Sparta – KooKoo 5:1 (kon.) | Kobra – Nymburk 0:0 (zruš.)
konec
HC Sparta Praha
5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
KooKoo Kouvola
Středa 14.08.2019, 18:00 • Tipsport arena, Praha 7 (Bubeneč) • Přípravné zápasy
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Dohráno! Sparta se s holešovickou Tipsport arenou rozloučila jasnou výhrou 5:1 nad finským KooKoo. Domácí hokejisté dnes předvedli výborný výkon, a jejich úspěch je tak naprosto zasloužený. To jde ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (20:03:58)
   
  Konec zápasu.
   
  59:52
  Zápas se dohrává před Haukelandem, Sparta ovšem sundala nohu z pedálu a nesnaží se soupeřovu svatyni nějak vážněji ohrozit. Za pár sekund končíme.
   
  58:58
  Markus Jokinen (KOO) míří na trestnou lavici za sekání, sparťané tak zbytek utkání dohrají v početní převaze. Uvidíme, jestli se jim podaří ji využít.
   
  58:39
  Sparta má ponechanou výhodu, Sedláček už zamířil na střídačku. Domácí nyní kombinují před Haukelandem a snaží se dostat do lepší střelecké pozice.
   
  58:02
  Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, o vítězi už je, dovolím si říct, rozhodnuto. Po krátké pauze uvidíme vhazování před svatyní Jakuba Sedláčka.
   
  56:46
  Po nepřesné přihrávce jednoho z domácích se nyní v útočném pásmu ke kotouči málem dostal Oden, další ze sparťanů jej ale pohlídal a zabránil nejhoršímu.
   
  55:33
  Na ledě jsou nyní vidět hlavně sparťanští mladíci, po Havlínovi a Poizlovi se do zakončení dostal Pšenička. Ani on ovšem na Haukelanda recept nenašel.
   
  54:46
  Lehkou střelu Daniela Poizla zastavil Haukeland vyrážečkou. Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, utkání se už více méně jen dohrává.
   
  53:24
  Ochranná síť nad hostující klecí se opět rozvlnila, tentokrát po nepřesném zakončení Ondřeje Havlína. Vhazovat se bude po levici Henrika Haukelanda.
   
  52:18
  Sparta vyhrála vhazování před kouvolskou modrou lajnou a okamžitě se přesunula dopředu, následné zakončení jednoho z domácích šlo mimo klec.
   
  51:58
  Nějakou dobu se teď hrálo před svatyní Jakuba Sedláčka, svěřenci Jussiho Ahokase se ale do vážnější šance nedostali. Kotouč mají nyní na holích domácí.
   
  50:26
  Kevin Klíma nabídl kotouč Davidu Dvořáčkovi, jehož následné zakončení šlo vysoko nad finskou klec a zastavilo se až v ochranné síti.
   
  48:57
  Sedláček zastavil další finskou střelu a následně se rozhodl kotouč podržet, hra je tedy přerušena. V areně to vře, diváci jsou po dvou rychlých trefách žhaví.
   
  47:50
  Sparta právě vstřelila branku!
  A je velmi pravděpodobně rozhodnuto, v Holešovicích i potřetí v přípravě odbila pátá! Na pravém kruhu se uvolnil ROBERT ŘÍČKA, jenž Haukelanda překonal prudkou ranou k bližší tyči – 5:1! Bez asistence.
   
  46:20
  Sparta právě vstřelila branku!
  Sparťané v sedmačtyřicáté minutě podruhé v utkání odskakují do tříbrankového vedení! Kouvolská defenzíva teď úplně zapomněla na JIŘÍHO SMEJKALA, který svůj únik střelou pod vyrážečku přetavil v další trefu! Bez asistence.
   
  45:18
  Takřka okamžitě po vyhraném buly pálil Haataja, jehož projektil připravený Sedláček schoval do rukavice. KooKoo se snaží utkání ještě trochu zdramatizovat.
   
  44:32
  Devět sekund před koncem domácího oslabení se bude vhazovat po pravici Jakuba Sedláčka, Kouvole dnes početní výhody opravdu nevychází.

  Vojtěch Martinek

  Branky a nahrávky: 8. Sukeľ (Řepík, Růžička), 11. Pech (TS), 13. Sukeľ (Smejkal), 47. Smejkal, 48. Říčka – 18. Manninen (Platzer)


  HC Sparta Praha: Sedláček (Machovský) – Polášek (A), Havlín, Zeleňák, Krutil, Jandus, Poizl – Pšenička, Pech (A), Říčka – Dočekal, Sukeľ, Smejkal – Michnáč, Klíma, Dvořáček – Kvapil, Růžička, Řepík (C).
  KooKoo Kouvola: Haukeland (Halonen) – Rautanen, Caito, Manninen (A), Seppälä. Bonsaksen (C), Salmela, Ojantakanen – Koivisto, Strömberg (A), Haataja (A) – Hakulinen, Platzer, Buček – Galló, Karlsson, Oden – Suuronen, Friberg, Jokinen.

  Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Klouček, Ganger.