Poprad – Miskolc 2:1 (kon.) | Nitra – Žilina 3:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 1:0 (kon.)
Banská Bystrica – Detva 7:3 (kon.) | Trenčín – Zvolen 3:2 (3:4 po s.n.) | MAC Budapešť – Košice 3:1 (kon.)
MAC Budapešť
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
HC Košice
Neděle 17.02.2019, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 52. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše! Loučím se s Vámi a přeji Vám hezký zbytek večera! (19:59:55)

Bence Bálisz vychytal několik tutovek hostů, Budapešť i díky němu bere důležité tři body. Košice naopak ztrácejí na Bystrici i Zvolen, zezadu se dotáhl Poprad i Nitra. Závěrečné tři kola budou mít pořádný šmrnc.

59:57
    V posledních sekundách mohl ještě Sherbatov snížit, ale Bálisz jen potvrdil to, že je mužem duelu.

59:43
    Budapešť vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! TOMÁŠ KLEMPA ze středního pásma trefuje opuštěnou bránu hostů.

59:26
    Košice zpět v útočném pásmu.

59:01
    Minuta do konce řádné hrací doby.

58:47
    Šimon Petráš střelou mezi nohy prostřelil bránu Bálisza! Petráš byl sám před gólmanem, ale tato finta mu nevyšla!

58:41
    Dudás obloučkem přehazuje puk přes všechny čáry. Další zakázané uvolnění.

58:30
    Rozhodčí odpískali icing domácím, přitom se zdálo, že byl puk tečovaný. Sledujeme však buly před Báliszem.

58:05
    Hosté znovu v šestici.

58:00
    Dvě minuty do konce řádné hrací doby.

57:39
    Derliukova střela od modré, Bálisz nevěděl o puku, ten končí na ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Škorvánek zpět v brankovišti.

57:28
    Dokonce až sedm košických hráčů před buly v útočném pásmu, to je rozhodčími napraveno. Škorvánek už na střídačce.
    57:27 Suja (KOS)

57:27
    Oddechový čas hostů.

56:53
    Takové přerušení domácím problémy nedělají, hraje se už znovu před Škorvánkem.

56:36
    Icing maďarského týmu.

56:27
    Sherbatova rána z pravého křídla, Bence Bálisz ji pokrývá na dvakrát.

55:30
    Další půlminutka je pryč, Budapešť zatím brání skvěle.

55:00
    Pět minut do konce, vpředu dělá vichr formace Langkowa.

54:46
    Tečovaná střela se od zadního mantinelu odrazila zpět do hry, Bálisz si na to dal pozor a přikryl puk.

54:25
    Puk končí na střídačce HC, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

53:58
    Icing Košic, hosté vyčerpaní a nemohou střídat.
    53:19 Bodó (MAC)

53:19
    Bodó mohl definitivně rozhodnout, ale bekhendové zakončení mezi betony jen o centimetry míjí levou tyč!

52:55
    Střela Michalčina od modré nemohla Bálisza překvapit. Před námi je poslední reklamní přestávka dne.

52:28
    Stále se nehraje, jsou to už asi tři minuty. Toto hodně napoví o dalším vývoji duelu.
    52:28 Krisztián Nagy (MAC) - 2:1

52:28
    Brown se chopil puku na modré čáře, narazil si puk, dostal se před bránu a nahozením z bekhendu trefuje brusli KRISZTIANA NAGYHO před bránou, od které se puk odráží do sítě! Zdálo se, že puk tečoval ještě i Klíma. Gól musí odsouhlasit ještě videorozhodčí.
    Asistence: Jared Brown.
    51:30 Macaulay (MAC)

51:30
    Stanislav Škorvánek chytá hrudí dělovku Macaulaya, kterému nabil Orban. Ten se zase předtím neodhodlal k ráně z první, měl přitom odkrytou polovinu brány.

50:57
    Macaulay pálí z první, střela těsně míjí bránu.

50:34
    Tomáš Klíma doslova vypíchl hokejku z držení hráče MAC. Jsou z toho dvě minuty a druhá přesilovka pro domácí tým.

50:18
    Jared Brown reklamuje, že se puku dotkl, ale píská se zakázané uvolnění maďarského mančaftu.

49:35
    Derliukova tečovaná střela od modré, puk se jen tak kutálel vedle levé tyče.

49:18
    Ignatushkinov pokus vyráží Bálisz na ochrannou síť. Ve třetí třetině se toho událo víc, než v předchozích čtyřiceti minutách.

48:26
    Škorvánek má za sebou krušné momenty, které ukončuje až reklamní přestávka. Dudášová střela mu proletěla těsně kolem lapačky. Předtím jsme viděli i blafák do forhendu od Sherbatova, který si pokryl pravým betonem Bálisz.

47:31
    Několik dobrých šancí druhé formace Budapešťe, hrozili zejména Klempa a Dansereau.

46:43
    Koch se vypořádal s napadáním tří soupeřů a poslal puk přes všechny čáry, icing to však není.

45:54
    Bence Bálisz s dalším famózním zákrokem při dorážce Suji Košice eskalují svou aktivitu, jejich cíl je jednoznačně druhý gól.

45:39
    Negrinova střela zprava, Škorvánek s lehkým zákrokem, puk zůstal ve hře.

45:17
    Kafka naslepo zpoza brány hledal Klímu, zasáhl jeden z obránců.

44:53
    Brown z pravého křídla získává vhazování před Škorvánkem.

44:38
    Dansereau a jeho nahození na modré skončilo jen na brusli Dudáše.

43:30
    Košice tedy druhý gól v rychlém časovém sledu nepřidávají, což je může ještě mrzet.

43:17

43:14
    Suja s velkou šancí, stejně tak i Sýkora, ale skóre zůstává remízový.

42:31
    Šedivý od modré tvrdou ranou vyzýval k teči Šuju, ale ten se k dalšímu změnu směru puku již nedostal.

41:17
    Domácí mohou rychle otočit skóre, za hákování si jde na dvě trestné minuty posedět Jesse Ray Dudás.
    40:55 Jakub Suja (KOS) - 1:1

40:55
    Košice vstřelily branku!
    Vypálený puk od modré od Derliuka, nejdříve to byl JAKUB SUJA, který tečoval puk před Bence Báliszem! Hosté se dostávají zpět do hry o triumf! Asistence: Šimon Petráš, Roman Derliuk.

40:01

Dočkali jsme se prvních vyloučeni i gólu. Hosté smolně inkasovali, Škorvánek však následně předvedl několik zákroků, které drží hosty ve hře. Stoprocentní je dosud Bence Bálisz, který drží nulu na kontě svém a tedy i týmovém. Maďarský gólman je tím mužem, díky kterému může Budapešť zvítězit v domácím prostředí.

Třetí třetina začne přibližně v 19:15.

40:00

39:32
    Domácí ještě jednou bleskově vyrazili dopředu, ale Ignatushkinova formace jim hodně nedovolila.

39:16
    38:58 Pulli (KOS)

38:58
    V oslabení další šance Košic, Jere Pulli ji nevyužívá po přečíslení tři na dvou!