Kunlun – Ufa 0:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Viťaz 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Čerepovec 4:2 (kon.)
Čeljabinsk – Petrohrad 3:4 (po pr.) | Jaroslavl – Spartak Moskva 2:5 (kon.) | Riga – N.Novgorod 3:0 (kon.)
Dynamo Moskva – Minsk 3:2 (kon.) | Soči – Nižněkamsk 3:2 (kon.)
Dinamo Riga
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Středa 04.09.2019, 18:30 • Arena Riga • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Pěkný den. Před pár dny se rozjel nový ročník Kontinentální hokejové ligy a ve středu je na programu řada dalších zápasů. Dinamo Riga bude hrát podruhé doma, tentokráte narazí na Torpedo Nižnij Novgorod.

Dinamo Riga

Lotyšský klub v minulé sezoně dlouho bojoval o účast ve vyřazovacích bojích, ovšem ta mu smolně unikla až vůbec v posledním zápase. Příprava vyšla Rize na jedničku, Dinamo vyhrálo pětkrát v řadě! Šesté vítězství pak přišlo v pondělí, když Riga po prodloužení zdolala Spartak Moskva (2:1).

Zatímco Rize se v přípravě dařilo, Novgorodu nikoliv. Torpedo ve většině případů nestačilo na svého soupeře, stejně jako ve svém prvním letošním utkání v rámci KHL. Novgorod cestoval do hlavního ruského města, kde nestačil na místní Dynamo (2:3). Dostane se Novgorod do vyřazovacích bojů? V loňské sezoně se mu to povedlo, jenže jejich cesta skončila hned v prvním kole.

Československá stopa v utkání

K utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hráč.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dinamo Riga: Gudlevskis (Treťjak) – Marshall, Balinskis, Sotnieks, Berglund, Ališauskas, Zile, Gimajev (A) – M. Redlihs, Ullström, Darzinš (C) – Ashton, McMillan, Berglund – Gillies, Džerinš, Marenis – Gegeris, Berzinš, Meija (A) – Zabusovs.

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Lindbäck) – Orlov, Barancev (C), Mišarin, Ch. Genoway, Aljajev, Volčenkov (A), Zborovskij – Žafjarov, Schroeder, Q. Howden – Šenfeld, Szczechura, Bočarov – Varnakov (A), D. Iljin, Varfolomejev – Gončaruk, Belevič, Urakov – Počivalov.

Rozhodčí: Morozov, Hribik – Berseněv, Judin.

00:01

00:24
    Hned v úvodu se v dobré střelecké pozici ocitl Žafjarov. Ten ale nedokázal zpracovat kotouč podle svých představ!

00:45
    Puk se dostal mezi diváky, rozhodčí přerušuje hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:02
    Gudlevskis měl obrovské problémy s rozehrávkou. Šenfeld se poté pokoušel trefit prázdnou branku, ovšem domácí gólman se stihl vrátit včas!

01:54
    Hostující tým má zatím jasně navrch, domácí hokejisté se osvobozují jen za cenu výhozů do střední třetiny.

02:33
    Další dvě nahození, která mířila na domácí branku. Gudlevskis si poradil, kotouč vyrážel ramenem do rohu kluziště.

03:20
    V první velké příležitosti také Riga! Kapitán Darzinš se ocitl úplně sám před Tichomirovem, ovšem hostující gólman si pohlídal bližší tyčku.

04:11
    Hra je po snadném zákroku brankáře Gudlevskise přerušena. Vhazovat se bude pravé ruce domácího brankáře, oba týmy střídají.

05:00
    Úvodní pětiminutovka hry rozhodně nenudí, k vidění je poměrně rychlý hokej. Jedna útočná akce střídá tu druhou.

05:28
    Genoway puk poslal do hlediště. Rozhodčí se poté dlouho radili, ovšem vylučovat nebudou, podle všeho to bylo s tečí.

06:17
    Novgorod šel do přečíslení dva na jednoho, ovšem vše skončilo zblokovanou střelou Iljina. Je tady první reklamní přestávka.

06:35
    Nepřehledná situace u střídačky domácího týmu. Rozhodčí dlouho neviděl kotouč, a tak raději přerušil hru.

06:41
    Marenis teď před brankou hledal svého spoluhráče. Ten byl faulován, Riga dostala výhodu, stále se drží u puku.

06:48
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kirill Urakov – 2 min., hákování).

07:44
    Úvodní minuta přesilové hry je téměř za námi. Domácí sice zamkli svého protivníka v jeho třetině, jenže zatím je to bez střel.

08:02
    Skvělou přihrávku dostal Darzinš, který pálil z první. Jeho rána z velmi slušné pozice mířila vysoko nad branku!

08:48

09:22
    Dlouho se hraje bez přerušení, domácí hokejisté i fanoušci se před malou chvílí marně dožadovali zakázaného uvolnění soupeře.

09:59
    Až teď je hra přerušena, oba celky může oddychnout. Vhazovat se bude znovu ve středním pásmu.

10:30
    Domácí příznivci si přejí branku. Jejich tým doslova převzal iniciativu a má jasně navrch.

11:12
    Další nepřehledná situace před Tichomirovem. Ullström hledal Darzinše, jenže domácí kapitán puk nedokázal ideálně zpracovat.

11:56
    Teď už se zakázané uvolnění píská. Hra se stěhuje před Tichomirova, který musí být v posledních minutách na pozoru.

12:13
    Krátce po vhazování přišla střela od modré čáry. Zblokovaný kotouč mířil do ochranné sítě, je tu další oddechový čas.

13:02
    Žafjarov dlouho čekal na podporu svých spoluhráčů, jenže ta nepřišla. Hostující hokejista nakonec nestačil na přesilu domácí obránců.

13:33
    A zase Žafjarov! Tentokráte si sjel mezi kruhy, odkud trefil prvního bránícího hráče před sebou.

14:10
    Tvrdá rána Varnakova do protipohybu Gudlevskise. Domácí gólman měl štěstí, kotouč totiž směřoval těsně vedle branky!

14:55
    S agresivitou to u mantinelu přehnal Sotnieks. Nakonec se nedovolený zákrok pískat nebude, hra pokračuje.

15:39
    Brankář Tichomirov musel za branku, odkud vzápětí rozehrával svým spoluhráčům. Tempo hry se hodně zklidnilo.

16:28
    K vidění je spousta nepřesností na obou stranách kluziště. Na další příležitost čekáme, znovu si zahrál Tichomirov.

17:22
    Po delší době je hra přerušena. Čárový rozhodčí totiž pískal ofsajd hostujícího týmu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:50
    Hodně tvrdě byl u domácí střídačky atakován Szczechura. Uvidíme, zda bude kanadský hokejista pokračovat ve hře.

18:33
    Třetí přerušení během krátké chvíle, kotouč se znovu dostal mezi diváky. Do konce úvodní dvacetiminutovky zbývá necelých devadesát vteřin.

19:01
    Rozběhla se poslední minuta úvodní třetiny.

Žafjarov naznačil střelu a přenechal puk hráči za sebou. Howden poté střílel zápěstím, ovšem Gudlevskis si věděl rady!

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. První pětiminutovka nám nabídla hodně živý hokej, jenže branku jsme neviděli. Zbytek první třetiny byl hodně opatrný a do šancí se oba celky dostávaly jen zřídka.

20:21
    Čárový rozhodčí hned v úvodu druhé dvacetiminutovky píská zakázané uvolnění hostujícího týmu, vhazovat se bude před Tichomirovem.

21:19
    Obrázek hry se zatím nijak nemění, hlavní dění se odehrává ve středním pásmu, na větší příležitost i nadále čekáme.

21:56
    Riga se osvobozuje za cenu dlouhého vyhození. Tentokráte to icing nebude, zahrál si totiž Tichomirov.

22:39
    Těch nepřesností je opravdu hodně. Sledujeme řadu soubojů u mantinelu, což kvalitě samotného utkání moc nepřispívá.

23:20
    Torpedo se usadilo v útočném pásmu, jenže hostující hokejisté si zatím přihrávají jen po mantinelu.

24:12
    Genoway se ke kotouči dostal jako první, Ashton se hodně zlobí, píská se totiž další zakázané uvolnění Dinama.

24:58
    Hodně prostoru dostal Aljajev, s jehož střelou si poradil Gudlevskis. O dorážku se pokoušel Schroeder, jenže ten minul branku!

25:19
    Pět minut ze druhé třetiny je za námi, skóre se nijak neposunulo. Szczechura se v tuto chvíli dostal do ofsajdu.

26:08
    Svým pohybem teď Zile dělal pořádné problémy obraně soupeře. V klíčové chvíli podklouzl a o kotouč nakonec přišel.

26:45
    Hostující kouč teď ještě něco řešil s hlavním rozhodčím. Vhazovat se bude po levé ruce gólmana Tichomirova.

27:17
    Sotnieks obkroužil branku a snažil se hostujícího brankáře překvapit rychlou střelou. S tou si Tichomirov dokázal poradit!

27:38
    Z levé strany se směrem na bránu hnal Berglund. Jeho střela Tichomirovi vypadla za sebe, jako první se k puku dostal hostující hráč.

28:31
    Ten tlak byl obrovský! V úplném závěru celé akce pálil od modré čáry Marshall. Po úspěšném zákroku Tichomirova je tady reklamní přestávka.

29:19
    Ashton přihrával Marshallovi na modrou čáru, jenže tomu puk přeskočil přes hokejku a domácí obránce se musel rychle vracet.

29:55
    Na ledě i nadále zůstává Ashton, který se snažil uvolnit u mantinelu. Proti přesile soupeřů byl ale bez šance na úspěch.

30:37
    Ullström si to namířil na pravý kruh, ze kterého vyzkoušel pozornost Tichomirova. Ten bez větších problémů podržel puk!

31:06
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Arťom Aljajev – 2 min., sekání).

31:54
    Druhá přesilová hra Rigy je daleko nebezpečnější! Před Tichomirovem vznikl závar, Novgorod se nakonec ubránil a vyhodil puk přes všechny čáry.

32:52
    Riga právě vstřelila branku!
    Na levé straně zůstal úplně volný Berglund, který puk posílal před branku. Džerinš chytře tečoval kotouč tak, aby BRANDON MCMILLAN mohl zakončovat do prázdné branky. To se povedlo, domácí jdou do vedení! Asistence: Andris Džerinš a Kristofer Berglund.
    32:52 Brandon MCMILLAN - 1:0

33:28
    Uvidíme, jak zareagují hosté. Směrem dopředu se vydal Šenfeld, který přihrával před branku. Se střelou Bočarova si poradil Gudlevskis!

34:22
    Zdá se, že úvodní branka tomuto zápasu pomohla. Hra se totiž přelévá ze strany na stranu, tohle se nestrannému divákovi musí líbit!

35:01
    Rozběhla se závěrečná pětiminutovka druhé části hry. Marenis dnes dělá hostující obraně obrovské problémy, Tichomirov byl pozorný.

36:04
    Lotyšský tým doslova zamkl svého protivníka v jeho obranném pásmu a kombinuje. Novgorod má obrovské problémy s bráněním.

37:23
    Darzinš přihrál na pravou stranu, Zile poslal tvrdou ránu, která letěla těsně nad ledem. Šikovně do puku sáhl NERIJUS ALIŠAUSKAS. Teč litevského hráče naprosto změnila dráhu puku a skončila až za zády Tichomirova! Asistence: Kristaps Zile a Lauris Darzinš.
    37:23 Nerijus ALIŠAUSKAS - 2:0

38:07
    Zdá se, že se poprvé bude vylučovat na straně Rigy. Čárový rozhodčí musel hned dvakrát upozorňovat domácího hráče při buly!

38:07
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. – zdržování hry / porušení postupu vhazování).

38:33
    Byli to domácí, kteří se ihned na startu početní nevýhody pustili do útočné. O puk přišli a budou se muset rychle vracet.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:28
    Howden si nerozuměl se svými spoluhráči. Jeho přihrávka nenašla žádného z hokejistů v bílém dresu, závěr druhé části se blíží.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Zatímco první třetina skončila bez branek, ta druhá nám nabídla dva góly. O oba se postarali domácí hokejisté, kteří tak mají před závěrečnou dvacetiminutovkou poměrně slušný náskok.

41:04
    Zdá se, že domácí už budou vycházet hlavně ze zabezpečené obrany. Na tahu jsou tedy hosté, kteří prohrávají dvoubrankovým rozdílem.

41:44
    Na první přerušení ve třetí dvacetiminutovce čekáme, zatím se hraje převážně ve středním pásmu, což vyhovuje Rize.

42:33
    Hra se stěhuje před brankáře Gudlevskise, vhazovat se bude konkrétně po jeho levé ruce.

43:19
    Domácí si posouvali kotouč po mantinelu, nakonec jen nahodili do útočné třetiny a vzápětí zamířili na střídačku.

44:11
    Riga se nastěhovala v útočné třetině. Hráči Novgorodu byli dlouho na ledě, osvobodilo je až to, že se tečovaný puk dostal do ochranné sítě.

44:44
    Pokus o překvapivé zakončení krátce po vhazování. Brankář Tichomirov si připsal úspěšný zákrok, poté rozehrával svým spoluhráčům.

45:16
    Hostující Žafjarov měl v klíčovém momentu ke kotouči dále, čárový rozhodčí přerušuje hru, další zakázané uvolnění Torpeda.

45:28
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Quinton Howden – 2 min., držení hole).

45:59
    Ullström zkoušel zakončovat z pravého kruhu, ale Tichomirov byl zasažen do masky, hlavní rozhodčí přerušuje hru.

46:14
    Redlihs si to namířil kolem střídaček do útočného pásma. Měl obrovskou rychlost a dostal se za hostující zadáky. Poté ještě přihrával před branku, kde si sjížděl BRANDON MCMILLAN. Ten zakončoval z první do odkryté svatyně. Kanaďan se dnes podruhé zapisuje do střelecké listiny, znovu v přesilové hře! Asistence: Mikelis Redlihs a Uvis Balinskis.
    46:14 Brandon MCMILLAN - 3:0

47:01
    Obrovskou radost mají domácí příznivci, kteří jsou hodně slyšet. Uvidíme, zda se hostům ještě podaří zdramatizovat tohle utkání.

47:50
    Novgorod se pustil do útočení, jenže soupeř mohl do přečíslení. Hokejisté lotyšského týmu už neměli síly a zamířili na střídačku.

48:29
    Zdálo se, že byl Berglund faulován a bude se hrát další přesilovka. Rozhodčí zůstali klidní, což se nelíbí fanouškům Rigy.

49:19
    Po třetí vstřelené brance se ještě nepřerušovalo. Hra se přelévá ze strany na stranu, na větší příležitosti však čekáme.

50:03
    Před pár vteřinami se rozeběhla závěrečná desetiminutovka třetí třetiny a zdá se, že Dinamo bez větších problémů kontroluje hru.

51:35
    Stále čekáme na přerušení. Toho se ale nejspíše brzy dočkáme, rozhodčí totiž budou vylučovat na domácí straně, Novgorod má výhodu.

51:37
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Rihards Marenis – 2 min., vysoká hůl).

52:20
    Byli to domácí, kteří mohli i v oslabení udeřit! Džerinš dostal skvělou přihrávku od kapitána Darzinše a pokoušel se zakončit na vzdálenější tyčku. Tichomirov dokázal zasáhnout betonem!

52:55
    Zatím to vůbec nevypadá, že Torpedo hraje v početní výhodě. Sledujeme vyrovnanou hru ve středním pásmu.

53:37

54:21
    V další dobré střelecké pozici se ocitl Ullström. I ten ale ztroskotal na Tichomirovovi, který puk vyrážel před sebe.

54:45
    Tichomirov v tomto případě podržel kotouč ve výstroji. Je tady druhá reklamní přestávka ve třetí dvacetiminutovce.

55:04
    Nic nenasvědčuje tomu, že by hosté ještě měli zdramatizovat vývoj zápasu. Riga je nebezpečnější, nepřesně teď zakončoval Gegeris.

56:28
    Pořádný závar před Gudlevskisem, domácí gólman si stále drží čisté konto! Na Schroedera zívala doslova prázdná branka, jenže hostující hráč puk netrefil podle představ. Nevyšla mu ani dorážka!

56:28
    Oddechový čas pro hosty.

56:32
    Sympatické gesto od trenéra Novgorodu! Jeho tým prohrává o tři branky, přesto hosté ještě chtějí s výsledkem něco udělat. Tichomirov zamířil na střídačku!

57:15
    Hattrick McMillana nebyl daleko! Kanaďan zakončoval přes celé kluziště, jenže odkrytou branku trefit nedokázal, píská se icing!

57:33
    Domácí teď raději pouze nahodili kotouč do střední třetiny, o pár vteřin později zamířili na střídačku.

58:13
    Ullström už byl v útočném pásmu a vypadalo to, že přidá čtvrtý gól. Ani on ale nedokázal trefit prázdnou branku!

58:40
    Na modré čáře zůstal úplně volný Barancev, jehož dělovka mířila doprostřed branky. Gudlevskis puk podržel ve výstroji a dočkal se hlasitého potlesku!

59:12
    Další pokus o trefení prázdné klece přes celé hřiště. K překvapení všech se icing nepíská, Torpedo už zase spěchá rychle dopředu.

59:41
    Podle všeho hrála domácí střídačka, hra se tedy stěhuje před Gudlevskise, do konce utkání zbývá devatenáct vteřin.

Je dobojováno! Lotyšský celek byl dnes nebezpečnějším týmem a po zásluze bere všechny body! Výhra se ale nerodila snadno, jenže v polovině utkání platilo bezbrankové skóre, jenže poté se prosadil v přesilovce McMillan. Ten stejný hráč pak ve třetí dvacetiminutovce přidal v další početní výhodě svůj druhý gól a nemuselo zůstat jen u něj. Kanaďan při soupeřově hře bez brankáře netrefil odkrytou branku.

Statistiky třetí třetiny:
    Střely na branku: 7-12
    Zblokované střely: 7-4
    Vyhraná vhazování: 8-8

K utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hráč.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (20:58:01)

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 33. McMillan (Džerinš, Berglund), 38. Ališauskas (Zile, Darzinš), 47. McMillan (M. Redlihs, Balinskis)

Rozhodčí: Morozov, Hribik – Berseněv, Judin