Jablonec – Bohemians 1905 2:0 (kon.)
FK Jablonec
2:0 (1:0)
Bohemians Praha 1905
Pátek 12.07.2019, 18:00 • Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou • FORTUNA:LIGA • 1. kolo

To už je ode mne pro dnešek vše. Příjemný páteční večer! (19:58:15)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:4.

První zápas letošního ročníku FORTUNA:LIGY ovládl Jablonec! Bohemku porazil po dvou trefách Matouška.

Ve druhém poločase už se Pražané nedostávali k tolika ofenzivním akcím, jako v úvodní půli. Přesto mohl Vodháněl z vyložené pozice vyrovnat! Branku ovšem minul. V závěru si už domácí fotbalisté náskok poměrně v klidu hlídali a Jan Matoušek navíc hlavou přidal pojistku, čímž završil snový debut na severu Čech v soutěžním zápase.

90+2
    90+1. Červená karta po 2. žluté

90+1
    Daniel Köstl (BOH) na dnešní premiéru v novém dresu nebude vzpomínat vůbec v dobrém. Nejenže chyboval při první brance Matouška, ale ještě zbytečně zajel do Martina Doležala a po druhé žluté kartě míří pod sprchy o něco dříve než jeho spoluhráči.

90
    Nákop Sýkory doletěl k Hůlkovi. Toho se ještě vydal napadat Martin Doležal a donutil obránce Bohemky k rychlejší rozehrávce. To vše v úvodu dvouminutového nastavení.

90
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Jan Krob.
    89. Dělovku Bartka vytáhl Hrubý

89
    Přece jenom mohlo být sníženo! Přízemní centr z levého křídla trošku nečekaně projel až ke kopačce Davida Barteka, jehož tvrdou střelu z voleje pohotově vyrazil Vlastimil Hrubý.

88
    Na balon si v krátkém časovém sledu sáhli oba gólmani. Domácí už se více zatáhli, Pražané zatím hledají cestu přes jejich obranný val marně.

87
    Kamil Vacek nechal nově příchozího Pilíka projet po trávníku. Záložník Jablonce si spravil chuť vzápětí, když donutil k faulu Josefa Jindřiška.

87
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Tomáš Pilík.

85
    Klokani okamžitě získali rohový kop. Centr kapitána Jindřiška vyboxoval dnes velice spolehlivý Vlastimil Hrubý.
    84. Jan MATOUŠEK - 2:0

84
    Jablonec právě vstřelil branku!
    JAN MATOUŠEK zahajuje své jablonecké angažmá ve velkém stylu! Obrana Bohemky na něj zapomněla v oblasti penaltového puntíku a akvizice ze Slavie po nadýchaném Jovovićově centru zakončila hlavou přesně k tyči. 2:0!

83
    Martin Doležal si na malém vápně s velkým přehledem odclonil protihráče a ještě po rychlé otočce vystřelil bodlem. Zakončení nicméně postrádalo patřičnou energii a Valeš pohotově zasáhl!

82
    Tomáš Hübschman výjimečně chyboval a domácí mohli mít problém. Bohemka ale brejk vůbec nezvládla. Hrubého zaměstnal paradoxně až Sýkora, který při snaze o odpálení centru poslal míč vysokým obloučkem do brankářových rukavic.

81
    Martin Doležal prodloužil míč za sebe. Dostal se k němu Josef Jindřišek, ale i přes jeho snahu se hostům překročit půlicí čáru nepodařilo. Místo toho faulovali, na zemi zůstal ležet Vladimir Jovović.