Pátek 16.08.2019, 20:30 • Allianz Arena, Mnichov • Německá Bundesliga • 1. kolo

To je z mé strany vše, hezký večer. (22:28:05)

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 6:17.

Je dobojováno. Bayern v prvním kole nepotvrdil roli velkého favorita a s Herthou Berlín na svém staionu pouze remizoval 2:2. Bayern se dostal do vedení 1:0, ale berlínský celek poté zabral, dal ze tři minutky dvě branky a stav utkání otočil. Poslední slovo měl Robert Lewandowski, který proměnil penaltu a duel tedy skončil 2:2.

90+4

90+3
    Následoval další roh pro domácí, ale Hertha se ubránila a víc se už nestane.

90+3
    Ale ani ze svého jedenáctého rohu domácí nic nevytěžili.

90+3
    Roh pro Bayern.

90+2
    Žlutou kartu dostává Marko Grujić (Hertha BSC).

90+2
    Žlutou kartu dostává Maximilian Mittelstädt (Hertha BSC).

90+1
    Rozhodčí přidal tři minutky.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

88
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Alphonso Davies.

88
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Renato Sanches.

87
    Nyní už hrají hlavně domácí. Hertha brání cennou remízu a nikam se netlačí.

85
    Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale po nepřesné přihrávce bude od své branky rozehrávat Neuer.

83
    Domácí vsadili vše na jednu kartu a remíza jim tedy nestačí, což logické, protože Bayern byl před zápasem obrovským favoritem.

81
    Oba celky mají deset minutek na to, aby vstřelily vítěznou branku. Nyní to začne být hodně zajímavé.

79
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Per Ciljan Skjelbred.

77
    Pavard fauloval přesně na hranici velkého vápna a hosté zahrávali standardní situaci ze skvělé pozice. K míči se postavil Ondrej Duda, ale nejdříve ho poslal do zdi a z dorážky mimo.

76
    Žlutou kartu dostává Robert Lewandowski (Bayern Mnichov).

76
    Žlutou kartu dostává Benjamin Pavard (Bayern Mnichov).

74
    Corentin Tolisso dostal skvělou přihrávku na hranici penalty, ale z ideální pozice zakončení nezvládl a míč téměř vůbec netrefil!

72
    Žlutou kartu dostává Thomas Müller (Bayern Mnichov).

72
    Na polovině soupeře byl v souboji až příliš důrazný Thomas Müller a faul byl odpískán také domácím.

70
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Davie Selke.

68
    Aktivní Coman poslal míč do vápna, ale žádný z domácích hráčů se k němu tentokrát nedostal.

67
    Hosté nyní dobře napadali, ale nakonec to přehnali s důrazem a byl jim odpískán útočný faul na Kimmicha.

65
    Bayern je samozřejmě nyní hodně na koni a snaží se okamžitě přidat vedoucí branku.

63
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Alexander Esswein.
    60. Robert LEWANDOWSKI - 2:2

60
    Bayern právě vstřelil branku!
    K míči se postavil ROBERT LEWANDOWSKI, který pokutový kop proměnil a vyrovnat tedy na 2:2. Nutno dodat, že z hodně sporné penalty.

60
    Rozhodčí v přerušené hře přezkoumal video a nařídil pokutový kop pro Bayern!

60
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Bayern stále prohrává o jednu branku, takže je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé a máme se tedy na co těšit.

59
    Z následného rohu nic nebylo. Domácí jsou však stále u míče.
    58. Gnabryho dělovku zlikvidoval Jarstein

58
    Serge Gnabry to vyzkoušel z dálky a byl to velice dobrý pokus, ale skvělý zákrok předvedl Rune Jarstein, který míč vyrazil na roh!

57
    Robert Lewandowski se k míči nedostal, protože i tentokrát u něj byl jako první Rune Jarstein.

56
    Bayern stále diktuje tempo hry a tlačí se dopředu, ale hosté skvěle napadají a soupeře k ničemu příliš nepouští.

54
    Coman se proháčkoval až před brankáře, ale byl už hodně blízko a nedokázal procpat míč do branky!

52
    Thiago Alcântara to vzal na sebe, obešel dva protihráče, ale poté si míč ukopl a Maximilian Mittelstädt jeho snažení ukončil.

50
    Domácí hráči drží míč a snaží se něco vymyslet, ale zatím se ve druhém poločase do zakončení nedostali.

48
    Robert Lewandowski se hnal za míčem, ale vše přečetl Rune Jarstein, který vyběhl a míč uklidil do bezpečí.

47
    Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku duelu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:39 hodin.

První poločas je za námi. Téměř celý poločas byl Bayern lepší, dostal se do vedení 1:0, ale pak přišla tříminutovka hostů, kteří dvakrát udeřili a nad Bayernem senzačně vedou 2:1. Je tedy jasné, že druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+4
    45+4. Coman upadl, ale rozhodčí penaltu neodpískal

45+4
    Coman vtrhl do vápna, po souboji upadl, ale rozhodčí penaltu neodpískal. Domácí hráči se seběhli k rozhodčímu a protestují.

45+3
    V prvním poločase se už žádné další branky nedočkáme a Hertha tedy půjde do kabin spokojenější.

45+1

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

43
    A Bayernu se v závěru prvního poločasu vůbec, ale vůbec nedaří. Hosté se v pohodě brání.

41
    Domácí se natlačili na soupeřovo polovinu a snaží se bleskově vyrovnat. Hertha je ale nyní na koni.
    39. Marko GRUJIĆ - 1:2

39
    Hertha právě vstřelila branku!
    Ale místo toho znovu udeřili hosté, kteří jdou do vedení a to je pro domácí obrovský šok. Po ztrátě míče přišel míč za obranu a MARKO GRUJIĆ šel sám na Neuera, kterého obešel a poslal míč do prázdné branky.

38
    Domácí se hned tlačí dopředu a snaží se okamžitě odpovědět.
    36. Vedad IBIŠEVIĆ - 1:1

36
    Z ojedinělé akce hostující celek vyrovnává. Ke střele se dostal Dodi Lukebakio, který trefil VEDADA IBIŠEVIĆE a od něj se míč odrazil za bezmocného Neuera.

34
    Po dlouhé době se dopředu vydali i hosté, ale jejich akce skončila velice nepřesným centrem.

33
    Nyní domácí zahrávali zajímavou standardní situaci, ale po centru se ani jeden z hráčů do zakončení neprodral.

31
    Obraz hry je stále stejný. Mnichovský celek se tlačí dopředu a Hertha se v této fázi utkání pouze brání.

29
    Robert Lewandowski si to namířil do vápna a po souboji znovu upadl, ale ani tentokrát to pokutový kop není.

27
    Po vstřelené brance je domácí celek samozřejmě ještě více při chuti a znovu se tlačí dopředu. Nyní to bude mít Hertha hodně složité.
    25. Robert LEWANDOWSKI - 1:0

25
    Další ztrátu míče už domácí celek potrestal a jde do vedení 1:0! Po rychlé akci poslal Gnabry míč před branku a ten za záda brankáře ve skluzu uklidil ROBERT LEWANDOWSKI.

24
    Berlínský celek se i tentokrát v pohodě ubránil.

23
    Po další akci je tu druhý rohový kop pro Bayern.

22
    Z prvního rohu v tomto utkání a vlastně i v nové sezoně nebylo vůbec nic a pokračujeme za stavu 0:0.

21
    Rohový kop pro Bayern.

20
    První žlutou kartu v této sezoně uviděl český záložník Vladimír Darida.

19
    Domácí drží míč, kombinují na své polovině a snaží se zklidnit hru. Je pravda, že začátek je plný nepřesností a je vidět, že se hraje úvodní zápas nového ročníku.

17
    Po skvělé přihrávce směřoval míč na hranici malého vápna, ale tam vše vyřešil pozorný Rune Jarstein.

16
    Nyní se rozčiloval i Vedad Ibišević, který spadl ve vápně Bayernu, ale ani tentokrát to pokutový kop není.

14
    Hosté nyní chybovali a domácí šli dva na jednoho. Na konci akce byl Robert Lewandowski, který ovšem míč nezpracoval ideálně a po zásahu obránce znovu skončil na trávníku.

12
    Robert Lewandowski se dostal do vápna a po souboji s obráncem upadl, ale rozhodčí byl blízko a pokutový kop neodpískal.

10
    Na druhé straně se do míče z hranice velkého vápna opřel nestárnoucí Thomas Müller, ale branku berlínského celku zhruba o metr minul.

9
    Hosté se usadili na polovině soupeře a míč si na střelu rovnal Dodi Lukebakio, ale nakonec o něj přišel a zakončit nedokázal.

7
    Hosté ale nyní skvěle napadali a donutili hráče v červených dresech k chybě a ztrátě míče.

6
    Vladimír Darida nyní dobře podržel na prostředku hrací plochy míč, ale vzápětí se Mathew Leckie prezentoval nepřesnou přihrávkou a znovu hraje Bayern.

5
    Po další akci přišla zpětná přihrávka na velké vápna, kde si míč připravil Thiago Alcântara, ale s jeho přízemním pokusem si Rune Jarstein v pohodě poradil.

3
    Po nepřesné přihrávce sebral míč Rune Jarstein, který se dnes nudit nejspíše nebude, protože Bayern má dnes na hřišti skvělé ofenzivní hráče.

2
    Mnichovský celek se samozřejmě od úvodního hvizdu tlačí dopředu.

1
    Hned po deseti vteřinách přišel faul. Provinil se hostující Ondrej Duda.

1
    Úvodní výkop provedli domácí fotbalisté. Jako první se míče dotkl Robert Lewandowski.

1

Vše je připraveno, jdeme na úvodní zápas sezony 2019/2020!
    Slavnostní zahájení nové sezony

Na trávníku probíhá oficiální a slavnostní zahájení nové sezony. Nyní zpívá Nico Santos.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, Süle, Pavard, Alaba – Th. Alcântara – Tolisso, T. Müller – Gnabry, Lewandowski, Coman.
    Náhradníci: Ulreich – J. Boateng, A. Davies, Lucas Hernández, Mai, Sanches, Wriedt.

Hertha BSC: Jarstein – Klünter, Stark, Rekik, Mittelstädt – Grujić – Duda, Darida – Lukebakio, Ibišević (C), Leckie.
    Náhradníci: Kraft – Kalou, Esswein, Friede, Köpke, Löwen, Selke, Skjelbred, Torunarigha.

Rozhodčí: Osmers – Gorniak, Kempter.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

První zápas nového ročníku začíná ve 20:30 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte tento zápas ujít, bude to hodně zajímavé.

HERTHA BSC

Berlínský celek obsadil v minulé sezoně až 11. příčku, takže do této sezony vstupuje s jasným cílem, a to obsadit umístění, které bude znamenat evropské poháry. Hertha má zkušený tým, ve kterém najdeme mnoho zajímavých hráčů. V týmu najdeme českého záložníka Vladimíra Daridu, slovenského šikulu Ondreje Dudu, zkušeného Salomona Kalua, střelce Vedada Ibiševiče či australského reprezentanta Mathewa Leckieho.

Hertha začíná tedy na hřišti Bayernu, což není zrovna ideální soupeř pro první kolo, ale nutno dodat, že hosté mohou pouze překvapit a to může být pro ně velkou výhodou.

BAYERN MNICHOV

Domácí celek ovládl Bundesligu v posledních sedmi ročnících a útočí tedy na osmý titul v řadě. A i tentokrát je největším aspirantem na zisk titulu. Bayern v přestupním období trochu obměnil kádr. Přišel o dvě legendy, protože v týmu skončili Arjen Robben a Franck Ribéry. Dres Bayernu už nebudou oblékat ani Mats Hummels, Rafinha či James Rodriguez. To jsou poměrně velké ztráty, ale nutno dodat, že zajímavé hráče Bayern také získal. Z Atlética Madrid přivedl za 80 milionů eur obránce Lucase Hernandeze. Dále do bavorského celku přišel obránce Benjamin Pavard či záložník Ivan Perišič, který je v Bayernu na hostování z Interu Milán.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga je zpět a my budeme sledovat úvodní duel nového ročníku, ve kterém mistrovský Bayern Mnichov přivítá Herthu Berlín. Jasným favoritem je samozřejmě domácí celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Jakub Kopřiva

Branky: 25. Lewandowski (Gnabry), 60. Lewandowski (pen.) – 36. Ibišević (Lukebakio), 39. Grujić (Ibišević)

Karty:   72. T. Müller (BAY), 76. Pavard (BAY), 76. Lewandowski (BAY) – 20. Darida (HER), 90+2. Mittelstädt (HER), 90+2. Grujić (HER)

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, Süle, Pavard, Alaba – Th. Alcântara – Tolisso, T. Müller (88. Sanches) – Gnabry (88. A. Davies), Lewandowski, Coman.
    Náhradníci: Ulreich – J. Boateng, A. Davies, Lucas Hernández, Mai, Sanches, Wriedt, S. Singh, Will.

Hertha BSC: Jarstein – Klünter, Stark, Rekik, Mittelstädt – Grujić – Duda (79. Skjelbred), Darida – Lukebakio (70. Selke), Ibišević (C) (63. Esswein), Leckie.

Rozhodčí: Osmers – Gorniak, Kempter