San Jose Sharks
3:2 (2:1, 1:0, 0:1) Stav série: 4:3
Colorado Avalanche
Čtvrtek 09.05.2019, 03:00 • SAP Center, San Jose • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Colorado zvládlo šestý zápas série proti týmu San Jose zásluhou gólu Gabriela Landeskoga, který rozhodl o výhře Avalanche na začátku prodloužení. Série se nyní ovšem přesouvá zpět do SAP Center, kde se domácí Sharks budou snažit využít svého teritoria a postoupit do finále Západní konference. V akci je Tomáš Hertl.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, Vlasic, E. Karlsson, Dillon, Braun, J. Ryan – Pavelski (C), Couture (A), Meier – Nyquist, Hertl, E. Kane – Labanc, J. Thornton (A), Sörensen – M. Karlsson, Goodrow, Donskoi. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Cole, E. Johnson (A), Zadorov, Barrie, Makar, Girard, Nemeth – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Compher, Söderberg, Nieto – Kerfoot, Jost, C. Wilson – G. Bourque, Brassard. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Wes McCauley, Kelly Sutherland. Čároví: Derek Amell, Scott Cherrey.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

01:22
    Za hákování je vyloučen Erik Karlsson (SJS).

03:40
    První přesilová hra pro Sharks, Derick Brassard (COL) inkasuje dvě minuty za hákování.

05:57
    San Jose právě vstřelilo branku!
    To je návrat! Kapitán JOE PAVELSKI přesně tečuje střelu Burnse od modré a SAP Center nyní šílí! Asistence: Brent Burns, Tomáš Hertl.
    05:57 Joe PAVELSKI - 1:0

08:25
    Sharks se dostávají do zaslouženého vedení. Prostor před brankou zkrátka patří TOMÁŠOVI HERTLOVI, jenž právě odtud pokořil Philippa Grubauera. Sharks se ujali vedení o dva góly. Je to 2:0. Asistence: Joe Pavelski, Evander Kane.
    08:25 Tomáš HERTL - 2:0

11:59
    Ian Cole (COL) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

15:48
    Vypadá to, že Avs se konečně trochu oklepali, Jonesu pozornost Compher.

16:21
    MacKinnon se dostal za domácí obranu, jenže tváří v tvář nedokázal Martina Jonese překonat.

16:21
    Couture se probíjel do útočného pásma, nicméně ani on, ani Meier se přes obranu Lavin nedostali.

17:24
    Kerfootova formace se usadila před Jonesem.

17:45
    Colorado si nakonec příležitost nevypracovalo, avšak na druhé straně to z levého křídla vyzkoušel Marcus Sorensen.

18:13
    Cole netrefil branku, Avalanche však stále pokračují. Colorado v posledních pěti minutách přidalo a soupeři se vyrovnalo.

19:17
    Zadáci Sharks teď bombardují Grubauera! Nejprve Erik Karlsson, načež nahazoval i Justin Braun. Ani jeden z nich ale síť nerozvlnil.

19:53
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Velké nepříjemnosti pro San Jose! Landeskog projel za domácí klecí a poslal přihrávku na modrou čáru, odkud vystřelil Samuel Girard a MIKKO RANTANEN tečoval necelých sedm vteřin před koncem úvodního dějství kotouč do sítě. Asistence: Samuel Girard, Gabriel Landeskog.
    19:53 Mikko RANTANEN - 2:1

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

San Jose si na rozdíl od sedmého zápasu proti Vegas dalo dobrý pozor na vstup do zápasu a rychle vstřelilo dva góly, když se prosadili Joe Pavelski a Tomáš Hertl. Hokejisté Colorada si ovšem zvedli krátce před přestávkou sebevědomí zásluhou Mikka Rantanena, který vrátil Avalanche zpět do hry. Skóre po první třetině. San Jose Sharks 2 Colorado Avalanche 1.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-9; Zablokované střely: 3-6; Vhazování: 63%-37%; Hity: 14-12; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.

Druhá třetina začne přibližně v 4:08.

20:01

20:28
    Marc-Édouard Vlasic se dostal na levém křídle k nahození od modré čáry, které minulo přední tyč.

21:35
    Avalanche se v úvodu druhé třetiny dostali pod obrovský tlak, střely Sharks jsou ale zablokovány.

22:08
    Carl Söderberg dostal dvě minuty za vysokou hůl a Sharks si zahrají v úvodu druhé části přesilovou hru.

23:10
    Patrik Nemeth odvedl v obraně skvělou práci, když zablokoval střelu Sharks a puk skončil v ochranné síti.

23:20
    Gabriel Landeskog mohl udeřit během oslabení, z pravého křídla ale mířil do náruče Martina Jonese.

24:05
    Tomáš Hertl se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže trefil masku Philippa Grubauera!
    24:05 Tomáš Hertl mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase č. 7

24:08
    Vyloučený Carl Söderberg je zpět na ledě a Colorado stále prohrává na ledě San Jose Sharks těsně 2:1.

24:51
    Mikko Rantanen dobře vystřelil v blízkosti pravé tyče a jeho střela skončila těsně nad domácí bránou Sharks.

25:44
    Melker Karlsson se dostal v pravém kruhu ke střele zápěstím, která našla lapačku Philippa Grubauera.

26:51
    Nikita Zadorov přišel o puk Gustav Nyquist na pravém křídle vystřelil po ledě z ostrého úhlu, Philipp Grubauer byl ale připraven a zasáhl dobře pravým betonem.

27:49
    Colorado právě vstřelilo branku, která neplatí!
    Colin Wilson si najel před bránu na přihrávku Nathana MacKinnona z pravého křídla a nad lapačkou Martina Jonese vymetl pravý horní roh brány, jenže radost Avalanche byla nakonec zbytečná kvůli postavení mimo hru. Coach Chalenge domácí střídačky Sharks byla úspěšná.
    Gól Colina Wilsona nebyl uznán kvůli postavení mimo hru!

28:28
    Martin Jones zasáhl proti prudké střele Calea Makara z pravého kruhu pro vhazování a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka. Skóre zní 2:1.

28:28
    Erik Karlsson byl podruhé v zápase poslán na trestnou lavici, tentokrát za sekání. Přesilová hra pro Avalanche.

29:04
    Nathan MacKinnon pálil na bodu pravého kruhu pro vhazování bez přípravy, jenže kotouč promáchl. Škoda.

29:50
    Ian Cole na levém křídle vypálil od modré čáry a Martin Jones vyrazil puk do rohu kluziště pravým betonem.

30:28
    Vyloučený Erik Karlsson je zpět na ledě a také San Jose v prostřední části přečkalo jednu přesilovou hru.

32:37
    JOONAS DONSKOI rychle objel bránu Colorada a u levé tyče překonal Philippa Grubauera střelou z otočky! San Jose opět vede v rozhodujícím sedmém zápase série o dva góly! Avalanche musí zabrat. Asistence: Brent Burns a Melker Karlsson.
    32:37 Joonas DONSKOI - 3:1

34:28
    Joonas Donskoi vezl další gól, Philipp Grubauer si ale pohlídal přední levou tyč a zmrazil puk pod lapačkou. Po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.

36:08
    Sharks vyrazili do přečíslení dva na jednoho a na bodu levého kruhu vypálil s příklepem Joe Pavelski, Philipp Grubauer ale jeho ránu zastavil. Komerční přestávka.

36:32
    Tyson Barrie vypálil na ose útočného pásma od modré čáry, jeho rána ale obranný val Sharks nepřekonala.

37:04
    Sharks mohli skórovat u pravé tyče do prázdné brány, jenže brankář Philipp Grubauer předvedl fantastický akrobatický zákrok! Skóre se nemění.

37:51
    Joe Thornton vypálil v pravém kruhu pro vhazování a Cale Makar jeho střelu přizvedl do ochranné sítě.

38:16
    Sharks tentokrát pálili v pravém kruhu pro vhazování, jejich pokus ale skončil v náručí Philippa Grubauera.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:21
    Philipp Grubauer v rychlém sledu předvedl dva zákroky a Marc-Édouard Vlasic poté zamířil do ochranné sítě.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Colin Wilson v průběhu druhé třetiny vyrovnal, jenže jeho gól nebyl uznán kvůli postavení mimo hru a na opačné straně krátce na to udeřil Joonas Donskoi, který vrátil Sharks dvoubrankové vedení. Skóre po druhé části. San Jose Sharks 3 Colorado Avalanche 1.

Třetí třetina začne přibližně v 5:01.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-14; Zablokované střely: 10-18; Vhazování: 63%-37%; Hity: 23-20; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.

40:01

40:51
    Brankář Martin Jones v rychlém sledu vychytal Alexandera Kerfoota a Colina Wilsona, u pravé tyče si ale najel na volný puk TYSON JOST a poslal ho do prázdné brány! Colorado snížilo! Asistence: Colin Wilson a Alexander Kerfoot.
    40:51 Tyson JOST - 3:2

42:15
    Avalanche si vytvořili obrovský tlak a u pravé tyče mohli skórovat znovu, jenže ležícího Martina Jonese nepřekonali! Málem to bylo 3:3.

43:10
    Sharks vyrazili na steč, jenže jich útočné snažení nic nepřineslo. Kotouč skončil v ochranné síti.

44:23
    Ian Cole na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho tvrdá střela s příklepem ale byla Sharks zablokována.

44:56
    Logan Couture fauloval za vlastní bránou a dostal dvě minuty za podražení. Přesilová hra pro hráče hostí.

45:22
    Mikko Rantanen nemohl na pravém křídle pokračovat v akci, protože se ocitl v postavení mimo hru. Přerušení.

46:08
    Mikko Rantanen vypálil na pravém křídle od modré čáry a jeho táhlý pokus minul vzdálenější levou tyč brány.

46:56
    Vyloučený Logan Couture je zpět na ledové ploše a Colorado nevyužilo ani jednu ze tří přesilových her.

49:12
    Mikko Rantanen vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus minul vzdálenější pravou tyč.

49:17
    Avalanche vypálili ihned po zakázaném uvolnění Sharks, jejich střela od modré čáry ale zamířila mimo bránu.

50:57
    Avalanche zpomalili hru za vlastní bránou a oba týmy odjely střídat. Hodně dlouho se hraje bez přerušení.

51:36
    Gabriel Landeskog se snažil prosadit na levém křídle, kde ho rychle poslal k ledu čistým hitem Justin Braun.

52:05
    Avalanche se ocitli v postavení mimo hru a hodně dlouhá hra bez přerušení skončila. Reklamní přestávka.

54:24
    Opět se dlouho hrálo bez přerušení a Sharks po zablokování střely Samuela Girarda vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.

55:38
    Philipp Grubauer si po dlouhé odmlce připsal dobrý zákrok a Sharks vyhodili puk do neutrální zóny kluziště.

56:27
    Erik Karlsson nevymýšlel nic složitého a od modré čáry napálil puk do levého rohu útočného pásma Sharks.

57:39
    Sharks vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před bránou domácího gólmana Martina Jonese.

57:50
    Cale Makar vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Martin Jones sevřel jeho pokus v náručí.

57:50
    Vracíme se zpět a Philipp Grubauer je na střídačce! Avalanche nyní hrají bez brankáře.

58:34
    Tyson Barrie dobře vypálil na vrcholu pravého kruhu, Martin Jones ale puk vyrazil pravým betonem mimo.

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

59:18
    Martin Jones si připsal dva skvělé zákroky a Colorado si vzalo oddechový čas. Brána hostí zůstává prázdná.

59:45
    Brent Burns vyhodil puk o mantinel mezi trestnými lavicemi na zakázané uvolnění. Poslední šance pro Avs.

San Jose Sharks dokázalo s přispěním gólu a asistence Tomáše Hertla porazit Colorado a po dnešní výhře v rozhodujícím sedmém zápase série postupuje do finále Západní konference, které si zahraje popáté v historii organizace. Avalanche sice bojovali, ale neuspěli. Skóre zápasu č. 7. San Jose Sharks 3 Colorado Avalanche 2.

Statistiky: Střely na bránu: 27-29; Zablokované střely: 17-18; Vhazování: 62%-38%; Hity: 31-27; Přesilové hry: 0/3-0/3; Trestné minuty: 6-6.

1. Joe Pavelski (SJS) 1+1
    2. Tomáš Hertl (SJS) 1+1
    3. Joonas Donskoi (SJS) 1+0

Československá stopa v utkání:

Tomáš Hertl (SJS) 1+1, 4 střely, čas na ledě 24:01 (05:44:41)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 6. Pavelski (Burns, Hertl), 9. Hertl (Pavelski, E. Kane), 33. Donskoi (Burns, M. Karlsson) – 20. Rantanen (Girard, Landeskog), 41. Jost (C. Wilson, Kerfoot)

Rozhodčí: Wes McCauley, Kelly Sutherland. Čároví: Derek Amell, Scott Cherrey

Diváci: 17562