Španělsko – Čína 5:3 (kon.) | Austrálie – Belgie 3:4 (po pr.) | Srbsko – Chorvatsko 3:1 (kon.)
Srbsko
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Chorvatsko
Úterý 09.04.2019, 20:40 • Ledena dvorana Pionir, Bělehrad • Mistrovství světa - II. A Divize • 1. kolo
    59:23 Aleksa LUKOVIĆ - 3:1

59:23
    Srbsko právě střelilo branku!
    A je patrně rozhodnuto. Sretović sice na přihrávku nedosáhl a nezakončil, přesto v rohu zpracoval, našel najíždějícího ALEKSU LUKOVIĆE a ten pohodlně skóroval do prázdné branky – 3:1. Asistence: Marko Sretović, Marko Brkušanin.

56:47
    Přesilovka však neměla dlouhého trvání, síly na ledě se nám srovnávají po vyloučení Dominika Crnogorace. Ten dostal dvě minuty za podrážení.

56:22
    Teď navíc přichází vyloučení na straně Chorvatska, dvě minuty za nebezpečnou výstroj dostal Tomislav Zanoski.

43:27
    Vyloučení na straně Chorvatska, 2+10 minut za vražení na hrazení dostal Luka Mikulić.

35:54
    Chorvatsko si dá další přesilovku, 2+2 minuty za vysokou hůl totiž dostal Stefan Bosković.
    35:44 Ranković skvěle vychytal Miriće

35:44
    Za volným pukem se hnal Mirić, vyjetému brankáři Srbska chtěl udělat kličku, ten však v pádu puk vyrazil holí!

32:29
    Srbsko jde do tří! U mantinelu fauloval Stefan Bosković a dostal dvě minuty za držení.

30:59
    Nyní se ale bude na straně Srbska vylučovat, dvě minuty za hákování dostane Stefan Ilić.
    30:07 Pavel POPRAVKA - 2:1

30:07
    A vyplatilo se! Po bleskovém přesunu z vlastního pásma se k tvrdé ráně dostal PAVEL POPRAVKA a svou střelou nedal Rašandićovi žádnou šanci. Asistence: Nemanja Vučurević, Pavle Podunavac.
    16:41 Ivan JANKOVIĆ - 1:1

16:41
    Chorvatsko právě vstřelilo branku!
    Přesilovka je využitá i na druhé straně, po kombinaci se puk dostal do levého kruhu, odkud vypálil IVAN JANKOVIĆ a tvrdou ranou propálil Rankoviće. Asistence: Luka Jarcov, Domen Vedlin.

15:55
    Teď ale bude hrát Srbsko v oslabení, neboť Stefan Ilić se dopustil zdržování hry,
    13:47 Marko SRETOVIĆ - 1:0

13:47
    Přesilovka je využitá, Srbsko jde do vedení. Mezi kruhy si najel MARKO SRETOVIĆ, svou střelou sice trefil brankovou konstrukci, poté se ale puk odrazil od brankáře, kutálel se po brankovišti a pomalu se došoural za brankovou čáru. Asistence: Viktor Kastel.

12:17
    Vyloučení na straně Chorvatska, i oni teď hráli v šesti. Dvě minuty odpyká Bruno Fičur.

09:10
    Další přesilovka pro Chorvatsko, Srbové totiž hráli v šesti. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Mico Dragutinović.
    07:25 Domácí Sretović v šanci na otevření skóre

07:25
    Domácí Sretović byl blizoučko vedoucího gólu Srbska, u tyčky se k němu odrazil puk a stačilo pouze doklepnout za brankovou čáru. Rošandić se ale zvládl přemístit a jeho zakončení vytěsnit!

04:24
    Je po přesilovce, síly na ledě se nám vyrovnávají. Dvě minuty za hákování dostal Dominik Crnogorac.

02:39
    Je tu první vyloučení utkání, přesilovku si zahraje Srbsko. Dvě minuty za zdržování hry vyhozením puku přes mantinel dostal Filip Jarcov.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 14. Sretović (Kastel), 31. Popravka (Vučurević, Podunavac), 60. Luković (Sretović, Brkušanin) – 17. Janković (L. Jarcov, Vedlin)

Srbsko: Ranković (Mitić) – Luković, Ilić, Bosković, Crnogorac, Anić, Podunavac, Novaković, Sabados – Sretović, Lestarić, Brkušanin, Djumić, Dragović, Kerezović, Vučurević, Kastel, Popravka, Dragutinović, Zwick, Baračkov.
    Chorvatsko: Rošandić (Hergešić Adamović) – Tadić, Srketić, Kramarić, Vedlin, Morrisonn, Kegalj, Smolec – Fičur, Sakić, Janković, Zanoski, Mikulić, Čanić, Novak, Kanaet, Paulović, Novotný, Mirić, F. Jarcov, L. Jarcov.

Rozhodčí: Griskevics (LAT) – Beresford, Kavanagh (ova GBR)

Diváci: 1 126