Tampa – NY Rangers 9:3 (kon.) | Florida – Winnipeg 3:4 (kon.) | Buffalo – Carolina 4:5 (po pr.)
Minnesota – Arizona 3:2 (kon.) | Edmonton – Colorado 6:2 (kon.) | Vancouver – Dallas 2:4 (kon.)
Anaheim – San Jose 3:5 (kon.) | Los Angeles – Detroit 3:2 (po pr.)
Edmonton Oilers
6:2 (4:1, 2:1, 0:0)
Colorado Avalanche
Pátek 15.11.2019, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

59:37
    Ještě jedno vyloučení. Domácí obránce Darnell Nurse vyfasoval v závěru zápasu dvě minuty za vysokou hůl.

56:26
    Ryan Graves podruhé v zápase usedl na trestnou lavici za vysokou hůl a celkem byl vyloučen potřetí.

56:16
    T.J. Tynan se ocitl na vzdálenější pravé tyči ve velké šanci a po přihrávce z levého křídla mohl skórovat do prázdné brány, jenže Mike Smith předvedl úžasný přesun, po kterém puk vyrazil!

48:20
    Brankář Oilers Mike Smith vyrazil prudkou střelu Nazema Kadriho z levého křídla a poté si poradil i s dorážkou Kevina Connautona, který poté mezi kruhy pálil tvrdě bez přípravy! Skvělé zákroky.

39:55
    Střela Colorada od modré čáry skončila na tyči a Ryan Nugent-Hopkins byl poté vyloučen za hákování.
    38:15 Ryan NUGENT-HOPKINS - 6:2

38:15
    Edmonton právě vstřelil branku!
    RYAN NUGENT-HOPKINS si najel před bránu na pěknou zpětnou přihrávku Connora McDavida z pravého křídla a výstavní střelou zápěstím zamířil do levého horního rohu brány! Oilers využili třetí přesilovou hru v dnešní zápase a vedou vysoko 6:2. Asistence: Connor McDavid a Leon Draisaitl.

37:44
    Colorado hrálo v šesti a týmový trest za příliš mnoho hráčů na trestné lavici odsedí Vladislav Kameněv.
    36:36 André BURAKOVSKY - 5:2

36:36
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Mike Smith vyrazil nahození Avs od modré čáry pravým betonem přímo před sebe a z dorážky ho za to potrestal ANDRÉ BURAKOVSKY! Hosté snížili a skóre činí 5:2. Asistence: Erik Johnson.

31:44
    Colorado mělo po skončení třetí přesilové hry obrovskou šanci, Mike Smith ale střelu z levého kruhu pro buly fantasticky vyrazil v rozkleku a nepřekonala ho ani následná dorážka Avalanche!

29:32
    Darnell Nurse zbytečně fauloval za bránou hostujícího Colorada a byl vyloučen na dvě minuty za krosček.

28:32
    Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Adam Werner, přichází Antoine Bibeau.
    28:32 Connor MCDAVID - 5:1

28:32
    CONNOR MCDAVID napřáhl na vrcholu pravého kruhu k další parádní střele, která zamířila ke vzdálenější levé tyči brány a znamená hattrick – 5:1! Asistence: Oscar Klefbom a Leon Draisaitl.

27:48
    Nazem Kadri šel do zakončení příliš urputně a vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění brankáři Oilers.

27:29
    Vladislav Kameněv nádherně vypálil v levém kruhu pro buly a Mika Smitha zachránila tyč!

24:22
    Ryan Graves podruhé v zápase zamířil na trestnou lavici. Tentokrát dostal menší trest za podrážení.

20:00
    Nazem Kadri sice na vzdálenější levé tyči sklepl nahození z pravého křídla do sítě, jenže to už zazněla siréna a čas z úvodní třetiny vypršel!

19:24
    Mike Smith ukryl střelu Colorada od modré čáry v lapačce a Ethan Bear dostal dvě minuty za držení.
    15:51 Connor MCDAVID - 4:1

15:51
    CONNOR MCDAVID vlétl do útočného pásma a parádní střelou z vrcholu mezikruží zamířil nad lapačku Adama Wernera! Puk skončil v pravém horním rohu brány a Oilers vedou po využití přesilové hry o tři góly. Čas na budík pro hráče Avs. Asistence. Leon Draisaitl a Oscar Klefbom.

15:30
    Ryan Graves dostal dvě minuty za vysokou hůl a Edmonton má k dispozici druhou přesilovou hru.
    12:42 Zack KASSIAN - 3:1

12:42
    Leon Draisaitl bleskově objel bránu Colorada a ZACK KASSIAN na vzdálenější levé tyči zametl puk do odkryté sítě! Edmonton vstřelil dva góly v rozmezí pouhých 28 sekund. Skóre zápasu je 3:1. Asistence: Leon Draisaitl a Connor McDavid.
    12:14 Connor MCDAVID - 2:1

12:14
    CONNOR MCDAVID rychle zamíchal s pukem a na bodu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k rychlé střele zápěstím, kterou vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Oilers otočili skóre a vedou 2:1. Asistence: Oscar Klefbom a James Neal.

11:47
    Edmonton dostal Colorado pod tlak, ze kterého pramenil faul Tysona Josta a dvě minuty za podrážení.

06:45
    Connor McDavid prokázal obrovskou rychlost a protáhl se až před bránu, Adama Wernera ale mezi betony z blízkosti nepřekonal! Málem 2:1!
    06:16 Ryan NUGENT-HOPKINS - 1:1

06:16
    RYAN NUGENT-HOPKINS si nyní najel na zpětnou přihrávku Connora McDavida z pravého křídla a nádhernou střelou z vrcholu mezikruží zamířil nad vyrážečkou brankáře Adama Wernera do levého horního rohu brány! Je vyrovnáno na 1:1. Asistence: Connor McDavid a Leon Draisaitl.

03:56
    Darnell Nurse fauloval u hrazení Nazema Kadriho a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Šance Avs.
    01:20 André BURAKOVSKY - 0:1

01:20
    Mike Smith sice zasáhl proti střele Cala Makara z mezikruží levým betonem, o pár sekund později ho ovšem překonal ANDRÉ BURAKOVSKY, který parádní střelou z vrcholu pravého kruhu vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Colorado vede nad Oilers rychle 1:0. Asistence: Nazem Kadri.

00:28
    Zack Kassian v útočném pásmu sestřelil tvrdým hitem Nathana MacKinnona, kterého se vydal pomstít Matt Calvert, a vzájemná ostrá bitka skončila nerozhodně, protože je roztrhli rozhodčí. Po pouhých 28 sekundách jsme byli svědky bitky a oba borci dostali pět minut.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 7. Nugent-Hopkins (McDavid, Draisaitl), 13. McDavid (Klefbom, Neal), 13. Kassian (Draisaitl, McDavid), 16. McDavid (Draisaitl, Klefbom), 29. McDavid (Klefbom, Draisaitl), 39. Nugent-Hopkins (McDavid, Draisaitl) – 2. Burakovsky (Kadri), 37. Burakovsky (E. Johnson)

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Bear, Klefbom (A), Jones, K. Russell, Benning – Draisaitl, McDavid (C), Kassian – Neal, Nugent-Hopkins (A), J. Archibald – Nygård, Haas, Chiasson – Khaira, Sheahan, P. Russell. Hlavní trenér: Dave Tippett.
    Colorado Avalanche: Werner (29. Bibeau) – Girard, E. Johnson (A), Graves, Makar, Cole, Connauton – Calvert (A), MacKinnon (A), Donskoi – Burakovsky, Kadri, Compher – Nieto, Bellemare, Ničuškin – Jost, Kameněv, Tynan. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Garrett Rank. Čároví: Bevan Mills, Travis Gawryletz

Diváci: 17188