Barys – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Čeljabinsk – Jekatěrinburg 3:5 (kon.) | Jokerit – N.Novgorod 3:1 (kon.)
Petrohrad – Jaroslavl 1:2 (kon.) | Spartak Moskva – Vladivostok 3:4 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 2:1 (kon.)
Nižněkamsk – Kazaň 4:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
3:5 (0:2, 1:3, 2:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Sobota 02.11.2019, 13:00 • Ledová aréna Traktor • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (15:28:27)

Československá stopa v utkání

Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:45
    Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 34 zákroků, 3 góly, 91,9%

Je konec! Avtomobilist Jekatěrinburg dnes zvítězil na ledě Traktoru Čeljabinsk poměrem 5:3. Začátek utkání nebyl nijak moc atraktivní, ale nakonec jsme se přece jenom dočkali branky, když se v 16. minutě prosadil Alexej Vasilevskij. O dvě minuty později to bylo už 2:0 pro Avtomobilist, protože další branku přidal Denis Bodrov. Konec třetiny se tak hostům hodně povedl. Tak jak hosté skončili první třetinu, tak začali tu druhou a ve 33. minutě poslal hosty do tříbrankového vedení Dacjuk. Ve 37. minutě se domácím podařilo poprvé vsítit branku, kterou vstřelil Mansurov. O tři minuty později ale vrátit třígólový náskok na straně hostů Dawes a ve 44. minutě přidal ještě jednu branku Obidin. Dlouho se zdálo, že je před třetí třetinou rozhodnuto, ale v 51. minutě se trefili Kravcov a o pár desítek vteřin později také Kosov. Traktor tak snížil na 3:5, ovšem posléze už branka nepadla.

59:40
    Další velký závar před bránou Avtomobilistu, ovšem Avcinova střela neskončila za zády Kováře, ale hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

59:19
    Hostům se sice po vhazování podařilo dostat ke kotouči, ale prázdnou bránu netrefili.

59:02
    Pokus Demida Mansurova byl zblokován do ochranné sítě a po vhození kotouče na buly bude hrát Čeljabinsk v šesti bez brankáře.

58:37
    Čeljabinsk ale nedokáže udržet útočné pásmo na delší dobu a Jekatěrinburgu se daří vyhazovat kotouče.

58:09
    Lukáš Sedlák se dostal středem hrací plochy ke střele, ale tu opět zlikvidoval Jakub Kovář, který má nyní hodně práce.

57:39
    Střela domácího hráče z levé strany minula hostující svatyni.

57:04
    Hosté se tentokrát dopustili pouze zakázaného uvolnění a hra se přesune zpět před bránu Jakuba Kováře.

56:06
    Avtomobilist přežil těžké dvě minuty a pomalu to vypadá, že i přes dramatický konec toto utkání zvládne.

55:44

55:09
    Velký zmatek v brankovišti Jekatěrinburgu, ale hosté nakonec dokázali odpálit kotouč do bezpečí.

54:37
    Čeljabinsk vybojoval kotouč ve třetině svého soupeře, ale následný pokus Vitalije Kravcova skončila bezpečně v moci brankáře Kováře.

54:00
    Domácí mají šest minut před koncem další velkou šanci skórovat a snížit stav na rozdíl jediné branky, jelikož získali přesilovou hru.

53:44
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Peter Holland – 2 min., sekání).

53:20
    Nyní je hra přerušena a následuje tak krátká komerční přestávka.

52:47
    Avtomobilist se vydal dopředu po pravé straně, ale do nějakého zakončení se nedostal.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 27. Mansurov (Šepelev), 51. Kravcov (Borodkin, Sergijenko), 51. Kosov (Karlin) – 16. Alexej Vasilevskij (Dacjuk, A. Garejev), 18. D. Bodrov (Holland, D. Bodrov), 23. Dacjuk (Sexton), 30. Dawes (Golyšev, Macek), 34. Obidin

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (34. Fedotov) – Virtanen, Sergijenko, Šepelev, Kalinin, Karpuchin, Menšikov, Borodkin – Kravcov, Těrtyšnyj, Sedlák – Lisin, Malychin, Avcin – Karlin, Kosov, Fatějev – Grišakov, Šolochov, Koňkov – Mansurov.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – I. Višněvskij, Gurkin, D. Bodrov, Mamkin, Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Pereljajev – Golyšev, Macek, Dawes – Sexton, Holland, Litovčenko – A. Garejev, Dacjuk, Bělousov – Suslov, Chripunov, V. Popov – Obidin.

Rozhodčí: Viktor Gašilov, Jurij Oskirko – Daniil Zacharov, Alexander Černyšjov