Macháč – Napolitano 2:0 (kon.) | Piros – Pavlásek 2:1 (kon.)
Zopp – Lehečka 1:2 (kon.) | Galović – Poljak 2:0 (kon.)
Adam Pavlásek
Adam Pavlásek (13)
1
3 6 3
Středa 01.05.2019, 12:15 • Centrální kurt, Ostrava (CZE) • Challenger Ostrava - Ostra Group Open by Moneta (antuka) • 2. kolo

Pavlásek nakonec nepotvrdil roli favorita. V prvním setu přišel jednou o podání. Piros měl problémy jen v úvodním gemu, kdy nabídl soupeři tři brejkboly, ale Pavlásek nevyužil. Od té doby byl Piros lepším hráčem.

Druhý set patřil českému hráči, který dokázal třikrát vzít soupeři jeho servis. Ve druhém setu jsme byli svědky prvního přerušení kvůli dešti (za stavu 0:2 pro Pavláska). Bezmála přes hodinu trvalo, než se hráči vrátili zpět na kurt. Po návratu na kurt neměl Pavlásek dobrý start a hned nabídl soupeři tři brejkboly, ale Piros jimi pohrdl a nedokázal snížit stav na 1:2. Následně již dominoval Pavlásek a zvítězil ve druhém setu 6:0!

Avšak do závěrečného setu nevstoupil český tenista nejlépe a hned v úvodním gemu ztratil podání. V šestém gemu dokázal čistou hrou vzít soupeři servis a vyrovnat na 3:3. Nicméně v dalším gemu si opět Pavlásek vybral slabší chvilku a ztratil další servis. Piros potvrdil důležitý brejk čistou hrou a opět se nám rozpršelo. Utkání se již nedohrálo a dohrávalo se až na druhý den. V dohrávce dokázal Pavlásek při svém servisu uhrát jediný míček a Piros se mohl radovat z celkového vítězství. (12:17:38)

Konec zápasu

6:3
    Je to tak! Pavlásek vztekle odpálil míček a prohrává tohle utkání. Piros neměl v dohrávce mnoho práce a postupuje do dalšího kola!

40-15
    Piros si vypracoval dva mečboly a nejspíše nás čeká velmi rychlá dohrávka.

30-15
    Chyba českého hráče, který se nemůže trefit do servisu.

15-15
    Míček získává Pavlásek.

15-0
    Pavlásek prohrává první míček v důležitém gemu.

Zápas se již dnes nestihne odehrát a bude dohráván zítra. Nejspíše v odpoledních hodinách. Zatím Vám děkuji za pozornost.

Sotva vysušili a upravili kurt, tak se nám opět spustila průtrž mračen! Opravdu s podivem a s nepochopením nechápu, proč i na turnajích typu challenger nejsou povinné plachty k zakrytí kurtů. Ono to sušení zabere poměrně dost času. Takže i nadále musíme čekat, až se počasí nad Ostravou umoudří a dle srážkového radaru to nevypadá příliš optimisticky. Tak uvidíme!

Přestalo pršet a nyní na kurtu operují páni sušiči. Ti snad vysuší kurt, aniž by nám opět začalo pršet a dočkáme se dohrání zápasu.

Hráči již opustili hrací plochu. Čeká nás tedy druhá delší pauza.

Další přerušení. Nad Ostravou se nám opět rozpršelo. Hráči však zůstávají pod deštníky na kurtu.

5:3
    Maďar čistou hrou potvrzuje brejk a je hodně blízko k celkovému vítězství. To vše za drobného deště a doufejme, že se stihne zápas odehrát.

40-0
    Dlouhý míček, který končí za základní čarou. Čárový sice nezahlásil, ale umpirový rozhodčí ano. Žádný protest ze strany českého hráče se nekoná.

30-0
    Pavlásek doběhl míček u sítě, ale již nedokázal adekvátně vrátit zpět do kurtu!

15-0
    Piros výborně umísťoval míčky k bočním lajnám a počkal si na delší míček z rakety soupeře, který míří mimo.

4:3
    Konec přestávky, podávat bude Zsombor Piros.

4:3
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:3
    Piros zvládá hru u sítě a opět bere soupeři servis. Pavlásek má další nůž na krku!