Švédsko – Japonsko 2:3 (kon.) | USA – Rusko 10:0 (kon.) | Česko – Německo 2:0 (kon.)
Kanada – Finsko 6:1 (kon.)
USA
10:0 (3:0, 4:0, 3:0)
Rusko
Úterý 09.04.2019, 15:10 • Metro Areena, Espoo • Mistrovství světa žen • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

USA: Rigsbyová (Rooneyová) – Bellamyová, Bozeková, Steckleinová, Pfalzerová, Kellerová, Barnesová, Picardová – Samoskevichová, Schamurraová, Brodtová – Coyneová-Schofieldová, Dockeyová, Pankowskiová – Carpenterová, Panneková, Kesselová – Cameranesiová, Compherová, Knightová.

Rusko: Merkuševová (Prugovová) – Pirogovová, Šibanovová, Batalovová, Ganejevová, Čistjakovová, Nikolajevová, Těrjošinová, Savoninová – Pavlovová, Vafinová, Sosinová – Štarjovová, Dergačjovová, Šochinová – Kulišovová, Bratiševová, Kadirovová – Smolinová, Timofjevová, Kanajvová.

Rozhodčí: Celarovová, Wiegandová – Anexová Ditová Chenaudová, Jaatinenová.

00:01

00:32
    Na úvod zápasu Rusky vyhodily na zakázané uvolnění, ale Američanky následné buly před Merkuševovou nedokázaly vyhrát a do šance se tak nedostaly.

01:13
    Rusko se stále nedostala přes napadající soupeřky. Nyní navíc kotouč ztrácí.

01:45
    Další zakázané uvolnění Ruska . Vhazovat se bude přes ruskou gólmankou.

02:07
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Američanky využívají první větší šanci a jdou do vedení! Panneková vybojovala kotouč za ruskou bránou, následně nahrála Carpenterové, která nešla nehlídanou AMANDU KESSELOVOU. Ta bez problémů zakončila do odkryté branky. Asistence: Alexa Carpenterová a Kelly Panneková.
    02:07 Amanda KESSELOVÁ - 1:0

05:23
    Amerika je stále mnohem aktivnější, ale už delší dobu se nemůže usadit v útočném pásmu.

05:54
    Rusko si dobře hlídá střední pásmo. Díky tomu se mohlo podívat do útoku, kde vymyslelo nebezpečnou střelu, která je sražena na horní síťky.

06:36
    Američanky se následně rychle přesunuly do útoku, kde sice chvíli kombinovaly, ale zakončení nevymyslely.

06:55
    Po zakázaném uvolnění Ruska následuje také zakázané uvolnění amerického týmu, takže se bude vhazovat před Rigysbyovou.

07:25
    Vyloučení v týmu USA (Hayley Schamurraová – 2 min., vysoká hůl).

08:16
    Amerika začíná oslabení velmi dobře, kotouč totiž dostává za Merkuševovou.

08:50
    Rusko se do útoku sice celkem rychle vrátilo, ale tam vymyslelo jen zblokovanou střelu.

09:10
    Po ofsajdu ruského týmu Američanky posílají kotouč do svého útočného pásma. V tomto oslabení tak neinkasují.

09:43
    Amerika se rovnou dostala do nebezpečného zakončení, které musela Merkuševová zastavovat svým betonem.

10:37
    Američanky pokračují v nátlaku, ale Rusky zatím úspěšně odolávají a podruhé neinkasují.

11:26
    Rusko se na chvíli přemístilo do útoku, ale tam nic nebezpečného nevymyslelo a musí tak zastavovat protiútok Američanek.

12:05
    Rozhodčí signalizovali ofsajd, takže se Rusko muselo vzdát kotouče.

12:30
    Amerika tak může podnikat další útočnou akci. Ta je tentokrát velmi špatná a Rusko nemělo s obranou téměř žádnou práci.

13:26
    Po střele Kellerové poskakoval puk v brankovišti, ale žádná z amerických hráček ho nedokázala doklepnout do branky.

13:44
    Američanky navyšují své vedení! CAYLA BARNESOVÁ si sama nabrusluli do pravého kruhu, odkud překonala Merkušvovou přesnou střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Megan Kellerová.
    13:44 Cayla BARNESOVÁ - 2:0

14:01
    A bleskurychle je to 3:0! KENDALL COYNEOVÁ-SCHOFIELDOVÁ skvěle vystihl soupeřící rozehru a chopila se puku. Následně se díky svému důrazu dostala až před branku, odkud se trefila přesně mezi betony ruské gólmanky. Bez asistence.
    14:01 Kendall COYNEOVÁ-SCHOFIELDOVÁ - 3:0

15:48
    USA je stále při chuti a žene se za další brankou, ale Rusky zatím odolávají.

16:35
    Rusko si může na chvíli oddechnout od obrany, kotouč totiž dostalo až za Rigsbyovou.

17:13
    Američanky se velmi rychle do útoku vrátily, ale tam zatím nemohou vymyslet střely, protože Rusky důrazně napadají.

18:10
    Rusko se snaží o úspěšnou rozehru, ale přes napadající americké hráčky se to zatím nedaří.

18:48
    První třetina se už relativně dohrává v klidu. Ani jeden z týmů se totiž nemůže dostat do zakončení.

19:08
    Rusky se ještě snaží dostat do šance pomocí nahození, ale to v klidu chytá americká obrana.

19:36
    O puk se bojuje ve středním pásmu. To už bude asi poslední věc, co se v prvním dějství stane.

20:00

Další třetina začne přibližně v 15:56.

První třetinu jasně vyhráli Američanky. Ty Rusko nedovolily ani jednu vyloženou šanci, sami třikrát skórovaly a skvěle vykročily k dnešnímu vítězství. Rusky se však rozhodně nevzdají a ještě budou chtít s výsledkem něco udělat.

20:01

20:37
    Druhá třetina začíná v rychlém tempu, oba týmy už stihly provézt jeden neúspěšný útok.

21:07
    Rozehra Ruska je nepřesná a píská se zakázané uvolnění. Buly před Merkuševovou.

21:26
    Rusky se po vhazování osvobozují za cenu dalšího zakázaného uvolnění.

22:09
    Nepovedená americká přihrávce končí až na jedné ze střídaček a vhazovat se tak bude ve střední třetině.

22:39
    Vhazování vyhrává Amerika. Ta nemá kam spěchat a proto si chvíli přihrává jen tak ve svém pásmu.

23:28
    Američanky mají výhodu, mohou se tak pokusit o skórování v šesti.

23:50
    USA vede už o čtyři góly! MEGAN BOZEKOVÁ se od modré čáry trefuje přesně do pravého horního růžku ruské branky. Mekuševová se ani nestihla ohlédnout. Asistence: Annie Pankowskiová.
    23:50 Megan BOZEKOVÁ - 4:0

25:28
    Rusko se ve druhé třetině stále nedostalo ani k jedné střele. Navíc se pořád musí bránit.

26:11
    Merkuševová udržela kotouč před svým betonem, takže ho bez problémů pokryla svou lapačkou.

26:38
    Amerika těsně neudržela útočné pásma. Vzápětí se tam ale bez problémů dostává.

27:40
    USA se pevně usadilo v útočném pásmu, ale zatím nedokázalo prostřelit Merkuševovou.

28:18
    Američanky pokračují v demolici, vedou už 5:0! LEE STECKLEINOVÁ zůstala úplně nehlídaná před brankou a tak se po přihrávce Brodtové bez problémů prosadila střelou pod horní tyč. Asistence: Sydney Brodtová.
    28:18 Lee STECKLEINOVÁ - 5:0

28:18
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Valeria Merkuševová, přichází Anna Prugovová.

30:17
    Rusko se po vyhraném vhazování snaží dostat do útočného pásma, ale ve střední třetině kotouč okamžitě ztrácí.

31:14
    Rusky se stále snaží o úspěnšnou rozehru, ale nahození končí jen u soupeřících hráček.

32:03
    Američanky se po delší době usazují v útočném pásmu. Tam zatím nemohou střídající Prugovovou ohrozit.

32:41
    Původně střela do brankové konstrukce nakonec skončila na brankové kameře, tudíž USA vede už 6:0! HILARY KNIGHTOVÁ z pravého kruhu napálila brankovou kameru. Toho si všimli rozhodčí až na videu a branka je tedy uznaná. Asistence: Alexa Carpenterová a Emily Pfalzerová.
    32:41 Hilary KNIGHTOVÁ - 6:0

32:41
    Vyloučení v týmu Rusko (Oxana Bratiševová – 2 min., podrážení).

35:17
    Američanky přesilovku nevyužily, ale i po ní pokračují v útočné aktivitě.

36:07
    Rusky zatím statečně odolávají, ale tlak Ameriky se každým okamžitě stupňuje.

36:49
    Rusko se osvobodilo. Američanky se sice do útoku rychle vrátily, ale Rusky opět předvedly dobrou defenzivu a kotouč ihned dostaly do střední třetiny.

37:10
    Vyloučení v týmu Rusko (Maria Batalovová – 2 min., podrážení).

37:45
    Amerika sice v útoku velmi nebezpečně kombinovala, ale nakonec přišla jen pomalá střela s nedostatečnou razancí.

38:16
    USA stále drží útočné pásmo. K brance se však už moc nežene, utkání si americké hráčky spíše užívají.

39:07
    Těsně před koncem druhé třetině to je 7:0! Američanky ukázaly skvělou kombinaci, na jejímž konci byla KENDALL COYNEOVÁ-SCHOFIELDOVÁ, která se z mezikruží trefila k pravé tyči ruské branky. Asistence: Annie Pankowskiová a Brianna Dockeyová.
    39:07 Kendall COYNEOVÁ-SCHOFIELDOVÁ - 7:0

40:00

Další třetina začne přibližně v 16:52.

Druhá třetina byla také velmi jednoznačná. Američanky se dokonce prosadili čtyřikrát a vedou už o sedm branek. Rusko se navíc snad nedostalo ani k jedné střele, takže poslední třetina bude asi taky dost jednoznačná.

40:01

40:24
    Rigsbyová se na úvod třetí části pořádně zapotili, musela krýt nebezpečný únik a i následné dorážky.

40:55
    Američanky se poprvé ve třetím dějství vydaly do útoku, ale zatím naráží jen na ruskou obranu.

41:36
    Rusko už se zase opět jen brání. Sice se snaží vymyslet nějaký nebezpečný protiútok, ale zatím se to moc nedaří.

42:19
    Amerika se po dlouhé době usadila v útočném pásmu, kde zatím vymyslela jen střelu nad branku.

43:14
    USA je zahnáno do svého pásma. Rusky tak aktivně napadají, ale zisk kotouč to nepřináší.

43:50
    Američanky v útoku dlouhou nevydržely, ale naopak Ruskám se vůbec nepovedl přechod přes střední třetinu.

44:44
    Bratiševová vyvezla kotouč do útočného pásma, ale nakonec se ukázalo, že byla v ofsajdu, rozhodčí to navíc posoudili jako ofsajd úmyslný.

45:20
    Rusko velmi aktivně napadá, protože v této třetině už nechce za žádnou cenu inkasovat.

46:01
    Američanky se prosazují poosmé! BRIANNA DOCKEYOVÁ sice zakončila do Prugovové, ale té propadl kotouč až do branky. Ruská brankářka měla velkou smůlu. Asistence: Annie Pankowskiová a Kacey Bellamyová.
    46:01 Brianna DOCKEYOVÁ - 8:0

48:29
    Rusko se pu úspěšné obraně dostávalo do přečíslení, které nakonec Američanky zastavily pomocí nedovolého zákroku.

48:31
    Vyloučení v týmu USA (Kelly Panneková – 2 min., podrážení).

49:19
    Rusky se po hodně dlouhé době usazují v útočném pásmu, kde zatím jen prověřili pozornost Rigsbyové.

50:08
    Nyní přichází nepřesná střela, která nekončí v brance, ale Rusky stále drží útočné pásmo.

50:44
    Utkání už se spíše jen dohrává, oba týmy už jsou s výsledkem smířené.

51:22
    Útok Rusek nyní zastavují rozhodčí, ti totiž pískají ofsajd.

52:01
    Američanky si jdou pro desítku! První střelu sice dokázala Prugovová zastavit, ale na následnou dorážku LEE STECKLEINOVÉ už byla krátká. Bez asistence.
    52:01 Lee STECKLEINOVÁ - 9:0

53:30
    Amerika chce desítku a proto je opět usazená v útočném pásmu.

53:36
    Vyloučení v týmu Rusko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Fanuza Kadirovová.

54:38
    Amerika se ihned usazuje v útoku. Tam kombinuje a hledá ideální střeleckou pozici.

55:50
    Rusko oslabení zvádlo. Následně se snažilo o rychlý útok, ale ten pokazila nepřesná přihrávka.

56:31
    Rychlý útok nyní provedlo USA. Prugovová skvěle zasahuje svou lapačkou a bude následovat vhazování před ní.

57:12
    Desítka tu nakonec je! Samoskevichová si najela do levého kruhu, odkud poslala kotouč na hůl JESSE COMPHEROVÉ, která ho tečovala přesně mezi nohy ruské gólmanky. USA tak vede 10:0! Asistence: Melissa Samoskevichová.
    57:12 Jesse COMPHEROVÁ - 10:0

57:12
    Oddechový čas pro Rusko.

58:35
    Američanky jsou stále aktivní, ale už nic neriskují a závěr utkání si užívají.

59:14
    Amerika podniká ještě jeden útok, ale Rusko zatím obranu zvládá a soupeřky nepouští ani k sobě do pásma.

Američanky bez problémů zvládají duel s Ruskem a po zásluze vítězí 10:0. Rusko mělo za celý zápas jen jednu nebezpečnou šanci, kterou skvěle vychytala Rigsbyová. Jinak to bylo dost jednoznačné a USA tak zaslouženě ovládlo skupinu A.

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (17:29:47)

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 3. Kesselová (Carpenterová, Panneková), 14. Barnesová (Kellerová), 15. Coyneová-Schofieldová, 24. Bozeková (Pankowskiová), 29. Steckleinová (Brodtová), 33. Knightová (Carpenterová, Pfalzerová), 40. Coyneová-Schofieldová (Pankowskiová, Dockeyová), 47. Dockeyová (Pankowskiová, Bellamyová), 53. Steckleinová, 58. Compherová (Samoskevichová)

Rusko: Merkuševová (29. Prugovová) – Pirogovová, Šibanovová, Batalovová, Ganejevová, Čistjakovová, Nikolajevová, Těrjošinová, Savoninová – Pavlovová, Vafinová, Sosinová – Štarjovová, Dergačjovová, Šochinová – Kulišovová, Bratiševová, Kadirovová – Smolinová, Timofjevová, Kanajvová.

Rozhodčí: Celarovová, Wiegandová – Anexová Ditová Chenaudová, Jaatinenová