Magnitogorsk – Ufa 2:1 (po pr.) | Jaroslavl – Soči 4:3 (po pr.) | Omsk – Kazaň 6:0 (kon.)
Jokerit – Dynamo Moskva 2:4 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0) Stav série: 1:0
Salavat Julajev Ufa
Pondělí 25.02.2019, 15:00 • Arena Metallurg • Play-off KHL • Osmifinále

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou! (19:09:13)

Československá stopa v utkání

Michal Bulíř – 0 bodů, čas na ledě 23:19, 4 střely na branku, 1 vyhrané vhazování (1/2), 2 hity.

Martin Fraňo – hlavní rozhodčí.

Josef Jandač a Jiří Kalous – trenéři Magnitogorsku.

Statistiky po celém zápase:

Střely na branku: 48 – 48
    Zblokované střely: 14 – 17
    Vhazování: 44 – 35
    Hity: 36 – 40
    Trestné minuty: 8 – 12

Je konec! Dnešní čtvrtfinálové utkání v rámci Východní konference končí až ve sté minutě, navíc čtyřicet vteřin před koncem druhého prodloužení. Viděli jsme celkem vyrovnaný hokej, i když více ze hry měli v posledních minutích domácí hokejisté. V této části již bylo také vidět, že hráčům rychle docházejí síly a svižný hokej jsme rozhodně neviděli, ale není se co divit, jelikož se hrálo celých pět třetin. Celé utkání nakonec rozhodl Nick Shore, kterému stačilo být ve správnou chvíli na správném místě. Tento hráč jen dorazil puk do branky z brankové čáry a stává se dnešním hrdinou.

Nakonec se ještě zkoumalo video. Ale bylo to spíše taková poslední naděje pro hosty. Rozhodčí branku podle očekávání uznal a je tedy konec!
    99:20 Nick SHORE - 2:1

99:20
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí nakonec dávají branku a rozhodují dnešní duel 40 vteřin před koncem prodloužení, čímž ukončují dnešní dlouhé utkání! Varfolomejev vypálil a Juha Metsola jeho střelu neudržel mezi rukou a tělem. Kotouč se povaloval na brankové čáře, kde ho do branky dorazil NICK SHORE, jenž se stává hrdinou utkání. Asistence: Pavel Varfolomejev a Roman Ljubimov.

99:00
    Minuta do konce druhého prodloužení!

98:26
    Nikolaj Kuljomin byl napadán, přesto to vypadalo, že nahraje spoluhráči, který by jel do rychlého protiútoku. To se sice nestalo, ale nezaútočili ani hosté.

98:10
    Také český zástupce se dostal po delší době k puku. Michal Bulíř si nabruslil od mantinelu do prostoru kruhu, ale jeho střelu Juha Metsola chytil.

97:43
    Nyní probíhal tuhý souboj o puk mezi dvěma hráči, kdy se oba ocitli na ledě. Kotouč se nakonec dostal na hokejky hostí, kteří nikam nespěchají.

97:30
    Maxim Matuškin dostal přihrávku na modrou. Trochu si popojel a mířil na zadní tyč. Rána to byla dobrá, ovšem Juha Metsola zakročil svou lapačkou.

97:00
    Zbývají nám poslední tři minuty do konce druhého prodloužení a vítězi jsme stejně blízko jako na začátku utkání. Dnes to může být opravdu dlouhý zápas.

96:14
    Anton Burdasov se dostal ke střele na druhé straně, jenže Vasilij Košečkin vykopl svůj beton včas, takže ránu svého soupeře vyrazil mimo nebezpečí.

95:42
    Sergej Mozjakin už je celkem dlouho na ledě, takže soupeř ho předjel a nepískalo se zakázané uvolnění. Domácí kapitán vše rychle napravil a získal puk.

95:22
    První lajna Metallurgu zůstala na ledě, takže k dalšímu pokusu se dostal Jakov Rylov. Zkoušel to na bližší tyč, ale tam byla připravená lapačka Metsoly.

95:16
    Na hráčích je vidět, že už toho mají plné zuby. Nyní se ke střele dostal Sergej Mozjakin, avšak jeho rána byla sražena hokejkou soupeře do ochranné sítě.

Denisa Józsová

Branky a nahrávky: 23. D. Platonov (Několenko, Antipin), 100. N. Shore (Varfolomejev, Ljubimov) – 44. Hartikainen (Kemppainen, Omark)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Antipin, Vereščagin, Rylov, Běreglazov, Dronov, Matuškin, J. Birjukov – Mozjakin, N. Kuljomin, Ellison – Timkin, D. Platonov, N. Shore – Rasmussen, Ljubimov, Bulíř – Několenko, Dorofejev, Varfolomejev – Pakarinen.
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin, Arzamascev, Koledov, S. Garejev, Ar. Sergejev, Jelizarov – Omark, Kemppainen, Hartikainen – Burmistrov, Tkačov, Burdasov – V. Žarkov, Kugryšev, Kadějkin – Soloduchin, M. Majorov, Skorikov – Chochrjakov.

Rozhodčí: Fraňo, Gofman – Lazarev, Viljugin