NY Islanders – Boston 0:5 (kon.) | Carolina – Pittsburgh 3:2 (1:0 po s.n.) | NY Rangers – Detroit 2:3 (kon.)
Philadelphia – Montreal 1:3 (kon.) | New Jersey – Washington 1:4 (kon.) | Nashville – Toronto 3:0 (kon.)
Minnesota – Colorado 1:3 (kon.) | St. Louis – Edmonton 7:2 (kon.) | Dallas – Florida 4:2 (kon.)
Calgary – Columbus 4:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Carolina Hurricanes
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Pittsburgh Penguins
Středa 20.03.2019, 00:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Zde budete moci sledovat důležitý divizní souboj mezi týmy Carolina Hurricanes a Pittsburgh Penguins. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v PNC Areně vhozeno krátce po 00:00! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
    Carolina Hurricanes vs Pittsburgh Penguins, 00:00 SEČ

CAROLINA HURRICANES
    - 1. divoká karta na Východě (85 bodů)

Hurricanes zabojují o čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. V minulém duelu porazili Buffalo Sabres 4:2. Zpět do akce se vrací po dvoudenní pauze, přičemž proti Penguins odehrají druhé utkání ze série pěti zápasů doma v řadě.

PITTSBURGH PENGUINS
    - 3. místo v Metropolitní divizi (88 bodů)

Penguins se na ledě Hurricanes pokusí ukončit "sérii" dvou porážek. Zároveň zde zahájí čtyřzápasový trip. V posledním střetnutí nestačili na Philadelphii Flyers 1:2 v prodloužení. Za uplynulých pět zápasů jinak zapsali bilanci 3-1-1.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemný úterní večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Carolina Hurricanes a Pittsburgh Penguins.

Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – Slavin, D. Hamilton, Pesce, Faulk (A), H. Fleury, T. van Riemsdyk – Niederreiter, Aho, Williams (C) – Svečnikov, J. Staal (A), T. Teräväinen – Ferland, Wallmark, Martinook – B. McGinn, McKegg, Mäenalanen.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Gudbranson – McCann, Crosby (C), Guentzel – Rust, Blueger, Kessel – Simon, Bjugstad, Hörnqvist – Blandisi, Cullen (A), G. Wilson.

Rozhodčí: Brad Watson, Tim Peel – Bryan Pancich, Michel Cormier.

Startující brankáři
    (Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

PIT: Murray – Dumoulin, Letang – McCann, Crosby, Guentzel

Zahajovací formace obou mužstev stojí na modrých čarách, v PNC Areně zazní americká státní hymna.

Hymna je minulostí, divizní duel mezi Hurricanes a Penguins co nevidět začne.

Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Aho a Crosby, jdeme na to!

00:01

00:15
    Pittsburgh uspěl na buly, následně nahodil puk do útočného pásma, Mrázek po 15 vteřinách hru poprvé přerušil.

01:05
    Střelecký pokus Hamiltona od modré čáry, zprava, Murray kotouč vyráží do rohu pravým betonem.

02:33
    McGinn od levého mantinelu přihrál do středu na Faulka, jeho následná střela končí u Murrayho v náručí.

02:48
    Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Caroliny.

03:04
    Prudká střela McCanna z levé strany, Mrázek touš vyrazil před sebe pravým betonem.

03:22
    Čároví pískají domácím hokejistům další icing.

03:28
    Vzápětí je tu opět zakázané uvolnění Canes.

03:53
    Tučňákům nevyšel přechod do útočného pásma – postavení mimo hru.

04:45
    Cullenova střela od levého mantinelu byla zablokována Fleurym.

04:58
    Nyní si už Mrázek zase na kotouč sáhl. Žádné velké problémy ovšem neměl.

05:11
    Střely na bránu: 2 – 4

06:11
    Letang střílel z pravé strany, trefil ale pouze spoluhráče Simona.

07:20
    Oba celky zatím mají docela potíže založit správně útočnou akci.

07:36
    Mrázek drží puk ve své moci, proběhne první reklamní přestávka dnešního utkání.

07:36
    Konec reklamní přestávky. Vhazuje se po pravici Mrázka, mezi hole Williamse a Crosbyho.

08:23
    Schultz se na modré čáře pokoušel o střelu bez přípravy, avšak neúspěšně.

08:53
    Ze středu útočného pásma pálil na opačné straně ledu Svečnikov, Murrayho však nezaměstnal.

09:13
    První větší šance! Murray musel zakročit proti pokusu Teräväinena z levé strany a následně také proti bekhendové dorážce Svečnikova z těsné blízkosti.

10:01
    Polovina první třetiny je za námi. Hurricanes zatím hrají doma s Penguins bez branek.

10:47
    Útočnou akci McGinna po levé straně zastavil rychle Letang.

11:25
    Pokus Hörnqvista z pravé strany skončil pouze na boční síti Mrázkovy svatyně.

11:57
    Fleury měl velmi dobrou příležitost, když si zleva s pukem najel před bránu, avšak následně přestřelil.

11:57
    Následuje druhá reklamní přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:57
    Můžeme pokračovat. Souboj na vhazování po pravé ruce Murrayho obstarávají Niederreiter a Crosby.

12:16
    Střely na bránu: 6 – 6

12:25
    Velmi dobrý forčekink Hurricanes dělá nyní Pens problémy.

13:13
    Obrovská šance Penguins! Pokus Bjugstada z pravého kruhu propadl Mrázkovi, přičemž se poté zastavil na tyči.

14:07
    Touš si to namířil na střídačku hostů, před námi je v pořadí třetí reklamní přestávka.

14:07
    Pět minut a 53 vteřin do konce první třetiny. Aho a Crosby v souboji na vhazování ve středovém kruhu.

15:14
    Carolina se provinila icingem. Vhazovat se tedy za malý moment bude poblíž Mrázka.

15:23
    Zakázané uvolnění v tuto chvíli rovněž ze strany Pittsburghu.

15:34
    Simon zprava před bránu na teč Bjugstadovi, Mrázek předvedl dobrý postřeh.

16:01
    Šance jsou na obou stranách, na úvodní gól ale stále čekáme.

16:56
    Wilsonova střela z pravé strany postrádala hodně na přesnosti.

17:14
    Icing v podání týmu Mikea Sullivana.

17:30
    Nahození Faulka z pravé strany, Murray se příliš nezapotil, když vyrazil pravým betonem.

18:17
    Skvělý Mrázek! Další dobrou příležitost měl na levé straně Bjugstad.

18:44
    Wallmark vystřelil z mezikruží, nastřelil přitom brankovou konstrukci!

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.

19:18
    Kotouč v ochranné síti za Mrázkovými zády.

19:59
    Penguins se ještě v posledních vteřinách snažili zaútočit, Mrázka však ohrozit nedokázali.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po 1. třetině: Hurricanes vs Penguins 0:0

Úvodní minuty byly poněkud ospalé. Následně jsme ovšem mohli sledovat z obou stran výborný hokej s velmi dobrými gólovými příležitostmi. Žádná však úspěchem neskončila.

Trestné minuty: 0 – 0

Hokejisté Caroliny a Pittsburghu jsou zpět na ledě PNC Areny. Druhá část odstartuje za malou chvíli.

20:01

20:08
    Aho střílel po osmi vteřinách z levé strany, avšak minul Murrayho bránu.

20:50
    Pokus Svečnikova z pravé strany neprošel, dobrou defenzivní práci odvedl Johnson.

21:04
    Tučňáci se dostali do ofsajdu.

21:20
    Nyní se Hurricanes píská zakázané uvolnění.

22:30
    Nikomu se momentálně nedaří pořádně zaútočit. Brankáři mohou být v klidu.

22:46
    Puk opustil hrací plochu. Následovat by podle signalizace sudích mělo vhazování před Mrázkem.

23:03
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Justin Williams – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Sidney Crosby – 2 min., podrážení).

23:03
    Sledovat budeme hru ve čtyřech na obou stranách. Vhazování po pravici Murrayho.

24:20
    Na hřišti je sice nyní více prostoru, žádný hokejista toho ovšem doposud nedokázal patřičně využít.

25:03
    Oba týmy v plném počtu.

25:11

25:38
    Guentzel vybídl ke střele z pravého kruhu pro vhazování Crosbyho, Mrázek se prezentoval skvělým zákrokem vyrážečkou.

26:15
    Hra nebyla dlouhou dobu přerušena.

26:35
    Svečnikov se snažil dostat za obranu soupeře, avšak příliš nepochodil. Defenzivně dobře zahrál Johnson.

26:47
    Další útočná akce Canes končí ofsajdem. Na řadu přichází reklamní přestávka.

26:47

27:30
    Dumoulinův pokus z levé strany zablokován Williamsem, Mrázek tak zůstal bez práce.

28:22
    Také střela Petterssona od modré čáry, zleva, Mrázka přímo neohrozila.

29:26
    Ferlandovi se podařilo dostat do úniku, bekhendem ale na Murrayho nevyzrál.

29:38
    Carolina právě vstřelila branku!
    Krátce před polovinou utkání Hurricanes otevírají skóre! Z levé strany skóroval pěknou střelou pod horní tyč BROCK MCGINN. Jeho devátá trefa v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Justin Faulk.
    29:38 Brock MCGINN - 1:0

30:16
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Penguins rychle srovnávají! Ze středu útočného pásma Mrázka prostřelil JAKE GUENTZEL. Ten zaznamenal sedmatřicátý gól v této sezoně, 1:1! Asistence: Sidney Crosby, Bryan Rust.
    30:16 Jake GUENTZEL - 1:1

30:54
    Petterssonova střela od modré, z levé strany, byla před bránou tečována Hörnqvistem, Mrázek ale pozorný.

31:16
    Zakázané uvolnění v podání Pens.

31:38
    Ferland v postavení mimo hru, před námi je druhá reklamní přestávka ve druhé třetině.

31:38
    Zpět do akce! McKegg a Cullen v souboji na vhazování ve střední třetině, před střídačkou hostujícího celku.

32:10
    Ofsajd v tuto chvíli odpískán rovněž Pittsburghu.

32:46
    Střely na bránu: 14 – 16

32:58
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Brett Pesce – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Bryan Rust – 2 min., nedovolené bránění).

32:58
    Znovu se bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Vhazování v neutrální zóně, poblíž trestní lavice Penguins.

33:12
    Staal vystřelil z pravé strany trefil ale pouze střed brány, tudíž i Murrayho náručí.

33:20
    Hamilton střílel z podobného místa, jako před ním Staal. I on však mířil na střed brány.

33:47
    Neúspěšná útočná snaha Tučňáků – postavení mimo hru.

34:12
    Murray vyrazil střelecký pokus Staala z levé strany vysoko nad, do ochranné sítě. Proběhne další z reklamních přestávek.

34:12
    Pět minut a 48 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazuje se po pravé ruce Murrayho, mezi hokejky Aha a Cullena.

34:58

35:03
    Hamilton si vytvořil dobrou šanci, bekhendem zleva ale Murrayho nepřekonal.

35:40
    V PNC Areně panuje velmi dobrá atmosféra. Starají se o ní mimochodem i fanoušci Pittsburghu.

36:36
    Fleuryho nahození od levého mantinelu minulo tři tyče.

36:52
    Touš si to namířil do hlediště. Po přerušení ještě trefil Ferland Hörnqvista, což se nelíbilo Bjugstadovi. Vylučovat se ovšem nebude.

36:54
    Vhazovalo se ve střední třetině, před střídačkou Hurricanes.

37:16
    Mrázek vyrazil před sebe střelecký pokus Petterssona od modré čáry, z levé strany.

37:55
    Vezme za to ještě někdo v posledních dvou minutách druhé třetiny?

38:12
    Canes se dostali do ofsajdu.

38:52
    Domácí hokejisté se drželi poměrně dlouho v útočném pásmu, výraznější šanci si ale nedokázali vytvořit.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:58
    Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po 2. třetině: Hurricanes vs Penguins 1:1

I druhá třetina měla trochu pomalý začátek. Následně jsme však mohli znovu sledovat pěknou podívanou. Dočkali jsme se přitom i dvou gólů – po jednom na každé straně. Hurricanes nejprve poslal do vedení Brock McGinn, o několik vteřin později srovnal skóre na 1:1 Jake Guentzel.

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 21 – 18
    Zablokované střely: 8 – 7
    Vhazování (%): 60 – 40
    Hity: 18 – 18
    Trestné minuty: 4 – 4

Obě mužstva máme zpět na ledové ploše PNC Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za několik málo okamžiků!

40:01

40:56
    Staalova střela z levého kruhu, Murray vyráží levým ramenem.

41:30
    Ferlandův pokus od levého mantinelu, Murray neměl moc problémů se zákrokem.

41:42
    Postavení mimo hru ze strany Caroliny.

41:58
    Zakázané uvolnění od domácích hokejistů, hra se přesune před Mrázka.

42:00
    Dumoulin vypálil ihned po vhazování od modré čáry, Mrázek schoval puk ve svém náručí.

42:16
    Dumoulin obstarával další hrozbu pro Mrázka, avšak byl zastaven čárovými kvůli ofsajdu.

43:40
    Pittsburghu odpískána hra vysokou holí. Následovat by mělo další vhazování ve střední třetině.

43:59
    Slavin zablokoval střelecký pokus Kessela z úhlu, zprava, do ochranné sítě.

44:29
    Aho přenechal na levé straně kotouč Niederreiterovi, jeho následná střela skončila u Murrayho v náručí.

45:03
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Justin Faulk – 2 min., nedovolené bránění).

45:03
    Penguins si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po pravici Mrázka.

45:13
    Kessel ihned zleva zaměstnal Mrázka, který vyrazil levým betonem.

45:27
    Nepřesná rozehrávka Tučňáků, zakázané uvolnění při přesilovce.

46:04
    První polovina z trestu Faulka je minulostí. Zatím dvě střely na bránu v podání Pens. Obě přitom obstaral Kessel.

47:03

47:16
    Střely na bránu: 24 – 21

47:33
    Mrázek zastavil střelu Dumoulina z levé strany, na řadě je reklamní přestávka.

47:33
    Konec reklamní přestávky, Aho a Crosby na vhazování po pravici Mrázka.

48:38
    Nahození Aha z levé strany Murrayho neohrozilo.

49:00
    Proti střele Hamiltona z levého kruhu pro vhazování už ale Murray musel zasáhnout.

49:55
    Těsně před polovinou třetí třetiny je skóre mezi Hurricanes a Penguins nadále nerozhodné, 1:1.

50:22
    Velký závar před Mrázkem! Český brankář ve službách Hurricanes přitom předvedl hned několik výborných zákroků. Skórovat mohl Blandisi či Dumoulin.

50:27
    Canes raději poslali touš na zakázané uvolnění.

51:00
    Letang pálil zleva bez přípravy, Mrázek opět připraven na správném místě. Následuje reklamní přestávka.

51:00
    Vhazuje se po pravé ruce Mrázka, mezi hole Staala a Bjugstada.

51:05
    Pens mají ve třetí třetině výraznou střeleckou převahu.

51:27
    Domácím se nepodařilo správně přejít do útočného pásma – ofsajd.

52:21
    Střely na bránu: 25 – 32

52:56
    Svečnikov se zleva dostal před bránu, na zakončení mu ale už nezbyl čas.

53:05
    Nyní už to Svečnikovovi vyšlo a byla z toho i poměrně kvalitní příležitost. Murray se ovšem nenechal zaskočit.

53:30
    Sledujeme velmi vyrovnané utkání. Kdo bude po jeho skončení šťastnější?

54:32
    Wallmarkova střela z pravé strany, Murray pohodlně vyráží vyrážečkou.

55:23
    Penguins jdou necelých pět minut před koncem třetí třetiny do vedení! Přečíslení zakončil po velmi pohledné kombinaci zprava KRIS LETANG. Asistence: Bryan Rust, Jake Guentzel.
    55:23 Kris LETANG - 1:2

55:40
    Naleznou Hurricanes ještě síly na vyrovnání skóre?

56:34
    Útočná akce Martinooka po levé straně neměla dlouhého trvání. Obrana Tučňáků byla dobře zorganizovaná.

57:19
    Pomoci sebrat poslední síly nyní Canes může reklamní přestávka.

57:19
    Dvě minuty a 41 vteřin do konce třetí třetiny. Aho a Crosby na vhazování ve střední třetině, před střídačkou Pens.

57:30
    Mrázek už je na střídačce! Hurricanes tedy zkouší štěstí bez brankáře.

58:00
    Murray má kotouč ve svém držení. Přesně dvě minuty do konce třetí třetiny.

58:00
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Konec oddechového času. Důležité vhazování po levé ruce Murrayho. Mrázek na střídačce.

58:04
    Je vyrovnáno! Po úspěšném vhazování pálil Hamilton, uspěl ale až dorážkou z těsné blízkosti JUSTIN WILLIAMS. 2:2! Asistence: Dougie Hamilton, Nino Niederreiter.
    58:03 Justin WILLIAMS - 2:2

58:16
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jack Johnson – 2 min., vysoká hůl).

58:16
    Jedinečná příležitost pro Hurricanes, jejich první přesilovka v dnešním zápase. Vhazuje se po pravici Murrayho.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:17
    Začala druhá minuta z trestu Johnsona. Canes zatím pouze s jednou střelou na bránu, kterou mimochodem obstaral Teräväinen.

59:34
    Cullen útočil při vlastním oslabení, zleva si ale na Mrázka nepřišel.

59:59
    Uvidíme prodloužení.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po 3. třetině: Hurricanes vs Penguins 2:2

Po šedesáti minutách vítěze neznáme. Rozhodne tedy pětiminutové prodloužení, v případě nutnosti může dojít ještě klidně na samostatné nájezdy.

Střely na bránu: 34 – 36

Úvodní vhazování prodloužení obstarají Aho a Cullen.

60:01

60:03
    Puk získávají Hurricanes, kteří mají k dispozici ještě chvíli přesilovku.

60:09
    Pokus Aha z levé strany zablokován Dumoulinem vysoko nad, do ochranné sítě.

60:16

60:20
    Do přerušení se bude hrát ve čtyřech.

61:27
    Hamiltonova střela ze středu útočného pásma neprošla přes Petterssona.

61:42
    Rozhodnout mohl před bránou Williams, Murray ale připraven na správné pozici.

62:31
    Polovina prodloužení je za námi.

62:54
    Výborný Murray, jenž vychytal samostatný únik Aha!

62:56
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., sekání + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

62:56
    Podaří se Hurricanes rozhodnout při početní převaze? Vhazování po pravici Murrayho.

63:27
    Faulkova střela bez přípravy z levé strany, Murray zasahuje.

63:27
    Oddechový čas pro hosty.

63:27
    Konec oddechového času, vhazování po Murrayho pravé ruce.

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení!

64:29
    Aho střílel z pravé strany bez přípravy, přičemž měl před sebou prázdnou bránu. Výborný defenzivní zákrok předvedl Johnson.

64:58
    Dojde nakonec i na samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.
    Po prodloužení: Hurricanes vs Penguins 2:2

Začínat budou Hurricanes. Prvním exekutorem je Hamilton.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Dougie HAMILTON proměňuje. Vyšel mu forhendový blafák, zakončený mezi Murrayho betony.

1. série
    1:0
    Phil KESSEL neproměňuje.

2. série
    1:0
    Sebastian AHO neproměňuje. Zkoušel střelu z mezikruží, kterou Murray zlikvidoval.

2. série
    1:0
    Sidney CROSBY neproměňuje. Nedostal se prakticky vůbec k zakončení.