Pátek 04.10.2019, 20:30 • Olympiastadion Berlín • Německá Bundesliga • 7. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:28:12)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 16:18.

Je konec. Hertha dnes zvítězila na domácí půdě 3:1 nad Düsseldorfem. Ve 25. minutě přišel hraniční souboj ve vápně domácích, ale po zhlédnutí videa penalta nebyla nařízena. Ve 31. minutě ale byl opět povolán VAR a tentokrát se Fortuna dočkala penalty, ke které se postavil Hennings a proměnil. Ve 37. minutě ale dokázal srovnat Ibišević a ve 44. minutě otočil vývoj zápasu Dilrosun. Druhá půle byla v režii domácích, kteří se v 62. minutě dočkali dvoubrankového náskoku po trefě českého hráče Vladimíra Daridy. Poslední půl hodinku si domácí bez problémů pohlídali a tři body tak zůstaly doma.

90+4

90+3
    Ovšem centr směřující na první tyč nepřinesl nic nebezpečného a obrana Fortuny odvrátila balón do bezpečí.

90+2
    Střela domácího hráče byla zblokována a následuje tak rohový kop Herthy.

90+1
    Opět je k vidění pouze držení míče na domácích kopačkách a Hertha nikde nespěchá.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

88
    Bernard Tekpetey nyní uviděl za tvrdý faul na protihráče žlutou kartu a hráči Düsseldorfu už ví, že tento zápas prohrají a odjedou tak s prázdnou.

87
    Centr ze standardní situace nebyl špatný, ale obrana Herthy si s ním poradila.

86
    Nyní přišel faul domácího hráče a hosté tak mají k dispozici volný kop.

85
    Další útočná akce hostujícího mužstva nic nepřinesla a balón tak končí jen v zámezí za bránou.

83
    Posléze se do protiútoku sice dostala Hertha, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného a Fortuna získala autové vhazování.

82
    Nakonec sudí ukázal na rohový praporek, ale následný centr Düsseldorfu nebyl nijak nebezpečný.

81
    Kenan Karaman se snažil odcentrovat z levé strany, ovšem domácímu hráč trefil míč ruku, ale vypadá to, že druhé penalty se Fortuna nedočká.

80
    Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby a Hertha stále vede nad Düsseldorfem 3:1.

79
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Mathew Leckie.

79
    Nakonec se dostal do střelecké pozice Davie Selke, ale jeho pokus levačkou skončil jen několik metrů vedle brány soupeře.

78
    Domácí celek získal autové vhazování na polovině soupeře, o které se postará Lukas Klünter.

Michal Raška

Branky: 37. Ibišević (M. Wolf), 43. Dilrosun (Darida), 62. Darida (Lukebakio) – 32. Hennings (pen.)

Karty:   32. Boyata (HER), 52. Skjelbred (HER), 56. Grujić (HER) – 45. Bodzek (DSF), 75. Morales (DSF), 88. Tekpetey (DSF)

Hertha BSC: Jarstein – Klünter, Stark, Boyata, Mittelstädt – Skjelbred, Grujić – M. Wolf (79. Leckie), Darida, Dilrosun (60. Lukebakio) – Ibišević (C) (71. Selke).
    Náhradníci: Kraft – Duda, Kalou, Leckie, Plattenhardt, Lukebakio, Rekik, Selke, Torunarigha.

Fortuna Düsseldorf: Steffen – Zimmermann, K. Ayhan, Nuhu, Gießelmann – L. Baker (71. Morales), Bodzek – Tekpetey, Fink (C) (77. Karaman), Ampomah (63. Thommy) – Hennings.
    Náhradníci: Kastenmeier – Bormuth, Contento, Hoffmann, Morales, Karaman, Pledl, Sobottka, Thommy.

Rozhodčí: Martin Petersen – Alexander Sather, Christian Leicher