Boston – San Jose 4:1 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 5:2 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 2:5 (kon.)
Carolina – Los Angeles 6:1 (kon.) | NY Islanders – Calgary 1:3 (kon.) | Washington – Ottawa 7:2 (kon.)
Detroit – Montreal 1:8 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 2:3 (kon.) | St. Louis – Nashville 2:0 (kon.)
Arizona – Florida 4:3 (3:1 po s.n.) | Vegas – Dallas 4:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
6:1 (2:0, 4:0, 0:1)
Los Angeles Kings
Středa 27.02.2019, 01:05 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Přeji dobrou noc, případně dobré ráno, a příště na počtenou! (03:37:58)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Petr Mrázek (CAR) – odchytal 60:00 minut, 22 zákroků, úspěšnost 95,7 %

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Teuvo Teräväinen (CAR) 1+3
    2. Jordan Staal (CAR) 0+3
    3. Dougie Hamilton (CAR) 2+1

Je dobojováno. Třetí třetina už se jen dohrávala a Petr Mrázek přišel necelých osm minut před koncem o čisté konto, Hurricanes ale přesto zvítězili rozdílem třídy. Díky deváté výhře z posledních jedenácti utkání se domácí nejenže udrželi na postupových příčkách, ale navíc se posunuli v Metropolitní divizi na třetí příčku.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

59:23
    Po střele Dougieho Hamiltona Campbell přerušil hru, načež hosté vyprovokovali další hromadnou strkanici. Nakonec z toho pramení osobní tresty za nesportovní chování pro Hamiltona (CAR) a Clifforda (LAK).

58:39
    Po přerušení hry vznikla za brankou Kings hromadná šarvátka, ve které se činili především Forbort (LAK) a Mäenalanen (CAR), oba nakonec vyfasovali desetiminutové osobní tresty.

57:57
    Dougie Hamilton to dnes už poněkolikáté zkusil z pravého kruhu, Jack Campbell měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

57:12
    Ve stejný moment Jeff Carter (LAK) trefil hokejkou do obličeje Saka Mäenalanena, za což si vykoledoval dvouminutový trest.

57:12
    Jack Campbell rozehrál puk přímo k napadajícímu Warrenu Foegelemu, ten ale nedokázal dopravit kotouč do poloodkryté hostující svatyně!

56:56
    Au. Dion Phaneuf teď tvrdě přišpendlil na zadní hrazení Andreje Svečnikova, který ošklivě dopadl na zem – naprosto zbytečný zákrok.

56:13
    Do konce zápasu zbývají už jen necelé čtyři minuty a fanoušci Hurricanes se jistě začínají těšit na další děkovačku v podání domácích hokejistů.

55:25
    I s projektilem Trevora van Riemsdyka si bývalý gólman Dallasu poradil, Campbell následně přerušil hru.

54:40
    Jordan Martinook se zničehonic zjevil sám před Campbellem, na brankáře Kings ale nevyzrál!

53:49
    Bekhendové nahození Jaccoba Slavina si nedokázal nikdo v červeném dresu zpracovat, svěřenci Willieho Desjardinse teď mají čas a klid na rozehrávku.

52:53
    Paul LaDue nedokázal udržet puk na útočné modré, Hurricanes ale o snadno nabytý kotouč stejně snadno přišli.
    52:02 Dustin BROWN - 6:1

52:02
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Petr Mrázek dnes čisté konto nakonec neudrží. DUSTIN BROWN vybojoval puk ve středním pásmu, načež se s ním vydal kupředu po pravém křídle a střelou pod břevno překonal stojícího brankáře Caroliny! Bez asistence.

51:10
    Teuvo Teräväinen chytře vyhodil puk tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, Drew Doughty tak musí pokračovat ve hře.

50:17
    Ani svěřencům Roda Brind'Amoura se ale nepodařilo kloudně rozehrát, v posledních minutách se na ledě nic převratného neděje.

49:28
    Sean Walker neměl komu přihrát, a tak jen nahodil kotouč směrem k Mrázkovi. Protiakci Canes už zakládá kapitán Williams.

48:37
    Hamiltonovo nahození z pravé strany Campbell pouze vyrazil, žádný z poblíž číhajících hráčů v červeném dresu se ale nedostal k dorážce.

47:44
    Okamžitě po buly to zkusil Matt Roy, jeho projektil ale zaduněl jen o pravý beton Petra Mrázka.

46:50
    Canes nic nevymýšleli a jen vyhodili puk do útočné třetiny, kam se pro černou pryž musí vrátit Dion Phaneuf.

45:56
    Toffoliho nahození od modré Petr Mrázek snadno vyrazil, toto byl už dvacátý úspěšný zákrok ostravského rodáka v utkání.

45:04
    Paul LaDue čistě odzbrojil Sebastiana Aha a poté vyslal na zteč Adriana Kempeho, ten se ale daleko nedostal.

44:19
    Nino Niederreiter zavezl puk za útočnou modrou, tam o něj ale švýcarský reprezentant přišel a na opačnou stranu už se vydává Iafallo.

43:25
    V závěrečné dvacetiminutovce zápasu se hraje prakticky bez přerušení, Kings teď v poklidu zakládají další akci z hloubi vlastní třetiny.

42:38
    Trevor van Riemsdyk to zkusil od modré, na Jacka Campbella si ale nepřišel.

41:49
    Brendan Leipsic to zkusil z vrcholu kruhů, s jeho nepříliš prudkou střelou si však Mrázek bez sebemenších problémů poradil.

40:57
    Na začátku třetí třetiny se na ledě nic převratného neděje, zatím to vypadá, že se rozhodnuté utkání bude již pouze dohrávat.

40:01
    Jonathan Quick toho měl po šesti inkasovaných gólech plné zuby, utkání za Los Angeles dochytá Jack Campbell.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Další třetina začne přibližně ve 3:01.

Ve druhé třetině domácí umocnili svou herní dominanci dalšími čtyřmi góly a dvacet minut před koncem tak nad Kings vedou tenisovým skóre 6:0. Září především Teuvo Teräväinen, který má na svém kontě už čtyři kanadské body, a Petr Mrázek, který vychytal několik stoprocentních šancí soupeře.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45
    Další skvělý zákrok si teď připsal Petr Mrázek, když vychytal bekhendový blafák Iafalla z bezprostřední blízkosti!

38:48
    V závěru druhé třetiny už se na ledě nic převratného neděje, Kopitar teď jen vyhodil puk do útočné třetiny a odjel vystřídat.

37:52
    Carolina je v plném počtu a hráči v červených dresech se hned dostali k závaru před Quickem, ten ale nakonec dokázal přerušit hru.

37:09
    Po Toffoliho střele z pravé strany Petr Mrázek udržel puk ve své výstroji a přerušil hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Kings.

36:47
    Ilja Kovalčuk dostal nabito na levý kruh, z voleje ale výrazně minul a domácí poté vyhodili puk do bezpečí.

36:12
    Anže Kopitar se dostal ke střele z mezikruží, dnes skvěle chytající Petr Mrázek si ale s jeho pokusem zkušeně poradil.

35:20
    Po komerční přestávce si hosté zahrají přesilovku, Andrej Svečnikov (CAR) vyfasoval dvě minuty za sekání.

34:41
    Willie Desjardins si kvůli podezření na nedovolené bránění brankáře Quicka v podání Micheala Ferlanda vybral trenérskou výzvu, branka ale platí!
    34:41 Dougie HAMILTON - 6:0

34:41
    Carolina právě vstřelila branku!
    Demolice Kings pokračuje, stav utkání je už 6:0! To se v NHL jen tak nevidí. Teuvo Teräväinen našel na vrcholu kruhů napřaženého DOUGIEHO HAMILTONA, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Teuvo Teräväinen a Jordan Staal.
    34:01 Teuvo TERÄVÄINEN - 5:0

34:01
    Další pohledná kombinace Hurricanes už končí gólem! Staal zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Michealu Ferlandovi, který následně vykouzlil parádní přihrávku na úplně volného TEUVA TERÄVÄINENA a ten z první překonal přesouvajícího se Quicka. Asistence: Micheal Ferland a Jordan Staal.

33:30
    Quick vychytal Warrena Foegeleho a následná dorážka Mäenalanena proletěla těsně vedle!

32:45
    Foegele zachytil puk na útočné modré, načež se domácí pokusili o kombinaci takříkajíc až do kuchyně, krásně rozjetou akci ale nakonec překombinovali.

31:47
    Slavin to opět zkusil z levého kruhu, tentokrát ale dělovka domácího obránce zaduněla jen o plexisklo za Quickovou svatyní.

30:59
    Brock McGinn ujížděl sám na Quicka, svůj bekhendový blafák ale nedotáhl do úspěšného konce!

30:03
    Domácím byla odpískána přihrávka rukou, přesně v polovině zápasu se bude vhazovat ve středovém kruhu.

29:35
    Wagnerovo nahození do útočné třetiny bylo přizvednuto až do ochranné sítě, následovat bude další buly před Mrázkem.

29:06
    Faulkovu střelu od modré Quick jen vyrazil, načež se k dorážce prokousal Saku Mäenalanen, jeho pokus ale zblokoval Jeff Carter.

28:24
    Nepovedená rozehrávka Canes skončila na zakázaném uvolnění, po delší době se bude vhazovat před Petrem Mrázkem.

27:45
    Forbort zaspal ve vlastním pásmu a nechal se připravit o kotouč napadajícím Svečnikovem, ruský mladík už se ale ke střele nedostal.

27:23
    Jordan Staal se zmocnil puku na pravém kruhu a bez váhání vypálil, Quick byl ale tentokrát pozorný a bez potíží přerušil hru.

26:25
    Po delší době byla hra přerušena a následovat bude komerční přestávka.

25:37
    Kovalčuk jen vyhodil puk ze třetiny a odjel střídat, po čtvrtém gólu Hurricanes se hra znatelně uklidnila.

24:58
    Alex Iafallo se pokusil vyzvat ke skórování volného Dustina Browna, ten ale v předbrankovém prostoru na jeho přihrávku nedosáhl.

24:02
    Anže Kopitar obkroužil celým útočným pásmem, do zakončení se ale nakonec nedostal.

23:05
    Sean Walker nyní nahodil puk až k Mrázkovi, ten ale pomalu letící kotouč snadno zastavil a okamžitě poté rozehrál.
    22:19 Jaccob SLAVIN - 4:0

22:19
    To jsou věci, ve 23. minutě utkání vedou domácí už 4:0! JACCOB SLAVIN to vzal na sebe z vrcholu levého kruhu a jeho dělovka skončila až za zády Jonathana Quicka, který toho přes clonícího Svečnikova moc neviděl. Asistence: Dougie Hamilton a Lucas Wallmark.

21:39
    Lucas Wallmark dostal nabito na vrchol kruhů, domácí zadák ale z voleje těsně přestřelil!

20:40
    Domácí si navíc zahrají přesilovku, Tyler Toffoli (LAK) vyfasoval dvě minuty za podrážení.
    20:25 Micheal FERLAND - 3:0

20:25
    Tak to je bleskový vstup Hurricanes do druhé třetiny! Pouhých 25 sekund po úvodním buly se MICHEAL FERLAND dostal ke kotouči v předbrankovém prostoru a usměrnil černou pryž za Quicka. Asistence: Jordan Staal a Teuvo Teräväinen.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:04.

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za stavu 2:0 pro Hurricanes. Domácí byli od začátku lepší a po gólech Hamiltona a Aha se dostali do zaslouženého trháku. Poté se hra vyrovnala a také Kings si vytvořili pár příležitostí, na Petra Mrázka ale zatím recept nenašli.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:49
    Petr Mrázek bravurně vyrazil ránu Trevora Lewise z mezikruží a poradil si i s následnou dorážkou!

19:01
    Aho ztratil puk na útočné modré a Kings už zakládají protiútok, to se právě rozběhla poslední minuta první třetiny.

18:03
    Kovalčukovi se nepodařilo udržet puk v útočném pásmu, následný protiútok Nina Niederreitera ale neměl dlouhého trvání.

17:09
    Tak jsem to asi přivolal. Dělovka Tylera Toffoliho z pravého kruhu orazítkovala břevno Mrázkovy branky!

16:32
    Hurricanes jen vyhodili puk do útočného pásma a odjeli vystřídat, v posledních minutách se hra vyrovnala a také Kings začínají vystrkovat růžky.

15:37
    Po nepovedené Leipsicově rozehrávce se ke kotouči dostal Calvin de Haan, jeho následná střela ale byla zblokována.

14:43
    Zajímavý byl i protiútok Kings, Petr Mrázek si ale připsal další důležitý zákrok a domácí poté vyhodili kotouč do bezpečí.

13:56
    Sebastian Aho našel ve skvělé palebné pozici Niederreitera, tomu se ale nepodařilo usměrnit puk mezi tři tyče!

13:03
    Mrázek si poradil i s pokusem Wagnera z mezikruží, na opačnou stranu už se vydávají McGinn a Martinook.

12:09
    Petr Mrázek si připsal svůj čtvrtý úspěšný zákrok tohoto večera a před námi je další komerční pauza.
    11:15 Sebastian AHO - 2:0

11:15
    A už je to o dva góly! Po nepovedené křižné přihrávce Kovalčuka se ke kotouči dostal ve vlastním pásmu SEBASTIAN AHO, projel přes celé hřiště a tváří v tvář Quickovi se nezmýlil! Asistence: Teuvo Teräväinen.

09:55
    Hamilton už zvedal ruce nad hlavu, po nebezpečné teči Teuva Teräväinena však puk těsně minul hostující klec!

09:04
    Justin Williams se dostal ke dvěma střelám v krátkém časovém sledu, první ale zblokoval Brodzinski a s tou druhou si poradil Quick.

08:08
    Ta sice neměla dlouhého trvání, protiútok Los Angeles ale zastavili čároví sudí kvůli ofsajdu Seana Walkera.

07:16
    Matt Roy vyhodil puk do útočného pásma a odjel vystřídat, Calvin de Haan nyní v poklidu zakládá další akci Canes.

06:23
    Petr Mrázek přerušuje hru, následovat bude komerční přestávka.
    05:56 Dougie HAMILTON - 1:0

05:56
    Rozhodčí se o tom museli poradit u videa, gól ale platí a Hurricanes se ujímají vedení! Dion Phaneuf natlačil Saka Mäenalanena do vlastního gólmana Quicka, který zůstal ležet na ledě a DOUGIE HAMILTON poté snadno poslal kotouč do sítě! Asistence: Saku Mäenalanen.

05:17
    Austin Wagner zavezl puk do útočného pásma podél pravého hrazení, záhy o něj ale přišel a na opačnou stranu už vyráží Warren Foegele.

04:30
    Strážce kalifornské svatyně přerušil hru před dotírajícím Justinem Williamsem, domácí jsou v úvodu jasně lepším týmem.

04:11
    Quick teď vůbec nevěděl, kde je puk, Pesceho ránu od modré ale nakonec dokázal udržet ve své výstroji.

03:34
    Před Jonathanem Quickem vznikl nepřehledný závar, nikomu v červenému dresu se ale nepodařilo prokousat se k dorážce a brankář Kings nakonec přerušil hru.

02:42
    Napadající Saku Mäenalanen obral rozehrávající beky Los Angeles o kotouč a poté nabil na modrou Dougiemu Hamiltonovi, jehož nahození ale hostující obrana zblokovala.

01:43
    Na konci první akce Kings stál Kyle Clifford, jeho střela od modré ale k Mrázkovi nedoletěla.

00:47
    Svěřenci Roda Brind'Amoura se vydali kupředu jako první, Ahova formace se ale nedokázala usadit v útočném pásmu.

00:01

Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – Slavin, D. Hamilton, Pesce, Faulk, de Haan, T. van Riemsdyk – Niederreiter, Aho, Williams – Ferland, J. Staal, T. Teräväinen – Svečnikov, Martinook, B. McGinn – Mäenalanen, Wallmark, Foegele.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty, LaDue, Roy, Phaneuf, Walker – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Kovalčuk, J. Carter, Toffoli – Leipsic, Kempe, Brodzinski – Clifford, Lewis, Wagner.

Rozhodčí: O’Rourke, Hanson – Kovachik, Gibbons.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

LOS ANGELES KINGS

Kings jsou na tom o poznání hůře a ve slabší Západní konferenci už prakticky ztratili reálnou naději na postup do vyřazovacích bojů. Svěřenci Willieho Desjardinse jsou poslední s čtyřbodovou ztrátou na předposlední Anaheim, na postupové pozice už jejich manko čítá třináct bodů. Z posledních deseti zápasů hokejisté Los Angeles vyhráli pouhé dva, včerejší duel na ledě suverénní Tampy ale dovedli až do samostatných nájezdů. Jak se jim povede v PNC Areně?