K. Vary – PZ Kladno 4:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
PZ Kladno
Čtvrtek 31.10.2019, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Karlovarským se zatím letos velmi daří. Z dosavadních třinácti utkání ztratili body jen dvakrát, pokaždé proti rivalům z Plzně. V tom posledním, které se odehrálo v sobotu, navzdory povedené první třetině padli celkovým poměrem 3:5. V tabulce jsou energetici na druhém místě právě za Plzní.

PZ Kladno
    To na Kladně zažívají úplně něco jiného jiného. Zvítězit se jim letos podařilo pouze jednou proti Litvínovu poměrem 3:2. V posledním zápase v derby proti Rytířům padli vysoko 8:0. Když se naposledy střetli s Energií, tak si z utkání odvezli prohru 6:0. Je tedy jasné, kdo bude do dnešního duelu papírovým favoritem, ale Pracovní zálohy se mohou alespoň pokusit překvapit.

HC Energie Karlovy Vary: Maleček (Kubát) – Dorot, Houdek "C", Bulka, Hohl "A", Vogel, Sýkora – Kupčo, Šlechta, Príhoda, Bubanec, Matas, Rymon "A", Botoš, Sapoušek, März, Varvařovský

PZ Kladno: Hykel (Liemann) – Melichna, Rubáček "C", Šmejkal, Stich, Horn – Rynda, Zukriegel "A", Pospíšil, Cihelka, Hanousek, Trojna, Redlich "A", Kulich, Mikeska, Vosyka

Rozhodčí: Němec – Gerát, Hanák.

00:01

00:20
    Domácí se hned ze začátku usazují v útočném pásmu.

01:03
    Nepovedenou rozehrávku hostí zachytil Matas a Energie může pokračovat v tlaku.

02:04
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Lukáš März vyslal přesný pas za obranu přesně na holi ROBINA SAPOUŠKA, který svou bekhendovou střelou zavěsil pod víko Hykelovy svatyně. Asistence: Lukáš März.

03:58
    Ke slovu se dostávají i hosté, jenomže obrana Západočechů je okamžitě vyhání z pásma.

05:31
    Pracovním zálohám se stále nedaří rozehrát.

05:45
    Nyní vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

06:22
    Vosyka zavezl kotouč do útočného pásma a zkouší něco vymyslet na domácího brankáře.

07:43
    Energetici se ale znovu usazují v útočné třetině.

08:36
    Rynda při proti útoku hledal Mikesku, přihrávku ale zblokovala obrana.

09:24
    Varvařovský vyslal skákavý pas na Šlechtu, ten si ho však nedokázal zpracovat.

10:28
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

11:10
    Sapoušek zkusil střelu od modré, Hykela však nepropálil.

12:00
    Varvařovský střílel zpoza kruhů, jeho střelu obrana vyrazila do ochranné sítě.

13:15
    Dominik Rymon si pohrál s obránci a našel před brankou volného SAMUELA ŠMAJDU, který bez problémů zavěsil do odkryté svatyně. Asistence: Dominik Rymon a David Černý.

14:47
    Energetici nepolevují a znovu se utábořili v obranném pásmu hostí.

15:48
    A znovu dvojice Rymon – Šmajda, Hykel však Šmajdovu střelu tentokrát vyrazil betonem.

16:52
    Stich to zkusil od modré, jeho pokus šel jen do ochranné sítě.

17:31
    Hanousek zachytil nepovedou rozehrávku energetiků, pozorného Malečka však nepřekonal.

17:46
    Na druhé straně obraně ujel März, na Hykela svou forhendovou kličkou však nevyzrál.

18:26
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Matas – 2 min., faul loktem).

19:09
    Vosyka našel úplně volného Kulicha, Maleček se však stihl přesunout.

20:00

První část za námi! Ta nám nastínila, kdo by měl být dnes favoritem. Energie byla více na kotouči, měla více ze hry a vede po právu 2:0. O góly se postarali ve třetí minutě Robin Sapoušek a po něm se ve čtrnácté minutě prosadil Samuel Šmajda. Další třetina začne přibližně v 18:44.

20:01

20:01
    Vyloučení v týmu PZ Kladno (Hanousek – 2 min., hákování).

20:25
    Kotouče se znovu zhostily kotouče a uzamykají Kladno v jejich obranné třetině.

22:00
    Kladno je v plném počtu, Západočeši však pokračují v nátlaku i nadále.

23:02
    Energetici spěchali do útoku, zastavuje je ofsajd.

23:45
    Kotouč se odrazil na střídačku domácích a vhazuje ve středním pásmu.

24:00
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Botoš – 2 min., krosček).

24:23
    Vosykova střela z pravého kruhu těsně minula Malečkovu svatyni.

25:31
    Kupčo se dostal až k Hykelovi, na toho svou forhendovou střelou nevyzrál.

26:00

26:55
    Príhoda hledal před branou Botoše, tomu však kotouč ujel.

27:48
    Po tvrdém hitu zůstává na zemi Sapoušek, už se ale zvedá a vypadá v pořádku.

28:49
    Energetici zasypávají Hykela střelami ze všech stran.

29:58
    Houdek vyslal kotouč směrem k Hykelovi, ten si s ním však poradil.

30:58
    Hykel se musel proti dalším karlovarským střelám blýsknout dalšími výbornými zákroky.

32:00
    Kladno se ne a ne dostat ven z pásma.

32:45
    Zukriegelův pas na Redlicha zachytila obrana.

33:45
    Karlovarští jsou však zpátky v útoku.

34:18
    PZ Kladno právě vstřelilo branku!
    Adam Rnda našel obranou nepokrytého MARTINA MIKESKU, který svou trefou snižuje. Asistence: Adam Rynda a Milan Cihelka.

35:48
    Energie chce rychle dát uklidňující branku a zkouší to na Hykela ze všech stran.

37:00
    Teď si ovšem domácí mezi sebou moc nerozuměli a Pracovní zálohy spěchají do útoku.

37:59
    Černý z mezikruží střílí pouze nad.

38:47
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Sýkora – 2 min., faul kolenem).

40:00

Druhá část u konce! V té měli herně navrch opět karlovarští, jenomže to byli hosté, kdo se mohl radovat z gólu. O ten se postaral ke konci třetiny Martin Mikeska. Další třetina začne přibližně v 19:28.

40:01

40:34
    Energetici vyhazují a mohou střídat.

41:07
    Hostům se nepodařilo rozehrát dle představ a puk doklouzal na zakázané uvolnění.

42:06
    Energetici teď vyčkávají s rozehrávkou.

42:49
    Vyloučení v týmu PZ Kladno (Redlich – 2 min., napadení).

43:02
    Kupčo z dorážky po Šmajdově střele trefuje tyč!

43:40
    Rymonova dělovka šla vedle.

44:07
    ROBIN SAPOUŠEK tvrdou střelou z mezikruží propálil Hykela a využívá tak přesilovky. Asistence: Kryštof Bulka a Dominik Rymon.

45:02
    Energie se znovu usazuje v útoku a vyhlíží další branku.

45:38
    Šlechta bekhendovou zadovkou vyslal kotouč, který se svezl těsně vedle brankové čáry.

46:40
    Energetici znovu vyrážejí do útoku a vytváří si plno nebezpečných příležitostí.

47:44
    Príhodovu dělovku Hykel vyráží pravým betonem.

48:16
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Príhoda – 2 min., vysoká hůl).

48:40
    Domácí v klidu vyhazují a jedou střídat.

49:31
    Západočeši znovu uklízí kotouč do bezpečí.

50:16

51:13
    Přesnou střelou z levého kruhu vymetl roh Hykelovy svatyně LUBOMÍR KUPČO. Asistence: Jan Botoš.

51:57
    Vyloučení v týmu PZ Kladno (Redlich – 2 min., hákování).

53:57

54:33
    Sapoušek tvrdou střelou prověřil brankáře Hykela.

55:06
    Šlechta střelou z otočky z mezikruží orazítkoval břevno!

56:22
    Pracovním zálohám se nedaří v klidu rozehrát.

57:13
    Hohlův pokus od modré zblokovala obrana.

57:14
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Botoš – 2 min., vysoká hůl).

58:11
    O vítězi dnešního klání je víceméně rozhodnuto a týmy se do ničeho neženou.

59:14

Konec zápasu. (19:55:52)

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 3. Sapoušek (März), 14. Šmajda (Rymon, Černý), 45. Sapoušek (Bulka, Rymon), 52. Kupčo (Botoš) – 35. Mikeska (Rynda, Cihelka)

Rozhodčí: Němec – Gerát, Hanák