Florida – Detroit 6:1 (kon.) | Washington – Winnipeg 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Boston 4:2 (kon.)
Calgary – Vegas 6:3 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 2:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:1 (0:0, 1:0, 1:1) Stav série: 1:0
HC Sparta Praha
Pondělí 11.03.2019, 17:00 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

59:54
    Za vystřelení puku mimo hrací plochu je ještě potrestán domácí Lev.

53:24
    Sparta atakovala domácí branku, ale Bartošák byl ve střehu, po faulu hostujícího Dvořáka bude před přesilovkou Vítkovic ještě komerční přestávka.

45:53
    Na trestnou lavici usedá domácí Mrázek, ten je potrestán za nesportovní chování, kdy spršku ledu poslal na Machovského.

43:14
    Za hákování je za katr odvelen hostující Pavelka.

39:17
    U hostující branky se chtěl prát Dvořák, Schleiss ale jeho nadšení nesdílel, přesto oba usedají na trestnou lavici za hrubost. Oba týmy hrají ve čtyřech.

33:20
    Za hru vysokou holí je vyloučen hostující Klíma.

21:07
    Jak se dalo předpokládat, oba hráči, jak Výtisk, tak Jarůšek, jsou současně vyloučeni na 2+2+10 minut za hrubost. Hraje se v pěti na obou stranách.

15:48
    První přesilovka pro domácí, Tomáš Dvořák padl do Bartošáka a je potrestán za nedovolené bránění.

12:47
    Po komerční přestávce, ve které stihne jeden z fanoušků požádat svou partnerku o ruku, usedne na trestnou lavici domácí Stránský za hákování,

05:53
    Prvním vyloučeným je domácí Mrázek, který se provinil podrážením, hosté mají k dispozici přesilovou hru.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 31. Guman, 53. Tybor (O. Roman) – 47. Rousek (Košťálek, Blain)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrabal, Trška, Výtisk (A), Mrázek, Šidlík, D. Krenželok, Černý – Olesz (C), Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Szturc (A), Poletín, Guman – Kucsera, Š. Stránský, Schleiss.
    HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Kalina, Blain, Piskáček (C), T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Košťálek, T. Voráček – Smejkal, Sill, Černoch – Klimek, J. Hlinka, Roberts Bukarts – Jarůšek, Pech (A), Kudrna – Beran, Klíma, Rousek.

Rozhodčí: Hodek, Kika – Ondráček, Špůr

Diváci: 5 739