Barca – Industria 40:35 (kon.) | HC Vardar – Veszprém 27:24 (kon.)
Barca
40:35 (20:16)
Industria Kielce
Neděle 02.06.2019, 15:15 • Lanxess Arena, Kolín nad Rýnem (Německo) • Liga mistrů - Final Four • O 3.–4. místo

To už je z mé strany vše. Vy ale budete moci samozřejmě sledovat i finálový zápas mezi Vardarem a Veszprémem, který začíná v 18:00. (16:58:28)

FC Barça Lassa – PGE Vive Kielce 40:35 (20:16)
    Nejvíce branek: Mem 8, Dolenec 8/6, Ilić 6 – Moryto 10/8, Koroljok 6, Dujshebaev 5/1. Rozhodčí: Santos, Fonsca (POR). Sedmimetrové hody: 8/7 – 11/9. Vyloučení: 9:7. ČK: dos Santos (BAR).

Třetí místo v letošním ročníku Ligy mistrů bere Barcelona, která porazila Kielce 40:35. Byl to bezstarostný zápas, který divákům v Lanxess Areně nabídl gólové hody. Ve druhém poločase se ještě zdálo, že by polský tým mohl s výsledkem něco udělat, ovšem v době, kdy to bylo o tři góly, Kielce nezvládly dlouhou dvojnásobnou početní výhodu a to už bylo pro zbytek duelu klíčové.

Nejlepší střelci:
    Dika Mem 8 – Arkadiusz Moryto 10

Konec zápasu. (40:35)
    60
    Poslední gól utkání střílí Arkadiusz Moryto. (40:35)
    60
    Do trháku se dostal DIka Mem, který tváří v tvář Ivićovi nezaváhal a zaznamenal čtyřicátý gól svého týmu v zápase! (40:34)

60
    Běží už poslední minuta zápasu. (39:34)
    59
    Barca si už může závěr duelu užít. Po náběhu z levého křídla se prosadil Ilić. (39:34)

58
    Střelu Blaže Jance skvěle zneškodnil Pérez de Vargas! (38:34)
    58
    Jure Dolenec dnes sedmičky neomylně proměňuje. Ani teď se na tom nic nemění. (38:34)

58
    Mamić dostal dvě minuty za stažení Fabregase. (37:34)
    57. 37:34
    57
    Moryto se prosadil také ze hry. Dostal míč na pravé křídlo, seběhl si až před Péreze de Vargase a nezaváhal. (37:34)
    56
    A následnou sedmičku proměnil Moryto. (37:33)

56
    Na přímou červenou to sice nebylo, na dvě minuty ale ano. Protože jde už o třetí vyloučení dos Santose, tak pro něj zápas stejně končí! (37:32)

56
    Dos Santos fauloval Dujshebaeva. Po zákroku na střeleckou ruku se sudí ještě dívají na video a možná bude následovat i červená karta! (37:32)
    56
    Lehkou ztrátu míče Kielců trestá prudkou střelou pod víko Fabregas. Myslím, že je skoro rozhodnuto! (37:32)
    55
    Nemanja Ilić ale zase vrací svému týmu relativní klid. (36:32)
    55
    Moryto proměnil sedmimetrový hod a snížil na rozdíl tři branek. (35:32)

54
    Z hlediště přilétl na hřišti nějaký papírový předmět, možná zápasový program. Sudí přerušil hru a hlasatel diváky napomíná. (35:31)

54
    Luka Cindrić nejprve minul bránu a další jeho střelu pokryl Pérez de Vargas. (35:31)
    53
    Tak tohle oslabení zvládla Barca skvěle! Raúl Enterríos zvyšuje na rozdíl čtyř gólů! (35:31)
    53. 34:31
    53
    Gól vstřelil tým PGE Vive Kielce (Alex Dujshebaev). (34:31)
    52
    Aron Pálmarsson dává důležitý gól v oslabení o dva hráče! (34:30)

51
    Další dvouminutový trest pro Barcu! Gomez Abello je už třetím vyloučeným hráčem Katalánců. (33:30)
    51. 33:30
    51
    Sedmimetrový hod proměnil Moryto. (33:30)

51
    Tomas se dopustil faulu a dostává dvouminutový trest. Nakonec i sedmička pro Vive. (33:29)

51
    Dalekonosnou střelu Diky Mema vyrazil brankář Ivić. (33:29)

51
    Alex Dujshebaev trefil ze sedmičky jenom tyč! (33:29)

50
    Fabregas je vyloučen na dvě minuty a Kielce budou střílet sedmičku... (33:29)
    50
    Sehrávku na levé křídlo zakončil střelou mezi nohy Nemanja Ilić. (33:29)

49
    Kulešovi se střela z levé strany nepovedla. Skončila hodně mimo. (32:29)

48
    Hráčská lavice Kielců dostala dvouminutový trest za protesty! (32:29)
    48
    Tomás skóroval, ale lavička Kielců reklamuje, že celé akci předcházely kroky Duarteho! (32:29)

47
    Dika Mem nepřekonal Filipa Iviće, který v brance Kielců nahradil Cuparu. (31:29)
    47. 31:29
    47
    A už jen o dva! Blaž Janc se dostal do trháku a Barcelona si bere oddechový čas. (31:29)
    47
    Po trefě Blaže Jance je to už jen o tři góly! (31:28)
    46
    Už jsem chtěl psát, že po Koroljokově zásahu se začínají Kielce Barceloně nepříjemně přibližovat, ale Dika Mem hned odpověděl. (31:27)
    45
    Gól vstřelil tým PGE Vive Kielce (Artem Koroljok). (30:27)

44
    Barca je už v plném počtu. Na hřišti se v dresu Kielců na chvíli objevil Akiza Aguinagalde. Je ale znát, že má nějaké zdravotní problémy a nemůže hrát naplno. (30:26)
    43
    Právě Alex Dujshebaev sedmičku s přehledem proměnil. (30:26)

43
    Dujshebaev vybojoval pro Kielce sedmimetrový hod. (30:25)

42
    Vyloučení v týmu FC Barça Lassa (Thiagus dos Santos). (30:25)
    42. 30:25
    42
    Luka Cindrić našel na pravé straně volného Blaže Jance a ten skóruje. (30:25)
    41
    Mem našel na pravé straně volného Entrerríose, který to měl už snadné. (30:24)
    41. 29:24
    41
    Arťom Koroljok alespoň snižuje. (29:24)
    40
    Skóre narůstá. Nemanja Ilić obsadil další trefu Barcelony. (29:23)
    40
    Gól vstřelil tým PGE Vive Kielce (Alex Dujshebaev). (28:23)

39
    Vyloučení v týmu PGE Vive Kielce (Mariusz Jurkiewicz). (28:22)
    39
    Do rozhozené obrany soupeře vlétl Dika Mem. (28:22)
    39
    Kuleš snižuje na rozdíl pěti gólů. (27:22)
    38
    Obrana Kielců vůbec nefunguje. Další gól Barci střílí Raúl Entrerríos. (27:21)
    37
    Gól vstřelil tým PGE Vive Kielce (Mateusz Jachlewski). (26:21)
    37
    Tomás potrestal chybu soupeře střelou do prázdné brány. (26:20)
    36
    Sedmičku proměnil Jure Dolenec. (25:20)

36
    Vyloučení v týmu PGE Vive Kielce (Ángel Fernández). (24:20)
    35
    Kielce snižují na rozdíl čtyř branek. (24:20)
    35
    Na snížení Koroljoka rychle odpověděl Nemanja Ilić. (24:19)
    35
    Gól vstřelil tým PGE Vive Kielce (Artem Koroljok). (23:19)

34
    Duarte nepřekonal připraveného Cuparu. (23:18)

34
    Moryto nedal poprvé v zápase sedmičku! Brankář Möller si na něj počkal a vytáhl míč pravou rukou! (23:18)
    33
    Dika Mem se trefil dvakrát v krátkém sledu a Barca vede o pět branek. (23:18)
    33
    Gól vstřelil tým FC Barça Lassa (Dika Mem). (22:18)
    32
    Cindrić využil dobré spolupráce s Dujshebaevem a skóroval. (21:18)
    31
    Jure Dolenec proměnil drzou střelou mezi nohy sedmimetrový hod. (21:17)
    31
    Kuleš trefil mezírku mezi nohama brankáře Pérez de Vargase. (20:17)

31
    Začal druhý poločas. (20:16)

Nejvíce gólů:
    Jure Dolenec 4 – Arkadiusz Moryto 5

První poločas utkání o bronz v letošním ročníku Ligy mistrů vyšel lépe Barceloně, která vede nad Kielcemi 20:16. Kromě samotného úvodu jsou Katalánci ve vedení po celou dobu zápasu. Hraje se hodně ofenzivně a diváci tak viděli už 36 gólů.

30
    První poločas skončil. (20:16)

30
    V poslední sekundě vypálil z dálky Lasse Anderson, který trefil břevno! (20:16)
    30
    Alex Dujshebaev snižuje a Barcelona si bere čtyři sekundy před koncem poločasu oddechový čas. (20:16)
    30
    Dolenec to sehrál na Fabregase, který dává už dvacátý gól Barci Lassy. (20:15)
    29
    Další sedmička Moryta. Barca zkouší vše možné, teď byl v brance zase Pérez de Vargas, ovšem hráč Kielců se ani teď nemýlil. (19:15)
    29
    Aron Pálmarsson to udělal výborně. S míčem si rychle seběhl na pravou stranu a nekompromisní střelou překonal gólmana Vive. (19:14)

28
    Barcelona v oslabení volí klasickou variantu s prázdnou bránou. (18:14)
    27
    Arkadiusz Moryto se dnes v těchto situacích zatím nemýlí. Tenhle zápas je na góly hodně bohatý. (18:14)

27
    Lasse Anderson dostává za faul dvě minuty a ještě je tu sedmička pro Kielce. (18:13)
    27
    Ranou z devíti metrů prostřelil Cuparu Lasse Anderson. Je to o pět gólů pro Katalánce. (18:13)
    26
    Čtyřgólový náskok Barce vrací Aleix Gomez Abello. (17:13)
    25. 16:13
    25
    Do brány Barci šel Möller, ale Arkadiusz Moryto sedmičku stejně proměnil. (16:13)

25
    Entrerríos fauloval Moryta. Sedmička a navíc dostal dvě minuty. (16:12)
    25
    Jure Dolenec zakončil přesně svou individuální akci. (16:12)

24
    Kielce jdou do čtyř hráčů! Dvě minuty dostává Fernández. (15:12)

24
    Vyloučení v týmu PGE Vive Kielce (Mateusz Jachlewski). (15:12)

24
    Lasse Anderson netrefil bránu polského týmu. (15:12)
    23. 15:12
    23
    Po hezké sehrávce snížil Krzysztof Lijewski. (15:12)

23
    Vynikající zákrok Cupary, který vyrazil střelou hráče Barcelony na tyč. (15:11)
    23
    Jure Dolenec proměnil sedmimetrový hod střelou k levé tyči z pohledu brankáře Cupary. (15:11)
    22
    Arťěm Koroljok dává gól střelou ze středu hřiště. (14:11)

21
    Barcelona je už v plném počtu. (14:10)
    21
    Jure Dolenec sedmimetrový hod proměnil. (14:10)

20
    Aron Pálmarsson byl faulován Mamićem, který dostal žlutou kartu. Navíc sedmička pro Barcu. (13:10)
    20
    Pérez de Vargas si na Morytovu sedmičku sáhl, ale gólu nezabránil. Je to o tři góly. (13:10)

20
    Moryto byl faulován a bude házet další sedmičku. (13:9)

19
    Dolenec zamířil jen do tyče! (13:9)
    19
    Moryto proměnil sedmičku střelou pod břevno. (13:9)

19
    Koroljok by faulován. Sedmička pro Kielce. Navíc dvě minuty pro Entrerríose. (13:8)
    18
    Gilberto Duarte zvyšuje na rozdíl pěti gólů. (13:8)
    17. 12:8
    17
    Polský tým je už v plném počtu. Luka Cindrić snižuje. (12:8)
    17
    Gomez Abello zakončuje další kontr Barcelony. Poslal míč nad Cuparou do sítě. (12:7)
    16
    Pálmarsson nahrál doprava Tomásovi a ten kolem nohy Cupary skóruje. (11:7)
    15
    Ani Cupara nemůže chytit vše. Ze sedmičky ho překonal Dolenec. (10:7)
    14
    Z protiútoku snižuje Ángel Fernández. (9:7)

14
    Skvělý zákrok Cupary proti nájezdu z levé strany! (9:6)

14
    Luka Cindrić dostal dvouminutový trest. (9:6)

13
    Sorhaindo si technickou střelou nepřišel na Cuparu. (9:6)

12
    Vyloučení v týmu FC Barça Lassa (Thiagus dos Santos). (9:6)

12
    Ilić neproměnil sedmičku, vychytal ho Cupara! (9:6)

12
    Žlutá karta pro tým PGE Vive Kielce (Krzysztof Lijewski). (9:6)

11
    Výborným zákrokem teď podržel Kielce Cupara. (9:6)
    11
    Luka Cindrić pronikl po levém křídle a zakončil k bližší tyči. (9:6)
    10
    Dika Mem ranou do protipohybu Cupary skóruje. (9:5)
    9. 8:5
    9
    Ranou z velké dálky snižuje Kuleš. (8:5)
    9
    Kielce v útoku ztratily míč a z rychlého protiútoku skóroval Tomás. (8:4)
    8
    Dika Mem přebral míč ve středu hřiště, doběhl na hranici brankoviště a zvýšil na rozdíl tří gólů pro Barcu. (7:4)
    7
    Obrany na hřišti v podstatě nejsou. Lasse Anderson dává snadný gól. (6:4)
    7
    Korlojok zase rychle snižuje. (5:4)
    7
    Gól vstřelil tým FC Barça Lassa (Ludovic Fabregas). (5:3)

6
    Vynikající zákrok Péreze de Vargase proti Cindrićovi. (4:3)
    4
    Zatím se vůbec nebrání! Cupara si připsal vynikající zákrok, ale proti dorážejícímu Ilićovi už nemohl nic dělat. (4:3)
    3
    Sedmičku proměňuje Pálmarsson. (3:3)
    3. 2:3
    3
    Gól vstřelil tým PGE Vive Kielce (Artem Koroljok). (2:3)
    2
    Anderson ale vyrovnává. (2:2)
    2. 1:2
    2
    Mamić otáčí skóre na stranu Kielců. (1:2)
    1
    Dujshebaev rychle vyrovnal. (1:1)
    1
    Skóre zápasu otevřel barcelonský Dika Mem. (1:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

FC Barça Lassa: Pérez de Vargas, Möller – Anderson, Bengoechea, Duarte, Dolenec, Entrerríos, Fabregas, Gomez Abello, T. dos Santos, N. Ilić, Mem, N'Guessan, Pálmarsson, Sorhaindo, Tomás.

PGE Vive Kielce: Cupara, Wałach, Ivić – Aguinagalde, Bis, Cindrić, A. Dujshebaev, Fernández, Jachlewski, Janc, Jurkiewicz, Koroljok, Kuleš, Lijewski, Mamić, Moryto.

Rozhodčí: Santos, Fonsca (POR).

Hráči Barcelony byli po semifinále hodně smutní. Po první půli totiž vedli nad Vardarem Skopje 16:9 a zdálo se, že kráčí do finále. Po změně stran se ale postupně zasekli střelecky a Vardar trestal v podstatě jakoukoliv chybu soupeře. Makedonci tak skóre systematicky snižovali a v závěrečných minutách duel dokonce otočili na svou stranu. Rozhodující moment přišel v 58. minutě, kdy byl za stavu 26:26 vyloučen barcelonský dos Santos a Kataláci nakonec odešli poraženi výsledkem 27:29.

Házenkáři Kielců, kteří se do Final Four senzačně probojovali přes hvězdami nabytý celek Paris Saint-Germain, v semifinále nestačili na maďarský Telekom Veszprém, kterému podlehli 30:33. Utkání se rozhodovalo za stavu 18:18 ve druhém dějství, když Blagotinšek z Telekomu obdržel červenou kartu, ale Kielce gól nevstřelily, vzápětí se nechal vyloučit Dujšebajev a Veszprém se třemi góly do prázdné branky v řadě dostal do trháku. Polský celek ještě dokázal snížit na rozdíl jediného zásahu, ale závěr si házenkáři Veszprému pohlídali.

Vítám tu všechny milovníky té nejlepší světové házené! V německém Kolíně nad Rýnem vrcholí házenkářská Liga mistrů závěrečným Final four a v neděli jsou na programu zápasy o konečné umístění. O 3. místo si to rozdají polský celek Vive Kielce a španělský velkoklub Barça Lassa. Uvidíme, který z týmů se lépe vyrovná se zklamáním z porážky v semifinále.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.