Liberec – Jablonec 2:2 (kon.) | Olomouc – Č. Budějovice 1:3 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 0:2 (kon.)
Slavia – Příbram 3:1 (kon.)
SK Sigma Olomouc
1:3 (0:1)
SK Dynamo Č. Budějovice
Sobota 19.10.2019, 16:30 • Andrův stadion, Olomouc • FORTUNA:LIGA • 13. kolo

Fotbalisté Olomouce doma trochu překvapivě podlehli Českým Budějovicím 1:3. Nováček soutěže se ujal v prvním poločase vedení díky přesné střele Ivana Schranze. Domácí se dočkali vyrovnání v 51. minutě, kdy centr Vepřeka usměrnil na bránu Jakub Yunis a po nešťastné teči Tomáše Sivoka balón zamířil do protipohybu brankáře Drobného. Dynamu to však vadit nemuselo. V 62. minutě se totiž krásně trefil Patrik Brandner, který z dvaceti metrů přeloboval na okraji malého vápna stojícího gólmana Reichla a čtvrthodinu před koncem pečetil výhru nováčka po rohovém kopu Ivan Schranz. Ten si tak z Hané poveze hned dva zápisy do tabulky střelců. (18:32:16)

90+3

90+3
    Centr z levé strany si pohlídal Drobný, který si míč stáhl ze vzduchu. Každou chvíli zazní závěrečný hvizd.

90+2
    Ivo Táborský se dostal k míči před šestnáctkou. Takticky s ním došel až k rohovému praporku, kde pro hosty pošetřil cenné sekundy.

90+1
    Tak ještě tři minuty.

90
    Po útočném faulu Tandira bude rozehrávat Drobný. Za malou chvíli se dozvíme, kolik času ještě sudí Houdek nastaví.
    89. Plškův pokus doprostřed pohlídal Drobný

89
    Následně to zkusil z dálky Plšek. Balón se snesl do náruče brankáře Drobného.

89
    Houska si na rohu šestnáctky rovnal míč příliš dlouho a byl tak odzbrojen dříve, než stačil vystřelit.

88
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Matěj Helešic.

86
    Hosté zatím kontrolují závěr zápasu. Táborský nyní zahrával rohový kop, který musela řešit obrana Olomouce.

85
    Hosté hrozí z protiútoků a teď mohli definitivně rozhodnout! Ivo Táborský v šestnáctce obehrál Víta Beneše a přes vybíhajícího Reichla posílal balón na vzdálenější tyč, kam doběhl Matej Mršić o chvilku později, než bylo třeba k tomu, aby míč dokopl do volné brány.

84
    Václav Jemelka to zkusil z 20 metrů. Jaroslava Drobného svým pokusem protáhl, ovšem gólman Dynama si nakonec připsal jistý zákrok.

83
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází David Ledecký, přichází Jiří Kladrubský.

83
    Mršić se po ztrátě snažil rychle získat míč zpět, ale pomohl si faulem. Domácí rozehráli rychle, ovšem také nepřesně a Jihočeši budou opět vhazovat.

81
    Falta se při svém průniku zahnal až za postranní čáru. Hosté budou vhazovat.

79
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Ivo Táborský.

77
    Dnešní utkání sleduje 2807 diváků.

Martin Augustin

Branky: 51. Sivok (vla.) – 19. Schranz (Brandner), 62. Brandner (Čavoš), 75. Schranz (Čolić)

Karty:   42. Látal (OLO) – 35. Schranz (CEB), 57. P. Novák (CEB), 59. Ledecký (CEB)

Rohy: 6:4.
    SK Sigma Olomouc: Reichl – Zahradníček, Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Houska – Pilař (65. Tandir), P. González (75. Texl), Plšek, Falta – Yunis.
    Náhradníci: Mandous – Tandir, Štěrba, Látal, Greššák, Kerbr, Texl.

SK Dynamo Č. Budějovice: Drobný – Čolić, Sivok (C), L. Havel, P. Novák – Havelka, Čavoš – Brandner, Schranz (79. Táborský), Mršić (88. Helešic) – Ledecký (83. Kladrubský).
    Náhradníci: Křížek – Delarge, Táborský, Mustedanagić, Kladrubský, Helešic, Kulhánek.

Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Hock