Tampa – Buffalo 5:2 (kon.) | Philadelphia – Vancouver 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 3:2 (po pr.)
Columbus – Ottawa 1:0 (kon.) | NY Rangers – Minnesota 3:2 (po pr.) | Nashville – St. Louis 3:2 (2:1 po s.n.)
Dallas – Vegas 4:2 (kon.) | Anaheim – NY Islanders 3:0 (kon.) | Los Angeles – San Jose 3:4 (po pr.)
Los Angeles Kings
3:4 (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
San Jose Sharks
Úterý 26.11.2019, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

San Jose se dostalo do tříbrankového vedení. Následně ale domácí celek dokázal ve třetí třetině dvěma góly vyrovnat, a tak šel zápas do prodloužení. V něm byli lepší Sharks, o jejichž výhře rozhodl Patrick Marleau. (07:42:22)

San Jose právě vstřelilo branku!
    První střelu brankář dokázal vyrazit, na dorážku najetého PATRICKA MARLEAUA už byl krátký, dva body z tohoto zápasu bere hostující celek.

62:00
    hraje se hodně opatrně.

61:37
    Oba týmy střídají, domácí mají puk za svou brankou.

61:05
    Na výraznější šanci v prodloužení čekáme, Adrian Kempe nyní minul branku. Zkoušel to na vzdálenější tyčku.

60:56
    Hra je přerušena, pokračovat se bude tři na tři.

60:56

60:44
    Kings kombinují v útočném pásmu.

60:24
    Ani jeden celek se momentálně nikam nežene. Hosté rychle vyhodili přes všechny čáry.

60:04
    Kings pokračují v přesilovce.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46
    Oddechový čas pro domácí.

59:46
    Buly v útočném pásmu Kings, domácí hrají nyní výborně.

59:24
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

58:56
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Dylan Gambrell.

58:36
    Domácí se nastěhovali do útočného pásma, kde kombinují.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty ve třetí třetině.

57:32
    Anže Kopitar (Los Angeles) byl dlouho na ledě, nahodil kotouč do útočného pásma, a pak šel střídat.

57:18
    Jeden z domácích hráčů pálil z první, ale minu branku.

57:00
    Jonathan Quick (Los Angeles) si dokázal poradit se střelou od modré čáry, k dorážce se hosté už nedostali.

56:24
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny. Oba celky hrají aktivně.

55:28
    Zakázané uvolnění vrací hru, vhazovat se bude před brankou San Jose. Martin Jones (San Jose) musí být pozorný.

55:13
    Alex Iafallo (Los Angeles) se pokoušel dostat do brejku, ale výborně zapracovala obrana Sharks.

54:51
    Timo Meier (San Jose) byl před brankou volný, spoluhráči zakončit nedokázali.

54:30
    Hra plyne nyní velmi rychle, sledujeme dramatický duel, který nabízí souboje, střety, branky, šance.

52:52
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Gól v přesilovce a je vyrovnáno. Třetí branka Kings v řadě a tříbrankový náskok hostů je pryč. Kotouč do brány dorazil ANŽE KOPITAR. Asistence: Alex Iafallo, Adrian Kempe.
    52:52 Anže KOPITAR - 3:3

52:44
    Martin Jones (San Jose) nadvakrát zastavil kotouč.

52:20
    Nyní se domácí pokoušeli projít do útočného pásma, ale hra je zastavená pro ofsajd. Buly ve středním pásmu.

52:10
    Jonathan Quick (Los Angeles) vyjel za svou branku, odkud rozehrává.

51:41
    Michael Amadio (Los Angeles) to vzal na sebe, jeho rána byla snadnou kořistí pro brankáře Sharks.

51:20
    Jeden z domácích hráčů dorážek z bezprostřední blízkosti, ale kotouč končí mimo.

51:00
    Přesilovku nyní hraje domácí celek, který může vyrovnat ve druhé polovině třetiny.

50:50
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Marcus Sörensen – 2 min., nedovolené bránění).

50:13
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetiny, Kings se nyní musí bránit tlaku soupeře.
    48:31 Dustin BROWN - 2:3

48:31
    Nyní to domácím už vyšlo a je sníženo na rozdíl jediné branky. První střelu DUSTINA BROWNA ještě brankář dokázal vyrazit, na dorážku už byl krátký, Aktivní hra se domácím vyplatila. Asistence: Alex Iafallo a Anže Kopitar.

48:00
    Osm minut hry ze třetí třetiny je pryč, domácí celek stále prohrává o dvě branky.

47:21
    Komerční přestávka.

46:30
    Domácí celek nyní hraje nejlepší pasáž v zápase, Sean Walker znovu vypálil. Ani tentokrát se domácí neprosadili.

46:10
    Sean Walker jako správný bek od modré čáry poslal kotouč před branku, Martin Jones (San Jose) byl připravený.

45:40
    Alex Iafallo (Los Angeles) pálil od modré čáry, akce pokračovala dál. Následně se kotouč pohyboval v brankovišti Sharks, ale domácí hráči nedokázali zakončit.

45:22
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje. Sharks hrají takticky velmi dobře.

45:05
    Jonathan Quick (Los Angeles) dobře viděl na střelu soupeře, a tak si s pokusem od modré čáry dokázal poradit.

43:56
    Akci Kings zastavilo postavení mimo hru.

43:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není. Patrick Marleau (San Jose) se z ničeho nic v útočném pásmu zmocnil kotouče, ale vypálit nedokázal.

42:27
    Kyle Clifford (Los Angeles) to zkoušel individuálně nyní, ale vypálit na branku nedokázal. Dobře k němu přistoupili soupeři.

41:35
    Martin Jones (San Jose) měl nyní plné ruce práce, ale dokázal si poradit se střelou z bezprostřední blízkosti i s dorážkou.

41:00
    Sledujeme aktivní hru Sharks. Hosté se dostali do útočného pásma, jejich ofenzivní snahu musel zastavit až Jonathan Quick.

40:20
    Utkání pokračuje třetí třetinou, hostující celek vede o dvě branky.

40:01

Do tříbrankového vedení se dostal hostující celek ve druhé třetině. V jejím závěru se také dokázal prosadit domácí celek, kterému se díky pěkné ráně Kempeho podařilo utkání částečně zdramatizovat.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Už se nic nestane.
    38:59 Adrian KEMPE - 1:3

38:59
    Domácí celek v závěru druhé třetiny snižuje na rozdíl dvou branek, výborně si před branku vybruslil a brankáře překonal střelou ke vzdálenější tyči ADRIAN KEMPE. Asistence: Blake Lizotte, Austin Wagner.

38:22
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, San Jose má nyní sice převahu, ale do výraznějších šancí se dostat nemůže.

38:00
    Marcus Sörensen (San Jose) pálil z dobré pozice, jeho rána byla na poslední chvíli zblokovaná domácím hráčem.

37:45
    Hostující celek to nyní sehrál velmi dobře, dostal se do několika dobrých pozic. Střely buď mířily mimo, nebo je vyrazil domácí brankář.

36:39

36:00
    Bez výraznější šance odehráli domácí hokejisté tuto přesilovku.

35:46

35:07
    Střílená domácí přihrávka před branku byla tečovaná, vhazovat se bude před brankou San Jose. Hosté zatím v pohodě brání.

34:30
    Drew Doughty (Los Angeles) pálil od modré čáry, jeho rána končí vysoko nad brankou.

34:04
    Domácí hokejisté mají možnost přesilové hry, na svou úvodní branku v zápase stále čekají.

33:46
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Dylan Gambrell – 2 min., hákování).

33:25
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznější střelecké pozice.

32:45
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál.

32:31
    Komerční přestávka, po které se bude vhazovat u branky, ve které je Jonathan Quick.

32:15
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hostující celek vede o tři branky.

30:50
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku San Jose. Domácí jsou střelecky aktivnější 16:12, ale na góly prohrávají.
    28:45 Timo MEIER - 0:3

28:45
    Šťastná branka pro hostující celek. Vyhozený kotouč nedokázal Carl Grundström zpracovat, a tak jej získali hosté. Brenden Dillon našel výborně postaveného u tyčky TIMA MEIERA, jehož práce byla snadná, doklepl kotouč za brankovou čáru. Asistence: Brenden Dillon a Kevin Labanc.

28:33
    Domácí fanoušci se snaží povzbuzovat své oblíbence.

28:14
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, Kings prohrávají o dvě branky, hraje se spíše ve středním pásmu.
    26:19 Timo MEIER - 0:2

26:19
    Domácí celek propadl v útočném pásmu, rychlého protiútoku dokázali hosté využít. Po přesné Labancově přihrávce poslal kotouč přesně pod horní tyčku TIMO MEIER. Asistence: Kevin Labanc, Erik Karlsson.

26:15
    Tři na dva mířili hosté.

25:50
    Brenden Dillon hledal spoluhráče před brankou, ale jeho akce po opuštění trestné lavice nebyla přesná.

25:38

25:22
    Domácí celek si výraznější šanci v přesilovce zatím nevypracoval, Sharks vyhazují.

24:56
    Martin Jones byl u tyčky připravený, beton k brankové konstrukci přitiskl dostatečně rychle.

24:01
    Alex Iafallo pálil z křídla, jeho projektil poměrně snadno dokázal ukrýt do rukavice brankář Sharks.

23:38
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 2 min., podrážení).

23:31
    Blake Lizotte (Los Angeles) autorem další rány, která končí vedle branky.

23:11
    Alec Martinez (Los Angeles) pálil od modré čáry bez přípravy, jeho rána končí nad brankou.

22:51

22:33
    Patrick Marleau (San Jose) měl co dělat, aby si dokázal poradit s aktivně hrající domácí čtveřicí.

22:13
    Nyní se Sharks usadili v útočném pásmu, ale vypálit na branku nedokázali. Domácí rychle vyhodili.

21:43
    Blake Lizotte (Los Angeles) se pokoušel při vlastním oslabení dostat do střelecké pozice, ale jeden z hostujících beků zapracoval velmi dobře.

20:51
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., sekání).

20:38
    Alex Iafallo (Los Angeles) se pokoušel dostat do brejku, ale neuspěl. Následně Kevin Labanc (San Jose) byl sám před brankou a domácí museli faulovat.

20:10
    Druhá třetina začala zakázaným uvolněním. Buly v útočném pásmu domácích.

20:01

Erik Karlsson je zatím jediným střelcem tohoto zápasu, po první třetině díky jeho dobré ráně vede hostující celek na ledě Los Angeles o jednu branku.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:54

19:35
    Alec Martinez (Los Angeles) zakončoval od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

19:22
    Tyler Toffoli (Los Angeles) zakončoval z pravého kruhu, puk kryje mezi betony hostující brankář.

18:40
    Adrian Kempe pálil z dobré pozice, jeho ránu tak tak vyrazil hostující brankář. Kings musí o pásmo znovu bojovat.

18:17
    Domácí se nyní usadili v útočném pásmu, Alex Iafallo (Los Angeles) dobře pálil, ale puk kryje Martin Jones (San Jose).

17:54
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Radim Šimek – 2 min., hákování).

17:39
    Branka San Jose vypadla ze svého postavení, Barclay Goodrow (San Jose) na ni natlačil jednoho ze soupeřů. Komerční přestávka.

17:14
    Domácí brankář přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Nechtěl se dostat do problémů s rozehrávkou.

16:10
    Kings se nyní dostali do útočného pásma, Carterovu ránu kryje hostující brankář.

15:45
    Blake Lizotte (Los Angeles) vybojoval v útočném pásmu kotouč, Tyler Toffoli (Los Angeles) pokračoval v akci. Následně mohl zakončovat Drew Doughty, ale minul puk.

15:13
    Domácí hokejisté se pokouší co nejrychleji vyrovnat, ale nesmí zapomínat na obranu.

14:43
    Brent Burns pálil od modré čáry, Melker Karlsson výborně tečoval před branku, a pak tak tak dokázal domácí brankář zasáhnout.

13:40
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do útočného pásma stabilněji.

13:00
    Brenden Dillon (San Jose) dostal hru do útočného pásma, ale na ledě byl dlouho, a tak šel následně raději střídat.

12:45
    Zakázané uvolnění proti San Jose se nepíská, hra pokračuje dál.

12:07
    Buly v útočném pásmu San Jose. Hostující celek se ale dostal mimo útočné pásmo vlastní nedůsledností.

12:07
    Jonathan Quick (Los Angeles) kryje kotouč. Komerční přestávka.

11:42
    Michael Amadio (Los Angeles) se dostal do souboje za brankou San Jose, ale proti obránci soupeře neměl mnoho šancí.

11:23
    Brent Burns (San Jose) si dobře počínal v obranném pásmu, kde obětavě bojoval o kotouč.

10:54
    Radim Šimek (San Jose) rozehrává od své branky, jeho spoluhráči ale přišli o kotouč, a tak se směr hry otáčí. Domácí drobného zaváhání soupeře využít nedokázali.

10:12
    1:5, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Hostující celek je v tomto ohledu jednoznačně aktivnější.

09:51
    Dostáváme se pomalu do druhé poloviny hry v první třetině, domácí hokejisté nyní vyslali na branku soupeře první střelu.

09:33

09:03
    Brent Burns pálil od modré čáry, jeho spolupráci před brankou nedokázali tečovat.

08:14
    San Jose kombinovali v útočném pásmu, výsledkem je rána Erika Karlssona, se kterou si brankář poradil.

07:47
    Jako první si přesilovku v tomto zápase zahraje hostující celek, který se rychle dostal do útočného pásma.

07:31
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Matt Roy.

07:31
    Bude se vylučovat, domácí hráli v šesti.

07:14
    Radim Šimek (San Jose) pálil od modré čáry, jeho projektil končí mimo branku. Nebyl to špatný pokus.

06:27
    05:53 Erik KARLSSON - 0:1

05:53
    Hostující celek se druhou střelou v zápase dostává do vedení. Krásnou ránou pod horní tyčku se prosazuje domácí obranou nepokrytý ERIK KARLSSON. Asistence: Logan Couture a Evander Kane.

05:00
    Sledujeme hodně opatrný zápas, ani jeden celek nechce chybovat. Kyle Clifford (Los Angeles) pálil z jízdy, jeho rána končí nad brankou.

04:07
    Timo Meier (San Jose) pálil z dobré pozice, Matt Roy nedokázal odehrát kotouč do bezpečí. Domácí brankář byl připravený, a tak přerušil hru.

03:14
    Alex Iafallo (Los Angeles) vedl domácí protiakci, ale ani on nedokázal se zajímavou příležitostí naložit.

02:46
    Timo Meier (San Jose) se dostal individuálně do útočného pásma, ale jeho spoluhráči nedokázali zpracovat dobře míněnou přihrávku.

02:13
    Na výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme. Ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

02:09
    Zakázané uvolnění po krátké době na druhé straně.

01:30
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku San Jose.

00:48
    Sledujeme klidnější úvod zápasu, San Jose se dostalo v útočném pásmu k puku, Kevin Labanc (San Jose) tečoval před brankou, ale neuspěl.

00:20
    Domácí rozehrávají od své branky, Anže Kopitar (Los Angeles) se pokoušel dostat do střelecké pozice, jeho rána byla ovšem zblokovaná.

00:01
    Utkání začalo, úvodní vhazování pro Kings.

00:01

Slavnostní vhazování vhodí čerstvý člen Síně slávy NHL Václav Nedomanský.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Walker, Doughty, B. Hutton, Martinez, Roy, J. Ryan – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Grundström, J. Carter, Toffoli – A. Kempe, Lizotte, Wagner – Clifford, Amadio, Prochorkin.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, E. Karlsson, R. Šimek, Burns, Dillon, Ferraro – E. Kane, Couture, Marleau – Meier, Goodrow, Labanc – Sörensen, J. Thornton, Gambrell – Suomela, M. Karlsson, Gregor..

Tomáš Hertl (SJS) 22 zápasů, 21 bodů (10+11)
    Radim Šimek (SJS) 9 zápasů, 4 body (1+3)

San Jose z posledních třiceti oslabení ubránilo hned 28. Thornton získal 79 bodů v 88 zápasech proti Los Angeles. Slovinec Kopitar má 11 bodů v posledních devíti zápasech.

San Jose Sharks hraje velmi dobře, z posledních deseti zápasů vyhrálo hned devět. Kings mají bilanci z posledních šesti zápasů 4-2-0. Hostující Logan Couture získal v posledních šesti zápasech hned deset kanadských bodů. Drew Doughty má sedm bodů z posledních pěti zápasů. Tyto hráče se dnes vyplatí sledovat.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 39. A. Kempe (Lizotte, Wagner), 49. D. Brown (Iafallo, Kopitar), 53. Kopitar (Iafallo, A. Kempe) – 6. E. Karlsson (Couture, E. Kane), 27. Meier (Labanc, E. Karlsson), 29. Meier (Dillon, Labanc), 63. Marleau

Rozhodčí: L'Ecuyer, McCauley – Tobias, Pancich

Diváci: 16.927