CSKA Moskva – Petrohrad 3:1 (kon.)
CSKA Moskva
3:1 (1:0, 1:1, 1:0) Stav série: 2:0
SKA Petrohrad
Sobota 30.03.2019, 15:00 • CSKA Arena, Moskva, Rusko • Play-off KHL • Semifinále

57:56
    Zub na ofenzivním výletě neudržel kotouč na holi, jenže důvodem, proč kotouč neudržel, bylo sekání od Veye, který dostává dvě minuty a hosté mají skutečně poslední šanci na návrat. Zkouší to bez gólmana, ve variantě 6 na 4!

47:00
    Plotnikov inkasuje dvě minuty za napadení a CSKA má šanci na důležité odskočení v zápase a sérii.

40:37
    První útok hostí znamená první vyloučení domácích ve třetině. Andronov zabral v souboji s Malcevem, dle sudích si pomohl držením a domácí kapitán tak míří na trestnou lavici.

38:31
    Hosté své snažení nyní shodili zakázaným uvolněním, po jeho odpískání se ale bude vylučovat. Tentokrát SKA dostává parádní možnost na snížení ještě v této třetině. Odpočinout si míří Vey za sekání.

33:19
    Přichází další vyloučení! Tentokrát Mamin důrazně narazil na mantinel Ketova, který šel okamžitě k zemi a na led míří zdravotnická pomoc. Po tomto střetu se strhla menší mela, kterou ale rozmetali v klidu čároví.

Mamin inkasuje dvě minuty za vysokou hůl, což je jediný trest z celého momentu.

30:47
    Hostující kapitán pak navíc za přispění kotouče a své hole podrazil Světlakova a přesilovka SKA končí přesně tak, jak by si asi trenér Vorobjov nepřál. CSKA má přesilovou hru.

28:39
    Nakonec je to ale celé jinak! Sudí nechali během signalizace nepochopitelně domácí hrát, ač budou oni v oslabení. Blažijevskij dostává dvě minuty za faul kolenem.

23:58
    Chafizullin sjel za obranu k protější tyči a aby Kalinin celou situaci zachránil, tak ho musel před zakončením seknout přes ruku. Kalinin dostává tak dvě minuty.

12:29
    Byvalcev navíc po dorážce zřejmě lehce seknul domácího gólmana a dostává dvě minuty za nedovolené bránění brankáři. CSKA má první přesilovou hru.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 13. Kaprizov (Grigorenko, Šalunov), 36. Scott (Nestěrov), 50. Tělegin (Mamin) – 39. N. Gusev (Chafizullin, Byvalcev)

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Blažijevskij, Nestěrov (A), Dahlbeck, M. Robinson, Pašnin, Marčenko – Grigorenko, Kaprizov, Vey – Kalinin, Andronov (C), Scott (A) – Al. Popov, Šalunov, Okulov – Mamin, Světlakov, Tělegin – Rtiščev.
    SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Rundblad, Gavrikov (A), Chafizullin, A. Bělov, Zub, Rukavišnikov, Zubarev – S. Plotnikov (A), Byvalcev, N. Gusev – M. Malcev, Barabanov, Kuzmenko – Koskiranta, Jakupov, Karpov – V. Tichonov, Kablukov, Ketov (C) – Žuk.

Rozhodčí: Bělov, Kulakov – Zacharenkov, Šišlo (všichni RUS)

Diváci: 11 238