Plzeň – Zug 2:1 (1:0 po s.n.) | Kärpät – Skellefteå 5:4 (3:2 po s.n.) | Färjestad – Mnichov 3:1 (kon.)
Luleå – Belfast Giants 4:0 (kon.) | Junosť Minsk – Pelicans Lahti 2:3 (0:3 po s.n.) | Mannheim – Djurgården 2:1 (kon.)
Vienna Capitals – Tychy 5:2 (kon.) | Grenoble – Bern 1:3 (kon.) | Rungsted Seier Capital – Hämeenlinna 3:1 (kon.)
Lausanne – Třinec 5:3 (kon.) | Biel – Klagenfurt 4:2 (kon.) | Cardiff – Frölunda 2:9 (kon.)
konec
Luleå Hockey
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Belfast Giants
Úterý 15.10.2019, 18:00 • Coop Norrbotten Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina C
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  S konstatováním, že Luleå Hockey zvítězila s čistým kontem, se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek večera. (20:07:36)
   
  Už před samotným duelem bylo jasné, že Luleå bude hájit roli favorita, což ve střetnutí také potvrdila. Švédské mužstvo nasypalo soupeři čtyři branky a pojistilo si první příčku ve skupině C. Pokud budeme hodnotit hru, tak domácí byli aktivnější a také kvalitnější. Naopak pro Belfast Giants letošní putování Ligou mistrů končí se čtyřmi body. Celek z Velké Británie zaskočil pouze liberecké Bílé Tygry a můžeme říct, že se mezi nejlepšími úplně neztratil.
   
  Konec zápasu.
   
  59:15
  Einar Emanuelsson se natlačil před obránce a přihrál pod sebe, kam mířil další domácí útočník. Ovšem Belfast tentokrát obstál, když soupeři nepovolil zakončit.
   
  58:51
  V závěru utkání zde máme ještě jedno přerušení, jelikož hostující mužstvo vyhodilo na zakázané uvolnění.
  57:08 Noel GUNLER - 4:0
   
  57:08
  Luleå právě vstřelila branku!
  Je definitivně hotovo! Jesper Sellgren najel do útočného pásma a žabičkou poslal černou gumu před branku. NOEL GUNLER byl v nebezpečné pozici a jen nastavil hůl tak, aby kotouč zamířil mezi brankářovy betony. Asistence: Jesper Sellgren a Robin Kovacs.
   
  56:25
  Po dlouhé kombinaci vystřelil od modré čáry Engsund, jehož snažení zastavil první bránící hráč. Luleå v útočné třetině ještě zůstala.
   
  54:48
  Na druhé straně se ve velké šanci nacházel Brian Ward, který byl sám před brankářem, kterého rozhýbal. Jenže v klíčovém momentu mu černá guma utekla, a tak se Belfast Giants gólu nedočkal.
   
  54:00
  Po zachycení puku se hráči domácího celku hnali ve dvou na brankáře. Celou akci na sebe vzal Viktor Edström, jenž mířil do bližší šibenice. Ovšem Shane Owen vytáhl parádní zákrok ramenem a je hrdinou okamžiku.
   
  53:05
  Další přihrávka mířila na střed útočného pásma, kde byl Petter Emanuelsson. Domácí útočník nemohl zakončit, jelikož mu byla přeseknuta hokejka. Hlavní rozhodčí ale vylučovat nebude.
   
  52:20
  Nils Lundkvist vyslal nabídku na teč, ovšem ta byla v předbrankovém prostoru sražená do ochranné sítě.
   
  51:50
  Od levého mantinelu se napřáhl Karl Fabricius, jehož rána zamířila do lapačky hostujícího gólmana.
   
  51:10
  Vyloučení v týmu Belfast Giants (Matt Pelech – 2 min., vysoká hůl).
   
  50:14
  Nejproduktivnější hráč domácího celku Ilomäki zůstal sám na pravém kruhu, jenže zakončení z jeho hole skončilo na betonu brankáře.
   
  48:58
  Na pravé straně jeden z hráčů přenechal černou gumu za sebou a ke střele se pak odhodlal Einar Emanuelsson. Jeho snažení skončilo na prvním bránícím hráči.
   
  47:52
  Cink a pak to halou pouze zahučelo! Domácí celek vyslal střelecký pokus z osy hrací plochy, ovšem kotouč zastavila branková konstrukce.
   
  47:16
  Na druhé straně se od modré čáry napřáhl Curtis Leonard, jehož pokus si cestu mezi tři tyče nenašel.
   
  46:23
  Hostující brankář pokryl další dělovku od modré čáry, musel si dávat pozor, protože předním probíhaly hned dva souboje.

  Michal Luxa

  Branky a nahrávky: 17. Connolly (Lundkvist, P. Emanuelsson), 24. Brännström (Lundkvist, Gunler), 36. Connoly (Ilomäki, P. Emanuelsson), 58. Gunler (Sellgren, Kovacs)


  Luleå Hockey: Rautio (Lassinatti) – Lundkvist, Gustavsson, Sondell, Sellgren, Själin, Jalvanti, Thyni Johansson, Engsund – P. Emanuelsson, Connoly, Farley – Fabricius, Berglunf, Kovacs – Gunler, Ilomäki, Brännström – E. Emanuelsson, Mattsson, Edström
  Belfast Giants: Owen (Dickson) – Forsberg, Leonard, Raine, Garside, Pelech, Swindlehurst – Wronka, Lake, Raddox – Smotherman, War, Hamilton – Long, Hook

  Rozhodčí: Kova, Björk – Sandström, Yletyinen