Beerschot – Eupen 2:0 (kon.) | Waregem – Mouscron 2:2 (kon.) | Cercle Brugge – Waasland-Beveren 3:2 (kon.)
Kortrijk – St.Gilloise 0:1 (kon.) | Sint-Truiden – Oostende 1:0 (kon.) | Gent – Antverpy 1:2 (kon.)
Cercle Brugge KSV
3:2 (1:1)
Waasland-Beveren
Sobota 13.04.2019, 20:00 • Jan Breydelstadion, Bruggy • Belgická liga • O Evropskou ligu

Fotbalisté Cercle Bruggy dokázali v dramatickém zápase udolat Waasland-Beveren, který dohrával utkání o deseti. Rozhodující gól přišel v poslední minutě utkání, když se hlavou prosadil střídající Nabil Alioui. Hosté mohli po přestávce pomýšlet dokonce na výhru, jenže těsně před vyrovnávacím gólem neproměnili penaltu. Pokutový kop byl přitom původně nařízen na opačné straně, po přezkoumání videa ho ovšem kopali hosté. Konečné skóre. Cercle Bruggy 3 Waasland-Beveren 2. (21:55:30)

90+5

90+2
    Utkání už se pouze dohrává, hosté o devíti hráčích nemají síly na to, aby utkání dokázali vyrovnat na 3:3.

90+1
    Nad rámec dnešního utkání bylo nastaveno 5 minut.
    90. Nabil ALIOUI - 3:2

90
    Cercle Brugge právě vstřelilo branku!
    NABIL ALIOUI si naběhl na krásný centr Xaviera Merciera z levé strany šestnáctky a z blízkosti hlavou zamířil do sítě! Cercle Bruggy v poslední minutě strhlo vedení zpět na svou stranu!

89
    Cercle Bruggy má v závěru zápasu obrovský tlak, ještě aby ne, když hostující hráči hrají o devíti. Je to drama!

88
    Domácí fotbalisté dobře vypálili na levé straně šestnáctky, Kevin Debaty ale míč skvěle vyrazil!

85
    Kapitán Xavier Mercier rozehrál volný přímý kop a jeho technická střela minula přední levou tyč brány hostí.
    84. Také Maximiliano Caufriez byl vyloučen po druhé žluté!

84
    Maximiliano Caufriez se jemně postavil do cesty Guevinovi Torminovi a po druhé žluté kartě byl vyloučen! Hosté nyní dohrávají zápas o devíti!

83
    Waasland-Beveren se dostal na ose hřiště k přízemní střele, která zpoza šestnáctky minula pravou tyč brány.

83
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Karlo Lulič, přichází Jur Schryvers.

82
    Domácí fotbalisté se dostali na levém křídle k centru, na vzdálenější pravé tyči poté ale do zakončení nikoliv.

80
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát deset minut a po přestávce je to neskutečné drama. Skóre: 2-2.

79
    Střídání v týmu Cercle Bruggy KSV: ze hřiště odchází Gianni Bruno, přichází Nabil Alioui.

78
    Střídání v týmu Cercle Bruggy KSV: ze hřiště odchází Serge Gakpé, přichází Miguel Van Damme.

Tomáš Reiner

Branky: 16. Gakpé, 54. Bruno (pen.), 90. Alioui – 2. Boljević, 71. Andrijašević

Karty:   52. Caufriez (WAS), 75. Boljević (WAS)   78. Boljević (WAS), 84. Caufriez (WAS)

Neproměněná penalta: 68. Boljević (WAS), mimo

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 10:5.
    Cercle Brugge KSV: Nardi – Palun, Ueda, Delacourt (46. Lambot), Etienne – Bongiovanni, Marega, Mercier – Bruno (79. Alioui), Gakpé (78. Van Damme), Tormin.
    Náhradníci: Van Damme – Vanhoutte, Lambot, Decostere, Alioui, Olivier.

Waasland-Beveren: Debaty – Boljević, Caufriez, Moren, Vukotić, Foulon – Keita, Lulič (83. Schryvers), Vanzo (75. Jubitana) – Andrijašević, Miloševič (77. Forte).
    Náhradníci: Roef – Massop, Bizimana, Forte, Badibanga, Jubitana, Schryvers.

Rozhodčí: Frederik Geldhof. Asistenti: K. Dhondt, S. Hutsebaut. Čtvrtý rozhodčí: J. Boterberg