Mladá Boleslav – Litvínov 5:1 (kon.) | K. Vary – Sparta 2:5 (kon.) | Zlín – Pardubice 4:3 (kon.)
Olomouc – Plzeň 0:4 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 2:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
6:5 (2:1, 1:3, 3:1)
HC Dukla Jihlava
Pátek 04.10.2019, 17:00turnaj O Pohár DHL • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje! Dnes vás provedu zápasem mezi juniorskými týmy Bílých Tygrů Liberec a HC Dukly Jihlava. Oba celky už mají rozbruslení za sebou, zápas začíná za pět minut

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Král) – Böhm, Šedivý, Hampl, Kovář, Charvát (C) – Vomáčka, Šafařovský (A), Adamec, Jansa, Strnad, Jiruš, Liška, Drábek, Nezbeda, Rossmy, Šeliga, Měchura.

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Krejčí) – Piskač, Dvořák, Grauer, Rašín, Smolko, Trávník (A), Černohorský – Brož, Chlubna, Krajíček, Kardoš, Gergel, Fiala, Juda (C), Čermák (A), Doležal, Vlk.

00:01

00:10
    Úvodní buly vyhráli hosté, vyhodili ale na zakázané uvolnění a hra se tak přesouvá před Ondřeje Chaloupka.

00:45
    Liberečtí v útočném pásmu rychle přišli o kotouč a dopředu vyrazili Jihlavští, Pavel Čajan si proti střele Judy připsal svůj první dnešní úspěšný zákrok.

01:21
    Domácí gólman opět zasahuje, tentokrát proti ráně Patrika Čermáka.

02:24
    Adam Charvát přišel o kotouč při rozehrávce, ale jeho chybu napravil Pavel Čajan, který pokus Vítězslava Broše ukryl ve své náruči.

03:31
    Píská se zakázané uvolnění hostů, v úvodu utkání je zatím vidět hodně nepřesností na obou stranách.

04:00
    Filip Kovář pálil od modré čáry, jenže přestřelil. Kotouč je ale stálo pod kontrolou domácích.

04:28
    Tygři si vypracovali dobrý tlak, který vyvrcholil ránou Adama Měchury zpoza kruhů, s níž však Ondřej Chaloupek neměl větší problémy.

05:20
    A další zakázané uvolnění Jihlavy.

06:00
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři jdou zásluhou krásné individuální akce do vedení! VOJTĚCH JIRUŠ to udělal parádně, v plné rychlosti se vřítil do útočného pásma a z levé strany poslal puk přímo do šibenice. Asistence: Petr Šafařovský.

06:58
    Miroslav Juda velmi nebezpečně pálil zpoza levého kruhu, puk ale těsně minul branku!

07:40
    Hosté si vypracovali dobrý tlak v útočném pásmu, žádnou větší příležitost z něj ale nevytěžili.

08:43
    Patrik Čermák vjel do útočné třetiny a z pravé strany prověřil Čajana, ten byl však pozorný a kotouč bez problémů lapil.

09:30
    Domácím se nepovedla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

10:04
    Už to mohlo být o dvě branky! Filip Jansa zpoza branky naservíroval kotouč Michaelu Drábkovi, jeho pokus ale Chaloupek zastavil skvělým přesunem!

10:53
    Šance na druhé straně! Jiří Kardoš vystihl rozehrávku domácích a ocitl se tak sám před Čajanem, jenže byl už moc blízko a liberecký gólman s jeho zakončením neměl větší problémy.

11:59
    Lukáš Nezbeda se trochu se štěstím dostal ke kotouči a hned ho z levého kruhu poslal na branku, těsně však minul.

12:41
    Zakázané uvolnění domácích, hra se přesunuje před Čajana.

13:27
    Dukla právě vstřelila branku!
    Máme vyrovnáno! Hosté si vytvořili velký tlak, ve kterém se nejdřív obrovskou šanci vypracoval Brož, Čajan ale svůj tým zachránil. Na ránu MIROSLAVA JUDY po přihrávce Chlubny už ale nestačil. Asistence: Tomáš Chlubna.

14:30
    Tygrům se nepovedl přechod přes modrou čáru, píská se ofsajd.

15:43
    Liberečtí jdou opět do vedení! Hosté chybovali v rozehrávce, díky čemuž se ke kotouči dostal ADAM LIŠKA, jenž tvrdou ránou z mezikruží nedal Chaloupkovi žádnou šanci. Bez asistence.

16:41
    Domácí vstřelený gól nabudil, teď jsou na ledě více vidět!

17:58
    Tygři se dostali do přečíslení, Dominik Šeliga přenechal kotouč Jakubovi Šedivému, jehož ránu chytil Chaloupek s nemalými potížemi!

18:54
    Už mohlo být opět vyrovnáno! Tomáš Chlubna teď měl dvě obrovské šance, nejdříve před brankou tečoval ránu jednoho ze svých spoluhráčů a vzápětí střílel z bezprostřední blízkosti, v obou případech mu ale radost překazil skvěle chytající Pavel Čajan!

19:35
    Adam Měchura vjel do útočného pásma a vypálil, jenže jen do boční sítě. Kotouč mají pod kontrolou hosté.

20:00

Máme za sebou první dvacetiminutovku, po které vedou domácí 2:1. K vidění byl vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách, lepší mušku v zakončení mají zatím Tygři. Skóre utkání otevřel hezkou individuální akcí Vojtěch Jiruš. Na jeho trefu odpověděl jihlavský kapitán Miroslav Juda. V 16. minutě ale vrátil vedení na stranu svého týmu Adam Liška. Uvidíme, jak se zápas bude dál vyvíjet.

Další třetina začne přibližně v 17:47.

20:01

20:20
    Úvodní buly prostřední třetiny vyhráli Tygři a hned se vydali do útočného pásma, kde z dobré pozice pálil Michael Drábek, jeho ránu ale obětavě zblokoval jeden z jihlavských beků.

20:37
    Jihlava na začátku druhé třetiny vyrovnává! Po chybě Petra Šafařovského na modré čáře se do samostatného úniku dostal LUKÁŠ GERGEL, jenž střelou o tyč nedal Čajanovi žádnou šanci. Asistence: Patrik Rašín.

21:40
    Uvidíme první dnešní přesilovku, zahrají si ji Tygři. Na trestnou lavici putuje Daniel Piskač (JIH) za nedovolené bránění.

22:20
    Domácí si v úvodu přesilovky vypracovali dobrý tlak, jenže žádnou větší šanci si nevytvořili a hosté vyhazují.

22:50
    Filip Jansa v dobré pozici promáchl a Jihlavští se následně opět osvobozují.

23:29
    A další vyhození hostů, Tygrům se tato přesilovka nedaří.

23:40

24:24
    Početní výhodu si vyzkouší i Jihlava. Na trestnou lavici usedne Lukáš Nezbeda (LIB), jenž se provinil podrážením.

24:40
    Severočeši se v úvodu oslabení osvobozují.

25:19
    Patrik Čermák se prokličkoval až do prostoru mezi kruhy, odkud vypálil, jenže těsně minul.

26:05
    Tygři jdou do tří! Na trestnou lavici jde pykat Jakub Šedivý (LIB) za krosček.

26:50
    Jihlava jde do vedení! Krátce po návratu Nezbedy na led si vzal kotouč MIROSLAV JUDA a přízemní střelou z levého kruhu překonal Čajana, před kterým dobře clonil jeden z Jihlavských. Asistence: Vítězslav Broš, Patrik Čermák.

27:50
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Hampl – 2 min.).

28:30
    Hosté využívají další přesilovku a jdou do dvoubrankového vedení! Chlubna výborně udržel útočné pásmo, nahrál Dvořákovi, který naservíroval kotouč volnému JIŘÍMU KARDOŠOVI, před kterým stála už jen poloprázdná branka. Asistence: Adam Dvořák, Tomáš Chlubna.

29:47
    Tygři můžou snížit v přesilovce, Patrik Rašín (JIH) se totiž provinil nedovoleným bráněním.

30:04
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Chlubna – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Kovář – 2+2 min, hrubost).

30:21
    Domácí si v úvodu početní výhody vytvořili dobrý tlak, jenže žádnou větší příležitost z něj nevytěžili a hosté následně vyhazují.

30:50
    A opět se Jihlavští osvobozují.

31:30
    Rána Benneta Rossmyho od modré čáry byla obětavě zblokována jedním z hostujících beků.

31:47
    Hosté v plném počtu. Tygrům se ani tato přesilovka moc nepovedla.

32:01
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Chaloupek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Doležal.

32:50
    Michael Drábek se prokličkoval až před Ondřeje Chaloupka, jenže ten jeho pokus z bezprostřední blízkosti zastavil.

33:31
    Martin Böhm nebezpečně pálil z levé strany, i jeho střelu však Chaloupek chytá!

34:01
    Hosté v plném počtu. Tahle přesilovka se Tygrům povedla zatím nejlépe, jenže kýžený gól v ní nevstřelili.

34:55
    Teď to málem bylo už o tři branky! Miroslav Juda se zčistajasna objevil úplně osamocen před Čajanem, ale v ideální pozici přestřelil!

36:22
    Tygři nakonec přece jen snižují! Po ose Nezbeda – Šafařovský se k puku dostal BENJAMIN VOMÁČKA, jenž propálil Chaloupka. Asistence: Petr Šafařovský, Lukáš Nezbeda..

37:19
    Miloslav Adamec vyslal dělovku zpoza pravého kruhu, puk sice minul branku, následně se ale odrazil od zadního mantinelu před branku, Chaloupek ho však se štěstím ukryl pod svou lapačkou.

38:04
    Tygři vyhazují na zakázané uvolnění.

38:45
    Další nepovedená rozehrávka domácích, opět se píská zakázané uvolnění.

39:40
    Kotouč je ve středním pásmu, v této třetině už se pravděpodobně nic nestane.

40:00

Máme za sebou druhou třetinu, ve které jsme viděli hodně vyloučení a hlavně čtyři góly. Jihlava se díky třem gólům v řadě dostala do dvoubrankového vedení, tři minuty před koncem ale dokázal snížit Benjamin Vomáčka. Před třetí třetinou je tak vše otevřené.

Další třetina začne přibližně v 18:39.

40:01

40:29
    Tygři se hned po buly vřítili do útočného pásma, kde se puk dostal k volnému Filipu Kovářovi, který dělovkou z pravého kruhu pořádně vystrašil Chaloupka!

41:13
    Hostům se nepovedla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

41:47
    Tygři jsou na začátku třetí třetiny jednoznačně lepší. Vojtěch Jiruš se teď hezky dostal až před Chaloupka, ten ale jeho bekhendový pokus vyrazil.

42:09
    Hra je vykázána do středního pásma, jeden z Libereckých byl totiž v brankovišti.

42:13
    Tygři můžou vyrovnat v přesilovce. Na trestnou lavici usedl Jakub Grauer (podrážení)

43:15
    Tomáš Chlubna se v oslabení dostal do samostatného úniku, Petr Šafařovský ho zastavil pomocí faulu. Je tedy nařízeno trestné střílení!

43:15
    Tomáš Chlubna nic nevýmyšlel a zkusil prostřelit Čajana, ten však jeho ránu ukryl ve své lapačce!

43:31
    Kotouč mají pod kontrolou hosté, Tygrům se zatím tato přesilovka vůbec nedaří.

44:13
    Hosté v plném počtu. Domácí sehráli tuto početní výhodu velmi špatně a můžou být rádi, že v ní sami neinkasovali.

45:18
    Po pomalejším vstupu do třetiny se hosté začínají probouzet a vytváří si své šance.

46:04
    Dominik Šeliga vjel do útočného pásma a z pravé strany prověřil Chaloupka, ten byl však pozorný a ukryl kotouč ve své náruči.

48:06
    Jihlavští jdou opět do dvoubrankového vedení! Střelu Černohorského z úhlu vyrazil Čajan jen na hůl TOMÁŠE CHLUBNY, kterému stačilo trefit poloodkrytou branku. Asistence: Jakub Černohorský.

49:00
    Na Tygry měl obrdžený gól motivační účinek, pořád se nevzdávají a chtějí zápas dotáhnou alespoň do prodloužení!

49:51
    Domácím se nepovedl přechod přes modrou čáru, píská se ofsajd.

51:20
    Liberečtí jsou opět na dostřel jediného gólu! Rossmy v přečíslení 2 na 1 hezky nahrál MICHAELU DRÁBKOVI, který se sám před Chaloupkem nemýlil. Asistence: Bennet Rossmy.

52:11
    Tygři udělali obrovskou chybu v rozehrávce, díky čemuž se do ideální palebné pozice dostal Jindřich Karboš, Pavel Čajan proti němu však předvedl skvělý zákrok a drží tak svůj tým stále ve hře!

53:27
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Juda – 2 min., hákování).

53:40
    Hosté se v úvodu oslabení dvakrát osvobozují.

54:07
    Tygři využívají přesilovku a vyrovnávají! Ránu Jiruše z pravého kruhu vyrazil Chaloupek jen na hůl FILIPA KOVÁŘE, který ho z bezprostřední blízkosti překonal! Asistence: Vojtěch Jiruš, Michael Drábek.

55:03
    Neskutečné, Tygři jdou do vedení! Zasloužil se o to FILIP KOVÁŘ, jenž vjel do pásma, vypálil, a kotouč k překvapení všech skončil až v síti!

56:40
    Jihlavské inkasovaný gól hodně zaskočil, Tygři jsou teď jasně lepší.

57:33
    Mohlo být vyrovnáno! Patrik Čermák ještě hledal v přečíslení 2 na 1 svého lépe postaveného spoluhráče, Adam Charvát ale předvedl vynikající obranný zákrok a přihrávku vypíchl!

58:00
    Tohle je šance! Jihlavští stráví poslední dvě minuty v přesilovce, na trestnou lavici usedl Jan Hampl (LIB) za krosček.

58:00
    Oddechový čas pro hosty.

58:41
    Filip Kovář teď obětavě zblokoval tvrdou ránu Patrika Čermáka. Velká bojovnost libereckého beka!

58:41
    Hosté to zkouší v šesti!

59:15
    Jihlavští si vypracovali velký tlak, jenže Tygři brání opravdu obětavě a blokují hodně střel, takže Pavel Čajan zatím nemusel zasahovat.

59:17
    Oddechový čas si berou i domácí.

59:23
    Domácí hned po buly vyhazují.

59:38
    Tak tohle je velká komplikace pro Jihlavu! Počet hráčů na ledě se nám vyrovná, za držení hole bude pykat Jakub Černohorský (JIH).

59:50
    Puk je v obranném pásmu hostí. Zbývá už jen deset sekund!

Zápas je u konce, tři body nakonec berou po skvělém obratu Tygři. Ještě v 52. minutě přitom prohrávali o dvě branky, pak ale zásluhou jedné branky Michaela Drábka a dvěma gólům obránce Filipa Kováře otočili na konečných 6:5.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji hezký víkend! (19:19:08)

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 6. Jiruš (Šafařovský), 16. Liška, 37. Nezbeda (Šafařovský, Vomáčka), 52. Drábek (Rossmy), 55. Kovář (Jiruš, Drábek), 56. Kovář – 14. Juda (Chlubna), 21. Gergel (Rašín), 27. Juda (Brož, Čermák), 29. Kardoš (Dvořák, Chlubna), 49. Chlubna (Černohorský)

Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Podrazil.