezentační kolegyně však již nechybovaly a nakonec to žádný hrozící průšvih nebyl.
Veronika Vítková podala na lyžích mnohem lepší výkon než ve vytrvalostním závodě (17:55,1) a posunula naši štafetu o dvě příčky.
Markéta Davidová (17:52,3) si na svém úseku polepšila dokonce o šest příček a vzestup českého výběru potvrdila Eva Puskarčíková (18:17,3), která za sebou nechala další dvě soupeřky a dojela sedmá.
1. Německo 1:10:16,3 (1+12)
2. Norsko +30,2 (2+7)
3. Francie +41,6 (0+12)
4. Itálie +1:40,5 (1+8)
5. Švýcarsko +2:24,6 (2+10)
6. Rakousko +2:49,1 (1+9)
7. Česko +3:44,8 (2+13)
8. USA +3:58,4 (2+12)
9. Estonsko +4:21,9 (2+11)
10. Rusko +4:39,2 (1+16)
11. Bulharsko +4:45,9 (2+6)
12. Čína +5:01,5 (0+11)
13. Švédsko +5:23,6 (0+11)
14. Ukrajina +6:09,3 (3+12)
15. Japonsko
16. Bělorusko
17. Jižní Korea
18. Kanada – předjety o kolo
1. Německo
2. Itálie +48,4
3. Norsko +1:22,0
4. Francie +1:25,3
5. Švýcarsko +2:19,6
6. Estonsko +2:38,2
...
10. Česko +4:36,6
1. Německo
2. Itálie +3,0
3. Francie +57,1
4. Norsko +1:26,9
5. Estonsko +2:03,3
6. Švýcarsko +2:26,5
1. Itálie
2. Německo +26,8
3. Francie +46,3
4. Norsko +1:39,6
5. Estonsko +1:51,4
6. Švýcarsko +2:13,0
7. Bulharsko +2:42,2
8. Rakousko +3:31,5
9. Čína +3:56,4
10. Česko +4:06,3
11. Ukrajina +4:07,4
1. Itálie
2. Francie +34,7
3. Německo +47,9
4. Estonsko +50,1
5. Švýcarsko +1:34,5
6. Norsko +1:48,4
7. Bulharsko +2:00,9
...
13. Česko +3:57,6
1. Itálie
2. Německo +20,2
3. Francie +21,6
4. Bulharsko +40,2
5. USA +46,2
6. Estonsko +46,9
...
17. Česko +2:38,8
1. Itálie
2. USA +5,3
3. Norsko +10,4
4. Bělorusko +11,7
5. Čína +12,1
6. Německo +16,5
...
15. Česko +55,1
1 FRANCIE (Chevalierová, Braisazová, Bescondová, Simonová)
2 RUSKO (Vasněcovová, Vasiljevová, Biktaševová, Kajševová)
3 NĚMECKO (Hinzová, Hildebrandová, Herrmannová, Dahlmeierová)
4 NORSKO (Kalkenbergová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Röiselandová)
5 ŠVÉDSKO (Anderssonová, Lindqvistová, Högbergová, Skottheimová)
6 ITÁLIE (Vittozziová, Gontierová, Wiererová, Sanfilippová)
7 ČESKO (Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková)
8 BĚLORUSKO (Solová, Kručinkinová, Kacjučenková, Jurkevičová)
9 UKRAJINA (Žuravoková, Džimová, Bělkinová, Pidhrušná)
10 ŠVÝCARSKO (A. Gasparinová, E. Gasparinová, Meinenová, Häckiová)
11 POLSKO (Zbylutová, Hojniszová, Pitońová, Żuková)
12 KANADA (Beaudryová, Lunderová, Bankesová, Crawfordová)
13 USA (Dunkleeová, Eganová, Reidová, Dreissigackerová)
14 ESTONSKO (Ojaová, Tomingasová, Talihärmová, Gaimová)
15 ČÍNA (Tchang, Meng, Čang, Čchu)
16 BULHARSKO (Kadevová, Stojanovová, Jordanovová, Todorovová)
17 RAKOUSKO (Riederová, Schwaigerová, Kupfnerová, Hauserová)
18 JAPONSKO (Tačizakiová, Maedová, Tanaková, Hačisuková)
19 JIŽNÍ KOREA (Kim, Frolinová, Ko, Pak)
České biatlonistky odcestovaly přes Atlantik jen ve čtyřech a tak je složení štafety jasné, k Markétě Davidové, Evě Puskarčíkové a Veronice Vítkové se po nepříliš povedeném vystoupení Jessicy Jislové náš kvartet vrací do "bronzové" podoby z Durynského lesa s Lucií Charvátovou a trenéry čekal jen úkol rozdělit závodnice na jednotlivé úseky.
Závod odstartuje včera 33. Charvátová, pak se pokusí napravit propadák z vytrvalostního závodu Vítková, na třetím úseku pojede aktuální česká jednička Davidová a pozici finišmanky převezme Puskarčíková.
Letos se štafetový závod žen na 4x6 km jel třikrát a pokaždé měl jiné vítězky. Prvenství z Ruhpoldingu budou obhajovat Francouzky, které zvítězily před Norskem a Německem. Předtím v Oberhofu vyhrály zlato Rusky, druhé byly Němky a z premiérové medaile v hodnotě bronzu po odchodu Gabriely Koukalové se radovala česká reprezentace.
V Hochfilzenu byla nejrychlejší štafeta Itálie před Švédskem a Francií. Češky dojely stejně jako v Ruhpoldingu deváté.