Sparta – Plzeň 3:4 (kon.)
konec
HC Sparta Praha
3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
HC Škoda Plzeň
Pondělí 11.02.2019, 18:30 • O2 arena (Praha - Vysočany) • Tipsport extraliga (ČR) • 16. kolo
Předzápasové kurzy: 2.8 4.25 2.22
Partner:
   
  56:43
  Plzeňští si počínali v posledním souboji nedovoleně, konkrétně to byl útočník Jan Eberle (PLZ), který dostává od hlavních rozhodčích dvě minuty za držení.
   
  56:43
  Sparťanští trenéři si vyžádali oddechový čas na poradu, jelikož je bude za velmi malý okamžik čekat celkem dlouhá přesilovka čtyři na tři!
   
  55:45
  Nyní se trošku na ledě přiostřilo. Před brankou Matěje Machovského vyfasovali dvě minuty za hrubost obránce Tomáš Pavelka (SPA) a útočník Jakub Pour (PLZ).
  55:21 Václav NEDOROST - 3:4
   
  55:21
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Nejprve to nevyšlo Kaňákovi, teď už to však hostům vyšlo a poprvé v tomto utkání se ujímají vedení! Plzeňští utahovali šroubky v útočném pásmu, Indrák našel VÁCLAVA NEDOROSTA, od něhož se puk odrazil do sparťanské branky. Asistence: Miroslav Indrák, Lukáš Kaňák.
  52:42 Jan EBERLE - 3:3
   
  52:42
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Gól hostí při vlastním oslabení! JAN EBERLE dostal opravdu skvělou přihrávku od svého spoluhráče do jízdy a sám proti Machovskému zakončil nahoru! Tohle stálo za to. Máme znovu vyrovnáno. Asistence: Miroslav Preisinger.
   
  52:13
  Po delší době uvidíme další přesilovou hru domácího mužstva, které bude mít možnost navýšit svoje vedení. Václav Nedorost (PLZ) dostal dvě minuty za držení.
  49:18 Richard JARŮŠEK - 3:2
   
  49:18
  Sparta právě vstřelila branku!
  A je tady hattrick!! Sparťané se udrželi na kotouči v útočném pásmu a vytěžili zatím rozhodující branku. Pech posunul puk na RICHARDA JARŮŠKA, který střelou z pravého kruhu prostřelil Frodla. Asistence: Lukáš Pech.
   
  47:08
  Na druhé straně najížděl do útočného pásma Milan Gulaš, který ujížděl sám na Machovského. Zkusil kličku do bekhendu, ale sparťanský brankář mu bravurně puk vypíchl svoji hokejkou!
  44:38 Jakub POUR - 2:2
   
  44:38
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Ano! Gól platí a indiáni po začátku třetí třetiny vyrovnávají! Puk podle kamerového záznamu jednoznačně přešel brankovou čáru a hrajeme tedy znovu od začátku. Gulaš našel na středu připraveného JAKUBA POURA, který svou ranou poslal kotouč odrazem o tyčku do branky! Asistence: Milan Gulaš, Michal Moravčík.
   
  44:38
  V tomto čase Plzeňští dosáhli gólu a začali se radovat. Těžko říct, jestli se jednalo o gól, každopádně to bylo velmi těsné. Sudí jde volat!
   
  25:48
  Třetím viníkem v tomto utkání na sparťanské straně je kanadský obránce Steven Delisle (SPA), který stráví následující dvě minuty na trestné lavici za hákování.
   
  22:50
  Poprvé v zápase si přesilovku vyzkouší také domácí sparťané. Lukáš Pulpán (PLZ) totiž ve vlastním obranném pásmu vyhodil puk mezi diváky, dvě minuty.
  21:21 Petr KODÝTEK - 2:1
   
  21:21
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Rázem je však zase sníženo. Plzeňští nabrali rychlost do útočného pásma a Eberle nahrál před branku na kruh PETRU KODÝTKOVI, který svou ranou prostřelil Machovského poprvé v tomto zápase. Asistence: Jan Eberle, Connor Allen.
  20:38 Richard JARŮŠEK - 2:0
   
  20:38
  Sparta právě vstřelila branku!
  A sparťané toho využívají! Košťálek se dobře zorientoval v útočném pásmu a poslal kotouč přesně na připraveného RICHARDA JARŮŠKA, který poslal kotouč za bezmocného brankáře Dominika Frodla. Asistence: Jan Košťálek.
   
  15:04
  Plzeňští hráči si po krátké chvíli vyzkouší další přesilovou hru. Útočník Jiří Smejkal (SPA) stejně jako jeho kolega vyfasoval od rozhodčího dvě minuty za podrážení.
   
  12:14
  Je tu první vyloučení, a to konkrétně na straně domácích. Miroslav Forman (SPA) si počínal nedovoleně, když v obranném pásmu podrazil jednoho ze soupeřů.
  08:32 Němec neprocpal kotouč mezi betony Machovského.
  07:20 Richard JARŮŠEK - 1:0
   
  07:20
  Sparta právě vstřelila branku!
  A sparťané jdou poprvé v tomto utkání do vedení! Piskáček poslal skvělý pas do středního pásma, kde ho přiťukl Forman RICHARDU JARŮŠKOVI, který krásným blafákem rozvlnil poprvé síť za brankářem Dominikem Frodlem. Asistence: Miroslav Forman, Jan Piskáček.

  Petr Pavlík

  Branky a nahrávky: 8. Jarůšek (Forman, Piskáček), 21. Jarůšek (Košťálek), 50. Jarůšek (Pech) – 22. Kodýtek (Eberle, Allen), 45. Pour (Gulaš, Moravčík), 53. Eberle (Preisinger), 56. Nedorost (Indrák, L. Kaňák)


  HC Sparta Praha: Machovský (Škorpík) – Piskáček, Delisle, Kalina, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Košťálek – Buchtele, Klimek, Kudrna – Jarůšek, Pech, Forman – Smejkal, Klíma, Rousek – Beran, Sill, Černoch – Kumstát.
  HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Vráblík, Allen, L. Kaňák, Moravčík – Preisinger, Pour, Jan Kovář – Gulaš, Straka, Kodýtek – Eberle, V. Němec, D. Kindl – Kantner, Nedorost, Indrák.

  Rozhodčí: Šír, Kika – Gebauer, Lederer