Washington – Carolina 4:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 4:0 (kon.) | Montreal – Florida 6:1 (kon.)
Ottawa – Buffalo 4:0 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 8:4 (kon.) | Vancouver – Anaheim 4:5 (kon.)
Arizona – Chicago 1:0 (kon.)
Ottawa Senators
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Buffalo Sabres
Středa 27.03.2019, 00:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek noci. (03:09:33)

Dnešní utkání sledovalo 12 074 diváků.

Zápas je u konce, Ottawa poráží na domácím ledě Buffalo 4:0, které tak pokračuje v bídných výkonech na konci sezóny. Ottawa nakročila k vítězství už v první třetině. Nejprve se prosadil Anthony Duclair pohotovou bekhendovou dorážkou a jedenáct sekund před koncem první části přidal důležitý druhý gól Brian Gibbons. Klíčovou třetinou byla ta druhá, i když v ní Ottawa neskórovala. Dokázala ale ustát tlak Buffala, které bylo ve druhé části lepší. Domácí několikrát podržel brankář Anderson. Ve třetí třetině pak Ottawa přidala další dvě branky v rychlém sledu. Nejprve využil přesilovku Rudolfs Balcers a ani ne o dvě minuty později přidal pojistku po nádherné kombinační akci Magnus Pääjärvi.

59:22
    Domácí ještě mohli sami skórovat, ale Hutton dokázal betonem vyrazit dobrou šanci Pageaua z blízka.

58:57
    Hlavně už jde o čisté konto pro Andersona. Jeho spoluhráči zatím odvádí dobrou práci.

58:35
    Ottawa už kontroluje závěr zápasu, nepouští Buffalo do svého obranného pásma.

57:28
    Ke střele se dostal Casey Nelson, ale nebyl přesný.

57:05
    Anderson betonem vyrazil dělovku od modré čáry. Buffalo ale drží dál útočné pásmo.

56:20
    Hutton včasným výjezdem z brankoviště překazil šanci Ottawy a také přesně rozehrál.

55:34
    Anderon chce za každou cenu udržet nulu. Nyní předvedl zákrok dokonce svou maskou, která bude potřebovat drobnou opravu.

54:56
    Anderson předvedl další přesný zákrok a na řadě je reklamní pauza.

54:37
    Johan Larsson z obranného pásma zavezl kotouč až do toho útočného a z levé strany nahodil puk před branku. Jeho nabídka se ale neujala.

52:57
    Skinner chtěl vystřelit z mezikruží, ale sjela s k němu hned čtveřice hráčů Ottawy a nic mu nepovolila.

51:40
    Mikkel Bödker mohl ještě navýšil náskok Ottawy, ale stejně jako při své první velké šanci v zápase ani netrefil branku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:00
    Hutton chytil kotouč a poté neměl komu rozehrál, tak ho raději přikryl pod lapačku.

49:23
    Jeff Skinner se pokusil korigovat skóre, ale ani tentokrát Anderson nezaváhal a dál drží naději na čisté konto.

48:46
    Hutton vyjel za branku, aby zastavil puk, ale nakonec ho nezasáhl. Buffalo se ovšem i tak dostalo z obranného pásma.
    47:24 Magnus PÄÄJÄRVI - 4:0

47:24
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Ottawa už vede 4:0 a je zase o něco blíž vítězství! Byl to gól po nádherné a rychlé akci v útočném pásmu. Gibbons předvedl rychlou otočku a nahrál Wolaninovi. Ten pak naservíroval puk mezi kruhy na MAGNUSE PÄÄJÄRVIHO, který překonal Huttona. Asistence: Brian Gibbons, Christian Wolanin.
    45:54 Rudolfs BALCERS - 3:0

45:54
    Ottawa využívá přesilovku a střílí důležitou branku na 3:0. Ryan nahodil puk před branku, kde stál nikým nehlídaný RUDOLFS BALCERS, který měl dostatek času přehodit si puk na forhend a překonat Huttona. Asistence: Bobby Ryan, Thomas Chabot.

45:19
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Alexander Nylander – 2 min., vysoká hůl).

45:15
    Kotouč skončil na jedné ze střídaček. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:51
    Nakonec se Buffalo osvobodilo a může založit svou útočnou akci.

44:36
    Chris Tierney drží kotouč za brankou Buffala, ale je nalepený na zadní mantinel.

44:07
    Nakonec se domácí odhodlali ke střele, ale jejich pokus byl přizvednut do ochranné sítě.

43:57
    Ottawa se usadila v útočném pásmu, ale zatím pouze kombinuje.

42:55
    Lawrence Pilut si sjel před branku a snažil se tečovat střílenou přihrávku. To se mu ale nepovedlo.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

42:17
    Zemgus Girgensons se pustil i s pukem nebojácně do útočného pásma, ale vzal to středem kluziště a než se dostal ke střele, ztratil puk.

41:09
    Marco Scandella střílel od levého mantinelu, ale jeho pokus ani neprošel na branku Ottawy.

40:30
    Buffalo začalo třetí třetinu aktivně, ale svůj pobyt v útočném pásmu nezakončilo střelou na branku.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 2:24.

Druhá třetina je za námi, Ottawa dál vede na domácím ledě nad Buffalem 2:0. Ve druhé části zápasu branka nepadla, a to zejména díky výbornému Andersonovi v brance Ottawy. Buffalo bylo ve druhé třetině lepší, vytvořilo si několik dobrých šancí, ale brankář Ottawy je zatím dnes výborný a nic za svá záda nepustil. Sabres vyhráli druhou třetinu na střely 9:7, největší šanci měli Montour a Larsson, oba ale ztroskotali na Andersonovi.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:57
    Ještě jeden zákrok musel předvést Anderson a kotouč už míří ven z obranného pásma Ottawy.

39:30
    Jack Eichel střílel z levé strany, ale znovu našel jen připraveného Andersona.

39:14
    Sam Reinhart dostal dobrý pas před branku, ale neusměrnil puk mezi tři tyče.

38:55
    Ottawa je sice v plném počtu, ale dál je pod tlakem Buffala.

37:46

37:45
    Tage Thompson našel skvělou přihrávkou na levém křídle rozjetého Larssona, ale Anderson se stihl přesunout a předvést skvělý zákrok.

37:12
    Znovu Ottawa vyhodila, povedlo se to Whitovi.

36:55
    Ottawa dokázala vyhodit puk a může vystřídat.

36:38
    Dahlin si vyměnil puk se Skinnerem a nakonec od modré vypálil. Anderson je ale dál bezchybný.

35:46
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Borowiecki – 2 min., vražení na hrazení).

35:27
    Thomas Chabot chtěl střílet z levého kruhu, ale rychle u něj byl Evan Rodrigues a jeho úmysl mu znemožnil.

34:26
    Ryan hlídkoval před brankou Huttona a snažil se tečovat střelu od modré čáry. To se mu však nepovedl a brankář Buffala pak zasáhl betonem.

33:47
    Nahození Senators od modré čáry bylo nepřesné, takže hrát mohou Sabres.

33:16
    Ottawa ale stále drží kotouč v útočném pásmu.

32:56
    Mark Borowiecki vystřelil od modré čáry, ale jeho pokus neprošel až na branku, takže Hutton zasahovat nemusel.

31:47
    Brandon Montour dostal dobrý puk do jízdy a z pravé strany pak zakončoval. Anderson předvedl další jistý zákrok.

30:57
    Brandon Montour ještě na modré čáře na chvíli udržel pásmo pro Buffalo, ale Ottawa stejně za chvíli získala znovu puk.

29:59
    Rychlý protiútok Ottawy zakončil skákavou střelou z pravé strany Ryan, Hutton si s ní poradil.

29:48
    Okopso zavezl puk do útočného pásma, ale za brankou o něj zase přišel a hosté se nyní musí rychle vracet.

28:38
    Lawrence Pilut vypálil rychle z mezikruží, Anderson ale znovu úspěšně zasáhl a dál si drží čisté konto.

27:48
    Dahlin našel na pravé straně Montoura, jeho rána ovšem neprošla až na branku Ottawy..

26:39
    Sam Reinhart měl na hokejce snížení, ale skvělý zákrok proti jeho střele z pravé strany předvedl Craig Anderson.

26:03
    Dylan DeMelo nebezpečně střílel. Jeho rána nakonec ovšem byla sražena vedle.

25:54

25:23
    Píská se postavení mimo hru v podání Ottawy.

25:13
    Dahlin dokázal vyhodit puk a tohle oslabení už by Buffalo mohlo zvládnout.

25:01
    Hutton předvedl úspěšný zákrok a kotouč drží ve své moci.

24:47
    Tkachuk se natahoval před brankou po dorážce, ale nakonec na puk nedosáhl.

24:26
    Ottawa se sama vyhnala z útočného pásma a musí se pokusit se tam propracovat znovu.

23:54
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Brandon Montour – 2 min., nesportovní chování).

23:42
    Buffalo se pokusilo o rychlý protiútok, ale ten nevyšel kvůli nepřesné přihrávky.

22:32
    Mikkel Bödker se ocitl znovu ve velké šanci, po chybné rozehrávce byl sám před Andersonem. Toho ale překonat nedokázal.

22:04
    Mikkel Bödker střílel z mezikruží. Neměl tu pozici ale dobře připravenou a minul.

21:34
    Po střele hostujícího útočníka Nilsona skončil puk mimo. Hru Ještě předtím bolestivě zasáhl rozhodčího do ucha.

20:54
    Následně už Anderson zasahovat musel, se tečí z dílny Jeffa Skinnera si poradil.

20:48
    Eichel z pravé strany branku netrefil, ale pak puk dojel a znovu vybojoval.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 1:32.

První třetina je za námi, Ottawa potvrzuje zlepšenou formu a vede 2:0 nad Buffalem ,kterému se nyní naopak nedaří. První branku obstaral Anthony Duclair, když se prosadil z úspěšné dorážky. Těně před koncem třetiny pak šikovným usměrněním Jarošovy porážky skóroval Brian Gibbons.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    19:49 Brian GIBBONS - 2:0

19:49
    Ottawa se krátce před koncem třetiny znovu prosazuje. Hutton rozehrál pouze na hokejky soupeře a za chvíli už vymetal puk ze své branky, když Jarošovu skvělou přihrávku za jeho záda usměrnil BRIAN GIBBONS. Asistence: Christián Jaroš.

19:32
    Evan Rodrigues vystřelil od modré čáry. Anderson toho moc vidět nemohl, ale dokázal zasáhnout.

18:42
    Tentokrát je tu pro změnu špatně založený útok a zakázané uvolnění v podání Ottway.

18:23
    Čároví si všimli ofsajdu, Ottawa si tak další šanci nevypracovala.
    17:07 Anthony DUCLAIR - 1:0

17:07
    Domácí zužitkovali svou mírnou převahu a jdou po zásluze do vedení 1:0. ANTHONY DUCLAIR se ocitl před brankou v ten pravý čas a dokázal kotouč dorazit za záda Hutton. Asistence: Oscar Lindberg, Thomas Chabot.

16:13
    Dylan DeMelo střílel nebezpečně od modré, Hutton dokázal zasáhnout. A poradil si i s následným tlakem Ottawy do jeho branky.

15:25
    Buffalo se může na okamžik uklidnit, protože dokázalo vyhodit puk.

14:38
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Dahlin – 2 min., hákování).

14:38
    Colin White z dobré pozice nedokázal zakončit, bylo to proto, že byl faulován,

14:14
    Dahlinova tečovaná střela skončila v moci brankáře Andersona. Pokračovat se bude po komerční pauze,

13:34
    Oba týmy se dostaly krátce po sobě až do útočného pásma, ale shodně brankáři soupeře práci nepřidělali.

12:18
    Od Montoura se střela Ottawy odrazila do ochranné sítě. Na programu je komerční pauza.

11:54
    Hraje se převážně ve středním pásmu a k vidění jsou nepřesnosti obou týmů.

10:38
    Chris Tierney posílal od pravého mantinelu kotouč na slepo před branku. Nikoho ze svých spoluhráčů ale nenašel.

09:30
    Skinner předvedl povedený průnik, na jehož konci střílel z levé strany na bližší tyč. Anderson zasáhl ramenem.

08:54
    Hosté drží kotouč za vlastní brankou a střídají své síly na ledě.

08:09
    Bobby Ryan vysunul do útočného pásma Tkachuka, který vystřelil bekhendem. Huttona ale nepřekonal.

07:50
    Hra je přerušena, vhazovat se bude po levici Huttona.

06:08
    Thomas Chabot byl spokojený se svou pozicí na modré čáře a vypálil. Hutton zasáhl.

04:55
    Bobby Ryan mohl z levého kruhu už střílet, ale místo toho hledal ještě volného spoluhráče.

04:27
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Alexander Nylander – 2 min., podrážení).

04:09
    Od modré čáry nahodil puk na branku Johan Larsson. Anderson předvedl znovu velice snadný zákrok lapačkou.

03:03

02:52
    Alexander Nylander vjel do útočného pásma a hned vypálil. Anderson s tímto pokuse neměl žádný problém.

02:10
    A další vyhození domácího celku.

01:45
    Jaroš vyhodil puk, Ottawa se zatím brání v oslabení dobře.

01:21
    Střelu z první od modré čáry vyzkoušel mladý obránce Dahlin, ale branku netrefil.

01:03
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Rudolfs Balcers – 2 min., hákování).

00:38
    Brankář Ottawy Craig Anderson předvedl první zákrok, s nahozením z levé strany neměl velké problémy.

00:01

Ottawa bude hrát v červených dresech, Buffalo v bílo-modrých.

Zahajovací formace obou týmů už se chystají na úvodní vhazování, zápas za malou chvíli začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – DeMelo, Chabot, Harpur, Wolanin, Jaroš (A), Borowiecki – Veronneau, Pageau, B. Tkachuk – Bödker, Tierney, Duclair – B. Ryan (A), White (A), Balcers – Pääjärvi, O. Lindberg, Gibbons.

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, Pilut, Montour, Dahlin, C. Nelson, Scandella – A. Nylander, Eichel (C), Sheary – S. Reinhart, Rodrigues, Skinner – Pominville (A), Sobotka, T. Thompson – Okposo (A), Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodčí: Furlatt, Chmielewski – Shewchyk, Sericolo.

Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy spolu v této sezóně odehrály zatím dvě utkání a pokaždé se z vítězství radoval domácí celek. Nejprve Ottawa vyhrála 4:2, hned o den později pak Buffalo přispěchalo s odplatou a vyhrálo vysoko 9:2. Buffalo dokázalo Ottawu po základní hrací době porazit jen jednou z posledních pěti utkání. Ale Ottawa doma porazila Buffalo po základní hrací době dokonce jen jednou z posledních deseti zápasů.

Buffalo bylo zvyklé na mnohem horší sezóny, než je ta současná, kdy Sabres docela dlouho bojovali o play-off. Teď už se jich však tyto boje netýkají, zbytek základní části už mohou odehrát bez větších nervů. Buffalo zatím nasbíralo jednasedmdesát bodů a je na dvanáctém místě Východní konference a na šesté místě Atlantické divize. Buffalo má velice špatnou formu, z posledních jedenácti utkání vyhrálo jediné, naposledy prohrálo 1:3 s New Jersey Devils. Na stadionech soupeřů zatím Buffalo v této sezóně odehrálo osmatřicet utkání, z toho jedenáct vyhrálo, pětkrát bralo bod a dvaadvacetkrát vůbec nebodovalo. Sabres prohráli posledních dvanáct venkovních duelů.

Ottawa prožila sezónu plnou zklamání a bude na ni chtít co nejrychleji zapomenout. Jedinou útěchou pro ně je, že je čeká nejlepší pozice pro draftovou loterii Senators jsou nejhorším týmem v celé NHL, na kontě mají jen osmapadesát bodů a už zhruba od poloviny sezóny věděli, že play-off se jich týkat nebude. Momentální forma Ottawy nicméně už tak špatná není, Senators z posledních pěti duelů hned tři vyhráli, naposledy vyhráli 4:3 po prodloužení nad Edmontonem. Doma zatím Ottawa v této sezóně odehrála šestatřicet utkání, z toho šestnáct vyhrála, čtyřikrát brala bod a šestnáctkrát vůbec nebodovala. Poslední dvě domácí zápasy Ottawa vyhrála, naposledy 6:2 nad Torontem. Předtím doma pětkrát v řadě prohrála.

Zdravím a vítám všechny příznivce toho nejlepšího hokeje na světě u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Ottawa Senators a Buffalo Sabres. Zápas se odehraje v Canadian Tire Centre v Ottawě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 18. Duclair (O. Lindberg, Chabot), 20. Gibbons (Jaroš), 46. Balcers (B. Ryan, Chabot), 48. Pääjärvi (Wolanin, Gibbons)

Rozhodčí: Furlatt, Chmielewski – Shewchyk, Sericolo

Diváci: 12 074