Ústí n/L – Sudoměřice 2:1 (kon.) | Kovo Praha – Plzeň 0:4 (kon.)
Elba DDM Ústí nad Labem
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
SK Sudoměřice
Neděle 24.03.2019, 11:00 • Stadion mládeže Ústí nad Labem • CROSSDOCK Extraliga • 3. kolo

Elba to nakonec zvládá a doslova vybojovala tři body. Třetí třetina byla hodně bojovná a nakonec bez branek. Ode mě je to dnes vše, děkuji za pozornost a na shledanou. (12:41:43)

44:57
    Střela od obránce letí mimo hřiště bude se vhazovat ve středním pásmu, tohle už hosté nestihnou.

44:45
    Horní tyč za Bandou! Najednou mohlo být všechno jinak.

44:31
    Šest hostujících hráčů na hřišti!

44:30
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Soukup – 2 min., držení protihráče).

44:15
    Elba hraje přesilovku v pásmu a nikam se nežene.

43:20
    Vyloučení v týmu SK Sudoměřice (Štefek – 2 min., zdržování hry).

42:37
    Po sérii nepřesností se vhazuje ve středním pásmu.

41:35
    Hosté už otevírají obranu a do rychlého brejku postupoval Soukup, který z pravého kruhu trefil vyrážečku.

40:30
    Čejka po běžeckém souboji zkusil obkroužit branku, ale nesetkal se z úspěchem.

39:45
    Úmyslný ofsajd přestěhuje hru před Bandu.

39:14
    Červinka teď možná zachránil svůj tým před gólem, když vykryl střelu z úhlu, která směřovala do odkryté branky.

38:47
    V podání Elby je to teď dost statické a Sudoměřice přebírají aktivitu.

37:30
    Před točením stran tu byly velké šance na domácí straně a byl to Ondřej Čejka, který mohl být slavný! Ani jeden ze dvou úniku však nebyl úspěšný a tribunami to jen zahučelo.

36:08
    Tomáš se pěkně dostal kličkou do šance, ale opět je z toho jen vyrážečka.

34:11
    Vracíme se k obrazu hry ze začátku utkání, nedá se na to dívat.

33:08
    Hosté při přechodu do útoku reklamovali faul, nepíská se však a je z toho jen zakázané uvolnění.

32:38
    Ihned protiakce na druhé straně, když Kaluža z úhlu otestoval Bandu, ten se ale nedal překvapit.

32:22
    Poláček donutil Dékányho k zásahu, navíc k úspěšnému.

31:18
    Smolík svou dělovkou vystrašil brankáře hostů, nakonec však mířila mimo.

30:25
    Začalo se v ostrém tempu, Elba se hned žene dopředu.

30:01

Domácí tým otočil skóre a po zásluze vede. Pokud vydrží v nastoleném tempu a nasazení, troufám si říci, že dnes mají velkou šanci na úspěch.

30:00

29:02
    Krásná akce domácích mladíků! Červinka prostrčil míček na Tomáše, který našel ještě lépe postaveného Stupku, který však nezvládl tuto parádu dokončit.

28:24
    Domácí jsou zpět v útoku a snaží se ještě do třetiny zvýšit náskok.

27:38
    V rychlém sledu dvě zakázané uvolnění domácích ponechávají jejich soupeře z východu v útoku.

26:26
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Akce pokračovala dál, aby mohl JAN LANGTHALER prokázat svou silnou stránku, hru ve vzduchu,. Domácí útočník baseballovým způsobem napálil centr Růžičky z mezikruží až do sítě. Asistence: Miroslav Růžička, Lukáš Soukup.

26:01
    Jendo rukou zpracovat vysoký lob, pokrýt si míček a pořád jednoruč najít spoluhráče v šanci. Zdá se vám to jako sci-fi? Kdepak, to je pouze běžná rutina pro Lukáše Soukupa.

24:46
    No a málem jsem to zakřikl, Milan Hujsa byl najednou úplně sám v mezikruží a naštěstí pro domácí trefil jen Bandův klín.

23:21
    Zajímalo by mě, jaké nebezpečí se ukrývá za útočnou modrou čárou Sudoměřic, protože hostům se do pásma nějak nechce. Banda by si chvílemi mohl za branku pozvat kamaráda na kus řeči.

21:33
    V jednoduchosti je krása, jako by si teď řekl VOJTĚCH ČERVINKA! Domácí vycházející hvězda si převzala míček od Tomáše a v poněkud složité pozici vyletěla rychlá střela přímo nad lapačku Dékányho. Hostující brankář neviděl a prakticky nereagoval. Asistence: Jiří Tomáš, Jaroslav Haken.

21:01
    Soukup přehodil svou rychlostní převodovku na dvojku a pláchl obráncům. Zkoušel mířit na zadní tyč, ale trefil jen zadní mantinel.

20:04
    Milan Hujsa prošel až před branku a vybojoval vhazování.

18:09
    Těžko bychom hledali většího bojovníka, než je domácí obránce Jan Sedláček. V obranném pásmu vybojoval míček doslova kulečníkovým způsobem, ve druhém souboji to zkusil jako rytíř a opět úspěšně a v následném přechodu do pásma zapojil i ladnost a rozjel akci svého týmu, kterou těsně mimo zakončil Soukup.

16:41
    Tomáš dostal ukázkově namazáno od hostující obrany, ale zřejmě si dnes oblíbil vyrážečku hostujícího brankáře.

15:51
    Necelá minutka druhé třetiny je za námi, kdybych jí měl nějak krátce popsat, tak se vůbec nic nestalo.

15:01

Po první třetině drží hosté nejtěsnější možné vedení. Nutno dodat, že nesledujeme žádný krásný hokejbal, osobně se mi ani nezdá, že by se hrál prakticky klíčový zápas v otázce postupu a nepostupu do play off. Tempo je zatím takové vlažnější a skóre zápasu určuje jedna vydařená přesilovka. Domácí jsou v rovnovážném stavu o něco lepším týmem, ale produktivita je zatím bídná.

15:00

14:01
    Dvě obrovské šance na obou stranách po jedné! Martin Hujsa po obrovské hrubce v obraně orazítkoval horní tyč, na druhé straně potom Jiří Tomáš v úniku ztroskotal na betonech Dékányho.

13:28
    Langthaler si marně klepal o nahrávku, Balcar to vzal na sebe a míček skončil vyražený mimo hřiště.

12:09
    Bím svým typickým způsobem docouval až do střelecké pozice, avšak trefil jen vyrážečku brankáře hostů.

11:28
    Pro nepatrné posunutí branky se přerušuje hra v momentě, kdy domácí tým útočil.

10:55

09:20
    V rychlém sledu dvě vyhození až k Bandovi, který si po dlouhé době zkusil, jak chutná balonek.

08:55
    Vyloučení v týmu SK Sudoměřice (Maloušek – 2 min., nedovolené bránění).

08:10
    Haken rozehrává z obranného pásma, rozhodčí Šulo mezitím signalizuje výhodu a Elba bude hrát přesilovku.

Domácí mladík to neudělal špatně, rozeběhl se pozvolna, naznačil střelu a rychlou kličkou zakončoval na vzdálenější tyč. Bohužel pro něj právě na tyči skončil jeho pokus, chyběl kousíček.

07:30
    Poláček se dostal do úniku ve kterém byl faulován a je z toho trestné střílení pro Elbu! Míček si postavil Jiří Tomáš.

06:47
    Balcar natáhl ke střele po vhazování, hostující obrana však byla bezchybná a zablokovala střelu.

05:37
    Červinka, Tomáš i Stupka si vyzkoušeli střelecké pokusy, ale všechny zvládl hostující strážce branky bez problémů. Každopádně po pěti minutách první větší závar v podání domácích.

04:54
    Růžička zkusil lobem vyslat do šance Balcara, hostující obrana sráží míček ze vzduchu nedovoleně a bude se vhazovat před Dékánym.

04:03
    Ofsajd zastavuje nadějný přechod hostů do pásma.

03:14
    Sudoměřice právě vstřelily branku!
    Vyloučení může teď domácí tým mrzet, protože po rychle sehrané akci se prosazuje DAVID HELEŠIC. Střelu Skyby sice Banda zvládl pokrýt, ale na následnou dorážku by potřeboval podstatně delší ruce. Asistence: Milan Skyba

02:45
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Poláček – 2 min., sekání).

02:32
    Hostům nevyšla rozehrávka a domácím zůstává útočné pásmo.

02:19
    Balcar ihned po opuštění trestné lavice vybojoval dobrým napadáním útočné vhazování.

02:13

01:33
    Hosté jsou sice usazeni v útočném pásmu, ale větší šance zatím k vidění nebyla.

00:13
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Balcar – 2 min., nedovolené bránění).

00:01

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda(Rechtorik) – Balcar, Bím, Čejka, Červinka, Grus, Haken, Langthaler, Michajličenko, Poláček, Růžička, Smolík, Sedláček, Švanda, Tomáš, Stupka, Černý, Giesel, Hruška, Magasanik, Soukup

SK Sudoměřice: Dékány(Lindner) – Tóth, Maloušek, Skyba, Kaluza, Fraňo, Štefek, Helešic, Hujsa Ma., Hujsa Mi., Chovanec, Krúpa, Hájek, Slanina, Balát

Rozhodčí: Pečený, Šulo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Do konce základní části CROSSDOCK Extraligy už moc času nezbývá. Týmy mají před sebou poslední dva hrací víkendy, které rozhodnou o všechno. Ústí nad Labem se sice aktuálně nachází na postupové příčce do play off, svoje místo však nemá vůbec jisté. Sudoměřice by se taky rády probojovaly mezi postupovou osmičku a vše mají ve svých rukou. K dobru mají totiž o dva zápasy více než Ústí, na které ztrácejí pouhé tři body. První vzájemné utkání mezi Ústím a Sudoměřicemi se odehrálo v listopadu loňského roku a přineslo velmi napínavý souboj. Elba DDM se ujala dvoubrankového vedení, které však Sudoměřice na poslední chvíli stáhly. Během necelé minuty a půl v závěru základní hrací doby skórovali dvakrát a vynutily si prodloužení. V tom se ani jeden celek neprosadil a rozhodnout musela až samostatná střílení, v nichž se lépe dařilo hostujícímu týmu z Ústí. Máme se tak rozhodně na co těšit, protože pokud chce Elba DDM postoupit do play off, musí zvítězit.

Ústí vstoupilo do jarní části velmi dobře. Během prvního víkendu si připsalo šest bodů, když porazilo KOVO a Karvinou. Následně už prohry střídaly výhry. Po porážce 1:5 s Kert Parkem si zlepšila Elba DDM náladu na hřišti Rakovníka, se kterým si poradila 4:0. O týden později však ústečtí hokejbalisté absolutně nezvládli souboj s pardubickým Autosklem, se kterým prohráli před svými diváky vysoko 0:8. Ještě hůř bylo Ústečákům o den později, kdy zajížděli na letohradské bojiště.

Už po první třetině na půdě letohradských Jelenů prohrávali 0:6 a na obrat to nevypadalo. Konečný výsledek 10:2 z pohledu domácího Letohradu, tak byl pro hostující celek, vzhledem k první třetině, ještě milosrdný. Na postupové příčky do play off se však Ústí vrátilo po vítězství nad Hradcem. I díky využité přesilové hře vyhrálo 2:1. O postup však bude muset Elba ještě hodně zabojovat a postup má ve svých rukou jen částečně. Po utkání se Sudoměřicemi ho čeká už jen těžký zápas na hřišti Kladna!

Sudoměřice vstoupily do jarní části první březnový víkend, kdy se představily na Palmovce. Tam se utkaly s KOVEM, s nímž prohrály těsně 3:2. O týden později následoval těžký duel s vedoucím Kert Parkem, na kterého Sudoměřice recept nenašly. Pražský celek však rozhodl o své výhře až ve třetí třetině, ve které vstřelil tři branky. Dobré utkání pak odehrály Sudoměřice s Letohradem, se kterým udržely po základní hrací době vyrovnaný stav 0:0. V prodloužení se však ještě ani nenadechly a už bylo po utkání. Letohrad totiž rozhodl o své výhře už po sedmi vteřinách!

O den později mohly Sudoměřice svoji formu potvrdit doma proti Rakovníku, který však na zápas nedorazil a Sudoměřice tak zvítězily kontumačně 5:0. Jako jediný celek z celé CROSSDOCK Extraligy má před sebou ještě čtyři utkání. Jihomoravané vyrážejí v sobotu do Mostu a o den později se utkají s Ústím nad Labem. O týden později je pak čeká ještě východočeský trip, v jehož rámic se střetnou s pardubickým Autosklem a Hradcem Králové. (Zdroj: Hokejbal.cz)

Jan Melicher

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 22. Červinka (Tomáš, Haken), 27. Langthaler (Růžička, Soukup) – 4. Helešic (Skyba)

Rozhodčí: Pečený, Šulo