Kralupy n. Vltavou – Ústí n/L 2:5 (kon.) | Havířov – Litomyšl 11:2 (kon.) | Přerov – Šumperk 0:3 (kon.)
Warriors Brno – Vsetín 1:11 (kon.) | Kobra – Písek 2:5 (kon.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 2:6 (kon.)
HC Kobra Praha
2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
IHC Králové Písek
Pátek 04.10.2019, 18:45 • Zimní stadion Kobra, Praha 4 (Braník) • DHL Extraliga juniorů • Skupina A

Na Braníku je dohráno, Písek dnes na ledě Kobry předvedl slušný výkon a po zásluze si do tabulky připisuje tři body. To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou! (20:47:58)

59:28
    Písek právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, tři body půjdou na jih Čech! Opuštěnou klec Kobry trefil MATĚJ NOVOTNÝ – 2:5! Hotovo, Písečtí se mohou radovat z výhry. Bez asistence.

59:08
    Káninský poslal kotouč do útočného pásma, Kobra hraje bez gólmana!

58:32
    Stanislav Vajner nahodil kotouč z hranice pásma dopředu, trefil jen mantinel za Ondríkovou klecí.

58:12
    Smetana se protlačil před soupeřovo brankoviště, z ideální pozice ale minul domácí svatyni.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí části!

57:13
    Černý opustil trestnou lavici a okamžitě jel pomoct svým spoluhráčům, bojuje se o střední pásmo.

56:43
    Ránu z vysokého úhlu domácí gólman zastavil betonem, poradil si i s následnou střelou z modré.

56:11
    Míříme do finiše, čtyři minuty před koncem základní hrací doby se Písečtí znovu vrací před Ondríka.

55:49
    Matyáš Ondrík vytáhl z rukávu další zákrok, gólman Kobry teď udržel svůj výběr ve hře.

55:13
    Mikuláš Černý (KOB) vzteky bouchl holí do trestné lavice, tentokrát byl vykázán za podrážení.

54:46
    Odpískaná hra vysokou holí přesune hráče z útočného pásma Kobry k hostující modré čáře.

54:27
    Ondrík si na své konto připsal další úspěšný zákrok, následně se zase na chvilku přerušuje.

54:06
    Černý se za malou chvíli vrátí na ledovou plochu, Jihočeská přesilovka se pomalu ale jistě krátí.

53:27
    Jeden z domácích v rohu odzbrojil protihráče a následně bez váhání vyhodil puk ven z pásma.

53:01
    Jihočechům se v přesilovce nedaří vymyslet nějakou nebezpečnější akci, domácí mají vše pod kontrolou.

52:32
    Smetana zastavil vyhozený kotouč u modré čáry, objel vlastní klec a vyrazil do útočného pásma.

52:21
    Mikuláš Černý (KOB) na dvě minuty oslabuje svůj celek, domácí forvard je vyloučen za krosček.

51:58
    Kobra se v koncovce hodně trápí, Buchta má naprosté minimum práce. Písek si hlídá svůj náskok.

51:40
    Třetí třetina se přelila do své druhé poloviny, domácím na vyrovnání zbývá už jen osm a půl minuty.

50:28
    Káninský najížděl na pravý kruh, Petřík mu rychlým vypíchnutím zabránil ohrozit Buchtovu branku.

49:57
    Kobra je častěji na kotouči, kvůli výborné písecké obraně a částečně i vlastním chybám se jí ovšem vůbec nedaří si vypracovat větší střelecké šance.

Dnešní utkání sleduje 43 diváků.

49:07
    Škutinu jeden z hostujících borců obral o kotouč u modré čáry, Písek následně hned zamířil do útoku.

48:35
    Halou zaduněl Buchtův beton, písecký gólman má na svém kontě další úspěšný zákrok.

48:05
    Domácí budou muset na přesilovkách ještě zapracovat, dnes se v nich v tom nejlepším světle nepředvedli...

47:28
    Branickým se nedaří udržet před Buchtou, Jihočeši pečlivě brání a pravidelně je vyhání ven za modrou.

46:44
    Domácí dostávají ideální šanci vsítit kontaktní gól. Za držení míří na trestnou Jan Tampier (PIS).

46:28
    Písečtí se znovu usazují před Ondríkem, uvidíme, co tým od Otavy vymyslí tentokrát.

45:52
    Kobra právě vstřelila branku!
    Tak tohle byla velká paráda v podání MIKULÁŠE ČERNÉHO! Domácí útočník se v mezikruží dostal ke kotouči a i přes dotěrného protihráče zakončil, přičemž jeho pozemní střela zamířila přesně mezi Buchtovy betony – 2:4! Bez asistence.

44:57
    Brož chtěl nabídnout puk spoluhráči, který se ale krátce předtím rozhodl vystřídat. Písek tak přišel o pryž.

44:06
    Jeden z Králů z modré čáry nahodil kotouč za pražskou svatyni, kde se k němu dostali zase domácí.

43:28
    Stupka u mantinelu zneškodnil Egerta, domácí se následně rychle přesunuli před Buchtu.

42:53
    Momentálně se hraje hlavně ve středním pásmu, ani jednomu celku se nedaří proklouznout za modrou.

42:02
    Kobra je aktivnější a snaží se zápas zdramatizovat, písečtí hokejisté ale výborně brání.

41:09
    Tak tohle bylo rychlé, Jihočeši po vyhraném vhazování před domácí klecí podruhé v zápase odskakují do tříbrankového náskoku! Krátce po buly se ke kotouči se dostal MILAN PETŘÍK, který bez váhání usměrnil puk do sítě – 1:4! Asistence: Matěj Novotný.

40:52
    Káninský je na ledě, Kobra hraje v plném počtu. Po dalším icingu se teď bude vhazovat před Ondríkem.

40:24
    Domácí se rychle přesunuli před Buchtu, hosté jim ale po pár sekundách vzali kotouč.

40:01

Dvě třetiny jsou za námi, Písek v Praze zaslouženě vede o dvě branky. Kobra je dnes zatím všude o dvě sekundy později, hosté kontrolují tempo hry a nepouští svého soka do větších šancí. Uvidíme, jestli se status quo nějak změní v závěrečném dějství.

Další třetina začne přibližně v 20:18.

40:00

39:42
    Novotný si z kruhu najel před branku a následným zakončením trefil výstroj branického gólmana.

39:15
    Hosté se pokoušeli puk za Ondríka doslova procpat, gólman Kobry se ale nenechal nachytat.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:43
    Kobra periodu dohraje ve čtyřech, s menším trestem za hákování na trestnou odjíždí Mansúr Káninský (KOB).

38:04
    Prostřední perioda se už jen dohrává, oba celky dělají chyby a zřejmě už potřebují delší pauzu.

37:36
    Zakončení Přibyla z modré čáry obětavě zblokoval jeden z protihráčů v mezikruží.

36:52
    Domácí odpověď na sebe tentokrát nenechala dlouho čekat, Braničtí rychle snižují! Z hranice brankoviště kotouč za Buchtu protlačil MIKULÁŠ ČERNÝ! Asistence: Jan Výrut, Roman Vandirek.

35:45
    A už je to o tři branky, s domácími nadějemi na vítězství to začíná vypadat špatně! Třetí branka do kobří sítě padla z hole MATĚJE NOVOTNÉHO. Asistence: Jan Kurfürst.

34:51
    De Sousa chtěl přihrát spoluhráči, přihrávka ale nebyla přesná a kotouč tak skončil na písecké holi.

34:18
    Cichoň se vrátil na led, oba týmy jsou v pěti. Jeden z hostů drží kotouč za klecí a čeká, až se na led dostane čerstvá lajna píseckých hokejistů.

33:38
    Egert našel ukázkovou přihrávkou Anderleho, který z hranice brankoviště poslal puk do Ondríka.

33:14
    Oddechový čas pro hosty.

32:48
    Lukáš Kulvejt nic neřešil a okamžitě po přejezdu modré čáry vypálil, Ondrík odpověděl betonem.

31:56
    Jakub Cichoň (KOB) se vrací na trestnou lavici, tentokrát za vysokou hůl. Čeká nás hra čtyři a čtyři.

31:46
    Písek oslabení zvládá na jedničku, Kobra dosud na Buchtu ani jednou nevystřelila.

31:10
    David Pelant (PIS) je vykázán za podrážení, domácí hokejisté si podruhé v utkání zkusí přesilovku.

30:52
    Slabá střela Robina Míška z mezikruží jen orazítkovala mantinel za svatyní Petra Buchty.

30:10
    Hosté zvyšují své vedení na dvě branky, v polovině utkání Ondríka zakončením z bezprostřední blízkosti klece překonal VÁCLAV BROŽ – 0:2! Asistence: Jan Kurfürst.

29:08
    Současné vyloučení, za sekání na trestnou lavici putují Jakub Cichoň (KOB) a Jiří Egert (PIS).

27:59
    A znovu, přihrávkám Kobry chybí notná dávka přesnosti. Buly před Ondríkem se opakuje.

27:40
    Větších šancí dnes vidíme minimum, na icingy je ovšem střetnutí opravdu bohaté. Teď za něj může Kobra.

27:13
    První písecká rozehrávka po konci oslabení zajela až za Ondríka, zakázané uvolnění.

26:43
    Kobra toho v přesilovce moc nepředvedla, Tampier bude vysvobozen z lavic hanby jen za několik sekund.

26:15
    Mansúr Káninský vybruslil na mezikruží a zakončil, Buchta vytáhl z rukávu další úspěšný zákrok.

25:40
    Jeden z hostů ukončil dlouhou kombinaci Kobry, po zachycení kotouče na svou hůl jej pak rychle vyhodil.

24:48
    Bezmála pět minut po startu druhé periody se poprvé vylučuje, za hákování je potrestán Jan Tampier (PIS).

24:03
    Šálek byl odstaven od kotouč z píseckou klecí, hosté se nyní snaží protlačit dopředu.

23:11
    Káninský chtěl zpoza branky nahrát Cichoňovi, nepřesná nabídka ale projela až před domácí klec.

22:29
    Výpad Králů do branické třetiny ledové plochy bylo domácími velmi rychle zneškodněno.

21:51
    Kobra se usadila v útočném pásmu, Stupkova rána z pravé strany skončila v Buchtově výstroji.

21:02
    Hru obou celků v úvodu periody doprovází řada nepřesností, sledujeme poněkud nezáživnou partii.

20:28
    Ofenzivní tažení Branických přerušil hvizd píšťalky čárového rozhodčího, který je nachytal v ofsajdu.

20:08
    Osm sekund po úvodním vhazování druhé třetiny se přerušuje kvůli zakázanému uvolnění Kobry.

20:01

Úvodní perioda dnešního střetnutí mezi Kobrou a Pískem nám moc pohledný hokej nenabídla. Hosté měli po většinu dějství jasnou převahu, za výborného Ondríka ale dostali jen jeden kotouč, a do první přestávky tak odchází s hubeným náskokem. Uvidíme, jestli domácí ve druhé třetině promluví do dění na ledě o něco více než dosud, nebo zda-li je Králové udrží na uzdě.

Další třetina začne přibližně v 19:30.

20:00

19:58
    Jan Skalík zpoza vlastní klece vyhodil kotouč přes všechny čáry, první třetina je u konce.

19:47
    Vajner z přečíslení tři na jednoho trefil břevno branické branky, tohle bylo těsné!

19:20
    Pelant vybojoval kotouč za vlastní svatyní, následný jihočeský výpad byl rychle zneškodněn.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:36
    Buchta skočil po volném kotouči, sudí znovu přerušil hru. Buly proběhne po pravé straně hostující klece.

17:56
    Do konce první části zbývá už jen něco málo přes dvě minuty, hosté mají na ledě stále převahu.

17:13
    Zakončení jednoho z píseckých borců zadunělo o nastražený beton hbitého domácího gólmana.

16:41
    Písek má na ledě stále převahu, Ondrík musel likvidovat další ránu. Buchta se už musí celkem nudit.

15:18
    Výrut u trestné lavice schytal tvrdý hit z dílny Stanislava Vajnera, oklepal se ale rychle.

14:43
    Buchta se pro jistotu rozhodl přikrýt kotouč rukavicí, na moment tak přerušil průběh prvního dějství.

14:24
    Domácí chtěli na inkasovanou branku rychle odpovědět, Písek ale jejich první tažení rychle odrazil.

13:40
    Hosté se zničehonic prosazují, a v polovině čtrnácté minuty tak otevírají skóre! Překvapivou ranou takřka okamžitě po vyhraném vhazování Ondríka překonal JAN KARBULKA – 0:1! Asistence: Matěj Přibyl.

13:27
    Přes dva protihráče zakončoval Andrle, jehož projektil uvízl ve výstroji branického strážce klece.

13:04
    Prudký výpad Jihočechů skončil dalším úspěšným zákrokem domácího gólmana, na chvilku se přerušuje.

12:25
    Tampier projel do útočného pásma po křídle, Písek po nějaké době opět kuje pikle před Ondríkem.

11:58
    Cichoň poslal krátkou přihrávkou dopředu Výruta, který byl okamžitě po přejezdu modré odzbrojen.

11:25
    Sledujeme hodně fyzickou podívanou, ani jeden tým teď svému soupeři nenechává nic bez boje.

10:40
    V rohu u Ondríka se bojuje o kotouč, do tahanice je zapojeno hned několik borců z obou klubů.

10:08
    Z vysokého úhlu se ozval Lamač, maskovaný strážce branické klece byl ale připraven i tentokrát.

09:33
    Z hranice brankoviště zkoušel štěstí Václav Brož, ani on ale recept na domácího gólmana nenašel.

08:44
    Kobra se na chvilku probojovala před Buchtu, výborná písecká obrana jí ale nepustila do zakončení.

08:11
    Ondrík zastavil kotouč před svou klecí a poslal jej za branku, kde se jej ujal jeden z jeho spoluhráčů.

07:38
    Odpískáno další zakázané uvolnění, tentokrát se jej dopustili domácí. Vhazování proběhne po levé ruce zatím stoprocentního Matyáše Ondríka.

06:47
    Hra se přesunula do branické části kluziště, Ondrík teď musí být konstantně ve střehu. Písek tlačí.

05:55
    Novotný na kruhu zachytil přihrávku protihráče, prudké zakončení uvízlo na betonu hbitého Ondríka.

05:07
    Karbulka se dostal na kruh a vypálil, střela se od Ondríkovy vyrážečky odrazila do plexiskla.

04:40
    Prim na ledě hrají hlavně obrany obou celků, střelecký pokus jsme už nějakou dobu neviděli.

03:55
    Petřík rozehrál kotouč podél mantinelu do útočného pásma, puk si tam ale na své hole vzali domácí.

03:15
    Jeden z hostujících borců drží kotouč za svou brankou a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

02:36
    Sup ve středním pásmu nezvládl zachytit přihrávku, v písecké třetině se pak ke kotouči dostali hosté.

02:16
    Cibuzarovo nahození od modré čáry zaplulo do Ondríkovy nastavené rukavice, hra je přerušena.

01:52
    Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, více ze hry mají stále domácí hráči.

01:20
    Do bezprostřední blízkosti Ondríkova brankoviště proklouzl Petřík, domácí gólman odpověděl betonem.

00:47
    Úvod utkání patří jednoznačně domácí, kteří jsou pevně usazení v soupeřově pásmu.

00:20
    Buchta si na své konto připsal první zákrok, hosté o chvilku později vyhodili kotouč za zakázané uvolnění.

00:01

Úvodní buly je tu!

Oba celky už se vrátily zpět na ledovou plochu, za malou chvíli půjdeme na věc.

Ještě jednou vám přeji hezký páteční večer, tentokrát už přímo z branické haly. Níže si můžete prohlédnout dnešní úvodní sestavy obou celků. Po ledě se prohání rolba, začínáme za pět minut.

HC Kobra Praha: Ondrík (Dusil) – Skalík, Skorčík, Vandirek, Suda, Ženíšek, Stejskal, Cichoň – Stupka, Výrut, de Sousa, Míšek, Mucha (A), Ksandr, Sup, Šálek (C), Škutina, Káninský, Černý.

IHC Králové Písek: Buchta (Kováč) – Cibuzar, Pelant, Šafář, Kulvejt, Tampier, Kurfürst, Vajner – Anderle, Brož, Přibyl (C), Karbulka, Novotný (A), Egert, Fríd (A), Petřík, Andrle, Lamač.

Rozhodčí: Müller – Dědek, Stanko.

Příjemný večer z Prahy! Aktuální ročník REDSTONE Extraligy juniorů dnes pokračuje sedmým kolem, v jehož rámci domácí Kobra na svém ledě přivítá Písek.

Braničtí v úvodu sezóny prožívají pořádnou frustraci. Krom střetnutí prvního kola na ledě Chrudimi totiž zatím ani jednou neokusili sladkou chuť vítězství, přičemž hned tři z dosavadních čtyř porážek přišly až v prodloužení. Na svém kontě tak mají pouhých šest bodů, které stačí jen na předposlední příčku v tabulce západní skupiny.

Ani Králům nemůže být úplně do zpěvu. Na svou první výhru po základní hrací době čekali až do posledního kola, kdy uspěli v Chrudimi. Předtím prohráli tři utkání v řadě, přičemž sezónu zahájili těsným vítězstvím nad Žďárem. Dosud tak nasbírali o bod více než jejich dnešní soupeř a jsou pátí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 37. Černý (Výrut, Vandirek), 46. Černý – 14. Karbulka (Přibyl), 31. Brož (Kurfürst), 36. Novotný (Kurfürst), 42. Petřík (Novotný), 60. Novotný