Trenčín – K. Vary 9:3 (kon.) | Kladno – Füchse 5:1 (kon.) | Val.Meziříčí – Púchov 4:3 (kon.)
Kobra – Příbram 5:0 (kon.) | Linz – Motor ČB 4:1 (kon.)
konec
HC Kobra Praha
5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
HC Příbram
Pátek 16.08.2019, 18:00 • Zimní stadion Kobra, Praha 4 (Braník) • Přípravné zápasy
Partner:
   
  Dobojováno! Ze všech tří dosavadních soupeřů Příbram potrápila Kobru asi nejvíce, nicméně i ona měla k vítězství celkem daleko – Braničtí dnes po skvělém výkonu v divokém střetnutí vítězí jasně 5:0. To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dnešního večera. Na počtenou! (20:13:31)
   
  Konec zápasu.
   
  59:54
  Kobra právě vstřelila branku!
  Na Braníku šest sekund před koncem základní hrací doby odbila pátá, rychlý výpad v další gól Kobry přetavil ALEŠ KNESL! Je hotovo, Pražané vítězí i ve svém třetím přípravném utkání. Asistence: Dominik Novák, Michal Slanina.
   
  59:30
  Filip Hlinka se uvolnil v prostoru pro vhazování a poslal střelu přímo mezi Mičánovy betony, gólman hostujícího celku stihl sklapnout nohy k sobě včas.
   
  58:55
  Z pravého kruhu zkusil štěstí Štajnochr, vysoký bek s číslem sedm na zádech ale mladého strážce příbramské svatyně projektilem nijak nezaskočil.
   
  58:22
  Braničtí se v závěru základní hrací doby soustředí hlavně na obranu svého čtyřgólového náskoku, hraje se hlavně před svatyní Lukáše Sochůrka.
   
  57:12
  Po nepřesné přihrávce kotouč málem skončil na modrou čárou, Rittig ovšem na poslední chvíli zvládl pryž zastavit, a zachránil tak celou situaci.
   
  55:59
  Utkání se už více méně jenom dohrává, oba celky sundaly nohu z pedálu a už šetří síly. Častěji na puku Kobra, která snaží udržet před klecí Jana Mičána.
   
  54:23
  Braničtí hráči si zahrají další přesilovku, vyloučení neberou konce. Tentokrát na trestnou lavici putuje Jiří Vošta (PRI), jenž byl vykázán za hákování.
   
  53:58
  Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou. Větší gólovou šanci jsme už nějakou chvíli neviděli.
   
  52:13
  Kobra právě vstřelila branku!
  Dovolím si říct, že na Braníku je rozhodnuto! Krátce po konci přesilovky se prosazuje exjablonecký tahoun LUKÁŠ TONDR, pro nějž je to už třetí kanadský bod v dnešním utkání – 4:0! Asistence: Dominik Šteiner.
   
  51:41
  Příbram se na moment vysvobodila z pražského náporu, Kobra se musí stáhnout do vlastního pásma. Sochůrek vyjel z brankoviště a zastavil puk mezi kruhy.
   
  50:48
  Chlouba se ve vlastním oslabení dostal před brankoviště a dotěrnému obránci navzdory zakončil, Sochůrek kotouči do cesty nastavil levý beton.
   
  50:07
  Dvouminutový trest za nesportovní chování od sudích dostal Tomáš Rittig (PRI), který tak domácím hráčům nadělil další hru v početní výhodě.
   
  49:47
  Sledujeme hodně fyzickou podívanou, hitů je k vidění požehnaně. Aktivnější jsou na ledě momentálně domácí, kteří jsou pevně usazeni v útočném pásmu.
   
  48:43
  Domácí gólman se rozhodl před najíždějícími protihráči raději ukrýt pryž, po kratičké přestávce tak uvidíme buly po pravé straně pražské klece.
   
  47:40
  Jiří Vošta se nyní pokoušel kotouč za Sochůrka doslova protlačit, gólman Kobry si ale pryž pohlídal a nakonec ji schoval pod rukavici. Hra je přerušena.
   
  47:20
  Müller chtěl nabít na kruh připravenému Gengelovi, zkušený veterán se ale ke kotouči vůbec nedostal. Přihrávka byla totiž mířena naprosto tragicky.
   
  46:34
  Krásná souhra mezi Tondrem a Plíhalem málem skončila další domácí brankou, Mičán ovšem nakonec včas zasáhl pravým betonem!

  Vojtěch Martinek

  Branky a nahrávky: 9. Antončík (Tondr), 24. Plíhal (Tondr, Mrkvička), 43. Heldák, 53. Tondr (Šteiner), 60. Knesl (Novák, Slanina)


  HC Kobra Praha: Sochůrek (Šindelář) – Mrkvička, Šteiner, Knesl, Novák, Šefl, Štajnochr, Valík, Drahorád – Tondr, Plíhal, Antončík, Smejkal, Hlinka, Heldák, Netolický, Slanina, Petrov, Mucha, Hrubý, Janáč.
  HC Příbram: Mičán (Čech) – Rittig J., Rittig T., Saňa, Mašek, Adam, Holý, Kažimír, Vošta – Chlouba, Pejsar, Brzák, Gengel, Bečka, Müller, Frolík, Jindra, Káník, Svoboda, Kuluris, Beneš, Kubeš.

  Rozhodčí: Výborný – Nekvapil, Sekera.