3:0 (1:0)
Liverpool FC
Středa 01.05.2019, 21:00 • Camp Nou (Barcelona) • Liga mistrů • Semifinále

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera! (23:11:45)
    Lionelovi Messimu se proti anglickým týmům daří. Dnes jeho umění pocítila i obrana Liverpoolu.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:15.

Utkání končí výsledkem 3:0, který Barcelonu velmi přibližuje finále Ligy mistrů. Zápas ale zdaleka nebyl tak jednoznačný, jak nasvědčuje skóre. Liverpool byl totiž Barce v poli minimálně rovnocenným soupeřem a hlavně ve druhém poločase si vytvořil řadu šancí. Barcelona ale měla Lionela Messiho, který po přestávce Angličanům ukázal, jak se góly dávají.

V prvním poločase se trefil pouze Luis Suárez, který ve 26. minutě ve skluzu usměrnil do sítě nabídku Alby. Do druhé půle vlétli Angličané velkým náporem a domácí musel několikrát podržet výtečný brankář ter Stegen. Hře Katalánců pak částečně pomohlo posunutí pravého obránce Sergiho Roberta do středu zálohy. Právě Roberto se v 75. minutě podílel na akci, po níž pálil Suárez do břevna a dobíhající Lionel Messi dovezl míč do prázdné brány hostů. V 82. minutě se pak opět Messi nádherně trefil z přímého kopu. Liverpoolu poté nebyl přán ani gól naděje. Maného zakončení totiž vykopl z brankové čáry Rakitić a Salahova dorážka skončila na břevně. Reds to budou mít v domácí odvetě, která se hraje v úterý, tedy už hodně těžké. Barcelona je velmi blízko finále soutěže.

90+7

90+7
    Hosté poslali do šestnáctky úplně všechno kromě brankáře Alissona a Barcelona mohla přidat do zcela otevřené obrany ještě jeden gól. Messi nahrál Dembèlému, který už měl před sebou jen Alissona, ale v koncovce úplně selhal. Míč slabě odevzdal brankáři Reds!

90+6
    Ještě roh pro Liverpool. Asi poslední možnost pro hosty ohrozit bránu Barcelony.

90+5
    Ještě jeden rychlý brejk domácích. Ten zakončoval z pravé strany šestnáctky nepřesnou střelou opět Dembèlé.

90+4
    Ousmane Dembèlé si naběhl na pas za obranu Liverpoolu. Těžký míč ale nedokázal ideálně zpracovat a Alisson vše vyřešil vyběhnutím.

90+4
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Carles Aleñá.

90+3
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Ousmane Dembèlé.

90+2
    Po rohu Salaha si stáhl míč ter Stegem. Ten výhozem okamžitě poslal do brejku hned trojici hráčů Barcelony, kteří postupovali jednu chvíli na jediného obránce. Suárezova přihrávka byla nakonec sražena na roh. Uruguayec mohl možná střílet.

90+1
    Arturo Vidal ve skluzu vypíchl míč Manému. Bude z toho roh.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě 5 minut!

90
    Z levé strany centroval Andy Robertson, před bránou hlavou těsně nedosáhl Sadio Mané.

89
    Hosté se snaží o vstřelení gólu, který by jim dal do odvety naději. Nyní kombinují u pokutového území soupeře.

88
    Málem šance pro Sergia Roberta! Ten ale po přihrávce Suáreze nepřevzal míč ideálně a vybíhající Alisson mu ho sebral!

86
    Jordi Alba příliš dlouho váhal s vhozením autu. Sudí Kuipers mu za to udělil žlutou kartu.

84
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází James Milner, přichází Divock Origi.

Martin Augustin

Branky: 26. L. Suárez (Alba), 75. Messi, 82. Messi

Karty:   39. Lenglet (BAR), 81. L. Suárez (BAR), 86. Alba (BAR) – 81. Fabinho (LIV)

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto (90+4. Aleñá), Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets, Arturo Vidal – Messi (C), L. Suárez (90+3. O. Dembèlé), Coutinho (60. N. Semedo).
    Náhradníci: Cillessen – N. Semedo, Arthur, O. Dembèlé, Malcom, Umtiti, Aleñá.

Liverpool FC: Alisson – Joe Gomez, Matip, V. van Dijk, Robertson – Milner (C) (84. Origi), Fabinho, Keïta (24. Henderson) – M. Salah, Mané, Wijnaldum (78. Firmino).
    Náhradníci: Mignolet – Lovren, Firmino, Henderson, Shaqiri, Origi, Alexander-Arnold.

Rozhodčí: Kuipers – Diks, Zeinstra

Diváci: 98 299
    Úterý 07.05.2019
    Liverpool - Barcelona 4:0

Branky: 7. Origi, 54. Wijnaldum (Alexander-Arnold), 56. Wijnaldum (Shaqiri), 79. Origi (Alexander-Arnold)

Karty:   11. Fabinho (LIV), 66. Matip (LIV) – 45+1. Busquets (BAR), 53. Rakitić (BAR), 76. N. Semedo (BAR)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 3:2. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:9.