Philadelphia – Carolina 4:1 (kon.) | Columbus – Vegas 1:2 (kon.) | NY Islanders – Ottawa 4:1 (kon.)
Montreal – Boston 5:4 (kon.) | Toronto – Los Angeles 3:1 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 1:2 (0:2 po s.n.)
Dallas – Colorado 4:1 (kon.) | Calgary – Arizona 4:3 (po pr.) | Vancouver – St. Louis 1:2 (po pr.)
Anaheim – Minnesota 2:4 (kon.) | San Jose – Chicago 4:2 (kon.)
New York Islanders
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Ottawa Senators
Středa 06.11.2019, 01:08 • Barclays Center, New York • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:37:11)

V tomto utkání nehráli žádní čeští nebo slovenští hokejisté.

Tři hvězdy utkání
    1. Cal Clutterbuck (NYI) 1+1
    2. Casey Cizikas (NYI) 1+1
    3. Cole Bardreau (NYI) 1+0

New York Islanders to dokázali! V domácím utkání proti Ottawě zvítězili 4:1 a povedlo se jim vyhrát jubilejní 10. zápas v řadě!

Lépe do utkání vstoupili hosté, kteří otevřeli skóre v oslabení v 8. minutě. To bylo ovšem z jejich strany vše. Islanders po pouhých 39 vteřinách srovnali zásluhou Clutterbucka a ve druhé třetině strhli vedení na svou stranu po proměněném trestném střílení Bardreauem. Ottawa se sice snažila něco s výsledkem udělat a živila naději poměrně dlouho, ale v polovině třetí třetiny stačilo domácím 40 vteřin ke vstřelení dvou branek a definitivním rozhodnutí o svém triumfu.

59:36
    Bardreau znovu vyhazuje puk. Ottawa v této přesilovce už korigovat skóre nejspíš nebude.

59:12
    Domácí vyhazují ze svého pásma.

59:02
    Nebezpečná střela Chabota od modré, Naměstnikov se ještě natahoval po puku vedle brankoviště.

58:30
    Islanders vyhazují puk ze svého pásma.

58:11
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 2+2 min + 10 min. osobní trest, hrubost).

58:11
    Během přerušené hry se strhl krátká hádka mezi Tkachukem a Johnstonem. Johnston poté přes rozhodčího udeřil Tkachuka dvakrát pěstí do obličeje.

58:11
    Domácí vyrazili do útoku ve třech proti jednomu, ale přihrávka z pravého křídla nebyla vůbec dobrá. Hra je poté přerušena.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty utkání.

57:34
    Islanders se snaží zápas především v klidu dohrát a nepřipustit, aby se Ottawa ještě dostala do nějaké šance. Duclairova střela byla mezi kruhy sražena do ochranné sítě.

56:10
    Bardreau nepřesně přihrál a dopustil se zakázaného uvolnění.

56:01
    O puk se pro změnu bojuje ve středním pásmu.

55:34
    Domácí se přeci po chvíli dostávají k puku a vyváží ho ze své třetiny.

55:08
    Nelson v obranném pásmu dlouze držel puk u mantinelu, proti dvěma soupeřům se mu ovšem nepovedlo vyhodit.

54:26
    Tkachuk se dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 9. Clutterbuck (Cizikas, D. Toews), 36. Bardreau (TS), 50. Cizikas (Clutterbuck, Mayfield), 51. Jo. Bailey (Dobson, Pelech) – 8. Pageau (Naměstnikov)

New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield, Dobson, Boychuk – Lee, Barzal, Jo. Bailey – Beauvillier, B. Nelson, Brassard – Dal Colle, Cizikas, Clutterbuck – Johnston, Bardreau, Wahlstrom.
    Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – Chabot, N. Zajcev, Goloubef, Hainsey, Borowiecki, DeMelo – B. Tkachuk, Pageau, Duclair – Naměstnikov, Tierney, Co. Brown – Ennis, Anisimov, B. Ryan – N. Paul, Beaudin, Boedker.

Rozhodčí: MacDougall, Sutherland – Berg, Shewchyk

Diváci: 11 212