Francie – Slovensko 3:6 (kon.) | Rakousko – Norsko 3:5 (kon.) | Finsko – Velká Británie 5:0 (kon.)
Česko – Itálie 8:0 (kon.)
konec
Francie
3:6 (0:2, 2:1, 1:3)
Slovensko
Pátek 17.05.2019, 16:15 • Steel Arena • Mistrovství světa • Skupina A
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a u dalšího onlajnu MS zase na počtenou! (18:39:51)
   
  Nejlepší hráči utkání:

  Francie – Kévin Hecquefeuille
  Slovensko – Richard Pánik
  Slováci zvítězili nad Francií a jejich šance na postup do čtvrtfinále ještě žije

   
  Je konec! Steel aréna bouří, jelikož Slovensko nakonec dnešní zápas ovládlo celkem jednoznačně 6:3. Základem pro tuto výhru se stal začátek třetí periody, kdy se Slováci trefili třikrát během šesti minut a bylo rozhodnuto. Francie se ještě pokusila se zápasem něco udělat, ale branka pro ní přišla už moc pozdě.
   
  Konec zápasu.
   
  59:20
  Michal Čajkovský si chtěl přidat ještě jednu branku! Dostal se ke střele z velkého úhlu, ale Florian Hardy byl dobře natlačený na své přední tyči.
   
  59:08
  Dlouhá přihrávka se Francii ani trochu nepovedla, takže následuje jen zakázané uvolnění. Toto vedení si Slovensko už vzít nenechá.
   
  59:00
  Minuta do konce zápasu!
  58:08 Bucova šance
   
  58:08
  Slovensko mohlo ihned odpovědět! Dostalo se totiž do přečíslení dvou na jednoho, kdy si hráči vyměňovali puk celkem často. Nakonec dostal finální přihrávku Dávid Buc, jenže proti němu se skvěle natáhl Florian Hardy, jenž puk zastavil betonem.
  57:50 Anthony RECH - 3:6
   
  57:50
  Francie právě vstřelila branku!
  Slovensko sice bylo v útočném pásmu, ale stačil jeden protiútok a skóruje Francie! ANTHONY RECH celou akci táhl a také si jí zakončil! Dostal se na vrcholek kruhu a střelou mezi betony propálil Rybára. Asistence: Alexandre Texier a Olivier Dame-Malka.
   
  57:20
  Dnešní utkání sleduje 7440 diváků.
   
  56:54
  Ta se s ním také ihned vydala do útoku, jenže zde nemůže nic vymyslet. Znovu utekla spousta času, než někdo získal puk po boji v rohu hřiště.
   
  56:28
  Martin Fehérváry je dnes hodně při chuti. Vyslal další nebezpečnou střelu, ale ta skončila těsně vedle branky, kde puk sebrala jako první Francie.
   
  55:38
  Francie se ještě snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale zatím se jí to moc nedaří. Je to spíše tzv. rohovaná, takže žádné nebezpečí pro Slováky.
   
  55:00
  Sacha Treille opsunul kotouč na svého spoluhráče, který si o něj klepl. Byl jím Olivier Dame-Malka, ale jeho ránu zastavil slovenský hráč.
   
  54:31
  Na druhé straně se musel mít na pozoru také Patrik Rybár. Ten se stihl včas přesunout proti pokusu soupeře a puk chytil. Následuje pauza a čištění ledu.

  Denisa Józsová

  Branky a nahrávky: 33. Manavian (Hecquefeuille, Bertrand), 36. Texier (Chakiachvili, Fleury), 58. Rech (Texier, Dame-Malka) – 14. Pánik (Lantoši, Sekera), 20. Sukeľ (Fehérváry, Tatar), 26. L. Hudáček (Pánik, Černák), 41. Černák (Pánik, Tatar), 43. Čajkovský (Buc), 46. Nagy (Daňo, Marinčin)


  Francie: Hardy (46. Buysse) – Chakiachvili, Thiry, Crinon, Hecquefeuille, Janil, Manavian, Dame-Malka – Texier, Guttig, Rech – Fleury, Claireaux, Bozon – Valier, Treille, Bertrand – Berthon, Leclerc, Ritz – Perret.
  Slovensko: Rybár (Čiliak) – Sekera, Černák, Marinčin, Čajkovský, Fehérváry, Koch – Pánik, L. Hudáček, Tatar – Krištof, Nagy, Studenič – Lantoši, Sukeľ, Daňo – Buc, Zigo, Liška – Lunter.

  Rozhodčí: Gofman (RUS), Schukies (GER) – Kaderli (SUI), Lhotský (CZE)

  Diváci: 7440