USA – Japonsko 4:0 (kon.) | Švédsko – Francie 3:2 (kon.) | Kanada – Německo 5:0 (kon.)
Rusko – Švýcarsko 3:0 (kon.) | Finsko – Česko 3:1 (kon.)
Rusko
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Švýcarsko
Čtvrtek 11.04.2019, 17:10 • Espoo Metro Areena 2. kluziště • Mistrovství světa žen • Čtvrtfinále

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:22:18)

Je konec! Rusko postupuje do semifinále Mistrovství světa naprosto zaslouženě po výhře 3:0 nad Švýcarskem. Domácí hráčky dlouho nemohly vstřelit branku, ale nakonec se to ve 33. minutě povedlo Anně Šokinové. Ve 46. minutě zvýšila vedení na dvě branky Jelena Dergačjová. A minutu před koncem definitivně rozhodla střelou do prázdné Alevtina Štarjová.

59:43
    Opět je Rusko u puku a utkání se pouze dohrává.

58:32
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Ryhnerová – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    58:22 Alevtina ŠTARJOVÁ - 3:0

58:22
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Rusky dávají třetí branku, o kterou se postarala ALEVTINA ŠTARJOVÁ, která se dostala k puku ve středu hrací plochy a následně zakončila do prázdné svatyně. Asistence: Anna Šokinová.

58:09
    Následně se rusky dopustily zakázaného uvolnění a následuje tak buly v pásmu domácích.

57:56
    Hostující mužstvo to zkouší bez brankářky!

57:22
    Švýcarsky sice měly poradu ke konci zápasu, ale opět je to Rusko, které drží kotouč na svých holích.

56:42
    Oddechový čas pro hosty.

56:26
    Hra se ke konci utkání přitvrdila, ale vše bylo čisté a podle pravidel.

55:44
    Pirogová to zkusila zpoza modré čáry, ale její pokus skončil opět jen v moci gólmanky Brandliové a Rusko naprosto jasně dominuje hře.

54:59
    Pavlová se skvěle vyhnula protihráčce, ale následně vypálila jen do míst, kde byla připravena Brandliová.

53:46
    Nyní se Rusko dopustilo jen zakázaného uvolnění a hostující mužstvo může něco vymyslet v útočném pásmu a především snížit stav utkání.

52:32
    Štarjová se snažila projít středem kluziště, ale obrana Švýcarska jí nepustila.

51:54
    Hosté se posléze dostali k puku, ale ten jen vyhodili ze svého pásma.

50:43
    Ruské hráčky jsou i nadále v tlaku a hraje se takřka pořád ve třetině Švýcarska.

50:00
    Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby a ruský výběr stále vede 2:0.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 33. Šokinová (Štarjová, Dergačjová), 46. Dergačjová (Šokinová, Šibanová), 59. Štarjová (Šokinová)

Rusko: Morozová (Prugová) – Ganejevová, Batalová, Pirogová, Šibanová (C), Čistjaková, Nikolajevová, Tereškinová, Savoninová – Pavlová, Sosinová (A), Vafinová – Dergačjová, Štarjová, Šokinová (A) – Kadirová, Bratiščevová, Kulišová – Kanajevová, Timofejevová, Smolinová
    Švýcarsko: Brandliová (Maurerová) – Leemannová, Christenová, Bullová, Vallariová, Altmannová (C), Forsterová – Stanzová, Mullerová, Waidacherová (A) – Enzlerová, Ruediová, Rueggová (A) – Quennecová, Zollingerová, Ryhnerová – Sigristová, Wetliová, Schlegelová

Rozhodčí: Gabrielle Lortie Arianová, Maria Fuhrbergová – Jenni Heikkinenová, Julia Kainbergerová