Vladivostok – Nižněkamsk 2:0 (kon.) | Novosibirsk – Dynamo Moskva 1:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 3:0 (kon.)
Ufa – Magnitogorsk 0:3 (kon.) | Riga – Viťaz 1:2 (kon.) | Petrohrad – Spartak Moskva 2:3 (po pr.)
SKA Petrohrad
2:3 (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Spartak Moskva
Pondělí 07.10.2019, 18:30 • Ice Palace, Petrohrad • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:05:40)

Trestné minuty: 12:10

Utkání je u konce a hosté si vybojovali prémiový bod v bleskově odehraném prodloužení, kdy rozhodl zcela volný Martinš Karsums. Petrohradu tak nebyla nic platná převaha, kterou domácí předváděli ve třetí třetině, mají pouze jeden bod.

60:28 Martinš KARSUMS - 2:3

60:28
    Spartak právě vstřelil branku!
    No tak to bylo hodně rychlé, je rozhodnuto! Hosté se usadili v útočném pásmu, přihrávka z pravé strany našla před brankou zcela volného MARTINŠE KARSUMSE a ten střelou mezi tělem a lapačkou gólmana Melničuka rozhodl zápas. Asistence: Alexandr Chochlačov.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 26:20
    Vyhraná vhazování: 38:19
    Hity: 30:16

Šedesát minut rozhodnutí nepřineslo, i když to vypadalo, že po rychlém startu a vyrovnávacím gólu Vladimira Tkačova z devatenácté vteřiny se dočkáme možná i obratu. Spartak poté ale svou třetinu zamkl a Hudáček další gól nepřipustil. A jelikož to platilo i na druhé straně u Melničuka, máme tu prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:14
    Melničuk si teď nebyl příliš jistý svým zákrokem proti střele od modré. Tu na něj vyslal Karsums.

58:23
    Přes obránce vystřelil Plotnikov, Hudáček puk svou lapačkou pouze vyrazil. Hra pokračuje bez přerušení.

57:53
    Po delší době je Spartak před Melničukem, pokusy jsou ale spíše na náhodu.

56:37
    Po objetí branky přihrál Koskiranta do druhé vlny, následná bomba šla vedle Hudáčkovy branky.

55:53
    Spartak úporně brání své pásmo, vypadá to, že je s výsledkem spokojen a zbytek nechá na prodloužení, případně nájezdy.

54:27
    Barabanov si pěkně zeširoka objel útočné pásmo a zkusil zakončení z bekhendové strany. Hudáček se ale měl na pozoru a střelu vyrazil.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 37. Burdasov (Kemppainen), 41. Tkačov (S. Plotnikov, Rundblad) – 8. D. Višněvskij (Chochlačov, R. Hanzl), 19. R. Hanzl (Chochlačov, Rylov), 61. Karsums (Chochlačov)

SKA Petrohrad: Melničuk (Hellberg) – Rundblad, Tokranov, Dyblenko, A. Bělov, Zub, Zubarev, Galeňuk – S. Plotnikov, Lehterä, Tkačov – Burdasov, Kemppainen, Barabanov – Karpov, Koskiranta, Děrgačov – Ketov, Kablukov, Kuzmenko – Marčenko.
    Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Gončarov, D. Višněvskij, Rylov, Hersley, Kulik, Grišin, Trišin – Karsums, Zubov, Daugavinš – Talalujev, R. Hanzl, Chochlačov – Fjodorov, Juňkov, Stoljarov – Leščenko, Šaškov, Cyplakov – Šablovskij.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Ravodin – Lazarev, Šeljanin

Diváci: 11 936