SHK Hodonín – Písek 5:3 (kon.) | Orlová – Havlíčkův Brod 4:8 (kon.) | Opava – Mor. Budějovice 7:2 (kon.)
Nový Jičín – Žďár n/S 2:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Tábor 8:3 (kon.) | Kopřivnice – David Servis 6:2 (kon.)
Šumperk – Pelhřimov 6:3 (kon.)
HK Nový Jičín
2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 09.02.2019, 17:00 • Zimák Nový Jičín • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 38. kolo

Zápas končí, Ďáblové sice vrhli do boje poslední síly, ale Plameny zaslouženě vítězí. Byli kompaktnější, jistější na puku, sehranější. Ďáblové, u kterých řádí marodka, byli ale důstojným soupeřem a také si zaslouží pochvalu. Viděli jsme utkání, ve kterém rozhodoval boj o střední pásmo a v tom byly dnes Plameny bez konkurence. (19:10:44)

59:03
    Ďáblové hrají stále bez gólmana!

57:51
    Tomeček střílí bombu a Málek tečuje, je zaděláno na drama! Branka MATĚJ MÁLEK, asistence Tomeček, Kafka

57:13
    Hlaváč opět vyjíždí z branky. Hraje se 6 na 4.

56:48
    Ďáblové odvolali brankáře, došlo k tvrdému naražení na mantinel, ale tentokrát rozhodčí nereaguje. Ďáblové si berou oddechový čas.

55:55
    Bureš si teď nevěděl rady se zvýšenou aktivitou soupeře a za podražení jde pykat. Ďáblové mají přesilovku

54:21
    Tři hráči Ďáblů před Loubalem, ale pouze přihlíží, jak puk mizí bezpečně pod betony.

54:00
    Střední pásmo je dnes doména plamenů.

52:01
    Skvělou přihrávku dostal Lojek, ale ten se šance zalekl a z uctivé vzdálenosti střílí, je vidět, že je to obránce.

50:40
    Chvostek se dostal do šance, skvěle nahrál, ale spoluhráči nepochopili, škoda,ještě mohlo být drama.

49:30
    Ďáblové se tlačí do branky, ale tentokrát naprázdno, přesilovka končí.

48:02
    No a i Ďáblové se dočkali, bombu od Tomečka šikovně tečuje Zedník a Ďáblové snižují. Loubal se tentokrát mohl podívat jen za záda. Gól PAVEL ZEDNÍK, Asistence Tomeček.

47:35
    Váňa jde ven za sekání a Ďáblové hrají 5 na 3.

46:24
    Stehlík použil hůl jako motyku, stáhl si jí soupeře a hlavní trestá.

45:21
    Plameny jsou dnes lepším mužstvem, lépe bruslí a i individuálně se více prosazují. Prokš měl nyní tutovku, ale Hlaváč se nedal obalamutit a podržel Ďábly.

43:40
    Když už se Ďáblové dostanou ke střele, většinou končí nad bránou po teči pozorné obrany Plamenů.

42:31
    Plameny se s tím opravdu nemazlí, každou šanci využijí ke střele a pak hledají, zda puk náhodou z Hlaváče někde nevypadne. Tentokrát si to gólman Ďáblů pohlídal.

41:27
    Je po přesilovce, stav zůstává stejný.

40:47
    Ďáblové hrají přesilovku skvěle, ale stejně skvěle Plameny brání.

40:01
    Ďáblové mají ještě minutu a půl přesilovku, pokud ji využijí, mohou s utkáním ještě něco udělat. Pokud ne, budou to mít nesmírně těžké.

40:01

Druhá třetina je u konce. Plameny hrají to, co potřebují a zdá se, že Ďáblové nemohou najít recept na skvělou obranu hostů. Plameny ovládají střední pásmo, prostor před brankovištěm si neprodyšně uzavírají. Na holích Ďáblů je nalepena nervozita a je vidět, že hrají v nezvyklých sestavách. Byl by zázrak, kdyby dnes dosáhli na body...

40:00

39:42
    Plameny jsou před svým brankářem absolutně nekompromisní!

39:22
    Za sekání jde odpočívat Váňa, Ďáblové mají krátkou přesilovku.

38:45
    Střední pásmo – zde kralují Plameny...

37:00
    Ihned po přesilovce skvěle zabruslil Kališ a dostal se k zakončení. Jeho střelu si však Loubal pohlídal

36:02
    Skvěle teď hrají Plameny přesilovku a nepouštějí Ďábly vůbec k puku.

34:51
    Když už se domácí dostanou do šance, zbytečně faulují a Zedník jde na 2 minuty na trestnou lavici.

33:54
    Pecha a Peslar se do sebe postili při ojedinělém závaru před brankou Plamenů, ale vše v klidu vyřešil napomenutím rozhodčí. Vylučovat se nebude.

33:05
    Plameny cítí, že dnešní soupeř není v pohodě a stále jim víc a víc narůstají křídla.

30:48
    Ne ne, Ďáblům se nedaří vůbec nic a když vyrobí nějakou chybičku, soupeř okamžitě trestá. Obrana Ďáblů dnes opravdu hoří.

30:03
    Loubal teď měl trochu nejistý zákrok, ale nakonec vše dopadlo v jeho prospěch.

28:57
    A opět Plameny roztáčejí vražedný kruh před Hlaváčem.

28:34
    Bomba Bureše končí na Hlaváčově hrudi.

28:03
    Plameny hrají v klidu a v pohodě a zdá se, že plně kontrolují hru.

27:12
    Ďáblové se stále nemohou vzpamatovat, rozdíl tří gólů jim svazuje ruce i nohy a jejich snaha ohrozit Loubala je svazována nervozitou.

25:06
    Hlaváč skvěle pokryl první střelu, ale vyrazil ji přímo do Jíchy, který skoro ani nezareagoval a přesto se puk odráží do protisměru gólmana a končí v brance. Střelec JÍCHA LUKÁŠ, asistence : Bureš

23:50
    Přesilovka domácích končí a v náporu jsou opět Plameny.

23:28
    Bomba Adamíka a skvělý semafor Loubala!

23:00
    Víc jak polovina přesilovky je pryč a Ďáblové vůbec nic nevymysleli.

21:46
    Půža v samostatném nájezdu na Hlaváče neuspěl a flustrovaně do něj v plné rychlosti najel. Dostává zaslouženě dvě minuty

20:34
    Plameny, zdá se, jsou rozhodnuté utkání nekomplikovat.Nastoupily na Ďábly zhurta a zabydlely se v útočné třetině.

20:01

Ďáblové byli hladovější, ale Plameny mají zkušený tým a využívají každičkou chybičku domácích. Uvidíme, co se zápasem udělají domácí ve druhé třetině.

20:00

19:56
    Z ničeho nic Ďáblové střílejí branku, ale pro ofsajd ji rozhodčí neuznávají.

19:30
    Ďáblové jsou jako zmrazení, hosté jsou na koni, ale třetina se pouze dohrává.

17:19
    A parádní hru ve čtyřech korunují plameny brankou. Střelec PLEVA MARTIN, asistence Prokš.

17:13
    Hra ve čtyřech vyhovuje více hostům.

15:46
    Za krosček jde ven hostující hráč, jedná se o vzájemné vyloučení s Kališem.

15:46
    Kališ za oplácení jde ven. A také fasuje osobní trest za protesty.

14:52
    Ďáblové jsou čím dál hladovější, ale obrana Plamenů je pozorná.

13:29
    Je po přesilovce, domácí ji sehráli parádně, ale kýžený výsledek se nedostavil.

12:17
    Adamík a po něm Málek střílí bomby na Loubala, ale ten si drží čisté konto.

11:29
    Půža si jde také odpočinout, Ďáblové hrají přesilovku.

11:00
    Tomeček s Prokšem si vyměňují tvrdé bodyčky.

10:39
    A Plameny jsou při chuti, opět ohrožují Hlaváčovu branku!

07:50
    Přesilovka se Plamenům vydařila a Már jde z trestné lavice zpytovat svědomí za zbytečný faul. Klec Hlaváče trefuje PUŽA, asistence Prokš a Wasserbauer.

07:18
    Konec přesilovky Plamenů 5 na 3, v rohu leží s bolestí Kafka a těžko, těžko se sbírá z ledu.

06:39
    Már si vyzkoušel pozornost rozhodčího, krosčekoval, ale nevyplatilo se mu to...

05:15
    Plameny hrají přesilovku. Slovákovi bylo kluziště malé a jde si odpočinout.

04:40
    Hrušky teď konečně vypálil na branku Loubala, ale jen zaduněl mantinel.

03:38
    Ďáblové se zabydleli v útočné třetině, ale kromě jedné zblokované střely z toho nic nebylo.

02:50
    Hra se přelívá z třetiny do třetiny, ale na šanci teprve čekáme.

01:00
    Ďáblové jdou na to od začátku z ostra, ale plameny také začínají aktivně!

00:01

Dobré sobotní odpoledne,
    vítám Vás u utkání Ďáblů Nový Jičín s Plameny Žďár nad Sázavou. Domácí prožívají zlepšené období, kdy v posledních utkáních slavili tři krát vítězství a jednu těsnou prohru u favorita soutěže Šumperku, a zcela jistě budou chtít vítězstvím živit naděje na play off. Budou to mít velmi těžké, neboť v sestavě chybí nejlepší střelec Poruba, který momentálně hraje v Polsku.
    Plameny jsou na tom opačně, v posledních čtyřech zápasech pouze jednou ochutnali vítězství nad Pískem a třikrát prohráli, s ValMezem sice v prodloužení, ale zase v Havlíčkově Brodě utrpěli debakl 7:1. Ve své tabulce jsou první s náskokem dvou bodů a k Ďáblům si zcela jistě přijeli pro tři body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Bob

Branky a nahrávky: 49. Zedník (Tomeček), 58. Málek (Tomeček, Kafka) – 8. Půža (Prokš, Wasserbauer), 18. Pleva (Váňa, Prokš), 26. Jícha (Bureš)

HK Nový Jičín: Hlaváč (Sonnek V.) – Adamík, Már, Hruška, Kališ, Gřesík, Tomeček – Kuba, Palička, Pecha, Málek, Kafka, Lehečka, Chvostek, Zedník, Vaňo, Sonnek J., Slovák, Irgl
    SKLH Žďár nad Sázavou: Loubal, (Sláma) – Kolda, Půža, Koželuh, Váňa, Lojek, Pleva, Peslar – Kovářů, Prokš, Vašíček, Bureš, Kadlec, Krupka, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Stehlík, Panna, Wasserbauer

Rozhodčí: Škrobák – Pospíšil, Blažek