Jekatěrinburg – N.Novgorod 6:5 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 1:3 (kon.) | Minsk – Jaroslavl 0:3 (kon.)
Petrohrad – Čerepovec 4:1 (kon.) | Soči – Viťaz 3:2 (po pr.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 1:5 (kon.)
Riga – Jokerit 3:1 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva 1:4 (kon.)
HC Slovan Bratislava
1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
CSKA Moskva
Pondělí 11.02.2019, 18:30 • Aréna Ondreja Nepelu • KHL

Česká stopa v utkání
    Lukáš Klok: 0+0, dvě střely na branku, 1 hit, čas na ledě činil 15:10.
    Rudolf Červený: 0+0, 0 střel na branku, 2 hity, čas na ledě činil 20:20 (20:51:58)

Střely celkem za zápas: 20:35!

Střely na branku ve třetí třetině: 3:16!

Favorit z Moskvy rozsekl dějství ve třetí třetině, kdy třemi zásahy zlomil jakýkoliv odpor soupeře. Slovan nevstoupil do třetí třetiny vůbec dobře, brzy inkasoval a jeho hra se postupně začala rozpadat. Ke konci zápasu již CSKA hráli spíše v tréninkovém tempu a utvrzují svou první příčku v Západní konferenci.

59:15
    Necelá minuta do konce a utkání se spíše dohrává. Štěpánek ještě musel čelit střele hráče CSKA.

58:17
    Po rychlém přechodu do útoku opět Štěpánek v akci, ale hráč CSKA byl v tísni obránce a jeho zakončení nebylo přesně.

58:00
    Poslední dvě minuty základní hrací doby.

56:44
    Po vyhraném buly se opět musel Štěpánek činit a nyní zalehl puk a nedovoluje soupeři další zásah.

56:37
    V dalším zakončení se ocitl Kaprizov. Štěpánek připraven.

56:12
    Po přechodu modré čáry se hosté dostali k další střelecké možnosti, ale puk minul branku Štěpánka.

55:50
    Slovan má puk za svou branou a dá se říci, že nyní kontroluje puk.

54:48

54:26
    Slovanu se v závěru oslabení daří dostat k puku a ten vyhazují přes všechny čáry.

53:59
    Polovina přesilovky je pryč a tlak ze strany CSKA se nekoná. Sice drží puk, ale hrají s ním většinou podél mantinelu. Hosté ví, že mají v zádech pohodlné tří brankové vedení, tak hrají na krásu.

52:48
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Mário Grman – 2 min., nedovolené bránění).

52:48
    Tlak přetrvává a po nepřesné střele je tu poslední komerční pauza. Po ní budou hrát hosté přesilovku a mohou tak zvýšit svůj dosavadní tlak.

52:00
    Slovanu se zcela rozpadla hra a nyní se začínají ocitat pod tlakem svého soupeře.
    49:56 Kirill KAPRIZOV - 1:4

49:56
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Dvě sekundy a Sersen může jít z trestné lavice pryč. Ihned po buly šel puk na Štěpánka, ten vyrazil před sebe a KIRILL KAPRIZOV se natáhl a doklepl puk nad jeho betony do branky. Asistence: Linden Vey.

49:54
    Nyní to však se svou aktivitou přehnal Michal Sersen a odjíždí na trestnou lavici za sekání.

49:51
    Kombinace CSKA nyní neukázala další zakončení. Slovan aktivně napadá a snaží se ještě dohnat skóre.

49:01
    Střela bez přípravy a puk minul Štěpánovu klec. Následná střela již šla mezi tři tyče, Štěpánek zasahuje.

48:43
    Puk má Slovan na svých čepelích, ale tento přechod do útoku se jim vůbec nepovedl a provinili se zakázaným uvolněním.

48:11
    Proti šikovné střele od modré čáry ukázal Johansson svou lapačku!

47:00
    Domácí se však nevzdávají a nyní jeden z hráčů si nabruslil před branku. Na poslední chvíli k němu přistoupil obránce a ten mu znemožňuje zakončení.

46:18
    S ambicemi Slovanu na úspěch v tomto zápase to již vypadá poměrně bledě a opět se potvrzuje pravidlo, že Slovan na silný celek z CSKA Moskva zkrátka nemá dostatek sil.
    44:42 Kirill KAPRIZOV - 1:3

44:42
    CSKA se dostává do dvou brankového vedení. Grigorenko udržel puk na modré čáře a dostal se ke střele. Před brankou tečuje puk KIRILL KAPRIZOV. Asistence: Michail Grigorenko a Mat Robinson.

43:55
    Skrytá střela, ale Štěpánek nakonec viděl puk a ten se odráží k bočnímu mantinelu.

43:20
    CSKA zavezlo puk za branku Štěpánka, opět se jim podařilo rozehrát a Štěpánek si připisuje další úspěšný zákrok.

42:21
    Domácí se snaží napadat svého soupeře ve středním pásmu a určitě by rádi rychle odpověděli na vedoucí branku soupeře. Stejně jako on učinil ve druhé části tohoto zápasu.
    41:20 Kirill KAPRIZOV - 1:2

41:20
    Slovan nevstupuje do závěrečné periody nejlépe a ihned na začátku inkasuje branku. KIRILL KAPRIZOV dává hezkou branku, kdy si vybruslil zpoza branky a bekhendem zvedl puk pod horní tyčku. Další nedůslednost obrany domácích. Asistence: Michail Grigorenko a Linden Vey.

40:01

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    37:51 Sergej ANDRONOV - 1:1

37:51
    Vedení Slovanu netrvalo dlouho a je tu rázem vyrovnání. Slovan nebyl nyní důsledný ve své obraně a před brankou pohodlně zakončoval SERGEJ ANDRONOV. Asistence: Kirill Kaprizov a Greg Scott.
    36:43 Jegor BARANOV - 1:0

36:43
    Slovan právě vstřelil branku!
    A nakonec se dočkáváme otevření skóre. Chipchura přihrál z pravého rohu kluziště na najíždějícího JEGORA BARANOVA, který prostřeluje Johanssona z levé strany. Asistence: Kyle Chipchura.

35:38
    Blíží se závěr přesilovky a ani tuhle domácí nedokáží s největší pravděpodobností přetavit v úvodní branku zápasu.

34:39
    Zatím to nevypadá. Chvíli se jim dařilo držet puk, ale u mantinelu prohráli souboj a soupeř vyhazuje.

34:02
    Tak uvidíme jestli čtvrtá přesilovka pro Slovan dopadne už lépe.

33:59
    Nakonec je tu vyloučení, neboť rozhodčí viděli sekání a na trestní lavici sedí Kalinin.

33:59
    Slovan se po delší době dokázal dostat do zakončení a byla z toho menší strkanice. Rozhodčí však dokázali vše rychle urovnat a vylučovat se pravděpodobně nebude.

31:39
    Stále platí fakt, že CSKA zvýšilo obrátky a nepouští svého soupeře do svého pásma. Na druhou stranu se zatím sami hosté nedostávají do velkých příležitostí.

30:21
    Slovan se v posledních minutách spíše brání a nechává svého soupeře častěji zakončovat. Jejich další pokus nebyl přesný.

30:10
    Avšak další zakončení od Grigorenka už musel Štěpánek pokrýt a dokázal utlumit puk na své výstroji!

29:48
    Štěpánek nyní musel dávat pozor, neboť se před ním nebezpečně sjížděli hráči CSKA. Ti nakonec nedokázali zakončit.

28:11
    První komerční přestávka druhé třetiny. Hra se nám zatím ani ve druhé třetině nikterak herně nezvedla. K vidění byla další přesilovka pro Slovan, ale tu opět nedokázal zahrát dobře.

27:28
    Nyní dostatek prostoru se objevil před hráčem Slovanu, který dostal nabito na levé straně, ale jeho zakončení minulo branku. Tohle již zavánělo potenciální brankou!

25:34
    I třetí oslabení zvládají hosté bez nějakých větších problémů. Přesilovky Slovanu rozhodně nejdou.

24:49
    Podařilo se jim to posléze a byla z toho dobrá střela od modré čáry, kterou Johansson vyrazil a následně hráči Slovanu nedokázali pokrýt pravou část kluziště a puk se odkutálel ven z pásma CSKA.

24:18
    Ani třetí přesilovka Slovanu nezačíná zrovna nejlépe. Mají problém se usadit v pásmu soupeře.

23:34
    Třetí vyloučení na straně Moskvy. Nyní na trestné lavici sedí Pašnin za vyhození puku.

22:35
    Střela z pravé strany, Štěpánek jen vyrazil. Soupeř se ještě udržel na puku, ale k další střele na branku Štěpánka již nedošlo.

21:48
    Aktivní snaha Slovanu, ale ani tentokrát nedokázali překonat Johanssona. Jejich soupeř dostává puk do středního pásma.

21:11
    Moskva je v plném počtu a Slovan se nedokázal dostat ani k jedné střele na branku Johanssona.

20:33
    Domácí dohrávají svou přesilovou hru, ale nepodařilo se jim po úvodním buly usadit v pásmu soupeře.

20:01

Střely na branku v první třetině: 6:7!

Slovan již nedokázal ve své přesilovce nic vymyslet a bude v ní pokračovat ve druhé třetině. První třetina se nesla ve vlažném tempu bez šancí, emocí atd. Ani jeden brankář nemusel vytahovat nějaký extra zákrok a uvidíme, jestli se nám hra zvedne v další třetině.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:11
    Tak ještě se bude vylučovat. Druhým vyloučeným hráčem CSKA v dnešním zápase je Mamin za sekání ve středním pásmu.

18:11
    Obě mužstva zaváží puk do útočných třetin, ale to je tak vše. Oba brankáři nemají v první třetině příliš mnoho zákroků.

17:34
    Blíží se nám závěr první třetiny a uvidíme, jestli se některému týmu podaří rozvlnit síť.

16:39
    Nadějně vypadající útok Slovanu, kdy jeden hráč poslal zpětnou přihrávku a vyzval svého spoluhráče do tandemu, ale jeho zakončení nebylo přesné.

15:40
    Slovan nyní držel puk, ale svými dlouhými přihrávkami se mu nepodařilo dostat před branku Johanssona. Vhazování ve středním pásmu.

14:42
    Menší závar před Štěpánkem, který drží puk před sebou a bude následovat komerční přestávka.

13:40
    Zatím nesledujeme přímo strhující podívanou. Až teď přišla tvrdší střela ze střední vzdálenosti, Štěpánek v poklidu vyrazil.

12:55
    Hráč Slovanu se snažil napadat v obranném pásmu soupeře, ale ten si poradil a nedovolil ztrátu puku.

12:13
    CSKA má stále puk pod svou kontrolou, ale nyní s ním hrálo spíše ve středním pásmu.

11:03
    Moskvané se nyní drží v pásmu soupeře, avšak Štěpánek zatím pozoruje jejich kombinaci. Hráči Slovanu prozatím zodpovědně brání a nepouští soupeře ke střelám.

10:00
    Polovina první třetiny je za námi a my stále čekáme na nějakou první vážnější šanci.

08:47
    CSKA Moskva zvládlo své první oslabení bez úhony.

08:34
    Přesilovka Slovanu není zatím vůbec nebezpečná a Johansson nemusel řešit zatím žádnou prekérní situaci ve svém brankovišti.

07:44
    Domácí od své branky rozjíždí další útočnou snahu, ale CSKA si hlídá střední pásmo a nutí soupeře zpět ke své brance.

07:11
    Slovan se ihned dostal do pásma, po jedné střele následně ztrácí puk a jejich soupeř se osvobozuje.

06:47
    Uvidíme první vyloučení a to na straně CSKA, kdy se Kalinin provinil vražením na hrazení.

06:15
    Štěpánek opět musel zasahovat a mnoho nechybělo, aby hráč CSKA Moskva se před brankou dostal k dorážce.

04:48
    Štěpánek nedokázal udržet zakončení z levého úhlu a nakonec mu pomáhá obrana, která odpaluje puk do bezpečí.

04:01
    Rychlý útok Bratislavy a do zakončení se dostal Casey Bailey, který trefuje výstroj Johanssona.

03:30
    Na druhé straně zakončení domácích, ale s touto střelou si brankář Moskvy poradil a bude se vhazovat před jeho brankou.

03:13
    CSKA zavezlo puk za branku Štěpánka, ale obrana Slovanu si počínala dobře a nepustila svého soupeře do zakončení.

02:36
    Ten si následně připisuje první úspěšný zákrok proti zakončení Mamina.

02:31
    Zakázané uvolnění Slovanu a vhazovat se bude před Štěpánkem.

01:27
    Špatná rozehrávka hostujícího hráče a jeho soupeř vystihl rozehrávku ve středním pásmu. Nakonec z toho však Slovan nevytěžil nic nebezpečného.

00:36
    První útok Slovanu přinesl přihrávku zpoza branky, ale před brankou to měli hosté pohlídané a nedošlo k zakončení.

00:01

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Vojvoda) – Jánošík, Sersen, Grman, Klok, Bačik, Švarný, Boldižár – Jeglič, Sukel', Liška – Taffe, Chipchura, Červený – C. Bailey, M. Sloboda, Buc – Baranov.

CSKA Moskva: L. Johansson (Treťjak) – Romanov, Marčenko, Naumenkov, M. Robinson, Pašnin, Nestěrov, Blažijevskij – Tolčinskij, P. Karnauchov, Mamin – Šalunov, Slepyšev, Tělegin – Scott, Kalinin, Andronov – Kaprizov, Grigorenko, Vey.

Rozhodčí: A. Kuljov, A. Vasiljev – Y. Ivanov, G. Lazarev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.

Československá stopa v utkání

Lukáš Klok (Slovan Bratislava)
    Jakub Štěpánek (Slovan Bratislava)
    Rudolf Červený (Slovan Bratislava)

Vzájemná utkání

Oba celky se v této sezóně utkaly dvakrát a pokaždé se radovali Moskvané. Bratislavané tak zatím CSKA nevstřelili ani gól. Nejprve prohráli 0:9 a poté 0:4. Dnes by chtěli být hostům určitě důstojnějším soupeřem.

CSKA Moskva

Hosté z moskevského CSKA jsou na tom totiž podstatně lépe. V tabulce ve Východní konferenci jsou na prvním místě se ziskem čtyřiadevadesáti bodů a mají tak už jistý postup do play-off. Mohou tak hrát v klidu, ale rozhodně chtějí i nadále bodovat, aby završili základní část přesahem sto bodů. Sedmačtyřicetkrát Moskvané zvítězili a pouze devětkrát odešli z ledu jako poražený tým. V posledních dvou duelech na venkovním kluzišti se CSKA dařilo, když vyhrálo 4:0 v Čerepovci a 3:0 pak v Minsku. Dnes na ledě Bratislavanů budou hosté favoritem a uvidíme, zda tuto roli naplní.

Nejproduktivnější hráči

Michail Grigorenko – 47 bodů (15+32)
    Kirill Kaprizov – 39 bodů (24+15)
    Linden Vey – 37 bodů (10+27)

Domácí hokejisté ze Slovanu Bratislava už sezónu pouze dohrávají. Už je jasné, že se do vyřazovacích bojů podruhé za sebou nedostanou a sezóna tak pro ně skončí předčasně. Bratislavané dosud získali jednatřicet bodů za čtrnáct výher a dvaačtyřicet proher. Naposledy před reprezentační přestávkou se hokejistům Slovanu dařilo, když doma porazili Soči 3:2 po prodloužení a 2:1 pak Rigu. Dnes by před svými diváky chtěli bodovat, ale nečeká je vůbec nic lehkého.

Jeff Taffe – 28 bodů (11+17)
    Rudolf Červený – 22 bodů (10+12)
    Kyle Chipchura – 19 bodů (6+13)

Hezký pondělní večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu opět ruská KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy HC Slovan Bratislava a CSKA Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 37. Baranov (Chipchura) – 38. Andronov (Kaprizov, Scott), 42. Kaprizov (Grigorenko, Vey), 45. Kaprizov (Grigorenko, M. Robinson), 50. Kaprizov (Vey)

Rozhodčí: A. Kuljov, A. Vasiljev – Y. Ivanov, G. Lazarev