Magnitogorsk – Ufa 1:2 (po pr.) | Jaroslavl – Soči 3:0 (kon.) | Jokerit – Dynamo Moskva 2:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1) Stav série: 2:3
Salavat Julajev Ufa
Úterý 05.03.2019, 15:00 • Arena Metallurg • Play-off KHL • Osmifinále

Československá stopa v zápase
    Michal Bulíř (MAT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:45 (17:35:03)

Dmitrij Kugryšev poslal hostující celek do vedení, pak vyrovnal domácí Matt Ellison. Utkání za stavu 1:1 šlo do prodloužení, které po chybě domácí obrany rozhodl ve prospěch hostů Vladimir Tkačov.

61:37 Vladimir TKAČOV - 1:2

61:37
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hosté vedou v sérii 3:2 na zápasy. Rozhodl o tom povedený blafák, který přesnou střelou zakončil VLADIMIR TKAČOV. Asistence: Alexandr Kadějkin.

60:35
    Grigorij Panin rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

60:10
    Sledujeme hru pět na pět.

60:01

Ve třetí třetině jsme branku neviděli, a tak uvidíme prodloužení, které rozhodně o vítězi pátého zápasu série.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

58:25
    Alexej Semjonov bleskově hledal najetého spoluhráče, ten byl obsazený.

58:10
    Michal Bulíř se pokoušel vybojovat, kotouč, což se mu nepodařilo.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:40
    Omsk se nyní snaží rozhodnout, cítí to i fanoušci, kteří hrají aktivně a snaží se vypracovat si co největší šance.

56:48
    Pavel Dorofejev pálil z dobré pozice, jeho rána byla hodně nedůrazná.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 34. Ellison (Antipin, Mozjakin) – 32. Kugryšev (Omark, Hartikainen), 62. Tkačov (Kadějkin)

Metallurg Magnitogorsk: Zagidulin (Košečkin) – J. Birjukov, Běreglazov, Antipin, Vereščagin, Matuškin, Zajcev, Dronov, Rylov – Pakarinen, N. Kuljomin, Rasmussen – Bulíř, Mozjakin, Ellison – Ljubimov, Dorofejev, N. Shore – D. Platonov, Několenko, Timkin.
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin, Ar. Sergejev, Arzamascev, S. Garejev, A. Semjonov, Jelizarov – Omark, Kemppainen, Hartikainen – Tkačov, Rybin, Burmistrov – V. Žarkov, Kugryšev, Kadějkin – Skorikov, Soloduchin, M. Majorov – Chochrjakov.

Rozhodčí: Gašilov, Romasko – Bersenjov, Judin