Portugalsko – Švýcarsko 3:1 (kon.)
Portugalsko
3:1 (1:0)
Švýcarsko
Středa 05.06.2019, 20:45 • Estádio do Dragão (Porto) • Liga národů UEFA • Semifinále

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (22:49:25)

Fauly: 11:13

První semifinále Ligy národů je za námi, Portugalsko doma porazilo Švýcarsko 3:1 a čeká ho v neděli finále. Po poločase vedli Portugalci 1:0, když jim vedení zařídil z přímého kopu Cristiano Ronaldo. Ve druhém poločase byli aktivnější Švýcaři a zásluhou penalty proměněné Ricardem Rodríguezem, a kterou posvětil VAR, vyrovnali. I nadále byli Švýcaři o něco aktivnější, ale žádnou velkou šanci si nevytvořili. Když už to vypadalo, že zápas spěje do prodloužení, rozhodl ho dvěma brankami Cristiano Ronaldo, který tak zkompletoval hattrick. Nejprve se trefil po přihrávce Bernarda Silvy z pravé strany a poté si pohrál s Akanjim a předvedl nádherný obstřel na zadní tyč.

90+6

90+6
    Už se hraje přes čas, čekáme na závěrečný hvizd Felixe Bricha.

90+5
    Jenže z té ani nedostali míč do vápna a je jasné, že je bude čekat jen boj o třetí místo.

90+5
    Švýcaři mají ještě k dispozici jednu standardní situaci.

90+4
    Švýcaři to ještě stále zkouší, usadili se na útočné polovině hřiště a trápí obranu Portugalska.

90+2
    Ten ovšem odvrátil do alespoň dočasného bezpečí Semedo.

90+2
    Švýcaři se samozřejmě ještě nevzdávají a vybojovali si rohový kop.

90+1
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází João Moutinho.

90+1
    Nastavovat se bude pět minut.
    90. Cristiano RONALDO - 3:1

90
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Postup Portugalska do finále je již téměř jistou záležitostí, razítko mu právě dává svým třetím gólem v utkání CRISTIANO RONALDO! Ronaldo se rychlou přešlapovačkou zbavil Akanjiho a pak se prosadil technickým obstřelem pravou nohou na zadní tyč. Sommer byl opět bezradný. Asistence: Bernardo Silva.

89
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Josip Drmić.
    88. Cristiano RONALDO - 2:1

88
    Portugalsko je zpět ve vedení a nemohl to zařídit nikdo jiný než jeho největší hvězda a kapitán CRISTIANO RONALDO! Ronaldo po přihrávce Bernarda Silvy zakončil z první prudce a přesně k levé tyči Sommerovy branky. Ten se natahoval marně. Asistence: Bernardo Silva.

87
    Cristiano Ronaldo byl na trávník poslán nedovoleným způsobem. Hrát budou Portugalci.

86
    Hodně prudce vystřelil Renato Steffen. Jeho rána ovšem naprosto postrádala přesnost.

Petr Sumbal

Branky: 25. Ronaldo, 88. Ronaldo (B. Silva), 90. Ronaldo (B. Silva) – 57. Ricardo Rodríguez (pen.)

Karty:   66. Xhaka (SUI), 69. Schär (SUI), 85. Shaqiri (SUI)

Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:9. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:13.
    Portugalsko: Patrício – N. Semedo, Pepe (63. J. Fonte), Rúben Dias, Guerreiro – W. Carvalho, Neves – B. Fernandes (90+1. Moutinho), B. Silva – Félix (70. Guedes), Ronaldo (C).
    Náhradníci: J. Sá, Beto – Cancelo, J. Fonte, Moutinho, Dyego Sousa, Diogo Jota, R. Silva, Guedes, Rui, Pizzi.

Švýcarsko: Sommer – Mbabu, Schär, Akanji, Ricardo Rodríguez – Zakaria (71. E. Fernandes), Xhaka (C), Freuler (89. Drmić), Zuber (83. Steffen) – Shaqiri – Seferović.
    Náhradníci: Mvogo, Omlin – Moubandje, Elvedi, Lang, Steffen, Okafor, Benito, Al. Ajeti, Sow, Drmić, E. Fernandes.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp